Как да изберем датата, на която да родим бебчо?

  • 5 233
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Здравейте мами, пускам тази тема заради една приятелка, която може би заради напредналата си бременност не е в състояние да мисли адекватно.
Става въпрос за следното: Моя много близка приятелка ще ражда секцио заради проблем с очите. Като си говорехме последно преди няколко дни, тя ми сподели, че при следващата й консултация, наблюдаващият я лекар, който ще я изражда, ще й даде дата за секцио. И двете сме на мнение, че не ние трябва да определяме деня, в който трябва да се раждат децата, а самите те да направят това. На моята приятелка обаче й е неудобно да попита лекаря дали раждането може да стане, когато бебето само си тръгне. Още повече, че това ще й е първо раждане, едва ли ще е много бързо. Притесненията й са главно в тази насока, както и да не би като няма предварително уговорен ден за секциото, лекарят, който сега я наблюдава и който по-късно ще избере, да не може да дайде да я изроди и да се налага това да прави дежурния екип.
Затова искам да попитам тези от вас, които по здравословни причини са раждали секцио, имало ли е опция то да не е планирано, а да се направи операцията когато бебето само тръгне да излиза.
Също така, ако задължително трябва да се планира, избирахте ли предварително деня и часа съобразно астрологичната карта или се съобразихте изцяло с предложението на гинеколога си.

# 1
  • Мнения: 6 833
Ако приятелкатата ти иска бебето само да тръгне да се ражда, няма нищо притеснително да попита лекаря дали е възможен такъв вариант.  Peace

# 2
  • Мнения: 636
Да забрави за такъв вариант !

# 3
  • Мнения: 6 833
И мен ме съмнява да стане без да има уговорка с лекар Peace Аз поне не съм чувала да такъв случай, но може в някоя частна болница да се съгласят  Thinking Според мен да гледа да избере възможно най-късната дата, ще бъде най-добре за бебето Peace

# 4
  • Мнения: 134
Ако приятелкатата ти иска бебето само да тръгне да се ражда, няма нищо притеснително да попита лекаря дали е възможен такъв вариант.  Peace
Не иска да го пита да не би това нейно желание да е добре дошло за него, да се съгласи и после да  не може да дойде да я изражда, когато бебето тръгне или пък да възникне някакво усложнение при раждането.
Аз познавам някоклко жени, раждали с "избор на екип", за който екип само е било платено без той реално да е израждал. Разбира се, става въпрос за случаи, които са били за естествено раждане, а не с планирано секцио.

# 5
  • Мнения: 327
Моето секцио беше планирано. Датата я избрах аз. Водите ми изтекоха пет дни по-рано  в 23:45ч. през нощта. Екипът се събра чак в 03:30ч., като в 04:00ч. ме вкараха в операционната. В 01:00 бях с 3-4 см. разкритие. Ако ме бяха държали още час със сигурност щях да родя нормално. Приятелката ти най-добре да си уговори дата, защото е необходимо време докато се събере целия екип, подготви се родилката и т.н. При мен секциото беше по желание.

# 6
  • Мнения: 2 808
При проблем с очите няма опция за естествено раждане. Секциото се прави около 2 седмици преди термин. В общи линии е уговорка между бременната и доктора. Понякога е 1 седмица преди термин, а друг път 2-3 дни преди термин. По-добре да не рискува с естествено раждане ако има медицински причини. А най-хубаво е астрологично тя да си избере дата за раждането.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 103
Да пита лекаря, той ще каже има ли такъв вариант на база здравословното й състояние.
А за присъствието на избрания лекар, принципно би следвало да дойде, но пък дори и планово да е всичко се случва и може да се случи и да не може човека, какво, няма да роди ли приятелката ти?
За мен обаче по-безопасния вариант е планово секцио, не по спешност, каквото ще се води ако почне родова дейност, а дали ще е бавно, бързо и т.н. Божа работа, има бързи  първескини Simple Smile

Астрологични и не знам какви глупости не ме вълнуват,  датата - както я назначи лекаря, както ще е най-добре за детето, ако даде избор от няколко бих избрала най-близката до термина.
Час - обикновенно се планира според  графика за деня на болницата и операционните, според  кога лекаря ще е на смяна, не според звездите.

# 8
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Аз родих януари месец миналата година, с планирано секцио, тъй като бебето беше седалищно.
Имах абсолютно същите притеснения като твоята приятелка и смятах, че не трябва аз да избирам датата на раждане на детето си.
Няколко пъти говорих с лекаря, когото си бях избрала, че не искам да го плануваме, а искам бебето само да тръгне, а пък нека пак да е секцио. Той ми обясни, че това е по - рисков вариант и е по - добре всички специалисти да бъдат на линия.
Терминът ми беше за 13 - ти, той ми даде възможни дати - 3, 4 или 7. Аз си избрах 4-ти. Не съм гледала астрологични хороскопи, просто с мъжа ми тази дата решихме.
Докторът ми каза, че трябва да постъпя в болницата на 3-ти вечерта и на 4-ти сутринта ще направим планираното секцио. Постъпих в болницата на 3-ти, с контракции на 6 мин., но аз нищо не усещах и нищо не ме болеше. Докторът ми каза, че няма да изкарам до сутринта, но аз бях убедена, че всичко ще е наред, защото се чувствах прекрасно. Все пак, той ме предупреди, че ако започне да ме боли, веднага да му се обадя, независимо колко е часа. В 23.30 часа, в болницата ми изтекоха водите, веднага му се обадих и той дойде. В 2.00 часа през нощта извадиха бебето. Все пак датата беше 4-ти, аз бях супер щастлива, че бебето е тръгнало самичко и дори се е съобразило с деня, който му бях избрала Simple Smile
Според мен, когато си с избор на екип, ще дойдат, независимо колко е часа .... Разбира се всичко зависи от доктора, но затова пък в последните 9 месеца трябва да си го преценила .... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 134
Аз самата също раждах секцио - спешно, така се наложи. По принцип имах уговорка с моята лекарка за естествено раждане, но тъй като вече преносвах, тя ми определи дата за секцио в понеделник. Не знам защо, но повечето познати, които са раждали с планирано секцио все в понеделник са ги израждали.
В моя случай обаче бебка реши да обърка и моите планове, и на лекарката ми и тръгна да излиза в петък. Радвам се, че така стана, защото мисля, че детето само си знае кога да се роди.
А питах и дали сте правили астрологична консултация, защото аз по принцип не вярвах много-много в тези неща, но преди 2 г. една приятелка ме заведе при Оксана Хорват и тя токлова неща ми каза, които впоследствие се случиха (вкл. и раждането на детето), че вече гледам на тези неща с друго око.
Аз лично посъветвах моята приятелка поне да съобрази астрологичните прогнози с възможните дати за секциото ако раждането задължително трябва да е планирано. Не знам обаче как това ще прозвучи на нейния лекар.

# 10
  • Мнения: 2 237
Аз раждах със секцио по медицински показания. Термина ми беше за 24.07., но се бяхме уговорили да е около 17.07. Да , но към края на юни започнаха жестоки болки. През цялата бременност имах контракции и болки, но тогава просто се усилиха стократно. Довлачих се на 4 крака на преглед (към 25-26.06.), едвам дишах. Казаха ми, че имам непрекъснати контркции и хич, ама хич няма да дочакам 17.07. искаха да насрочат секцио за 03.07. Оказа се обаче, че няма свободна операционна тогава и докторката ме писала за следващия ден. а аз не харесвам четворката, и не исках да съм на 04.07. Още повече не исках да ми подмятат, че детето м ие  родено на американския празник. Оказа се,че нямам право на избор. За 03.07. нямаше зала, а до 05.07. (което беше следващата ми желана дата) нямаше да издържа.  В крайна сметка устисках някак си до 04.07. и тогава направиха секциото. По време на операцията матката се оказа супер изтъняла, и се оказа цяло чудо , че не съм родила още юни. Примирих се с датата 04.07. и си казах, че така е трябвало да стане.

Приятелката ти да не рискува така. Нека си избере една дата поне седмица преди термин, за да може екипа да е на  разположение.

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз също раждах секцио по медицински показания. Отивайки в болницата да си запиша дата за секциото, не ми се предостави избор на дати а ми се определи дата 24.08 (термина ми беше 03.09). Не мислех че ще издържа до тогава а и моята АГ предполагаше че ще е в близката седмица. Но не децата не бяха тръгнали да се раждат когато ме вкараха в операционната. Аз също не харесвам цифрата 4, но нямах особен избор  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 5 513
На плановото секцио му се вика планово защото се планира с дата и час.Хващаш си багажа и отиваш.
Обикновено се прави 10дена преди термина.Записват се определен бр. на ден.Като
се оставя място и за нормално раждащи минали за секцио.
Предполагам може да откажете или да не отидете на датата,но ако в картона пише секцио
и да почне раждане пак ще я срежат.Но не знам защо рискува да остане сляпа?
На мен ми дадоха 2 дати или 3.Първата ми се видя далеко.20 дена преди термина.После
6 дни празници.После 2 дати.Избрах първата.Едвам го износвах слончето.И от 8 месец
от тежеста му и слизането долу ниско ми беше притиснал лимфните съдове и задържах
течности.Предния ден преди секциото получих контракции.На деня на секциото имах
малко разкритие и май до втората дата /на другия ден/ нямаше да изкарам.По медицински
причини ми е секциото.

# 13
  • Мнения: 310
Аз много исках да родя по естествен начин, но 5 дни след термина бебо нямаше никакво намерение да излиза. На 5-я ден сутринта бях на преглед и лекарката само ме пита, дали съм закусвала и когато и казах, че не съм, след 3 часа ме бяха вкарали в операционната за секцио. При прегледа беше установила, че плацентата е остаряла, което означава, че бебо няма какво да яде и водите ми наполовина изтекли, без да съм усетила нещо, защото няколко дни преди секциото аз кървях. Явно е било вода с кръв. Така, че явно като има проблем веднага могат да и направят операцията. Успех желая, без проблемно раждане и здраво детенце.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 11 004
Родих със секцио по медицински показания и с гинеколога ми решихме операцията да бъде 10 дена преди термин. Влязох в болницата за изследвания 1 ден по-рано и останах да спя там. Рано сутринта в деня на секциото ми изтекоха водите и падна тапата. Явно с дъщеря ми сме били на едно мнение кога да бъде рождения й ден. Simple Smile Що се отнася за часа, плановите операции в нашата болница се извършваха само сутрин и нямаше как да избираш, но и аз нямах предпочитания. Тъй като раждането ми беше тръгнало, мен ме оперираха първа за деня.
Най-добре е приятелката ти да си избере малко по-ранна дата. Дори докторът да е поел ангажимент да бъде денонощно на разположение, в очакване тя да му се обади, винаги може да изникне нещо непредвидено и да се стигне до раждане с дежурния екип.
Да е леко и безпроблемно!

Общи условия

Активация на акаунт