Ракия и самолет

  • 19 508
  • 96
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 329
Еванесънт, виж митническите изисквания за внос. За тук знам, че дават по 750 мл алкохол и 1 стек цигари.

# 31
  • Мнения: 3 880
За тук знам, че дават по 750 мл алкохол и 1 стек цигари.
Вечке, от както станахме европейци можем да носим по 10 литра твърд алкохол (>22%) Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 032
Права, си мамунката, грешна дума използвах. Ама гледай по-горе се говори вече за 10 литра твърд алкохол (?). За който си трябват няколко рейса.

Биба, с кола из Европата е друго (какъвто, предполагам, е контекста на 10-те литра), гледа ти някой в багажника. Кажи за ракийката в самолета. Party



# 33
  • Мнения: 5 710
А на мен темата ми напомни мой скорошен полет, при който не ми разрешиха да си пренеса през проверката  шише с вода.
Аз понеже много се стряскам на контакт с  униформени се притесних, загубих съзнание и промълвих  " Ама какво да я правя".
А той ми каза " Изпийте я!". И аз нали съм изпълнителна спрях опашката, демонстрирах храброст и си излях половин литър вода в гърлото.  Мъжът ми шокиран ме гледаше какво правя, а аз изпълнявам заповед на униформен служител.... А на крачка от мен беше кошчето, където нормалните хора си изхвърляха бутилчиците. Представих си случката с ракия, а не с вода.

# 34
  • Мнения: 3 521
Преди няколко месеца на Нюрнбергското летище един поляк изгълтал точно така литър "Абсолют" почти на екс и вместо в самолет се озова в токсикологията на Университетската клиника Crazy
Иначе ние също пренасяме огнена вода в куфарите - за предпочитане в този, които е с твърди стени.

# 35
  • Мнения: 2 567
И ние в пласмасови шишенца в куфара. Мъжът ми не се е оплакал да си променя вкуса, аз не пия.  Simple Smile
Иначе и аз знам, че в ЕС имаме право на 10л.

# 36
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И ние в пласмасови шишенца в куфара. Мъжът ми не се е оплакал да си променя вкуса, аз не пия.  Simple Smile 

Тоже  Peace

Иначе и аз знам, че в ЕС имаме право на 10л.

Тоя момент съм го пропуснала  newsm78

# 37
  • Мнения: 3 880
Биба, с кола из Европата е друго (какъвто, предполагам, е контекста на 10-те литра), гледа ти някой в багажника. Кажи за ракийката в самолета. Party
Гледа, не гледа, това е положение- по закон 1 лице над 18 години има право да носи из Европа 10 литра ракия (60 литра шампанско,90 литра вино, 115 литра бира), изключение правят скандинавските държави, на тях не им дават да се наливат така Wink. В самолета имаш право на 20 кг багаж- ако искаш оставяш повечето мръсни гащи в БГ и пълниш куфара с 10 литра ракия Wink, ако сте групичка може и винцето да прекарате, че то по-тежичко и няма да се вмести в 20-килограмовия лимит Mr. Green

# 38
  • Мнения: 7 605
Гледа, не гледа, това е положение- по закон 1 лице над 18 години има право да носи из Европа 10 литра ракия (60 литра шампанско,90 литра вино, 115 литра бира), изключение правят скандинавските държави, на тях не им дават да се наливат така Wink. В самолета имаш право на 20 кг багаж- ако искаш оставяш повечето мръсни гащи в БГ и пълниш куфара с 10 литра ракия Wink, ако сте групичка може и винцето да прекарате, че то по-тежичко и няма да се вмести в 20-килограмовия лимит Mr. Green

Добре 4е мъжът ми има право на 40кг  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 194
Леле, откъде изровихте тази ми стара тема?  LaughingАз мислех, че е изтрита. Ракията я пренесох в пластмасово шише  в куфара с твърди стени и толкова бързо беше изпита на Гергьовден, че нямаше време за преливане. Sunglasses Ще се постарая мъжът ми да не научава за тези 10 л, че съм решила да го правя трезвеник Naughty

# 40
  • Мнения: 7 605
А лютеница как пренасяте?  Grinning

# 41
  • Мнения: 2 032
Стига, мари, Татянке, съвсем за мезе ни взе.
Нищо не пренасям аз.
А лютеница има и в местната турска бакалия, и в т.нар. български склад.

Е, сега ако ми някой ми изпъкне, че сам си прави домашна лютеница, ще го издиря и ще му я изям до шушка, обаче.  smile3508

# 42
  • Мнения: 7 605
Съвсем сериоzно питам. Сега като си бях във Варна си купих една, много ми харесва, и се 4удих как да пренасям....  Thinking

(Рецепти приемам и аz, проба тоже  Mr. Green )

# 43
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Съвсем сериоzно питам. Сега като си бях във Варна си купих една, много ми харесва, и се 4удих как да пренасям....  Thinking

(Рецепти приемам и аz, проба тоже  Mr. Green )

Ми на мен ми я носят както си е в стъкления буркан  newsm78 И майонеза с топено сирене полу4их последния път  Embarassed Rolling Eyes
За рецепта мога да питам баба ми,тя прави домаШна,но вкуса и е малко по_друг от този на купеШката  Wink

# 44
  • Мнения: 3 880
Татянка, лютеница си нося винаги, поне 2 буркана (от едросмляната на олинеза Wink). Слагам бурканите по единично в найлонова торбичка, облепям малко с тиксо ако се наложи и слагам в куфара, между дрехите. Няма издънка до сега Peace

Общи условия

Активация на акаунт