Ракия и самолет

  • 19 508
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Макдирокче, преди повече от 10 години, ей така, за идеята, като някой от дружинката на Шаро минаваше през Бг, купуваше кебабчета от Славейков (най-вероятно вече няма там, не знам), замразяваше ги, и ги носеше на дружинката за изяждане.
Опитай или кажи да ти донесат.


Има нещо неповторимо в родните смлени кости, косми и копита у каймата. Twisted Evil


ЗнаеШ ли,4е идеята ти никак не е за подценяване. Thinking А сори за профанския въпрос:сурови или пе4ени се замразяват  newsm78 За два 4аса полет от Бг дотук си мисля ,4е и пресни могат да ми ги донесат  Party
Мисля ,4е това Ще ми е следваЩата поръ4ка  Peace

# 61
  • Мнения: 7 605
.....
Вие си говорите за ракия и мезе, обаче аз съм кафеджийка и сега видях, че можело и до 10 кила кафенце да си вземем Laughing В БГ кафето на зърна по-на далвера ли е от в Германия? newsm78

Бибе,ти направо си алтернативна.Моите хора като си тръгнат оттук,обикновенно нарамват цели кила Лаваца,4е тук е по_йофтинко отколкото в БГ_то. Wink

Остави цената, ама в БГ нали и кафето било менте, хората zа това си внасят от вън  Wink Та, мила ми Биба, обратно трябва, обратно, от ДЕ към БГ  Peace

Раzбихте ме с кебаб4етата. Що не си правите сами?  newsm78

# 62
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....

Раzбихте ме с кебаб4етата. Що не си правите сами?  newsm78

Ми първо Щото не знам как  Embarassed и второ Щото си мисля,4е,както каза по_горе и Алиса ,тук не можем да ги докараме на вкус така както са в Бг. Rolling Eyes
Тук си правя кЮфтета например,ами нямат ниЩо обЩо с теси в Бг,все едно за друг вид ядене става дума. Thinking

# 63
  • Мнения: 2 567
Да, и мойте кИфтета са със съвсем различен вкус, просто каймата е друга. Най-често на грила ми се разпадат.
АКо някой знае успешна рецепта за кебапчета, да не се спотайва  Grinning

# 64
  • Мнения: 1 909
Ааа, значи нямало грешка за 10-те литра, той любимия явно се опитва да ми охлади ентусиазма (май си пролича кой е пияницата в къщи, макар че и той е ценител. Биба, мерси, Zoll нали е митница, дотолкова разбрах Grinning

Така както сме тръгнали, май пак до киселото мляко ще стигнем скоро

И аз ще се услушвам обаче за изпробвана в чужбина рецепта за кебапчета Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 2 032
Макдирокче, по спомени от миналото, купувахме ги изпечени, замразяваме и после доопичахме. Аз май веднъж взех и сурови: и те се изядоха бързо, но май изпечените бяха по-така.

Не знам рецепти за кифтета и кебапчета, аз предпочитам beanburgers да правя (не че някой освен мен ги яде). Свеки като дойде, напържва (със скрит под-текст, че държа сина й гладен, и преди да си тръгне обикновено му оставя по една бака кифтета  Wink), и добри стават, смесва пропорция свинско (търся й по-тлъсто, да наподовява българското) и говеждо, слага и някаква подправка дето си носи от Бг.

# 66
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Макдирокче, по спомени от миналото, купувахме ги изпечени, замразяваме и после доопичахме. Аз май веднъж взех и сурови: и те се изядоха бързо, но май изпечените бяха по-така.

Не знам рецепти за кифтета и кебапчета, аз предпочитам beanburgers да правя (не че някой освен мен ги яде). Свеки като дойде, напържва (със скрит под-текст, че държа сина й гладен, и преди да си тръгне обикновено му оставя по една бака кифтета  Wink), и добри стават, смесва пропорция свинско (търся й по-тлъсто, да наподовява българското) и говеждо, слага и някаква подправка дето си носи от Бг.


Абе знам си аз ,4е има тънкости  Crossing Arms Ние тук например ги правим с телеШка кайма и стават сухи и безвкусни та дрънкат.  Sick За протокола ( дано не се изложа като пиШман готва4ка и домакиня  Embarassed ) тук май свинска кайма нЕма,или по_то4но ако искам свинска кайма трябва да си купя пар4е месо и да си го смеля. Thinking Абе така и така баба ми докат е тук Ще вземем да пробваме да забъркаме микс кайма ама пък нямаме от тайната подправка на твоята свеки  newsm78
За кебаб4етата сместа оба4е идея нямам как се приготвя та май Ще си 4акам пратката от Бг_то. Blush

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 16:48 от mcdirock

# 67
  • Мнения: 5 710
Макдирок, има свинска кайма. Може да не си я забелязала, защото е доста гадно бяла.
Продават и смес вителлоне-суино, което май става за тези цели.
Продават и готови кебапчета, т.е на форма и вид приличат на такива, но никога не съм купувала.
Както и разни полпетте , които са се поразминали с кюфтетата... факт

Сетих се за онези порции в почивните станции едно  - кюфте, лютеница с лук, картофена салата!
Ех, изобилие и стайл  Laughing Защо спомените от родната страна винаги минават първо през стомаха!?

# 68
  • Мнения: 1 909
Ди Роки, и аз си мислех, че тук няма свинска кайма, но установих че просто не й казват кайма, ами  нещо от рода на "пълнеж за наденица", или "фарс за зеленчуци"

Знам че кебапчетата се правят без хляб и яйце, ама май има още нещо

Явно разковничето е в тайната подправка на свекървата Mr. Green

# 69
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ето,знаех си,4е Ще стана за смях и веднага Ще лъснат наяве моите готварски НЕспособности  ooooh! Embarassed

10'та4е,Ще взема да се загледам другия път като пазаря,4е ние суино купуваме само като Ще правим свински пържолки на скара.Ина4е моите домаШни ядат теле и в краен слу4ай говеждо. Tired Къде си заси4ала готови кебаб4ета  newsm78

Брей,тези кебаб4ета Ще ги сънувам ноЩес,така да знаете  Blush

# 70
  • Мнения: 884
Гледам Алиса се развихрила в алкохолната тема,а уж не пие!  Mr. Green
кИфтенцата имаха някакъв чалъм,но съм забравила.Май сода бикарбонат беше-дърт емигрантски трик. 1 път съм правила скара в малко манхатънско кухне и се молех да не мине пожарна докато приключа!
От бългорско си нося само чай Бронхопам и дивесил. Но гостите постоянно носят ракия в стъклени шишета,явно не се чупи,като се опакова.Няма изпиване тази пущина!
Я,кажете наобратно колко алкохол може да се вкара в Бг без да те питат:,,К'во прайм сега ?!'' нашите митничарчета?  Ще си ходя скоро без багаж и смятам да овършея дюти фри-то!  Laughing

Италианското кафе...  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 3 932
Официално от Дюти фрито можеш за закупиш 1л. концентрат. Др. е въпрос на късмет и митничарско настроение.

# 72
  • Мнения: 2 032
Да, аз не пия, а също така Макобал не цока маргаритите като смок и въобще не е първа приятелка с бармана-въртящ-най-добрите-маргарити-в района. Mr. Green

Ми България, като най-примерен член на европейската общност ( Twisted Evil), не прилага ли същите лимити за алкохол, като по-долу изброените?

Но и 40 литра можеш да докараш, ако се присламчиш към някоя баба още в самолета, и я помолиш най-учтиво да ти пренесе 20 литра.  Whistling

# 73
  • Мнения: 884
Официално от Дюти фрито можеш за закупиш 1л. концентрат. Др. е въпрос на късмет и митничарско настроение.
Това е невъзможно!Най-малкото постоянно имат оферти за 2 бутилки (по 1 л.)на спец. цена и т.н .
На късмет не обичам да разчитам! Grinning

# 74
  • Мнения: 5 710
Кебапчетата стават най-хубави с газирана вода съм чувал аз.  Хляб, картоф и друг вреден примес не се слага.
Млада булка меси каймата още от изгрев слънце ( с крака, разбира се), после се оформят самите кебапчета и се оставят в ръцете на вещите съпрузи, които привечер са приготвили дивайса за печене, щото 'тва е мъжка работа'. Критично важни са заклинанията по време на ритуала  - " айде баджо', 'а наздраве', 'а , то ракиено време станало"... Жените, в това време режат салатите и не престават да чуруликат и смеят. Резултатът е гарантиран, независимо от произхода на каймата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108502.msg1952360;topicseen#msg1952360

Общи условия

Активация на акаунт