Ракия и самолет

  • 19 467
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 884
Сега пък по 20л. на човек! Смятам да купя 4-5 -6 бутилки хубаво винце, не да мъкна кашони с ирландска огнена вода!  Laughing
п.п. тази информация за някакви маргарити е долна инсинуация!  Crossing Arms


# 76
  • Мнения: 2 032
п.п. тази информация за някакви маргарити е долна инсинуация![/size]  Crossing Arms

....каза тя и си смени ника от срам  hahaha

# 77
  • Мнения: 884

....каза тя и си смени ника от срам  hahaha
  Mr. Green 
Имам още 2-3 в торбата,ако се наложи пак!  Grinning

# 78
здрасти сладури номера е изпробван.пластмасова празна бутилка от бира се пални с ракиика и в сака.по добре не в ра4ниа багаж.аз така нося на брат ми в лондон ве4е 2 пати .никои нищо не казва.

# 79
Някой знае ли за нови ограничения за количествата алкохол в ръчния багаж?

# 80
  • Мнения: 3 880
Някой знае ли за нови ограничения за количествата алкохол в ръчния багаж?
Да, писахме на предната страница....
В ръчния багаж почти никакви течности. Алкохол също, защото и той е течност (освен ако не държиш да си вземеш някакъв алкохол в 100 милилитрови бутилчици Wink)

# 81
О.К. разбрах, но в големия куфар може ли 1/2л. Нося го за подарък.

# 82
  • Мнения: 3 880
О.К. разбрах, но в големия куфар може ли 1/2л. Нося го за подарък.
Не си каzала къде точно смятаШ да го носиШ, но ако е иz европейския съюz може до 10 литра, а иzвън него до 1л.

# 83
  • Мнения: 2 032
Алкохол също, защото и той е течност

Не и ако си го желираш. Желето от водка например е много хубаво. Жалко, че не е по темата.

# 84
На 5,06 летя до Германия, но ме предупредиха, че грам алкохол не мога да взема, много било строго вече. А доколкото ми е известно до 1 л. няма проблем. Разколебах се. А искам да занеса подарък българска гроздова. И тогава реших да мушна половинка в ръчния багаж. Сега се оказа, че именно в ръчния не ми е позволено. Значи да се успокоя, че за 1/2 л. ракия в големия куфар няма да ми създадат проблем

# 85
  • Мнения: 2 567
Алиса, чудесна идея  Joy Как точно става процеса на желиране? Laughing
Симбиоза, да, успокой се. Взимай смело в куфара.

# 86
  • Мнения: 3 880
На 5,06 летя до Германия, но ме предупредиха, че грам алкохол не мога да взема, много било строго вече.
Кой те предупреди? Някой се е избъзикал с теб, не му се нрави идеята да изнасяш родната ракийка по чужди земи Wink Не само, че не е станало по-строго, ами даже разпуснаха каиша откакто ни европеиризираха Simple Smile Просто при пътуване със самолет трябва да се прави разлика между "багаж" и "ръчен багаж". В ръчния не само алкохол, но и 1 шише чиста вода няма да ти дадат да пренесеш. В ръчния можеш да носиш само бутилки, купени от Duty free shop-а, но пък няма гаранция, че там ще има ракийка....затова зареждай куфара Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 032
Шоши, то си има цели книги с рецепти за желенца от алкохол.   chef

# 88
  • Мнения: 1 107
Каква кулинарно-алкохолна тема се заформила-добре че погледнах, да се науча и аз как се замесват кебапчета  chef
Иначе две бутилчици винце и ракийка така смело си пренесох до Швеция, та дори надзирателите за полусухия режим не се усетиха Grinning
А като гледам цените на алкохола (за протокола, почти съм въздържателка Wink ) все си мисля да взема да направя едно казанче за ракийка, тайно в гората...как мислите-дали ще се намерят клиенти? Или по-напред полицията ще ме открие? Grinning

# 89
  • Мнения: 113
Интересно! Не съм чувала за желиран алкохол. Но ако някой каже рецепта ще се пробвам. Страшно обичам да опитвам нови рецепти. А си мисля, че трябва да се освободи нашенецът от акциз за домашната ракийца. Че даже и за илач си длъжен да плащаш на държавата си. Не стигат ли здравните осигуровки? Аз лекувам грип и настинки с алкохолни разтривки. Добавям едно аспиринче и аналгинче и натривам в кожата. И готово - до 24 часа болестта си отишла. Така че смятам до 10 л.эда се освободят от акциз.

Общи условия

Активация на акаунт