Секцио по желание - как бихте постъпили на мое място?

  • 10 170
  • 181
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 453
Аз още не съм раждала, но ми предстои след няколко месеца това важно събитие.Аз съм твърдо ЗА нормалното раждане! Peace Момичетата, които препоръчват секцио и са се възстановили бързо-ами радвам се за тях, но доста мои приятелки имаха проблеми след това.Едната дори я отваряха да я "дооправят" в една ог частните клиники.Прочетох изказването на едно момиче в темата, че раждането и е останало най-приятния спомен...за мен една операция определено не би била приятна, но това е мое мнение.Освен това успойката при секцио..ако е пълна -нищо не помниш, ако не е има голяма опасност -една позната остана парализирана..Мен просто ме е страх от операция, но ти си знаеш най-добре какво е най-добро за теб Peace

Какво значи че тоновете са притеснителни?!

Успех и леко раждане  bouquet

# 151
  • Мнения: 4 371
Ех, Крисси, нали знаеш, че на чужд гръб и 100 тояги са малко? Ти прочете ли цялата тема все пак? Запозна ли се с историята на авторката?
Много обичам примери какво било станало при секцио, за това при всички случаи видиш ли трябва нормално раждане да се избере, независимо, че може да има показатели за секцио. Все едно при нормално раждане сакатлъци не стават. Божа работа е това Peace

# 152
  • Мнения: 200
Kpuccu -секцио с пълна упойка почти никой не прави,а и тя се поставя на ниво'''конска опашка"-така ,че това с парализата е мит.

# 153
  • София
  • Мнения: 771
Ехх, Крисси, Крисииии, ми то и авторката е била първия път "твърдо ЗА" нормалното раждане.

# 154
  • Мнения: 6 274
Аз не мога да разбера защо нападнахте момичето. newsm78 Аз лично мога само да я поздравя за избора, който е направила .
Крисси Hug И искам да кажа в нейна защита, че последиците след секцио могат да бъдат в пъти по-страшни от тези при нормалното раждане. И винаги съм казвала, че всичко е Божа работа, но не ви прави чест да оплювате вагиналното раждане, като за сметка на това издигате секциото в култ. Никоя от вас не видях да описва последици след секцио. Защо ? Защото при вас всичко беше наред ?! Ами я си представете, че при нея не е . Тогава ? Как смеете така лекомислено да давате съвети "аз съм ЗА секцио-то, давай смело, сто пъти е по-добре" ??? Нима, ако нещо се случи, вие ще й носите последствията ? Аз отдавна съм й отговорила, че изборът си е неин, но да не забравя, че каквото и да избере, все пак си е Божа работа.
П.С. Забележете, че не й казвам "давай смело, аз съм за вагинално раждане", независимо, че родих за минути, и то без никакви проблеми.

# 155
  • Мнения: 433
Изобщо не ми се четат изказванията по темата, 100 на 100 вече са се скарали за или против.

Момиче, чуй кака си. Естественото раждане е нещо прекрасно, ако жената има нагласата за него. Ако е мотивирана, ако е подготвена, ако се отпусне и се води по указанията на акушерката/лекаря или който там я напътства, да му вярва без да прибързва.
При теб всичкото това го няма - ти имаш психологически проблем заради първото раждане. Колкото и волева натура да си - това не може да не окаже влияние. И има опасност нещата пак да се усложнят точно защото ти няма да успееш да се отпуснеш добре. Това никому не е нужно. Няма да ти правят хипноза на магарето, я!

Иди си секцио и не се кахъри. Важното е в края на краищата бебето и ти да сте в добро състояние, нали?

Това ти го казва жена, отказала упорито предложенията за секцио на базата на това, че раждане на 40 г. с интервал 20 години от първото трябва задължително да е секцио, защото нищо не се знаело. Е, нямам нито едно разкъсване, родих за 2 часа.
Всичко е много индивидуално. Но ти си имала много лошо раздаване на картите с първото раждане - сега поне си ги нагласи да "обереш банката"  Hug
Успех и късмет!  Да се похвалиш с хубаво бебе!  Praynig

# 156
  • Мнения: 1 900
Това кое е правилно за теб и начина на раждане може да прецени наблюдаващия те лекар на база мед. показатели и ти в зависимост от личните ти убеждения, преживявания и нагласа. Ако след ужаса които си преживяла те е страх това е нормално, ако ще се чувстваш по спокоина и уверена след като избереш секцио значи това е правилното решение. Най-важно е да си уверена и да запазиш доброто си настроение и спокойствието си.
Каквото и да се случи ти пожелавам и двамата на края да сте живи и здрави и да сте много щастливи заедно.  bouquet
А относно някои мнения в тази тема /всъщност далеч извън нея/ от които нито авторката нито някои друг има полза направо ми се  Sick.

# 157
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Първият път родих секцио по медицински причини, като до последно се надявах да е нормално раждане. Не съжалявам, макар и да се възстанових трудно. Вторият път отново ще е секцио, казаха си ми го, нямам избор, но при моят ръст и таз, нормалното би било истинско съзнателно изтезание.
Сестра ми роди нормално за няколко часа, без упойки.
Не сме спорили, защо тя или аз така сме родили, коя е по- родила и т.н. глупости.

И при двата видя раждане, както и при всички операции и изобщо неща от живота има риск и е Божа работа. Не виждам , защо всеки трябва да тегли към себе си.
Всеки е достатъчно голям и разумен, да вземе решението, което е за него. Peace Никого няма да убеждавам колко хубаво ми е било със секциото, това беше моят начин да родя и сега пак така ще родя, живи и здрави!

На теб от сърце ти желая леко и безпроблемно раждане и да вземеш решението, което сърцето ти подскаже! Hug

# 158
  • София
  • Мнения: 1 849
Изобщо не ми се четат изказванията по темата, 100 на 100 вече са се скарали за или против.

Момиче, чуй кака си. Естественото раждане е нещо прекрасно, ако жената има нагласата за него. Ако е мотивирана, ако е подготвена, ако се отпусне и се води по указанията на акушерката/лекаря или който там я напътства, да му вярва без да прибързва.
При теб всичкото това го няма - ти имаш психологически проблем заради първото раждане. Колкото и волева натура да си - това не може да не окаже влияние. И има опасност нещата пак да се усложнят точно защото ти няма да успееш да се отпуснеш добре. Това никому не е нужно. Няма да ти правят хипноза на магарето, я!

Иди си секцио и не се кахъри. Важното е в края на краищата бебето и ти да сте в добро състояние, нали?

Това ти го казва жена, отказала упорито предложенията за секцио на базата на това, че раждане на 40 г. с интервал 20 години от първото трябва задължително да е секцио, защото нищо не се знаело. Е, нямам нито едно разкъсване, родих за 2 часа.
Всичко е много индивидуално. Но ти си имала много лошо раздаване на картите с първото раждане - сега поне си ги нагласи да "обереш банката"  Hug
Успех и късмет!  Да се похвалиш с хубаво бебе!  Praynig

Абсолютно подкрепям това мнение Peace
Първото раждане и аз не искам да си го спомням, но въпреки това с второто исках пак да е нормално; знаех, че ще е бързо и лесно. Имах всички показания за секцио - близнаци над 3 кг, първият беше 3450, вторият се обърна седалищно в последния момент, но вътрешният ми глас казваше нормално. Родих за 2 часа, точно както си го бях представила, на третия ден ми нямаше нищо!

Стискам палци всичко да мине добре. Ти вече си решила как да е  Hug

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 675
Изобщо не ми се четат изказванията по темата, 100 на 100 вече са се скарали за или против.

Момиче, чуй кака си. Естественото раждане е нещо прекрасно, ако жената има нагласата за него. Ако е мотивирана, ако е подготвена, ако се отпусне и се води по указанията на акушерката/лекаря или който там я напътства, да му вярва без да прибързва.
При теб всичкото това го няма - ти имаш психологически проблем заради първото раждане. Колкото и волева натура да си - това не може да не окаже влияние. И има опасност нещата пак да се усложнят точно защото ти няма да успееш да се отпуснеш добре. Това никому не е нужно. Няма да ти правят хипноза на магарето, я!

Иди си секцио и не се кахъри. Важното е в края на краищата бебето и ти да сте в добро състояние, нали?

Това ти го казва жена, отказала упорито предложенията за секцио на базата на това, че раждане на 40 г. с интервал 20 години от първото трябва задължително да е секцио, защото нищо не се знаело. Е, нямам нито едно разкъсване, родих за 2 часа.
Всичко е много индивидуално. Но ти си имала много лошо раздаване на картите с първото раждане - сега поне си ги нагласи да "обереш банката"  Hug
Успех и късмет!  Да се похвалиш с хубаво бебе!  Praynig

И аз подкрепям това мнение. Имам две вагинални раждания. И двете сравнително бързи и лесни. Но и с подходящата нагласа и усещане, че всичко ще е наред. При мен опасенията по-скоро бяха в посока липсата на алтернатива за раждане в Бургас, освен в бившата Окръжна болница.

# 160
  • Мнения: 95
Отновото много благодаря на всички за мненията и включванията, наистина за мен беше ценно да видя споделен опит и да усетя подкрепата ви Hug.
Така или иначе съм съгласна най-вече с твърднието, че всичко е късмет, божа работа, "раздаване" на картите и дано този път да са добри за нас. Твърдо вярвам,че ще е така - иначе нямаше да се навия да имам още едно детенце и се надявам тази ми нагласа също да помогне!
Утре влизам в болница и живот и здраве другата седмица ще се похваля тук какво е станало! Стискайте палци!

# 161
  • Варна
  • Мнения: 966
Стискаме палци миличка. Късмет! И чакаме добрите новини.

# 162
  • София
  • Мнения: 1 603
Утре влизам в болница и живот и здраве другата седмица ще се похваля тук какво е станало! Стискайте палци!

Стискам палци.
Късмет, кураж и леко раждане.
 Hug

# 163
  • София
  • Мнения: 6 011
Успех, стискам ти палци! Hug

# 164
  • Мнения: 6 274
Стискам палци.  Hug Hug Hug
Да пишеш на всяка цена.  Peace
Каквото и да си избрала - желая ти най - лекото раждане и най - хубавото и здраво бебче на финала.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт