10 евъргрийна,free edition,от свекъра(свекървата) - 2

  • 152 724
  • 701
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
SunshineMery , и моята беше по икономиите Joy. Купуваше ужасни боклуци само и само защото ги е намерила много евтини. Веднъж решила да направи "икономични" кюфтета, които имаха поне 80% хляб вътре.
А пък веднъж я попитах къде има в квартала магазин, от който мога да си купя подплънки за рамене, за една блузка. Тя не знаеше какво е подплънки и аз и обясних. И тя каза - Е защо са ти такива неща, вече (!!!) не ти трябват! Нали сина ми те е взел, за какво ти е да се правиш сега на по-хубава! #Crazy
Един път ме видя, че взех от неговата заплата 5 лв. Вечерта го причакала като се прибирал и го уведомила, че съм му откраднала парите! Не било редно да взимам от неговите пари, а трябвало аз да издържам семейството с моята заплата. Друг път ме видя , че тръгнах на гости при една приятелка. Съответно му съобщила, че скитосвам.
Ужасно много бисери бях насъбрала, ама нали не съм се виждала с нея от години, и съм ги изпозабравила Simple Smile. Колко много писма съм изхвърлила, цели кашони, всяко от по 5-6 страници какво точно трябва да правим според нея.

# 16
  • Мнения: 536
Сега се сетих, че моята преди няколко години редовно ме търсеше на домашния телефон въпреки че имах мобилен и когато не се обадех звънеше на мъжът ми да го уведоми че не съм си вкъщи и да го пита знае ли къде съм Laughing Позабравила съм вече изпълненията й, а сега не и се връзвам, пък и тя се кротна.

# 17
  • Мнения: 740
Свекър ми редовно носи шоколадови бонбони. Сто пъти съм му обяснявала, че синът му не консумира захар и да престане с тези шоколадови бонбони, защото е дразнещо и неуважително. Вчера пристига и носи триумфално ... две шоколадови яйца и кутия сухи пасти Crazy Ми така де - не е бонбони  Joy Взел си е забележка човека Mr. Green

# 18
  • Мнения: 959
Свекър ми редовно носи шоколадови бонбони. Сто пъти съм му обяснявала, че синът му не консумира захар и да престане с тези шоколадови бонбони, защото е дразнещо и неуважително. Вчера пристига и носи триумфално ... две шоколадови яйца и кутия сухи пасти Crazy Ми така де - не е бонбони  Joy Взел си е забележка човека Mr. Green

 Joy Joy Joy

И на нас, това със шоколада, ни е голям проблем.  ooooh!
Аз, постоянно обяснявам, че мнооого рядко давам шоколад, а свекърите постоянно ме убеждават колко е полезен. Как, шоколада дава кръв и бил като антибиотик. Rolling Eyes Все носят шоколад, и веднага го бутат в ръцете на синчето.  Close А, той само, това и чака.  Tired

# 19
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Свекър ми редовно носи шоколадови бонбони. Сто пъти съм му обяснявала, че синът му не консумира захар и да престане с тези шоколадови бонбони, защото е дразнещо и неуважително. Вчера пристига и носи триумфално ... две шоколадови яйца и кутия сухи пасти Crazy Ми така де - не е бонбони  Joy Взел си е забележка човека Mr. Green
По тоя повод:
Свекърва ми посточнно ни тъпче с тортички, пастички, кремчета. Чудя се дали е компенсаторна реакция (тя е диабетик и страда, че не може да си хапва сладко) или пък от пестеливост (по-евтинко е да се забърка някой сладкиш, отколкото да се купят няколко килца плодове)

Иначе сега за празниците и свекър ми блесна с поредни бисер. Не е много смешен, но е показателен за начина на мислене на т. нар "соц" поколение.
На разпети петък го посетил някакъв пътен полицай, който търсел мъжа ми за някаква глоба за неправилно паркиране. Свекъра се иживява малко тарикат и отворен, та обяснил, че не живеем там и започнал да се оправдава нещо, разказал, че ще се прибираме, лъготил нещо и накрая, вместо да даде на полицая координатите на мъжа ми, уредил някаква среща между двамата в неделя в 14ч (без да съгласува каквото и да е със сина си). Естествено, мъжът ми побесня като разбра, овика го едно хубаво и му обясни, че и сам може да се оправи и няма нужда от посредници. След като не спазихме уговорката и не отидохме навръх Великден в КАТ, свекъра взе да кърши ръце: "Я дай сега да измислим какво да го излъжем тоя, като се обади пак". Съпругът ми почервеня, пое дълбоко въздух и каза: "За последен път ти казвам: нямам нужда от секретарка! Който и да пита за мен, който и да ме търси, даваш му номера на мобилния и забравяш!"

Та така - едни родители поощряват кражбата от работното място, другите лъгането на пазителите на реда...

# 20
  • Мнения: 3 323
По повод памперсите - при нас е обратно. Влиза от вратата и заявява :
-Ау, че ти е пълен памперса бабе.....
-Туку що е преобут, как ще е пълен? - питам...
-Ми, що е така издут?
-МИ ЩОТО ТАКА СИ ИЗГЛЕЖДАТ ПАМПЕРСИТЕ!!! - това не го крещя, но ми се иска, понеже го повтарям за хиляден път.
-Не, сигурно е пишкал вече и затова!
-Може, това е целта на памперсите - да събират течностите...
Малко е трудно да предам разговора, щото тона от една страна е настъпателен, от другата -аз се стремя да запазя спокойствие, тъй като този разговор го водим всеки ден...
След минутка напрегнато очакване и никаква реакция от моя страна:
-Е, сега детето -какво, напикано ли ще стои цял ден!?

# 21
  • Мнения: 25
Да се запиша и аз с пресен бисер:
На 30-ти сме канени на РД на наша обща приятелка с любимия, която се е върнала за празниците от Англия. Отиваме и после казвам на кандидат-свеки, че ще си ходя от тях на 5-ти, за да се видя с приятелката си, преди да замине обратно на 6-ти. И отговорът е:
- Че какво има да й гледаш? Нали ходихте на рожден ден?

Не е лоша жената, ама понякога й се дразня за дреболии. Дано не стана свекърва, че сигурно ще съм изтипосана из форума в пълен блясък bowuu

# 22
  • Мнения: 123
Хубава темичка, аз моята не съм я виждала и чувала от почти две години, не се поздравяваме за празници, не се виждаме о рожденни дни, от време на време я чувам да кряка по телефона на сина си, но и това е иключително дразнещо , да не говорим, че не му е купувала нищо от сума ти време, като изключим някое пакетче желирани бонбони или близалчица, с нея се скарахме за една шапчица - детето беше на месеци, тя го вади от колата и му я маха, да му видела косата , беше януари месец- аз се разкряках, а тя каза, че била гледала и тя деца,- разбирайте сина си , койте е отгледан от баба си ,  Mr. Green, ама има господ, гледаааа и следи  Laughing
е, не си мислете, че е само това, няма да ми стигне денят да разказвам, а и само си вдигам адреналина у като се сетя за тая

# 23
  • Мнения: 179
Свекър ми редовно носи шоколадови бонбони. Сто пъти съм му обяснявала, че синът му не консумира захар и да престане с тези шоколадови бонбони, защото е дразнещо и неуважително. Вчера пристига и носи триумфално ... две шоколадови яйца и кутия сухи пасти Crazy Ми така де - не е бонбони  Joy Взел си е забележка човека Mr. Green

 Joy Joy Joy

И на нас, това със шоколада, ни е голям проблем.  ooooh!
Аз, постоянно обяснявам, че мнооого рядко давам шоколад, а свекърите постоянно ме убеждават колко е полезен. Как, шоколада дава кръв и бил като антибиотик. Rolling Eyes Все носят шоколад, и веднага го бутат в ръцете на синчето.  Close А, той само, това и чака.  Tired

 Според твоите свекита антибиотик, а според моите трябвало от всичко да му давам отрано,да свиквал, че като му го дам по-късно (според тях след 2 години е късно вече за шоколад), може да получи алергия. ooooh!
 

# 24
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Само да ви споделя нещо #2gunfire и отивам да ви чета , че сте пуснали и нова темичка.
Та днес свеката пристига и нестига, че не е виждала децата от 100 години, почна да плаши голямата с дядо цитирам " тАрбАлан ", който имал черна торба, в която слагал децата и ги хвърлял на боклука #Crazy
Ако моята майка го каже това, незнам как ще реагирам, ама на тая все да и мълча, че е толкоз чувствителна милата Sick
И още имам да пиша ама етървата чете тук и ще ме разконспирират, а  те са дружки Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А мойта днес се обажда и разправя как в града имало епидемия от заушка... Аз и казвам,че децата са ваксинирани все пак... Да ама тя не пада по-гръб - не знаела дали имали ваксина Whistling. След това все пак пита дали са здрави и аз и казвам,че баткото е с температура, но не мисля,че е заушка... Тя пита дали лежи, аз - еми не играе си... И за довиждане - и дано все пак не е заушка... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 26
  • ЕН
  • Мнения: 543
малко смешки и от нашата къща. не знам дали е за тая темичка
в къщи детския канал JETIX е настроенан на нулата и на 3-те TV-та, които са еднакви. всеки път свекъра като дойде да "види" децата и да "поиграе" с тях ляга да гледа мачовете по всички възможни канали (някой ден ще ги махна тия канали Thinking). та децата като се научиха сами да си пускат детско почнаха да се бъзикат с дядо си за да им обърне внимание. легне да гледа мач и след 4-5мин децата сменят с другото дистанционно канала на мача с детското и така дядото гледа 10-15мин детско - мисли че са реклами Joy Joy Joy. но аз не му казвам какво е станало и се кефя и аз Mr. Green Mr. Green Mr. Green. но като се прибере по рано мъжа ми (сина му) му оправи канали и му казва какво става и почва едно виканеееее, от което се вбесявам. пък деца са бе м....а му стара. искат внимание

# 27
  • ЕН
  • Мнения: 543
сетих се и още нещо
като малка са ме учили да не сърбам, мляскам и да не се уригвам на масата. тези три неща свекъра ги прави на всяко хранене. преди да се появят децата много се дразнех но след това някакси по рядко се виждахме и бях забравилааа. като поотрасна големия отново всеки ден така да се каже идваше в къщи и естествено като дойде време за вечеря (няма да го изгоня де) слагам за всички и като се започне едно сърбане и мляскане ауууууууууу newsm61. големия бързо се научи от него и още повече newsm61. един път се скарах на детето и му казах че "само гащниците сърбат и мляскат". брейййййййй какви паметливи деца имаме още вечерта като седнахме отоново да вечеряме рече на дядо си "дядо не мляскай че само гащницити го правят това". паднахме да се smile3532 всички. е от време на време отново сърба и мляска но гледам да не предлагам супи когато е на гости Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 16:02 от kassi76

# 28
  • Мнения: 780
  Мъжът ми има повод да празнува,събрали сме се, вдигаме наздравица.Неочаквано/за мен/, тя взима думата:"Да си все така добър син, да обичаш и уважаваш майка си...Да не я предаваш...Да си гледаш семейството - дъщерята..."Аз седя и чакам продължението, но...уви. Решавам да помогна и допълвам "И жената". Тя :"Аз казах семейството".Тук, съвсем се обърках, кой не е част от семейството- аз или дъщеря ми. Хапваме си. Мъжът ми опитва от яденето /много се притеснявах дали ще го направя както трябва/ и ме успокоява, че е вкусно.Секунди по-късно, тя се обръща към мен: "Яденето ти мирише."Последва дълг разпит и  лекция за това кое, с какво и по колко трябва да се мие и вари.Като не и харесва, да яде от другото ядене, пък и агнешкото, както и да се приготвя ще си мирише на такова.
  В тях сме.Тя- болна, "ще ляга и ще умира"!Всъщност нищо сериозно.Дълга тирада как мъжа ми трябва да се грижи и внимава за здравето си, че като умряла, нямало кой да го мисли.Да ме прощава Господ, но първото за което се сетих беше един лаф на баба ми.Тя ми разказваше, за син, чийто баща дълго време го карал да свърши някаква работа и все му казвал"Хайде оправи го, аз ще умра, а ти няма да се наканиш."А сина винаги отговарял:"Спокойно бе ,тате, ти умри, пък работата ще я свърша!"Та, и тя да е спокойна, има кой да мисли за сина и.Да е жива и здрава жената, да не ми дава поводи да пиша тук!

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 16:57 от twix

# 29
  • Мнения: 707
  Не евъргрийн,ами.......
        -Абе ти ми я остави за 2 дена, да видим няма ли да проходи.... (дете на 10 месеца) Twisted Evil
        - Как да проходи,като само в колата я возиш #Crazy
       -Мойте деца по на 9 мес. са проходили,а тя защо неще? Не я ли у4иш?Само баба ще те нау4и... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт