10 евъргрийна,free edition,от свекъра(свекървата) - 2

  • 152 780
  • 701
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 79
Ама интересна темичка...
И аз да се включа,като първо искам да отметна- понякога е много трудно да го изкараш като бисер, то горчивината си прозира както и да се опитваш весело да излезе Confused

В болница съм с майка ми, в последните и дни и няма кой да гледа сина ми(тогава на година и седем месеца),примолих се- няма кой друг.
"Ама мойта къща кой ще наглежда, другото внуче кой ще храни( къщата на 15мин от нас, внучето на 15г. и майка си има...)"
Пак-"Моля ти се,майко,помагай."
Пристана, съгласи се,жената.Петнадест дни в болница-връщам се...
Тичам от вратата да си гушна детенцето, тя го държи в ръцете си и го стиска-не го дава #Crazy
Дтето почва да плаче,протяга ръцете към мене,тя се върти и не го дава.
Аз викам"Майко дай да си гушна детето" Sick
"То не иска при тебе,забравило те е,виж как плаче-страх го е.Няма на баба детето,няма да те дам на нея,баба си те пази "#Cussing out

Петнадесет дни от вече близо тричките години на моя син и толкова,но сега е объркала нещата-все казва-''Аз си знам най-добре какво иска моето дете''
И все натяква- не съм била благодарна за голямата помощ(15дни!!!!)
А иначе има и неща на които можеш да се посмееш,но друг път пак,че поста стана дългичък.

# 646
  • Мнения: 206
Права е nachi
Когато  бисерите станат много и ти дойдат пряко  силите и нервите  е доста трудно да погледнеш от смешната страна на нещата. Колкото и да ти се иска това.

# 647
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Доста бисери прочетох айде и аз да напиша един.Няма да разказвам цялата история,че да не се познае някой.Само да уточня, че бисера не е от моята свеки.Та след едноседмично лежане за задържане в болницата на една позната идва лекаря и казва утре правим секцио, не можем да чакаме повече.Свекървата като чула и казала не може утре е много неблагоприятен за хирургични интервенции ден newsm12

# 648
  • Мнения: 911
Моята свекърва е една наистина забележителна жена - поддържана и съвременна - много си я харесвам и за нищо на света не я заменям Grinning! За осем години има само един "бисер", ама пък за сметка на това е качествен Mr. Green.
Аз и мъж ми сме на море, караме се, той ляга да спи, а аз звъня на майка му да го "изкажа" . Та разговорът ни е следния:
Аз: Г., да знаеш, пък син ти........... #Cussing out #Cussing out, да знаеш, че ще се разведа с него!
Тя: О-о-о-, ма оставИ го, не му обръщай внимание, че после няма  с кой да си "лайкосвам"
Аз: Няма да се плашиш, аз после за М. /девер ми/ ще се оженя и пак ще съм си в родата
Тя: Ауууу, я си стой при тоя, че другия е още по-тъп - цитирам точно!!!
 smile3521 newsm20 newsm62 newsm62

# 649
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Ами изцепката на моите свекъри е тази,че за 9 месеца и половина почти не се сещат че имат внуче,че ние сме в затруднение и може да имаме нужда от финансова подкрепа,а когато идем на гости по-важни са техните планове и идеи,а не нуждите на детето  #Cussing out

# 650
  • Мнения: 1 912
Тя: Ауууу, я си стой при тоя, че другия е още по-тъп - цитирам точно!!!
 smile3521 newsm20 newsm62 newsm62
hahaha Това се казва свекърва   bouquet

# 651
  • София
  • Мнения: 547
milalena, изби рибата Mr. Green Mr. Green

# 652
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ей това че детето не е от сина им било хит,а аз си мислех че само мойте са чужди Wink
Като се роди големия с едни сини очи и руса косичка Shockedа нито аз нито мъжо сме такива,стой и слушай лафове,още не сме открили комшията на който рилича Иво Mr. Green
А пък малкия много приличал на брат ми Mr. Green
При нас пък е обратното. Според свеки всичко у дъщеря ми е наследено от техния род, понякога се чудя аз ли съм го раждала всъщност това дете. Ако случайно се намери няяяяяякаква особеност, която по случайност не притежава никой от техния род чак до девето коляно, се почва една чуденка на кой се е метнало това дете  newsm78 При което аз напомням, че все пак детето си има и майка, от чийто род също би могло (колкото и невероятно да е) да е наследило нещичко.

# 653
  • Мнения: 579
И моето е само на техния род и освен това "е хубаво,защото само на баща си прилича"  Laughing
И съм забременяла 2ри път защото първото не ми харесвало,понеже не приличало на мен. Макар ю,че има и друга версия-искала съм момче,обаче да не се надявам,понеже "нашият син само женски прави"

# 654
  • Мнения: 51
На сватбата на братовчедка ми сме(май '86-7г.)пред къщата на булката се вихри хоро,което съответно самата булка го води(а тя с корем в 6-7 мес.)и отнякъде връхлита свекървата най-отпред на хорото,размахва бъклица с ракия, и с пълно гърло крещи"Иииху,а да видим сега честна ли е момата" Sick

# 655
  • София
  • Мнения: 547
На сватбата на братовчедка ми сме(май '86-7г.)пред къщата на булката се вихри хоро,което съответно самата булка го води(а тя с корем в 6-7 мес.)и отнякъде връхлита свекървата най-отпред на хорото,размахва бъклица с ракия, и с пълно гърло крещи"Иииху,а да видим сега честна ли е момата" Sick

smile3532 smile3532
предизвика ми такъв изблик на смях hahaha hahaha
жената да не е объркала я сватбата, я булката Crazy

# 656
  • София
  • Мнения: 1 320
......."Иииху,а да видим сега честна ли е момата" Sick

 Joy е, това си е чист бисер! Отдавна не се бях смяла така в тази тема!

# 657
  • Мнения: X
На сватбата на братовчедка ми сме(май '86-7г.)пред къщата на булката се вихри хоро,което съответно самата булка го води(а тя с корем в 6-7 мес.)и отнякъде връхлита свекървата най-отпред на хорото,размахва бъклица с ракия, и с пълно гърло крещи"Иииху,а да видим сега честна ли е момата" Sick
  smile3532  hahaha Joy Joy Joy

# 658
  • Мнения: 79
На сватбата на братовчедка ми сме(май '86-7г.)пред къщата на булката се вихри хоро,което съответно самата булка го води(а тя с корем в 6-7 мес.)и отнякъде връхлита свекървата най-отпред на хорото,размахва бъклица с ракия, и с пълно гърло крещи"Иииху,а да видим сега честна ли е момата" Sick
smile3532 newsm45 rotfImbo smile3532 smile3532
Ох, благодаря!Цяла нощ, та и утре ще се смея на това Joy
Мисля, че в темата това е най- добрия бисер smile3501

Чак не ми се ще да развалям настроението с моя Sick
Убедена съм, че като добри майки всички пеете песнички на децата си.Знаете ли тази:"Мила моя,БАБО" newsm61
На това ми научи детето- удивляваме лелите в градината-не я знаят тая Sick

# 659
  • София
  • Мнения: 547
пак да се изкажа за свекървата от сватбата:
най-вероятно женицата цял живот си е мечтала за момента когато да извика съответния възглас - представяте ли си колко години е лелеяла тази мечта, която толкоз грозно й е била отнета от някаква си там развратна снаха, която имала срама да забременее преди сватбата newsm48 newsm48

Общи условия

Активация на акаунт