Коя е любимата ви салата?

  • 16 723
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 161
Първа салата:
Зелени салатки-накъсани,прибавят се риба тон и маслини,после се залива с дресинг от лимонов сок и горчица.Може да се полее и с малко зехтин.
Втора салата:
Макарони,аз купувам едни италиански и усукани.Сварят се,отцеждат се и към тях се прибавят маслини,риба тон и домати.Поливат се със зехтин и се объркват хубаво.Поднася се върху зелен лист салата и се полива със сос от майонеза,кисело мляко и копър.

# 121
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз харесвам салата Палермо (предлагат я в пицарии Селена, но често си я правя в къщи без майонезения сос, понеже техния е убийствено вкусен и няма как да се докара). С много простичко съдържание.
варени картофи - настъргани
варени яйца - настъргани
сирене - настъргано
и майонезен сос.

# 122
  • Мнения: 2 039
Салата "Цезар" от "Ла Пастария"-Варна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
И едно нещо, което си е моя измислица-рулца от зелена салата, пълнени с пастърма, топено сирене от онези на плочките, майонезен сос с пресен лук  Crazy Heart Eyes Фантастични са  Flutter

# 123
  • Мнения: 1 318
Има една салата, която съдържа следното: зелена салата, домати, лук, риба тон, синьо сирене и царевица. Много я обичам, с бяло винце много върви Hug
Иначе от традиционните: шопска, Снежанка, зеле с моркови.

# 124
  • Мнения: 30
Моите любими салати са: шопската,снежанка,зеле и моркови,но напоследък най-много си хапвам домати с моцарела и босилек,слагам и чесън че (аз на всички слагам малко чесън).ММММММММММ стават  много  вкусни Simple Smile
Друга любима салата в къщи е Табулито,и особенно сега ,защото магданоза е още много пресен и мек и  става много вкусна, и на нея слагам малко чесън въпреки ,че няма в оргиналната рецепта.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 15:44 от ifets

# 125
  • Мнения: 4 358
DUA - направих Табули както ми каза.Стана Peace  bouquet

# 126
  • Мнения: 830
споделям веднага: първи ред лук нарязан на ситно,втори ред-печен пипер обелен и нарязан на парченца,трети ред яйца около 4,5 да покрият купата в която се реди салатата/нарязани на формичка/,четвърти ред майонеза,пети ред-сирене натрошено.И най-отгоре се слага магданоз и чер.пипер Peace

# 127
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Много обичам салати!- шопска, снежанка, овчарска, картофена
Напоследък често забърквам следната:
зелена салата (най- добре става с кръгла зелена салата т.е. по- твърда), настъргани моркови, краставица (може и  домат), зелен лук, стрък целина, ако имам магданоз. Отгоре слагам сирене и евентуално от сладката царевица или слънчогледови семки. Става с най- различни заливки, аз най- много харесвам зехтин и лимонов сок.

# 128
  • Мнения: 154
Домати, краставици, зелена чушка, нарязан на полумесеци лук, парчета фета или бяло саламурено сирене. Всичко това се разбърква с малко балсамов оцет, зехтин и сух риган. Ето това ми е любимата салата в последно време!

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Шопска

# 130
  • Мнения: 216
Бъни,радвам се ,че ти е харесало Heart Eyes

# 131
  • Мнения: 352
картофена салата с майонеза,руска,снежанка и почти всички салати от Годзила Crazy
Варненки ще ме разберат  Wink
Мда, напълно те разбирам за салатките от Годзила. Любимата ми там е Италияно  Crazy

и моята,и моята  Party
А случайно знаеш ли как правят този фантастичен червен сос? newsm78

# 132
  • София
  • Мнения: 605
шопската-ама да си е както трябва-в малка прозрачна купичка, всичко да е нарязано на много ситно, отгоре с много ситене и боднат магданоз. Обичам и разните там засищащи-със сварени картофи, царевица, гъби, майонеза(само да няма месо) Peace

# 133
  • Мнения: 4 138
капрезе.

# 134
  • Мнения: 572
преди малко си направих една много готска (за мен) салата ... моя приумица
нарязах на ситно (много ситно) домати и чушки (печени) подправих с зехтин и сол
отгоре настъргах сирене и едно сварене яйце (на най-ситното ренде)

Общи условия

Активация на акаунт