Коя е любимата ви салата?

  • 16 728
  • 139
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 216
Бъни-Табули правя така
     
Много матданоз-3-4връзки-се нарязва на много ситно(почти накълцано)

2-3 големи червени домата(да са узрели) -НАРЯЗВАТ СЕ НА СИТНО

лук пресен1 средно голяма глава и 1 връзка пресен лук(може само с пресен или само със старкромид)-пак на много ситно Wink

булгур-1 кафена чашка-накиснат в малко вода за 10 минути и изцеден(има го в арабските магазини по пазара-казваш на продавача,че е эза табули-зщото има по-едър и по-ситен)

наситнен джоджен на вкус,лимонов сок,зехтин (доста)исол  chef

сервира се така-върху канапе от салатени листа или зеле
за проба можеш да започнеш с 2 връзки магданоз-количеството на останалите продукти се докарва на вкус  chef

# 106
  • Мнения: 572
Барбито, ще споделиш рецепта за макаронена с риба тон ?

# 107
  • София
  • Мнения: 2 271
Много обичам зелена салата с кисело мляко, също любима ми е салата от моркови с магданоз, друга, която мога винаги да ям е домати с много сирене...
Тези с майонезените сосове и повечето съставки не ми се ядат винаги...
А, сетих се и за задушена царевица в масло с копър и чесън   chef - също много я обичам.

# 108
  • Мнения: 4 358
DUA  bouquet Hug - обезателно ще пробвам.Това което съм яла  - доста продукти като гледам си бяха спестили.
Имам Булгур ситен Пщеничен на фирма Изи - дали ще стане newsm78

# 109
  • София
  • Мнения: 136
От къде хубави домати за шопска  newsm78
Защото аз от две години хубави домати не съм купувала  newsm50

# 110
  • Мнения: 7 474
Аз съвсем наскоро установих, че страшно ми харесва зелената салата с настъргано яйце и сирене, вече само така я ям  Crazy

# 111
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз съвсем наскоро установих, че страшно ми харесва зелената салата с настъргано яйце и сирене, вече само така я ям  Crazy
Хм, интересно! Ще взема да пробвам!  Peace

# 112
  • Мнения: 352
картофена салата с майонеза,руска,снежанка и почти всички салати от Годзила Crazy
Варненки ще ме разберат  Wink

# 113
  • Мнения: 948
Овчарска
Шопска
Снежанка
Картофена салата с много магданоз

# 114
  • Мнения: 14 507
гръцка салата - зелена салата, краставици, домати и настъргано сирене

# 115
  • варна
  • Мнения: 1 830
картофена салата с майонеза,руска,снежанка и почти всички салати от Годзила Crazy
Варненки ще ме разберат  Wink
Мда, напълно те разбирам за салатките от Годзила. Любимата ми там е Италияно  Crazy

# 116
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Камамбер я сега като пишеш така вкусно, дали ще може да предоставиш рецептички за ето тези неща:
тайландска пилешка салата, риба под шуба и медения винегрет.

Меден винегрет:
6 с.л. зехтин
3 с.л. балсамико
1-2 с.л. соев сос (сладък, не солен, по-гъст да е)
1 скилидка чесън, скълцана на ситно
1 с.л. мед
джинджифил и канела на вкус (аз не обичам много джиджифил и си слагам само канелата)
сол и шарен пипер на вкус
Всичко се омесва до получаването на хомогенна смес
*****
Риба под шуба всъщност е с оригинално заглавие Сельодка под шуба, ама аз сельодка не обичам и за целта ползвам пушен паламуд или пушена скумрия. Рецептата съм я писала тук
****
Тайландската пилешка салата ще я пиша утре, че сега ми се спи.

# 117
  • Мнения: 59
Домати с моцарела.
Зелена салата с риба тон

# 118
  • Мнения: 1 925
Салата Цезар - нея мога да ям нон стоп, никога не ми омръзва  Peace ( Зелена салата или айзберг, аншуа, пармезан, дресинг )
Всякакви разновидности на зелената салата, с царевица, с рива тон, с краставици с какво ли и какви ли не сосове
  Heart Eyes

# 119
  • Мнения: 1 224
Всякакви салати обичам, тези които са с меса, риби и картофи за основно си ги хапвам. Тук научих един сусамов дресинг, който пасва на всичко и е много вкусен (особенно на пилешко бяло месо). По принцип се приготвя в специаялна керамична купа с назъбена вътрешност, но с пасатор също става.
Продукти :
шепа печен сусам
соев сос (тъмен) - 2 с.л.
оризов оцет (ябълков, балсамов) - 1 с.л.
захар - 1 с.л.
може малко сол на вкус (опитайте първо).
Всичко се пасира до хомогенна смес.

Друго по-различно за което се сещам е марула, домат, краставица, отгоре сотирано филе бяла риба, полято със сос от лимонов сок, бяло вино,  копър,черен пипер и сол леко кипнати и на тънка струйка с бъркане добавена течна сметана. Това си е направо леко ястие.

Общи условия

Активация на акаунт