Майки от United Kingdom

  • 1 462
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Как за кой етап от захранването,пише за първия. Mr. Green
 За да се научиш да четеш не се иска абонамент за скъпо списание. Crazy

# 16
  • Мнения: 275
Давах. Препоръча ми го моята зъболекарка в България, имам и пълно доверие.
А за доверието към английските хелт визиторки, нито ги слушам, а още по-малко имам някакво доверие след като ми дадоха написани инструкции за захранване и на едно от първите зеленчуци, които трябваше да дам беше патладжан.
А каквото и да попиташ GP-то е няма нужда. Та от тая няма нужда накрая пихме антибиотик два пъти по две седмици.
Така, че хич не са напред тия в Англия.

Това не е вярно.   Stop Никъде в брошурите на NHS за захранване на бебета няма посочен на първо място патладжан. Хелт визитъра няма от къде другаде да ти даде подобна информация.


Тук по принцип новостите ги въвеждат на практика по-бързо от колкото в някои други страни  Laughing За допълнителното даване на флуор отдавна има излезли изследвания и теория  Peace
Да знаеш, друга новост е, че и не всяко ушно възпаление вече го лекуват с антибиотик Wink Преди няколко месеца ме сюрпризираха с тази теория. До скоро за такова нещо антибиотика не ти мърдаше  Crazy И от личен опит вече мога да потвърдя, че мина само с Калпол, колкото и абсурдно да ми се струваше  Crazy Дано не ти се случва да стигате до там, но да ти го кажа, да не помислиш, че им се свиди антибиотика   Joy
Peace

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Как за кой етап от захранването,пише за първия. Mr. Green
 За да се научиш да четеш не се иска абонамент за скъпо списание. Crazy
Наистина пропуснала съм тази подробност  Peace
Твърдението на Дорет в този случай пък е направо АБСУРДНО!!! Има си ОФИЦИАЛНИ инструкции за техните служители и брошури за пациентите на NHSa, които се разпространяват безплатно в цялата страна, дори и в най-затънтените селища. Там пише кои да са първите плодове и зеленчуци  Peace Никой здравен служител ТУК не би си позволил да прави интерпретации върху тях. Обикновено не си правят труда да ти обясняват, ако не проявиш интерес, а направо ти връчват лифлета, когато бебето наближи възраст за захранване! Дори мисля, че тези брошури ги има публикувани и в нета  Thinking А и аз съм пускала във форума за захранването преди време извадки от тях, в превод на български Wink
Съгласна съм, Фантичка, не винаги има нужда от абонамент за скъпо списание. Достатъчно е да поразровиш нета, за да получил ВЯРНА информация, първа ръка. А не да се шокираш Shocked четейки изкривена информация Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
И в Бг вече масово се отрича, нашата педиатърка (София) също не го препоръчва.
и нашата.

# 19
  • Мнения: 8 917
Не съм давала и не бих дала.

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
В нета има достатъчно информация по този въпрос. Прочети всички за и против и реши  Peace

# 21
  • Мнения: 1 674
В нета има достатъчно информация по този въпрос. Прочети всички за и против и реши  Peace
Съгласна съм.Всеки сам избира най-доброто за детето си.Аз не бих дала.Тук в Бг това се отрича.

# 22
  • Мнения: 9 814
В Бг никой не препоръчва допълнителен прием на флуор за децата.

# 23
# 24
  • Мнения: 1 420
Цитат на: Winnie в петък, 06 юни 2008, 01:55
Не съм давала никакви витамини и добавки на дъщеря ми ( включително витамин Д )   С всяко едно нещо, което ме е посъветвала health visitor-ката съм се съгласявала и не съм съжалявала. Смятам, че Англия е много по-напред в доста отношения спрямо здравето и лечението. И аз се шашнах когато дъщеря ми се разболя за първи път преди 2 месеца, вдигаше висока температура, но ни препоръчаха само Калпол. И наистина детето се оправи след 3 дена без антибиотик! Така че тези измишльотини за флуора ги забрави и не се притеснявай 


 Е,айде сега.
 И нашата съвсем българска педиатърка не изписва нищо първите 3 дни.
 Винаги иска да изчакаме този период и даваме само Панадол и то ако вдигнат над 38 градуса.

Фантичка, чудесно е, че си случила на кадърен педиатър и аз не отричам, че има и добри лекари в България, но е факт, че масово се предписва антибиотик за най-малкото неразположение. Това имах впредвид  Peace

# 25
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Това не е вярно.   Stop Никъде в брошурите на NHS за захранване на бебета няма посочен на първо място патладжан. Хелт визитъра няма от къде другаде да ти даде подобна информация.
Сигурна ли си? Може в оная книга на NHS от 0 до 5 години да го няма, но колко други лифлети дето  ми дадоха  какви ли не други глупости пише. Съжалявам, че наскоро разчиствах и хвърлих всичко, иначе щях да ви го сканирам да видите. Подобен лифлет имаше и племеницата на мъжа ми, с патладжана като един от първите зеленчуци, не на първо маясто.
Сори, но и аз живея в Англия и може медицината да им е доста напред, но хелф сървиса им работи срещу хората.

# 26
# 27
  • Мнения: 6 442
Не съм давала и не бих дала.
Аз също  Peace

# 28
  • Мнения: 2 829
Интересно, защо всъщност да не бива да се дава патладжан? Има ли някаква причина или се учудвате само защото за България е необичайно?

# 29
  • Мнения: 2 829
Anelia11, прочетох брошурата, но не видях да препоръчват патладжан като една от първите храни. Може би не мога да го видя? На коя страница?
Брошурата за захранването ми се вижда много добра. И продължавам да се чудя за патладжана, дали наистина е неподходящ за захранване?

Общи условия

Активация на акаунт