Разтройство вече 5 ден???

  • 2 515
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
Здравейте момичета. Не искам да пускам нова тема а да попитам в тази, тъй като и ние имаме същия проблем. Занесохме проба от акото в лаборатория за изследване, обаче резултатът ще е готов чак в петък. Ние лекуваме разстройството от два дни без особен резултат. Детето си е жизнено и го наблюдавам. Пие си водичка. Ние не пием нито чайове, нито сокове, така че разчитам на лечебната Хумана плюс ентерола. Но някой взимал ли е прахче Хидрасек? Прочиствало и бактерии в стомаха казала някаква аптекарка на майка ми. Ние сме на консултация в четвъртък така или иначе ако не се наложи по - рано да отидем на лекар, но ми се ще да споделите опит. И по колко прахче - половин или едно на ден сте давали?
 

# 16
  • Мнения: 1 174
Здравейте момичета. Не искам да пускам нова тема а да попитам в тази, тъй като и ние имаме същия проблем. Занесохме проба от акото в лаборатория за изследване, обаче резултатът ще е готов чак в петък. Ние лекуваме разстройството от два дни без особен резултат. Детето си е жизнено и го наблюдавам. Пие си водичка. Ние не пием нито чайове, нито сокове, така че разчитам на лечебната Хумана плюс ентерола. Но някой взимал ли е прахче Хидрасек? Прочиствало и бактерии в стомаха казала някаква аптекарка на майка ми. Ние сме на консултация в четвъртък така или иначе ако не се наложи по - рано да отидем на лекар, но ми се ще да споделите опит. И по колко прахче - половин или едно на ден сте давали?
 
Моята педиатърка ми беше казала да редувам хидрасек -10 мг с ентерол.

# 17
  • Мнения: 2 807
Според мен не е от зъбките... по-скоро е вирус.
Заведи детенце на лекар, защото обезводняването е опасно.

При диария не се дават плодове, пюрета - плодовата захар в тях раздрисква допълнително.
Мляко също не се препоръчва, но след като детенце е на кърма - няма друг начин.
Това, което можеш да направиш, за да му помогнеш е да промениш хранителният си режим - третирай себе си все едно ти си с диария.

# 18
  • Мнения: 2 849
На лекар отидете .Стига с тези зъби  като оправдание  ooooh!
Давай сок от морков ,вода от сварен ориз,сварена вода от джоджен,печен бабан и печена ябълка .При нас никакви прахчета не са помагали ,намерих дренки и те спасиха положението,но вие сте малки май .

# 19
  • Мнения: 259
И аз съм "за" да го заведеш на лекар.  Ние също бяхме с разтройство, когато ни растяха зъби. Давай повече течности, диета без плодове и т.н. Аз давам пюре от шипки, оризова каша (казаха ми и оризова вода), смекта (имаше още едно лекарство, чието име забравих, но е страшно горчиво и така или иначе не го пием изобщо), давам и гентамицин (не знам дали вие може да го пиете, защото сте малки, освен това го давам изключително рядко и внимателно, защото е антибиотик) ампули 10 мл, 1-2 дни по 2-3 на ден. Педиатърът ще ти каже най-добре.

# 20
  • Мнения: 159
Здравейте, днес ние бяхме на лекар. Педиатърката каза че Хидрасека бил против обезводняване, а  ентерола бил за разстройството. Както и да е. За сега същите неща - картофи, ориз, оризова каша, лечебна Хумана вместо неговото мляко, без масло (ясно то разхлабва), без витамин Д, защото и той разхлабва. Иначе по 2 прахчета Ентерол. Това е засега при нас. Каза, че много бебета били така напоследък. Явно е вирус. Засега сме без антибиотици. Дано се оправим бързо.   Успех и на вас. bouquet

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И дъщеря ми беше така преди 3-4 дни-лекарката ни изписа прахчета Хидрасек и много и помогнаха Peace

# 22
  • Мнения: 1 174
А,каква е тази диагноза разтройство от зъби,за първи път чувам? newsm78

# 23
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
И аз  Mr. Green .
Тия прахчета помагат,при положение ,че има бактериален причинител за разстройството.
Кърмачките  да ядат запичащи храни - картофи,моркови,пиле,ориз...Мисля,е желателно в такъв момент да ограничат от храната си и по-силните алергени,тъй като при по-продължително разстройство  уязвимостта към алергени е по-голяма.
За обезводняването-щом няма и повръщане едва ли има опасност голяма,но все пак повече  течности,които да са предимно шипков чай или оризова вода.
Сока на ХИП също.
Хидратин алфа също може превантивно,ако го пие...
При малките деца диариите преминават сравнително по-бавничко,но все пак и аз да кажа-трябва да се видите с доктор.
Лечебните храни може като каша да се приготвят или като мляко-милупа хн и хумана хн 25 /или обратното  newsm78/.
Друго не се сещам.

# 24
при нас беше същото само леко разстройство и на 5-тия ден вдигна 39градуса температура и се оказа вирусна ангина,затова най добре навреме на лекар.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
1. При разстройство се спира всякакво мляко, особено пък не-специално (има лечебни храни за разстройство, които съдържат и мляко, за много малки бебета).

2. Има такъв грип - и моето бебе е с упорито разстройство... имало такъв вирус летен, "бродещ" наоколо.

Общи условия

Активация на акаунт