вашето мнение за U.S.A

  • 6 475
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Не може ли да заминете само за няколко месеца, с него, без детенцето?
Мисля че това е едно от изискванията при получаване на зелена карта - титулярът на зелената карта първоначално да влезе в щатите заедно с всички - жена, деца, щото ако отиде сам, после не може да ги изтегли...
Да, преди години беше така. И ние мислехме да тръгнем сами, тогава синът беше на 2, но ни информираха, че присъединяването после било ужасно трудно, можело да минат години  Confused

# 16
  • Мнения: 98
изискването е да се влезе в сащ до 6м. от датата на получената виза. титулярът може да влезе преди семейството си или заедно с него, но не-титуляра няма право да влезе първи в страната. добре е, когато спечелилият картата е съпругът (при нас е така Wink), той дойде сам, намери си работа и квартира, а аз и децата се присъединихме 4 месеца по късно, вече значително поуспокоени (на готово Laughing).

# 17
  • Мнения: 29
Много семейства правят точно това и  сякаш е и по-удачният вариант за майката и детенцето, а на таткото - дупе да му е яко smile3521

# 18
  • Мнения: 98
бащата също се чувства по-спокоен и има малко време да се ориентира в обстановката  Peace

# 19
  • Мнения: 1 967
изискването е да се влезе в сащ до 6м. от датата на получената виза. титулярът може да влезе преди семейството си или заедно с него, но не-титуляра няма право да влезе първи в страната. добре е, когато спечелилият картата е съпругът (при нас е така Wink), той дойде сам, намери си работа и квартира, а аз и децата се присъединихме 4 месеца по късно, вече значително поуспокоени (на готово Laughing).

Абсолютно си права, даже и в страницата си го пише - "Съпрузите/съпругите и всички несемейни деца под 21 години ще могат също да кандидатстват за имигрантски визи, за да придружат или да се присъединят по-късно към основния кандидат." / http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/dv_main.html / но защо бях сигурна че съм го чела това условие някъде  newsm78 може би преди е било така, не знам, Мери също има такъв спомен  #Crazy newsm78

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 12:24 от mama Silvia

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Ние работехме по този въпрос 99-та година. Може и да са се променили нещата от тогава. Мъж ми придвижи всички документи и като се стигна до интервю и гаранти, се свърза с някаква агенция в Щатите, които ти намираха гарант срещу заплащане, където пожелаеш  Laughing Та човекът от агенцията тогава му казал, че ако не вземем детето, после присъединяването щяло да бъде много трудно, може и да не е отговаряло на истината, а може съпругът ми да е говорил за по-дълъг период. Аз тогава, за съжаление, не ползвах английски, причината да не посрещна с голям възтор спечелената зелена карта, а бях титулярът  ooooh! Crazy

# 21
  • Мнения: 1 967
Мери, а вие всъщност сте заминали за Англия вместо да се възползвате от зелената карта, правилно ли разбрах? Питам те, защото често си задавам въпроса, ако точно сега ме изтеглят от лотарията, какво бихме решили с мъжа ми, след като той вече е в Англия...
Вас какво ви притегли натам? И най-важното - доволна ли си от избора ви?
А иначе е ясно че никога няма да разберем какво би се случило ако бяхме избрали това, което всъщност сме отхвърлили   bouquet

# 22
  • Мнения: 31
Благодаря ви най искренно за мненията,
титуляра при нас е таткото и той се опъва относно заминаването.Езика го знаем слабо, работата която има той тук е главен счетоводител на държавна работа а аз по заместване работя същото но съм в майчинство.Аз исках повече от всичко да се махнем от България защото макар и доборо образование и работа парите нестигат и ме е яд че нашата държава не цени младите си кадри.Не ми харесва вече и образователната ни система неискам моето момиче да расте тук далеч и не мисля че навън ще ни е лесно,но тук със сигурност вече не ми харесва живота ,а и мисля че по труден ще става и по скъп.Били сме и в франция и той много иска там да живеем ,но поне за сега нямаме право да работим там легално.
Незнам малко ме е страх наистина защото ако заминем ще е защото аз го искам и ще се обвинявам ако съм згрешила в избора си,но ако останем пак ще се обвинявам... Thinking newsm78трудно си е.
А той неиска защото го плаши несигурността там,за разлика от мен необича риска,би заминал ако е на поне 99% сигурен в успеха там ,но това е невъзможо Sad Sad

Много ви благодаря за мненията и съветите и каквото е писано да става  bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 967
първо се съгласувайте с мъжа ти, това е номер едно

после ако да - разучи гаранти, разговаряй, питай, подробно всичко

и накрая малко смелост и да знаеш че винаги има риск - и да останеш и да заминеш, така че ...   bouquet успех каквото и да решите  Hug

# 24
  • Мнения: 31
Ще се постарая да разбера повече нещта за квартири и най-вече за децките градини как са нещата там,но ако има някоя мама в форума живееща в Чикаго  Embarassed Embarassed бих се радвала да сподели ако може за здравните застраховки и градините там Thinking
а за работата са ми споделяли че е повечето на късмет ,но като невладеем добре езика ще е трудно с нея newsm78

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Мери, а вие всъщност сте заминали за Англия вместо да се възползвате от зелената карта, правилно ли разбрах? Питам те, защото често си задавам въпроса, ако точно сега ме изтеглят от лотарията, какво бихме решили с мъжа ми, след като той вече е в Англия...
Вас какво ви притегли натам? И най-важното - доволна ли си от избора ви?
Ами ние заложихме на осигурена работа. Една година мъж ми работи в Африка и после се премести тук. Така хем аз на спокойствие влязох в час с езика, хем не ни се наложи да оставяме детето.
Иначе не мога да кажа къде би било по-добре  Thinking Вече сме свикнали с тукашния живот и в Щатите би ни било трудно, но ако изникне хубава оферта и там ще се оправим, сега поне от езика не ме е страх  Laughing
vik4o, колкото повече мислиш, толкова по-трудно се решаваш  Grinning Късмет!

# 26
  • Мнения: 98
viк4о, в под форума по държави е темата на мамите в сащ, има и мами, които са в Чикаго. питай там, вярвам, че ще ти отговорят Peace

# 27
  • Мнения: 2 254
Аз ще съм рязка.
 Мъжът ти е титуляра, казваш, а сега се дърпа, хм, интересно.Когато играеш на някакъв вид лотария, очакваш, евентуално, да спечелиш, нали така?
Е, той, подавайки документите, какво си е мислел?
   Не ми се връзвай, но ми додява от хора със ЗК край мен, дето сериозно ми упражняват клишето"ама то аз не исках да идвам, но, той/тя 'щото спечелиии..."
  Назад в темата са ти казали вече, да помисли до датата с интервюто, и ако още го е страх от мечки, да не ходи в гората.Поне да дадат шанс на друг.А, не да дойдете и след 3 месеца, беж краченца да бягаме.
 Ако пък, решите да дойдете, в щатската тема, в подфорум "По държави", ще нямериш подкрепа и каква ли не информация.
  Успех!
 П.П.Никак не се учудвам, че ти си по-навита.Те мъжете са....  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 173
Аз съм на мнение , че новото не трябва да ни плаши. В началото е трудно , почти за всички. Малко са хората които знаят езика "перфектно" че да си почнат по "квалификацията" от Б-я. И дори да е така , се минават курсове и т.н. Но когато човек е млад и бъдещето е пред него-от какво има да се плаши?
 В България икономически нещата се позакрепиха , но по мое мнение само в големите градове. Всеки си знае , начина на живот и какво очаква. Аз като дойдох не съм очаквала да ме сложат на "бюро" и да ми носят кафе. Не ми е и било "кофти" че виждаш ли "падам под нивото от Б-я"
 Също така е вярно че Щатите не са това което бяха и са в криза, но пак е далеч от това което Б-я ще бъде скоро.
 Трудно е , адаптацията е трудна , но пък за мен лично засега си заслужава. Това което имаме сме го постигнали тук с "2 голи ръце", в родината нямаше никога да е възможно.
 
Съжалявам че и аз ще съм една от тези които го казвам-не нападам , просто наистина хора които не искат да идват , не знам защо "изгарят шанса" на хилядите които мечтаят за това. Аз имам познати които също така , спечелиха и не дойдоха. А има хора които преминават през толкова трудности за да се сдобият с мечтаната "картичка". Успех на каквото и да решите.

# 29
  • Мнения: 613
В няколко мнения вече се пише, че тези, които печелели, но не идвали, "взимали" шанса на другите, които искали наистина да спечелят.

Това не е така. Винаги се теглят повече хора от бройката и ако някой от предните се откаже по някаква причина има с кого /от по-назад/ да се замести.

Общи условия

Активация на акаунт