Ракия и самолет

  • 19 480
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 194
Та въпросът е прост: как я пренасяте тази пущина? Rolling EyesАз ракия ненавиждам, но имам задача да донеса от БГ и с майка ми спорим. Тя смята, че е за ръчен багаж, аз смятам да е в куфара...И колко? Луфтханза не казват нищо по въпроса. Нямам желание да си имам разправии заради ракията.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 994
Как ракия в ръчен багаж? С новите разпоредби за летене с течности, не става. Освен, ако не я прелееш в 100мл шишенца.
Може да пренесеш в чекирания багаж, добре уплътнени 2-3 бутилки. Мисля че разрешеното е до 2л, аз съм пренасяла и повече. Не че и аз пия, но народът български тук само това си поръчва.

# 2
  • Мнения: 1 216

Не забравяй новите изисквания за допустимия лимит течности в ръчния багаж- всичко трябва да е в опаковки до 100 мл и в прозрачен плик.

Мисля, че нямаш друг избор освен в куфара.

Закупеният от фришоп алкохол може да си го носиш в ръчния, предполагам, то няма и къде другаде да го сложиш, но нямаш право да консумираш на борда Simple Smile

За Канада допустимият лимит е 1 л твърд алкохол. Толкова съм и носила, винаги в големия багаж.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Определено не  се носи в ръчния багаж  Naughty
Аз съм носила в куфара 4л ракия/за приятели/опаковани добре и увити в дрехите....нямах проблеми  Wink

# 4
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Вече са ти казали - нямаш право да я пренасяш в ръчния багаж, ще ти бъде отнета на летището! Naughty
(можеш да носиш само 100 мл течност, тъй като по-голямо количество ще бъде заподозряно за взривен материал, който вече съществува и в течно състояние)

За това - най-добре в багажа, който предаваш за корема на самолета, но да е добре опакована и увита... Wink За количеството алкохол - в страната, в която влизаш, си има изисквания за внос на алкохол, обикновено това е 1л.

Има хора, които носят повече, но си е риск да не те хванат - напр. на влизане в Израел митничарите ме спряха заради сухи чушки  Blush

# 5
  • Мнения: 3 611
В рьЧния багаж не може теЧност над 100 мл.
И то в найлонЧе, което ти дават от там.

# 6
  • Мнения: 1 194
Благодаря за отговорите. Ракията е сложена в куфара. За ръчния багаж знам  изискванията, но майка ми твърдеше, че чула за алкохол в ръчен багаж и ме хвърли в съмнения.Лек уикенд на всички. Hug

# 7
  • Мнения: 3 423
Да, ако купи ракията в самолета, може.

# 8
  • Мнения: 7 914
ракия в куфара може -  мама преди седмица пренесе така 3 шишеНЦА Crazy за една приятелка Whistling

# 9
  • Мнения: 11 327
Да, ако купи ракията в самолета, може.
А те дали предлагат точно ракийка? Mr. Green
Аз бих я сложила в куфара. Така последно през февруари пренесох няколко буркана с лютеница. Номера е да е добре уплътнено, че както хвърлят куфарите по лентите, да не се окаже, че след това целия ви багаж мирише на ракийка.

# 10
  • Мнения: 1 101
Доста пъти съм пренасяла...но винаги налята в пласмасови 6и6ета по 2 л Peace и в куфарите

# 11
  • Мнения: 98
абе, вие ракия не пиете ли? защо е все за приятели? (шегувам се, да не се обиди някой Grinning )

# 12
  • Мнения: 7 605
Има 2 варианта.

1. преливаШ в пластмасови ШиШета и ги слагаШ в куфара. Оба4е вкус/т на ракията се променял, според м/ж/т ми.  Thinking

2. купуваШ на летиШтето. Така реШихме ние лятото, но пусто, нямаШе НИКАКВА ракия на варненското летиШте  Shocked Така 4е....остава вариант 1ви  Wink

# 13
  • Мнения: 3 461
Има и друг вариант: ракията се слага в мехчета от вино, които също се продават по летищата, много удобно и не заема толкова място. Така я пренасят приятелите ми в Бахрейн, които живеят тук.

# 14
  • Мнения: 3 932
В големия багаж, бе джанъм, слагаш я в бутилката от спрайт и отговаряш подобаващо на въпроси, ако има зададени таквиЗ  Mr. Green, примерно, че баси тоз спайт колко бързо ферментирал, как ли  newsm78
И на мен ми предстои такова упражнение  Wink

# 15
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Пренасяла съм по 3 бутилки ракия на полет само опаковани в хартия на въздушни мехурчета, досега не е имало издънки Flutter

# 16
  • Мнения: 994
абе, вие ракия не пиете ли? защо е все за приятели? (шегувам се, да не се обиди някой Grinning )

Ракия пия доста рядко и то само ако има някакъв повод за наздравица. Не ми допада много вкуса.
Тук при нас се намира сливова, но меракът на българското население е за нашенско си производство, затова трябва да влача.

И аз съм пренасяла в пластмасово шише, но само домашна. Никога не съм отваряла фабрична бутилка, за да я преливам.

# 17
  • Мнения: 7 914
абе, вие ракия не пиете ли? защо е все за приятели? (шегувам се, да не се обиди някой Grinning )
не се обиждам, ама ракия не пия Mr. Green...но шопска ям Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Мнения: 337
Майка ми последния път донесе 6л домашна ракиджоска ( не за приятели) Луканката я конфискуваха мръстниците , но ракийката оставили и добре , че не са я барнали , че луканка се прежалва , но ракийка никога. Laughing

# 19
  • Мнения: 7 605
На Варненското летиЩе пак нямаха никаква ракия в Дюти Фрий Шопа  Crossing Arms

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ракията слагаме в пластмасови шишоци и в куфара.

# 21
  • Мнения: 1 049
ракията слагаме в пластмасови шишоци и в куфара.

Мама така ми донесе ракия, ядосваше се , че не е взела и  луканка да донесе.  LaughingНе я били карали да си отваря куфара.  Crazy

# 22
  • Мнения: 7 605
ракията слагаме в пластмасови шишоци и в куфара.


Препоръ4вам ви като пристигнете да ги приливате в стъклени, ина4е губят от вкуса си  Sad

# 23
  • Мнения: 1 049
ракията слагаме в пластмасови шишоци и в куфара.


Препоръ4вам ви като пристигнете да ги приливате в стъклени, ина4е губят от вкуса си  Sad
При нас няма време да загуби вкуса си.  Joy
Но си права моят мъж си я прилива. Peace

# 24
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
слагаме в стъклени после, по-точно слагахме. вече не мъкнем, щото тук е пълно с бг магазини и не се товарим от бг с ракия.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 27 524
В ръчен вече не може, това е ясно. Пресипвам ракията в пластмасови бутилки и слагам в куфара, няма никакъв проблем  Peace

# 26
  • Мнения: 2 032
Оф, много ми е забавно заглавието, а нямам практически съвет.
Освен акто стигнеш до контрола, и ти кажат, нъц, да си извадиш туршийката и да си я хапнеш с ракийката. Joy

А мисълта да се пукне бутилката насред багажа не ви ли плаши?
То и свекъра ми не го плаши де, последният път ни беше на гости заедно с шише ракия. Mr. Green Ама не съм се интересувала как си я е пренесъл.

Или си взимаш цяла каса, но пътуваш с рейс. Drunk

# 27
  • Мнения: 1 242
Или си взимаш цяла каса, но пътуваш с рейс. Drunk

Винаги пътуваш с рейс. Wink
Самолетът също пътува по рейс. От точка А до точка Б.

Наздраве с ракия в/и/за самолет! Laughing

# 28
  • Мнения: 2 386
За САЩ по 1 ракия и 2 стека цигари на човек ли беше или обратното, че тук ме изнудват да мъкна и взе да ми писва?

# 29
  • Мнения: 2 674
Ето това намерих за ракията,явно може да се поръча от това място.(само за САЩ?)


http://www.wineglobe.com/10482.html

още едно място:




http://www.sofiausa.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&S … ategory_Code=EALR



Последна редакция: чт, 15 май 2008, 02:58 от zonka

# 30
  • Мнения: 11 327
Еванесънт, виж митническите изисквания за внос. За тук знам, че дават по 750 мл алкохол и 1 стек цигари.

# 31
  • Мнения: 3 880
За тук знам, че дават по 750 мл алкохол и 1 стек цигари.
Вечке, от както станахме европейци можем да носим по 10 литра твърд алкохол (>22%) Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 032
Права, си мамунката, грешна дума използвах. Ама гледай по-горе се говори вече за 10 литра твърд алкохол (?). За който си трябват няколко рейса.

Биба, с кола из Европата е друго (какъвто, предполагам, е контекста на 10-те литра), гледа ти някой в багажника. Кажи за ракийката в самолета. Party



# 33
  • Мнения: 5 710
А на мен темата ми напомни мой скорошен полет, при който не ми разрешиха да си пренеса през проверката  шише с вода.
Аз понеже много се стряскам на контакт с  униформени се притесних, загубих съзнание и промълвих  " Ама какво да я правя".
А той ми каза " Изпийте я!". И аз нали съм изпълнителна спрях опашката, демонстрирах храброст и си излях половин литър вода в гърлото.  Мъжът ми шокиран ме гледаше какво правя, а аз изпълнявам заповед на униформен служител.... А на крачка от мен беше кошчето, където нормалните хора си изхвърляха бутилчиците. Представих си случката с ракия, а не с вода.

# 34
  • Мнения: 3 521
Преди няколко месеца на Нюрнбергското летище един поляк изгълтал точно така литър "Абсолют" почти на екс и вместо в самолет се озова в токсикологията на Университетската клиника Crazy
Иначе ние също пренасяме огнена вода в куфарите - за предпочитане в този, които е с твърди стени.

# 35
  • Мнения: 2 567
И ние в пласмасови шишенца в куфара. Мъжът ми не се е оплакал да си променя вкуса, аз не пия.  Simple Smile
Иначе и аз знам, че в ЕС имаме право на 10л.

# 36
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И ние в пласмасови шишенца в куфара. Мъжът ми не се е оплакал да си променя вкуса, аз не пия.  Simple Smile 

Тоже  Peace

Иначе и аз знам, че в ЕС имаме право на 10л.

Тоя момент съм го пропуснала  newsm78

# 37
  • Мнения: 3 880
Биба, с кола из Европата е друго (какъвто, предполагам, е контекста на 10-те литра), гледа ти някой в багажника. Кажи за ракийката в самолета. Party
Гледа, не гледа, това е положение- по закон 1 лице над 18 години има право да носи из Европа 10 литра ракия (60 литра шампанско,90 литра вино, 115 литра бира), изключение правят скандинавските държави, на тях не им дават да се наливат така Wink. В самолета имаш право на 20 кг багаж- ако искаш оставяш повечето мръсни гащи в БГ и пълниш куфара с 10 литра ракия Wink, ако сте групичка може и винцето да прекарате, че то по-тежичко и няма да се вмести в 20-килограмовия лимит Mr. Green

# 38
  • Мнения: 7 605
Гледа, не гледа, това е положение- по закон 1 лице над 18 години има право да носи из Европа 10 литра ракия (60 литра шампанско,90 литра вино, 115 литра бира), изключение правят скандинавските държави, на тях не им дават да се наливат така Wink. В самолета имаш право на 20 кг багаж- ако искаш оставяш повечето мръсни гащи в БГ и пълниш куфара с 10 литра ракия Wink, ако сте групичка може и винцето да прекарате, че то по-тежичко и няма да се вмести в 20-килограмовия лимит Mr. Green

Добре 4е мъжът ми има право на 40кг  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 194
Леле, откъде изровихте тази ми стара тема?  LaughingАз мислех, че е изтрита. Ракията я пренесох в пластмасово шише  в куфара с твърди стени и толкова бързо беше изпита на Гергьовден, че нямаше време за преливане. Sunglasses Ще се постарая мъжът ми да не научава за тези 10 л, че съм решила да го правя трезвеник Naughty

# 40
  • Мнения: 7 605
А лютеница как пренасяте?  Grinning

# 41
  • Мнения: 2 032
Стига, мари, Татянке, съвсем за мезе ни взе.
Нищо не пренасям аз.
А лютеница има и в местната турска бакалия, и в т.нар. български склад.

Е, сега ако ми някой ми изпъкне, че сам си прави домашна лютеница, ще го издиря и ще му я изям до шушка, обаче.  smile3508

# 42
  • Мнения: 7 605
Съвсем сериоzно питам. Сега като си бях във Варна си купих една, много ми харесва, и се 4удих как да пренасям....  Thinking

(Рецепти приемам и аz, проба тоже  Mr. Green )

# 43
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Съвсем сериоzно питам. Сега като си бях във Варна си купих една, много ми харесва, и се 4удих как да пренасям....  Thinking

(Рецепти приемам и аz, проба тоже  Mr. Green )

Ми на мен ми я носят както си е в стъкления буркан  newsm78 И майонеза с топено сирене полу4их последния път  Embarassed Rolling Eyes
За рецепта мога да питам баба ми,тя прави домаШна,но вкуса и е малко по_друг от този на купеШката  Wink

# 44
  • Мнения: 3 880
Татянка, лютеница си нося винаги, поне 2 буркана (от едросмляната на олинеза Wink). Слагам бурканите по единично в найлонова торбичка, облепям малко с тиксо ако се наложи и слагам в куфара, между дрехите. Няма издънка до сега Peace

# 45
  • Мнения: 2 567
В куфара си нося, както си е в буркани. Ако някой не е пробвал, задължително препоръчвам тази лютеница. Невероятна е!

# 46
  • Мнения: 11 327
Шоши, точно същата и аз много харесвам. Производителят е заралия и ми е много добър познат. Аз последният път бях сложила цял стек (8 буркана) в куфара, увити всеки в хартия и уплътнени с хавлия. Нямах нито един загубен. Децата мрат за лютеница, а тук не съм видяла свястна. От хорцето получавам киселини Confused

# 47
  • Мнения: 1 909
Абе я кажете откъде я изкопахте тази информация за 10-те литра твърд алкохол? Мъжът ми твърди, че дори и тук ако ти открият толкова алкохол в багажника може да си имаш проблеми

За лютеницата - само Първомайска (нали, Мариякара Wink и тази на майка ми, естествено.

Тук съм пробвала да правя, но чушките изобщо нямат същия вкус и не става дори и подобие на българската, макар че използувах оригиналната рецепта.

# 48
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ШоШка,Ще си я поръ4ам другия път  Peace На мен ми носят една ( не и помня марката ) с едни хора,хванати на хорце.Голямата ми дъЩеря много я харесва. Simple Smile
Май трябва леко да се промени заглавието,4е ние тръгнахме от ракията и стигнахме до мезето  Joy

# 49
  • Мнения: 3 880
Абе я кажете откъде я изкопахте тази информация за 10-те литра твърд алкохол? Мъжът ми твърди, че дори и тук ако ти открият толкова алкохол в багажника може да си имаш проблеми
Ето, обаче е на немски и не знам дали ти върши работа. Гледай таблицата, тя е разбираема. Потретвам обаче, че става въпрос за движение само из ЕУ, за внос от останалите държави си важи единия литър. (за цигарите обаче има ограничение за "новите" членки- старите могат да пренасят по 4 стека, но от новите само 1, както преди).


Вие си говорите за ракия и мезе, обаче аз съм кафеджийка и сега видях, че можело и до 10 кила кафенце да си вземем Laughing В БГ кафето на зърна по-на далвера ли е от в Германия? newsm78

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 13:19 от Biba Sparrow

# 50
  • Мнения: 2 032
ние тръгнахме от ракията и стигнахме до мезето  Joy

За кебабчета ли ще си говорим  Grinning.
Тука има. В българския склад. Замразени. Има и кифтета.
Аз, нали не ям таквизи, обрисувах на мъжа ми какво най-вероятно има в тях и, да се не надяваш, успях да го погнуся.
Но на вкус и мирис са докарани, признавам.

# 51
  • Мнения: 5 710
Лютеница ще  отгледам. Домати, червени чушки лично производство - ще направя супер-био-еко-на ента степен лютеница. Не хорце, ами пет хорца едно зад друго ще представляват моите буркани, само да ми родят растенията. Въпрос на селска чест!

# 52
  • Мнения: 2 032
10центазакафе, ти внимавай, че аз това лято ще ходя до 'талианско, да не ти обера избата с домашната лютеница.  Twisted Evil
(Израствайки без баби, съм изпуснала домашни варива, и имам да наваксвам. С всякакви средства. Mr. Green)

# 53
  • Мнения: 7 605
Az харесах на Дерони едросмляната домаШна  Grinning
Хм, zна4и следваЩия път Ще рискувам  Thinking

10центаzакафе, къде каzа живееШ?  Wink

4умби, наистина е така с алкохола, докато живяхме във Франция редовно ходихме в Италия zа вино  Blush и дори като ни проверяваха, нямаШе никакви проблеми, а носихме 30 бутилки   Wink

# 54
  • Мнения: 5 710
10центазакафе, ти внимавай, че аз това лято ще ходя до 'талианско, да не ти обера избата с домашната лютеница.  Twisted Evil
(Израствайки без баби, съм изпуснала домашни варива, и имам да наваксвам. С всякакви средства. Mr. Green)


Чичко Гугъл всичко знае - как се отглеждат домати, чушки, как, какво, кога! Не ти трябва вече селско минало, за да си селски труженик  Laughing  Ще я забъркам с италиански зехтин моята лютеница, ще я 'туря в буркани' и ще я пазя за гости. Само ако носят ракиджос, разбира се. В пластмасова бутилка от Кока-Кола без етикет.

# 55
  • Italia
  • Мнения: 4 492
.....
Вие си говорите за ракия и мезе, обаче аз съм кафеджийка и сега видях, че можело и до 10 кила кафенце да си вземем Laughing В БГ кафето на зърна по-на далвера ли е от в Германия? newsm78

Бибе,ти направо си алтернативна.Моите хора като си тръгнат оттук,обикновенно нарамват цели кила Лаваца,4е тук е по_йофтинко отколкото в БГ_то. Wink

.....
За кебабчета ли ще си говорим  Grinning.
Тука има. В българския склад. Замразени. Има и кифтета.
Аз, нали не ям таквизи, обрисувах на мъжа ми какво най-вероятно има в тях и, да се не надяваш, успях да го погнуся.
Но на вкус и мирис са докарани, признавам.

Алискееее,добре ,4е съм в обедна по4ивка и мъ4а тук едно ризотто пред компа,4е ина4е Щях да олигавя клавиатурата  Crazy Ако найШ откога не съм яла кебаб4ета  Cry По4ти си ги представих топли,цвъркаЩи върху огъня  Blush Дори ако се напъна мога и миризмата им да усетя  Embarassed Няма справедливост на тоя свят  Crossing Arms Wink

# 56
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Az харесах на Дерони едросмляната домаШна  Grinning
Хм, zна4и следваЩия път Ще рискувам  Thinking

10центаzакафе, къде каzа живееШ?  Wink

4умби, наистина е така с алкохола, докато живяхме във Франция редовно ходихме в Италия zа вино  Blush и дори като ни проверяваха, нямаШе никакви проблеми, а носихме 30 бутилки   Wink

Не казва,законспирирала се е.Сега разбирам аз заЩо  Joy Wink

# 57
  • Мнения: 2 032
Макдирокче, преди повече от 10 години, ей така, за идеята, като някой от дружинката на Шаро минаваше през Бг, купуваше кебабчета от Славейков (най-вероятно вече няма там, не знам), замразяваше ги, и ги носеше на дружинката за изяждане.
Опитай или кажи да ти донесат.


Има нещо неповторимо в родните смлени кости, косми и копита у каймата. Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 11 327
За лютеницата на Марко само мога да кажа, че се прави с истински зеленчуци, а не с пюрета, както другите. Пак е едросмляна като на Дерони и Олинеза, но вкуса е незаменим.
Майка ми работеше във фирмата известно време, затова знам толкова подробно. Mr. Green

# 59
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Що влезнах в тая тема, като така и така не пия ракия?  newsm78
та сега да ми мириШе на кебаб4ета преди да съм обядвала при това  ooooh!

# 60
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Макдирокче, преди повече от 10 години, ей така, за идеята, като някой от дружинката на Шаро минаваше през Бг, купуваше кебабчета от Славейков (най-вероятно вече няма там, не знам), замразяваше ги, и ги носеше на дружинката за изяждане.
Опитай или кажи да ти донесат.


Има нещо неповторимо в родните смлени кости, косми и копита у каймата. Twisted Evil


ЗнаеШ ли,4е идеята ти никак не е за подценяване. Thinking А сори за профанския въпрос:сурови или пе4ени се замразяват  newsm78 За два 4аса полет от Бг дотук си мисля ,4е и пресни могат да ми ги донесат  Party
Мисля ,4е това Ще ми е следваЩата поръ4ка  Peace

# 61
  • Мнения: 7 605
.....
Вие си говорите за ракия и мезе, обаче аз съм кафеджийка и сега видях, че можело и до 10 кила кафенце да си вземем Laughing В БГ кафето на зърна по-на далвера ли е от в Германия? newsm78

Бибе,ти направо си алтернативна.Моите хора като си тръгнат оттук,обикновенно нарамват цели кила Лаваца,4е тук е по_йофтинко отколкото в БГ_то. Wink

Остави цената, ама в БГ нали и кафето било менте, хората zа това си внасят от вън  Wink Та, мила ми Биба, обратно трябва, обратно, от ДЕ към БГ  Peace

Раzбихте ме с кебаб4етата. Що не си правите сами?  newsm78

# 62
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....

Раzбихте ме с кебаб4етата. Що не си правите сами?  newsm78

Ми първо Щото не знам как  Embarassed и второ Щото си мисля,4е,както каза по_горе и Алиса ,тук не можем да ги докараме на вкус така както са в Бг. Rolling Eyes
Тук си правя кЮфтета например,ами нямат ниЩо обЩо с теси в Бг,все едно за друг вид ядене става дума. Thinking

# 63
  • Мнения: 2 567
Да, и мойте кИфтета са със съвсем различен вкус, просто каймата е друга. Най-често на грила ми се разпадат.
АКо някой знае успешна рецепта за кебапчета, да не се спотайва  Grinning

# 64
  • Мнения: 1 909
Ааа, значи нямало грешка за 10-те литра, той любимия явно се опитва да ми охлади ентусиазма (май си пролича кой е пияницата в къщи, макар че и той е ценител. Биба, мерси, Zoll нали е митница, дотолкова разбрах Grinning

Така както сме тръгнали, май пак до киселото мляко ще стигнем скоро

И аз ще се услушвам обаче за изпробвана в чужбина рецепта за кебапчета Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 2 032
Макдирокче, по спомени от миналото, купувахме ги изпечени, замразяваме и после доопичахме. Аз май веднъж взех и сурови: и те се изядоха бързо, но май изпечените бяха по-така.

Не знам рецепти за кифтета и кебапчета, аз предпочитам beanburgers да правя (не че някой освен мен ги яде). Свеки като дойде, напържва (със скрит под-текст, че държа сина й гладен, и преди да си тръгне обикновено му оставя по една бака кифтета  Wink), и добри стават, смесва пропорция свинско (търся й по-тлъсто, да наподовява българското) и говеждо, слага и някаква подправка дето си носи от Бг.

# 66
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Макдирокче, по спомени от миналото, купувахме ги изпечени, замразяваме и после доопичахме. Аз май веднъж взех и сурови: и те се изядоха бързо, но май изпечените бяха по-така.

Не знам рецепти за кифтета и кебапчета, аз предпочитам beanburgers да правя (не че някой освен мен ги яде). Свеки като дойде, напържва (със скрит под-текст, че държа сина й гладен, и преди да си тръгне обикновено му оставя по една бака кифтета  Wink), и добри стават, смесва пропорция свинско (търся й по-тлъсто, да наподовява българското) и говеждо, слага и някаква подправка дето си носи от Бг.


Абе знам си аз ,4е има тънкости  Crossing Arms Ние тук например ги правим с телеШка кайма и стават сухи и безвкусни та дрънкат.  Sick За протокола ( дано не се изложа като пиШман готва4ка и домакиня  Embarassed ) тук май свинска кайма нЕма,или по_то4но ако искам свинска кайма трябва да си купя пар4е месо и да си го смеля. Thinking Абе така и така баба ми докат е тук Ще вземем да пробваме да забъркаме микс кайма ама пък нямаме от тайната подправка на твоята свеки  newsm78
За кебаб4етата сместа оба4е идея нямам как се приготвя та май Ще си 4акам пратката от Бг_то. Blush

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 16:48 от mcdirock

# 67
  • Мнения: 5 710
Макдирок, има свинска кайма. Може да не си я забелязала, защото е доста гадно бяла.
Продават и смес вителлоне-суино, което май става за тези цели.
Продават и готови кебапчета, т.е на форма и вид приличат на такива, но никога не съм купувала.
Както и разни полпетте , които са се поразминали с кюфтетата... факт

Сетих се за онези порции в почивните станции едно  - кюфте, лютеница с лук, картофена салата!
Ех, изобилие и стайл  Laughing Защо спомените от родната страна винаги минават първо през стомаха!?

# 68
  • Мнения: 1 909
Ди Роки, и аз си мислех, че тук няма свинска кайма, но установих че просто не й казват кайма, ами  нещо от рода на "пълнеж за наденица", или "фарс за зеленчуци"

Знам че кебапчетата се правят без хляб и яйце, ама май има още нещо

Явно разковничето е в тайната подправка на свекървата Mr. Green

# 69
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ето,знаех си,4е Ще стана за смях и веднага Ще лъснат наяве моите готварски НЕспособности  ooooh! Embarassed

10'та4е,Ще взема да се загледам другия път като пазаря,4е ние суино купуваме само като Ще правим свински пържолки на скара.Ина4е моите домаШни ядат теле и в краен слу4ай говеждо. Tired Къде си заси4ала готови кебаб4ета  newsm78

Брей,тези кебаб4ета Ще ги сънувам ноЩес,така да знаете  Blush

# 70
  • Мнения: 884
Гледам Алиса се развихрила в алкохолната тема,а уж не пие!  Mr. Green
кИфтенцата имаха някакъв чалъм,но съм забравила.Май сода бикарбонат беше-дърт емигрантски трик. 1 път съм правила скара в малко манхатънско кухне и се молех да не мине пожарна докато приключа!
От бългорско си нося само чай Бронхопам и дивесил. Но гостите постоянно носят ракия в стъклени шишета,явно не се чупи,като се опакова.Няма изпиване тази пущина!
Я,кажете наобратно колко алкохол може да се вкара в Бг без да те питат:,,К'во прайм сега ?!'' нашите митничарчета?  Ще си ходя скоро без багаж и смятам да овършея дюти фри-то!  Laughing

Италианското кафе...  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 3 932
Официално от Дюти фрито можеш за закупиш 1л. концентрат. Др. е въпрос на късмет и митничарско настроение.

# 72
  • Мнения: 2 032
Да, аз не пия, а също така Макобал не цока маргаритите като смок и въобще не е първа приятелка с бармана-въртящ-най-добрите-маргарити-в района. Mr. Green

Ми България, като най-примерен член на европейската общност ( Twisted Evil), не прилага ли същите лимити за алкохол, като по-долу изброените?

Но и 40 литра можеш да докараш, ако се присламчиш към някоя баба още в самолета, и я помолиш най-учтиво да ти пренесе 20 литра.  Whistling

# 73
  • Мнения: 884
Официално от Дюти фрито можеш за закупиш 1л. концентрат. Др. е въпрос на късмет и митничарско настроение.
Това е невъзможно!Най-малкото постоянно имат оферти за 2 бутилки (по 1 л.)на спец. цена и т.н .
На късмет не обичам да разчитам! Grinning

# 74
  • Мнения: 5 710
Кебапчетата стават най-хубави с газирана вода съм чувал аз.  Хляб, картоф и друг вреден примес не се слага.
Млада булка меси каймата още от изгрев слънце ( с крака, разбира се), после се оформят самите кебапчета и се оставят в ръцете на вещите съпрузи, които привечер са приготвили дивайса за печене, щото 'тва е мъжка работа'. Критично важни са заклинанията по време на ритуала  - " айде баджо', 'а наздраве', 'а , то ракиено време станало"... Жените, в това време режат салатите и не престават да чуруликат и смеят. Резултатът е гарантиран, независимо от произхода на каймата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108502.msg1952360;topicseen#msg1952360

# 75
  • Мнения: 884
Сега пък по 20л. на човек! Смятам да купя 4-5 -6 бутилки хубаво винце, не да мъкна кашони с ирландска огнена вода!  Laughing
п.п. тази информация за някакви маргарити е долна инсинуация!  Crossing Arms


# 76
  • Мнения: 2 032
п.п. тази информация за някакви маргарити е долна инсинуация![/size]  Crossing Arms

....каза тя и си смени ника от срам  hahaha

# 77
  • Мнения: 884

....каза тя и си смени ника от срам  hahaha
  Mr. Green 
Имам още 2-3 в торбата,ако се наложи пак!  Grinning

# 78
здрасти сладури номера е изпробван.пластмасова празна бутилка от бира се пални с ракиика и в сака.по добре не в ра4ниа багаж.аз така нося на брат ми в лондон ве4е 2 пати .никои нищо не казва.

# 79
Някой знае ли за нови ограничения за количествата алкохол в ръчния багаж?

# 80
  • Мнения: 3 880
Някой знае ли за нови ограничения за количествата алкохол в ръчния багаж?
Да, писахме на предната страница....
В ръчния багаж почти никакви течности. Алкохол също, защото и той е течност (освен ако не държиш да си вземеш някакъв алкохол в 100 милилитрови бутилчици Wink)

# 81
О.К. разбрах, но в големия куфар може ли 1/2л. Нося го за подарък.

# 82
  • Мнения: 3 880
О.К. разбрах, но в големия куфар може ли 1/2л. Нося го за подарък.
Не си каzала къде точно смятаШ да го носиШ, но ако е иz европейския съюz може до 10 литра, а иzвън него до 1л.

# 83
  • Мнения: 2 032
Алкохол също, защото и той е течност

Не и ако си го желираш. Желето от водка например е много хубаво. Жалко, че не е по темата.

# 84
На 5,06 летя до Германия, но ме предупредиха, че грам алкохол не мога да взема, много било строго вече. А доколкото ми е известно до 1 л. няма проблем. Разколебах се. А искам да занеса подарък българска гроздова. И тогава реших да мушна половинка в ръчния багаж. Сега се оказа, че именно в ръчния не ми е позволено. Значи да се успокоя, че за 1/2 л. ракия в големия куфар няма да ми създадат проблем

# 85
  • Мнения: 2 567
Алиса, чудесна идея  Joy Как точно става процеса на желиране? Laughing
Симбиоза, да, успокой се. Взимай смело в куфара.

# 86
  • Мнения: 3 880
На 5,06 летя до Германия, но ме предупредиха, че грам алкохол не мога да взема, много било строго вече.
Кой те предупреди? Някой се е избъзикал с теб, не му се нрави идеята да изнасяш родната ракийка по чужди земи Wink Не само, че не е станало по-строго, ами даже разпуснаха каиша откакто ни европеиризираха Simple Smile Просто при пътуване със самолет трябва да се прави разлика между "багаж" и "ръчен багаж". В ръчния не само алкохол, но и 1 шише чиста вода няма да ти дадат да пренесеш. В ръчния можеш да носиш само бутилки, купени от Duty free shop-а, но пък няма гаранция, че там ще има ракийка....затова зареждай куфара Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 032
Шоши, то си има цели книги с рецепти за желенца от алкохол.   chef

# 88
  • Мнения: 1 107
Каква кулинарно-алкохолна тема се заформила-добре че погледнах, да се науча и аз как се замесват кебапчета  chef
Иначе две бутилчици винце и ракийка така смело си пренесох до Швеция, та дори надзирателите за полусухия режим не се усетиха Grinning
А като гледам цените на алкохола (за протокола, почти съм въздържателка Wink ) все си мисля да взема да направя едно казанче за ракийка, тайно в гората...как мислите-дали ще се намерят клиенти? Или по-напред полицията ще ме открие? Grinning

# 89
  • Мнения: 113
Интересно! Не съм чувала за желиран алкохол. Но ако някой каже рецепта ще се пробвам. Страшно обичам да опитвам нови рецепти. А си мисля, че трябва да се освободи нашенецът от акциз за домашната ракийца. Че даже и за илач си длъжен да плащаш на държавата си. Не стигат ли здравните осигуровки? Аз лекувам грип и настинки с алкохолни разтривки. Добавям едно аспиринче и аналгинче и натривам в кожата. И готово - до 24 часа болестта си отишла. Така че смятам до 10 л.эда се освободят от акциз.

# 90
  • Мнения: 2 032
Червейче, рецепти има много (виж на гугъл, скоро тук и книга излезна), трябва малко да изпробваш пропорциите, защото понякога не се желира. Ето виж тука 2рата рецепта:
http://www.angelfire.com/retro/seany/Recipes.html

Книга: http://www.amazon.co.uk/Art-Vodka-Jelly-Cocktails-Generation/dp/0954969804


Пък като бяхме студенти, едни приятели бяха усъвършенствали изработването на шоколадова замразена водка. Но рецептата им беше тайна. И по-добре де, лесно можеше да прекалиш, без да се усетиш.

София, ама ти с над 30 литра ракия ли се разтриваш, че те боли за акциза  Mr. Green? Не се притеснявай, Андрешко винаги ще надхитри бирника. Така че за "нашенеца" и акциза- нИдеЙ Рива.

Червейче, не знам къде живееш, ама вероятно полицията няма да те погне за казанчето, а че палиш огън в гората. Wink

# 91
  • Мнения: 113
О, как с 30 л! Но нали не си произвеждам, а купувам, задължително в цената ми е калкулиран и акцизът. Срамота! А как да се снабдя с малко дом. ракия? Не мога да варя 10 л? А не консумирам повече от 10 тина литра на година - вътрешно и външно.

# 92
  • Мнения: 2 032
Оф, не ме разсмивай. Освен ако току-що не си "консумирала вътрешно и външно", което е смекчаващо обстоятелство. Помоли модератор да изтрие дублиращата тема, и после отговаряш като натиснеш бутона, "Отговори", не "Нова Тема".

А иначе, тази ракия дето си купуваш, не е варена от бай Стамат в задния му двор, нали, така че въпросът не виси като дамоклев меч над главицата ти, успокой се.

# 93
  • Мнения: 1 107
Червейче, не знам къде живееш, ама вероятно полицията няма да те погне за казанчето, а че палиш огън в гората. Wink

Пу да му се не види- за това не се бях сетила Close
Но мерси за рецептата за желирана водка- веднага си я запазих за специални гости  bouquet

# 94
  • Мнения: 677
10центазакафе, ти внимавай, че аз това лято ще ходя до 'талианско, да не ти обера избата с домашната лютеница.  Twisted Evil
(Израствайки без баби, съм изпуснала домашни варива, и имам да наваксвам. С всякакви средства. Mr. Green)


Чичко Гугъл всичко знае - как се отглеждат домати, чушки, как, какво, кога! Не ти трябва вече селско минало, за да си селски труженик  Laughing  Ще я забъркам с италиански зехтин моята лютеница, ще я 'туря в буркани' и ще я пазя за гости. Само ако носят ракиджос, разбира се. В пластмасова бутилка от Кока-Кола без етикет.

Предполагам, че се шегуваш, но в случай че не е шега, то в хладилника до 10 дни, за по-дълго съхранение ще трябав да вариш бурканите. Тук още не съм виждала, при вас не знам дали има, но се продават буркани с капачки, точно за тази цел (не са като тези в които ние слагаме по селата).
Само да не се подлъжеш да я слагаш в пюрени или др. "сладки малки бурканчета", защото лютеницата ще ти излезе от бурканчетата при варенето.

# 95
  • Мнения: 1 107
10центазакафе, ти внимавай, че аз това лято ще ходя до 'талианско, да не ти обера избата с домашната лютеница.  Twisted Evil
(Израствайки без баби, съм изпуснала домашни варива, и имам да наваксвам. С всякакви средства. Mr. Green)


Чичко Гугъл всичко знае - как се отглеждат домати, чушки, как, какво, кога! Не ти трябва вече селско минало, за да си селски труженик  Laughing  Ще я забъркам с италиански зехтин моята лютеница, ще я 'туря в буркани' и ще я пазя за гости. Само ако носят ракиджос, разбира се. В пластмасова бутилка от Кока-Кола без етикет.


Предполагам, че се шегуваш, но в случай че не е шега, то в хладилника до 10 дни, за по-дълго съхранение ще трябав да вариш бурканите. Тук още не съм виждала, при вас не знам дали има, но се продават буркани с капачки, точно за тази цел (не са като тези в които ние слагаме по селата).
Само да не се подлъжеш да я слагаш в пюрени или др. "сладки малки бурканчета", защото лютеницата ще ти излезе от бурканчетата при варенето.

E, защо пък да вари бурканите- моята майка вари лютеницата, после затваря бурканите и готово - за толкова години не съм чула да не са издържали поне една зима бурканчетата с лютеничка- вкусната ми тя  chef

# 96
  • Мнения: 487
ракия в куфара

Общи условия

Активация на акаунт