ПОМАГАЙТЕ,,,

  • 1 816
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Освен със съчувствие, не виждам кой  с какво може да ти помогне.
Peace

# 16
  • Мнения: 20
Знаеш ли? Пробвай с психологически подход. Сложи я в ко6арата или в леглото. Дай и няколко играчки,като едновременно с това и обясняваш, че тя трябва да си поиграе сама малко,а ти да сваршиш нешто.Може да я оставиш и сама да избере играчките, за да няма причинч да крешти след това и да ги хварля. След това излез от стаята.Ако започне да ги хварля(както предполага и ще стане) и да крещи или реве.....влез в стаята, погледни я небрежно(сякаш не ти пука), вземи играчките, които е изхвърлила и я попитай „ Не ги ли искаш? Нали сама си ги избра? Тогава няма да имаш и тях и ще стоиш сама!“ После прибери играчките и и кажи, „А мама все още има работа и ще трябва да си я довърши“ . След това излез.остави я да поплаче малко( не е лесно да я слушаш,но трябва да и покажеш, че няма при всяка нейна истерия да скачаш). След 5 мин. ако продалжава да реве,влез и я попитай “Играчките ли си искаш?“, ако ти потварди ги вземи,но преди да и ги дадеш и каги с малко по/строг тон „ Но ако не си играеш с тях или отново ги хварлиш няма да ги видиш повече!Разбрахме ли се?“ .После и ги дай,и изчакай няколко секунди, ако се заиграе с тях, я похвали,целуни и излез от стаята за да доваршиш работата си. Ако се повтори влез обратно,без даже да я поглеждаш,вземи и играчките(но само тези,които е изхварлила)и ги изнеси от стаята дайе и да реве. След това и кажи „Ще се варна с играчките когато спреш да ревеш! Това е!“ И излез отново. Това е един психологически опит направен от един чех.Има ефект.Ние с го пробвахме с племенника ми. Не става за ден два, но с маалко постоянство до една седмица трябва да даде резултати. Просто трябва да си нипоколебима когато и говориш по-строго. И не оствяй баткото да я утешава огато плаче защото ти си и даржала по-строг тон. Тоъ по вазмойност даже да не се появява през  тези  около 30 мин. на превазпитание Simple Smile

И успех!

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При нас е горе-долу същото...баткото беше много самостоятелно бебе-проходи на края на 8-месец и се занимаваше сам.Малката проходи на 11м-дотогава искаше постоянно внимание/все да има някой до нея да я занимава или да я носи/Естествено това бях аз-и ние живеем сами и неможех да свърша домакинската работа/освен когато спеше/ Сега вече тича след батко си или си играе с нещо Peace
Дано и при вас след прохождането малката се промени  Hug

# 18
  • Мнения: 2 755
Знаеш ли? Пробвай с психологически подход. Сложи я в ко6арата или в леглото. Дай и няколко играчки,като едновременно с това и обясняваш, че тя трябва да си поиграе сама малко,а ти да сваршиш нешто.Може да я оставиш и сама да избере играчките, за да няма причинч да крешти след това и да ги хварля. След това излез от стаята.Ако започне да ги хварля(както предполага и ще стане) и да крещи или реве.....влез в стаята, погледни я небрежно(сякаш не ти пука), вземи играчките, които е изхвърлила и я попитай „ Не ги ли искаш? Нали сама си ги избра? Тогава няма да имаш и тях и ще стоиш сама!“ После прибери играчките и и кажи, „А мама все още има работа и ще трябва да си я довърши“ . След това излез.остави я да поплаче малко( не е лесно да я слушаш,но трябва да и покажеш, че няма при всяка нейна истерия да скачаш). След 5 мин. ако продалжава да реве,влез и я попитай “Играчките ли си искаш?“, ако ти потварди ги вземи,но преди да и ги дадеш и каги с малко по/строг тон „ Но ако не си играеш с тях или отново ги хварлиш няма да ги видиш повече!Разбрахме ли се?“ .После и ги дай,и изчакай няколко секунди, ако се заиграе с тях, я похвали,целуни и излез от стаята за да доваршиш работата си. Ако се повтори влез обратно,без даже да я поглеждаш,вземи и играчките(но само тези,които е изхварлила)и ги изнеси от стаята дайе и да реве. След това и кажи „Ще се варна с играчките когато спреш да ревеш! Това е!“ И излез отново. Това е един психологически опит направен от един чех.Има ефект.Ние с го пробвахме с племенника ми. Не става за ден два, но с маалко постоянство до една седмица трябва да даде резултати. Просто трябва да си нипоколебима когато и говориш по-строго. И не оствяй баткото да я утешава огато плаче защото ти си и даржала по-строг тон. Тоъ по вазмойност даже да не се появява през  тези  около 30 мин. на превазпитание Simple Smile

И успех!
Става дума за дете на 1г. Може и да е приложима тактиката, но за по-големи. На 1г. все още не може да му обясниш почти нищо, камоли толкова сложно нещо върху което да мисли.

# 19
  • Мнения: 2 005
Аз се справях с моя палавник като му пусках музикалния канал и така се спираше за няколко минути поне  newsm78 и аз като теб направо се побърквах, но и сега си е такъв  Thinking Сам не мога да го оставя и за минута дори  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 448
Да не те отчайвам, ама на мен от 1 до 3 години ми се сториха като 10. Изобщо не можех да мръдна никъде без него, дори до тоалетната идваше с мен. За готвене да не говорим, само когато спи. Ти поне имаш батко, карай го да я занимава с нещо. За разходките да не говорим в какво се превръщаха, една постоянна гоненица , не съм сядала изобщо, освен като ходя на заградени или закрити детски кътове. Само тогава и то с голямо наблюдение,че  винаги ставаха изпълнения. Но така или иначе с времето нещата стават по добре, все пак започва да разбира малко по малко и да се заигава, но за съжаление не става толкова бързо, колкото ни се иска. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 161
Знаеш ли? Пробвай с психологически подход. Сложи я в ко6арата или в леглото. Дай и няколко играчки,като едновременно с това и обясняваш, че тя трябва да си поиграе сама малко,а ти да сваршиш нешто.Може да я оставиш и сама да избере играчките, за да няма причинч да крешти след това и да ги хварля. След това излез от стаята.Ако започне да ги хварля(както предполага и ще стане) и да крещи или реве.....влез в стаята, погледни я небрежно(сякаш не ти пука), вземи играчките, които е изхвърлила и я попитай „ Не ги ли искаш? Нали сама си ги избра? Тогава няма да имаш и тях и ще стоиш сама!“ После прибери играчките и и кажи, „А мама все още има работа и ще трябва да си я довърши“ . След това излез.остави я да поплаче малко( не е лесно да я слушаш,но трябва да и покажеш, че няма при всяка нейна истерия да скачаш). След 5 мин. ако продалжава да реве,влез и я попитай “Играчките ли си искаш?“, ако ти потварди ги вземи,но преди да и ги дадеш и каги с малко по/строг тон „ Но ако не си играеш с тях или отново ги хварлиш няма да ги видиш повече!Разбрахме ли се?“ .После и ги дай,и изчакай няколко секунди, ако се заиграе с тях, я похвали,целуни и излез от стаята за да доваршиш работата си. Ако се повтори влез обратно,без даже да я поглеждаш,вземи и играчките(но само тези,които е изхварлила)и ги изнеси от стаята дайе и да реве. След това и кажи „Ще се варна с играчките когато спреш да ревеш! Това е!“ И излез отново. Това е един психологически опит направен от един чех.Има ефект.Ние с го пробвахме с племенника ми. Не става за ден два, но с маалко постоянство до една седмица трябва да даде резултати. Просто трябва да си нипоколебима когато и говориш по-строго. И не оствяй баткото да я утешава огато плаче защото ти си и даржала по-строг тон. Тоъ по вазмойност даже да не се появява през  тези  около 30 мин. на превазпитание Simple Smile

И успех!


Това е добра идея, и мисля че неесамо решение на проблема ами и начин на възпитание. Не  съм съгласна че не разбират. Чудесничко разбират и в момента пробват дали им минава номер или не. Моят племенник на 1 годинка си хвърляше играчките и чакаше да види какво следва но като му ги взех всичките се кротна и през ум не му мина да си ги хвърля пак

# 22
  • Мнения: 20
Децата разбират всичко над 9 м. ваъзраст. И това е доказано. А  и по/вайни са действията и интунацията. След няколко повторения на ситуацията им става напълно ясно за какво става въпрос и какво точно се очаква от тчх. Племеника ми беше на 10 м. и половина когато му го приложихме и ефектът беше наистина невероятен. Но всяко дете е различно и с различен характер. Все пак Йоан(племенника  ми)на 1 г. и 7 м знае6е зайченцето бяло, а на 2 цялата азбука.Но от тогава се научи сам да си играе и че неговите маниполации не минават. Това е! Аз само споделих един практически доказан успех!

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Освен със съчувствие, не виждам кой  с какво може да ти помогне.
Peace
Точно!

# 24
  • Мнения: 2 448
Децата разбират всичко над 9 м. ваъзраст. И това е доказано. А  и по/вайни са действията и интунацията. След няколко повторения на ситуацията им става напълно ясно за какво става въпрос и какво точно се очаква от тчх. Племеника ми беше на 10 м. и половина когато му го приложихме и ефектът беше наистина невероятен. Но всяко дете е различно и с различен характер. Все пак Йоан(племенника  ми)на 1 г. и 7 м знае6е зайченцето бяло, а на 2 цялата азбука.Но от тогава се научи сам да си играе и че неговите маниполации не минават. Това е! Аз само споделих един практически доказан успех!
Радвам се за племенника ти, но позволи ми да ти кажа, че децата са различни. Моето проговори на 3 години и тогава започна и да разбира. А истинки напредък чак на 4 год. А това за разбиращи 10 месечни бебета си е по скоро изключение.

# 25
  • Мнения: 1 174
Моята дъщеричка е също на годинка и четири месеца и ако това би те успокоило, знай че имам  почти същия проблем като твоя.
Бих те посъветвала да включиш по-сериозно баткото на помощ, нещо като отделно време за занимания с бебка, за да можеш и ти да отдъхваш на моменти - време за лек пазар и мъничка разходка, която да те зарежда с нови сили...

# 26
  • Мнения: 403
Освен със съчувствие, не виждам кой  с какво може да ти помогне.
   bouquet

# 27
  • Мнения: 3 804
Бъди малко по-строга,така детето постепенно ще разбере,кога е време за игри и кога не.Според мен тя си мисли,че е време да си поиграе с баткото и това абсолютно я устройва.
при мен голямата беше 4удовище/без да преувели4авам/ и то4но такъв съвет помогна

# 28
  • Мнения: 502
и аз съм в отбора с палавите бебета и като гледам май сме много. моето бебе не признава никой освен мен, реве като е с други в стаята и иска постоянно са съм с нея. ако се заиграе и аз случайно вляза или вдигна шум веднага ревва за мен и иска или да я взема от кошарата, или да стои до мен. общо взето чистя и готвя, и гладя когато спи, а от една седмица баща й я взема в близката градинка и там се разхождат, за да свърша с чистенето на спокойствие. иначе в къши и него не признава- почва да реве и да протяга ръце към мен. искрено се надявам този период да отмине, но като чета май има майки с по-големи деца със същия проблем. имаме много играчки и продължаваме да купуваме, но не се е намерила играчка, или предмет който да й задържи вниманието повече от 5 минути.

# 29
  • Мнения: 121
И аз се присъединявам към палавите бебета. Ние сме вече на две годинки и имам чувствато, че възрастта става все по-опасна.

Общи условия

Активация на акаунт