Нощем изпада в истерия или бълнува и се тръшка ... Помогнете !

  • 18 071
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
По принцип такива състояния са нормални при по-буйни и темпераментни деца.
Това че, на пръв поглед нищо не говори за някакво сериозно емоционално преживяване, не значи че го няма. Или по-скоро сериозно за самото дете. Ще ти дам един пример с моето дете. Преди няколко седмици едно момиченце каза на дъщеря ми да се махне от една катерушка, защото била още  бебе и нямала право да се катери. Детето ми си тръгна, не се разплака, не показа по никакъв начин, че се е почувствала зле. Всичко уж беше нормално, но през нощта се събуди буквално, давейки се от рев и крещейки, че не е бебе и може да се катери. От тогава даже не иска и да минава през онази площадка.
Децата са много чувствителни и най-малкото нещо може да им се отрази зле.
На около 2 г. и половина дъщеря ми имаше подобни "нощни сцени"- плачеше, бълнуваше, риташе си одеялото, скърцаше със зъби,но без да се буди. Постепенно отшумя.

# 16
  • Мнения: 11 315
Пипинка, все едно говориш за моя син.
Моят син се събужда се с викове, най-редовно му се пишка, вземам го до банята, изпишква се и след това го гушвам да го успокоя. Не иска да пие, не иска нищо, само го гуша и му каканижа тихо в ушето, че е сънувал и ще се оправи.
Погледнах ти лентичката - според мен разковничето се крие в криза на растежа. Предстои му рожден ден, вероятно това също го вълнува (стига да отчита вярно). Моят син има рожден ден в петък и отдавна е в такава криза. Някои дори му казват Сатурнова дупка. Идея си нямам защо.
Такива кризи не ми ги прави за пръв път. Обикновено е на периоди. Последният такъв беше като заминах за 2 седмици в чужбина и бяха сами с баща си и сестра си.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
И моето дете имаше скоро подобен период- всяка нощ се будеше с ревове и писъци. Винаги ми беше трудно да установя доколко спи и е будна, беше някакво средно положение  Rolling Eyes С опитите да я успокоя само влошавах нещата и започнах да я оставям да се навика и наплаче. За 2-3 минутки отново потъваше в сън.
Точно по това време й се беше събрало продължително боледуване и лично аз отдавах тези среднощни пристъпи на стреса от посещенията на болницата, боцкането на крачета и ръчички и т.н.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Някак преживява отново преживяното навярно...

Нямам личен опит, но на твое място щях да пробвам да го погаля по личицето и да му попея нещо успокояващо (ннннннн....ммммммммм.шшшш) докато спи, или да му дам вода както спи - е, той е голям за биби, но може би шишетата за велосипедисти?..

# 19
  • Мнения: 4 877
Pipinka, аз също мисля, че е от възрастта. Около 3-годишна възраст почват такива истории и понякога  продължават доста.

Защо не се консултираш с детски психолог (или с този от градината ви, ако имате)? Аз ходих, защото се страхуваше да спи в стаята си сам и това продължаваше доста - години. Поговорихме, изясних си ситуацията и после ми беше много по-леко (всяка нощ ме будеше по много пъти и това с години, а ставаше рано). В повечето случаи са си напълно нормални реакции. След срещата с психолога успях да открия и да си обясня още важни неща за детето, за нас.  Hug

И ние по същия начин като вас много се занимаваме с него, обгрижван, винаги е бил супер щастлив и в ДГ, и вкъщи.  Simple Smile
Междудругото откакто си има братче е супер батко  Wink

# 20
  • Мнения: 1 058
И при нас се случват често такива кризи. Като беше бебе сме ходили и до Пирогов два пъти. Спи и пищи. Събуждам го и се пробвам да го успокоя. Отдавали сме всичко на алергични реакции, но явно съм грешала. Иначе и той е доста енергичен и буен. Вече ще следя дали има връзка между емоциите през деня и нощното пищене.

# 21
  • Мнения: 4 668
И моето дете имаше скоро подобен период- всяка нощ се будеше с ревове и писъци. Винаги ми беше трудно да установя доколко спи и е будна, беше някакво средно положение  Rolling Eyes С опитите да я успокоя само влошавах нещата ...
Точно така се получава и при нас  Rolling Eyes
Всеки опит да бъде гушнат или успокоен води до още по неистов рев и тръшкане  Confused

Тези дни не е правил така  Simple Smile
Днес е и на градината - дано да се измори малко повече там ... Прави ми впечатление , че когато е на градина е по - спокоен и по послушен вечер  Confused , а сега му се насъбра много време в къщи и освен нощните тръшкания ужасно влоши и поведението си изобщо  Sick

Франческа - случаят с катерушката е показателен много . И моят син ужасно се впечатлява и му влияе , когато някой му каже нещо подобно ...

Погледнах ти лентичката - според мен разковничето се крие в криза на растежа. Предстои му рожден ден, вероятно това също го вълнува (стига да отчита вярно). Моят син има рожден ден в петък и отдавна е в такава криза. Някои дори му казват Сатурнова дупка.

Да . Другата сряда има рожден ден  Grinning

Колкото и да не вярвам на такива неща и аз се замислих  Thinking

# 22
  • Мнения: 984
като чета все едно пишеш за мойта калпазанка. Всяка нощ в 2 часа се буди, пищи, реве, рита, не дава да и говориш, не дава да я галя, не иска вода, нищо не иска. Направо се побърках вече и ние сме излизали увити в одеяло на тераса да видим, че е тъмно и не може да ходи на пързалки. Не знам до кога ще продължава този период, но аз взех да се побърквам. Давах и сиропче за спокоен сън, но няма кой знае каква промяна. Мисля като вариант да я оставя при баба и, но пък там е -не е поискала слон, слон ще и се даде, страхувам се, че ще стане по-зле. Кога най-късно преминава този период  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 058
Гледам по лентичките, че на всички ни децата са горе-долу една възраст. Явно това е някой от поредните периоди на децата.

# 24
  • Мнения: 1 555
Моят син е също много емоционално и чувствително дете и също бълнува нощем и точно както и при вас, при всеки опит да го гушнем с баща му и да го успокоим започва да се мята и реве неистово, затова вече просто чакаме да отмине. Забелязала съм, че това започна да се случва от момента, в който започна да говори и да разбира ситуациите в които изпада. Милите деца с тяхната крехка неевна система определено преживяват, изживяват повторно случките през деня ! Не мисля, че трябва да търсите "специалист" сигурна съм че е период и както всичко и той ще отмине !!!  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 877
Момичета, това, че съм препоръчала разговор с психолог, много сериозно го вземате. Това е просто един разговор. Как да ви кажа и в детската, и в у-ще си имаме психолози и то добри и разговаряме с тях не само при сериозен проблем или въобще проблем. Но не искам да изпадам в подробности. По-друга е ситуацията.  Hug

Pipinka, извинявай за това отклонение.   bouquet

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 15:03 от май :)

# 26
  • Мнения: 4 734
И аз да поискам съвет, надявам се авторката да не се обиди.
Моето дете е сравнително по-голямо от дечицата с подобни нощни проблеми описани в темата. Щерката е на десет. От две седмици няма нощ, в която стане ли 00.00-01.00 да не пристигне в нашата стая ревяща. Отначало си помислих че е сънувала нещо, но това вече се повтаря втора седмица. Плаче в едно такова полу-будно, полу-сънено състояние говори ми някакви несвързани неща...Аз давам вода, помилвам я, пусна и телевизора без звук за фон и я приспя. Тъкмо легна и след десет минути пак отначало. Това продължава до сутринта, става на пресекулки поне до четири часа сутринта. В крайна сметка се принуждавам да и преместя завивките в нашата стая и заспива там. Тя е голяма, говорим си, разпитвам я дали няма някакъв проблем и такъв уж няма. Честно да кажа не вярвам в бабини девитини, но мисля да потърся някой който лее коршум, защото това не е нормално Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
Преди заспиване е добре да му се разказват някакви истории, в които да има хубави, добри герои, спокойни ситуации, ведра обстановка. И да се разказва, докато детето се унася. Така малко се измества мисълта в посока към последното преживяване и се доразвива ситуацията в съня.

Моят син е бълнувал един-два пъти, но никога не е пищял. Чувала съм го тихичко да скимти в съня си и да промърморва нещо. Аз съм го погалвала лекичко, колкото да се разбуди, но да не се стряска. Освен това, като усети физическия контакт и се успокоява.
Сънуват си децата,а нервната им система не е доразвита съвсем и не могат да потискат явно емоциите в съня.

На приятелката ми детето напоследък имаше кошмари, а е на 4 и половина, вероятно не е само от възрастта.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Касиди, навлиза в пубертета.
Възможно е скоро да й дойде цикълът. Хормоните бушуват.

И на мен ми се е случвало един-два пъти. Даже ги помня. Нейде в тези години. Но не беше от цикъла, нещо късно се развих аз. Моето е било емоционално и след тежка преумора - някакви екскурзии до Витоша пеша Crazy

# 29
  • Мнения: 11 315
Касиди, много е възможно Клонка да е права. Може и друго да е - ако я болят костите от бурен растеж. Тогава болката е по цялото тяло и не може да бъде посочено точно къде го боли детето. Нещо подобно на мускулна треска. Питай я дали има нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт