Мама или тати да успокояват бебо при отбиване от нощно кърмене?

  • 1 667
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Нашият случай беше абсолютнво идентичен с вашия. С огромната разлика, че отбих сина си скоро - на 2 год. и 7 мес. Никой, ама абсолютно никой не ми помогна. Както вече писах в някоя от темите, когато е на ясла, цял ден не цока и заспива на обяд без кърмене. Но вечер го приспивах задължително с кърмене. Съботите и неделите си цокаше, когато си поиска. Една вечер реших да пробвам с Даум екзол - намазах гърдите, предупредих го, че горчат и когато той опита едната цица и усети отвратителния вкус на Даум-а, спря. Ето така го отбих. Всяка вечер мажех гърдите до сега с Даум екзол за всеки случай, ако се присети, но той да е поискал 2-3 пъти. Вече не иска. Само пита, дали циците горчат, казвам, че горчат и приключваме да говорим по въпроса. Успокоява се с косата ми. Баща му не може при никакви обстоятелства да ме замени при успокояване. Детето ми се успокоява единствено при мен, каквото и да стане, търси само мен. А в период на отбиване детето изживява това още по-драматично, ако си там и те вижда. може би, ако теб те няма, ще е по-добре, но посред нощ да го успокоява бащата - на мен лично никак не ми се вижда удачен този вариант.

# 16
  • Мнения: 4 967
Ние още се кърмим през деня. Наложи се около седмица да пия антибиотици преди време и нямаше как да кърмя малката. През деня лесно я залъгвах, но нощем нямаше да се получи. Оставих я да спи с таткото, пък аз се "скрих" на другото легло при баткото. Първите 2-3 нощи се буди и малко плака, но очаквах да е много по-зле. После се будеше и си заспиваше без да плаче, гушната в тати. След 10-тия ден почнах да спя при тях - и нашето креватче е залепено за спалнята. Само първата нощ поиска да суче и малко се разстрои, че й отказах, но се гушнахме и бързо заспа. Сега се буди, понякога повече, понякога по-малко, има и нощи без будене, но никога не иска да суче.

# 17
  • Мнения: 502
записче.. Grinning

# 18
  • Мнения: 147
И при нас беше така но от един месец вече не се събужда бебка за нощното кърмене само за сутрешно около 6-7 часа за да си поспим още малко с таткото   Laughing . Започнах да й отказвам когато се будеше имаше няколко вечери в които плачеше и не можеше да се примири че няма да и дам да сукне за да си заспи , но бях твърда милвах гушках и вече успешно спи без нощни пробуждания. И това имаше положителен ефект върху нея и мен- през деня сме по енергични  и отпочинали. Но тъй като сме самички тук нямаме баби, а таткото ни работи, успях да се справя сама. Малко ми е по трудно за дневните кърмения имам чувството че наваксва с тях за сметка на нощните но постоянно ги заменям с- " искаш ли вода ", гладна ли си", "хайде да играем" и така отклонявам желанието й , гледам да го правя по малко тежко за нея и за мен, използвам играта и обяснявам че млякото е свършило и ще се ти дам по късно- като не я лъжа по късно и давам.Тя разбира и спокойно приема факта че няма да суче на минутата. Другото което направих е да спим в отделни стаи докато преди спяхме заедно на едно легло-сега тя разбита че мама и тати спят на друго легло в друга стая. . Така смятам постепенно да се отбием и по съвет на доктора ни.
Смятам че търпеливото и спокойно отбиване ще е по малък стрес за детето и за нас майките, защото то си е неминуемо стрес но не  може да продължава вечно!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт