Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте прекрасници,

Обръщам се към мамчетата в гр. София. Heartpulse
С моят съпруг правим опити за бебче и имам нужда от вашия опит.
Моля ви, препоръчайте ми лекар/ка акушер-гинеколог, който извършва - женска консултация,
проследяване на бременност и водене на раждането.

п.с. Извинявам се за спама, но има доста лекари които са прекъснали практика от предните теми, а пък ми е важно да е актуална информацията.

# 1
  • Мнения: 5 127
Марчелинка, търсите АГ за консултация и последващо проследяване или репродуктивен специалист? Пише, че правите опити, но никаква друга информация като период от време и възраст (над 35г в дебелите книги пише 6м опити, преди това - 12м)

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте отново,

на 28 години съм и правим опити от 3 месеца.
Малко е като период, просто искам още от самото начало да си намери добър лекар.

# 3
  • Мнения: 5 127
Супер Simple Smile Пожелавам успех!
Тук всеки ще препоръча лекаря, който му е помогнал и съответно аз препоръчвам д-р Дойчиновски. Не преглежда по ЗК. Преглежда във Вита 1, оперира и изражда във Вита 2, преглежда и в Асцендент.
Успя да види веднага полип, за който други доктори се чудеха. Веднага предприе действия за ендометриозна киста, за която други доктори ми изгубиха година и половина.
Като отношение - пич и половина. Спокоен, методичен. Но не е репродуктивен! След операцията се оказа, че ще имаме нужда от асистирана репродукция и ме насочи към друг лекар. Не ме насочи към лекар във Вита, а към друг МЦ, с което още повече ми грабна доверието. Колегите са си колеги, но пациента е на почит. За раждане, някога, пак бих се върнала при него.
Скрит текст:
Можете да му кажете, че планирате, за да ви обясни какви изследвания е хубаво да пуснете, включително женски хормони.
И във Вита, и в Асцендент дават фактури, ако поискате. Ако ще възстановявате парички по ДЗО му кажете да не пише, че искате бебе в листа Simple Smile Не всичко ще мине по фонд, но каквото може е добре дошло.
За хубав първи оглед препоръчвам ходене веднага след цикъл, даже последните дни от цикъла най-добре. Тогава се вижда всичко.

# 4
  • Мнения: 4
Супер! Много, много благодаря за съветите! People BabyYellow Heart

# 5
  • Мнения: 160
Привет ! Имам много добри впечатления от Д-р Балтаджиева от Доверие в Овча купел . Много внимателна и в същото време стриктна . Била е и на практика в родилно отделение  , което е голям плюс. Пак бих я избрала.

# 6
  • София
  • Мнения: 743
Здравейте, и аз така се лутах докато забременея, че и след това. Отидох на сляпо и започнах да проследявам бррменността при същия лекар, който ме претупваше и ходих и на други паралелно, включително прехвалените по ФБ групите, но не можех да си намеря моя лекар, на който да се доверя.В 5тия месец го смених и продължих проследяване на бременността при д-р Йован Даскалов в Тина Киркова и съм доволна от отношението, прегледа, изследванията, които ми пуска. Работи с НЗОК, но тя почти нищо не покрива, затова се доплаща 400лв за проследяването и се плаща на две вноски. Аз отидох след 20-та седмица и платих 200лв. Отделно ходите на скрининг и ФМ при специалист по фетална морфология.
Преди да отида при него, потърсих информация от майки, които са се следили и раждали при него без значение естествено или секцио и всички дадоха положителни отзиви. Надявам се да съм била полезна.

# 7
  • Мнения: 41
Не знам дали е по темата,но ми се ще да предпазя от хора,които копнеят да имат детенце от некомпетентността на лукарите от МДЦ Блокс Младост .Уж частна клиника,в която записването на час става доста приятно,бързо и момичетата на рецепция са много любезни и отговарят на всякакви въпроси.
Миналата година (ноември) отидох там на преглед при един от АГ-тата там и ми беше открито стафилококова инфекция.Назначиха ми лечение и след месец пак отидох на преглед и пак излязохя в микробиологията…и така до месец юли тази година.При всеки нов изписан антибиотик(в месеца понякога пиех по 2 + че се появи и кандида,заради тях ,Но пиех антибиотик и за кандидата) питаххдали само аз трябва да го пия или и моя приятел!? Отговора беше,че при него няма да излезе,защото в резултатите разчитали ,че стафилококовата инфекция е ,заради мои клетки,които вредят само на мен.Е да,ама не😅Моя приятел започна да получава обриви без да сме имали сексуален контакт.Отиде на дерматолог и чувайки за стафилококовата ми инфекция му казват ,че трябва да се пусне микробиология и да се лекуваме и двамата.Излезе и при него разбира се …при следващата среща с друг гинеколог в същата болница и разказ за загубеното време и всички таблетки ,които изпих ,ми казаха “случва се понякога”,мхм.
Дотук добре.В края на септември имах записан час за първи преглед за проследяване на бременност.Цикъла ми не беше редовен и закъсняваше с 10 дни.Когато отидохме с моята половинка  бяхме изпълнени с радост и много се надявахме теста,които съм направила и е положителен-да бъде и истински.Влязох в кабинета на поредния им АГ специалист ,които ме погледна на ехографа и с усмивка на уста ми каза “няма да я бъде,да знаеш”.При което сърцето ми спря…беше най-ужасното нещо,което съм изпитвала.Облькох се и седнах да поговорим и ми каза да не пътувам и че чакаме спонтанен аборт,каза ми да отида в майчин дом ,ако се случи последнощ и да не се притеснявам,случвало се 🤷🏻♀
От блидка приятелка разбрах за Бета ЧХГ тест и още след прегледа бях да си ги пусна в Рамус.Проверявах ги през 20 минути и още същата вечер преди 00:00 изльзоха резултатите.Изпратих ги на доктора и той беше направо шокиран “всичко е наред,просто си била забременяла по-късно и за това съм се объркал”.Аджаба,първо ме прати на нужните изследвания и тогава ми съжбщавай такива неща.Ходих още 3 седмици,докато се чуе сърдечен ритъм и смених клиниката.Дори прогестерона ми беше несък и двама от тази болница ми казаха,че няма смисъл да ги пия,докато няма кървене…
Извинявам се за дългия пост ,спестих колкото мога информация,но се надявам да не попядате на такива хора.
Моля хора,ако сте решили да ставате лекари-вземете си работата на сериозно и я вършете съвестно,а не през пръсти!Не знаете какво причинявате на хората от мързел и некомпетентност!

Общи условия

Активация на акаунт