Акушерската пареза - 2 част

  • 35 826
  • 444
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 487
 aemi ,някаде на предишната страница на темата има телефони на Стойкова ,може да звъннеш и мисля че ще ти обяснят подробно.Между другото имаше предаване по БНР за дневния център В Силистра, хубави неща казаха.

# 91
  • Перник
  • Мнения: 257
мерси Wink

# 92
  • Мнения: 145
     Здравейте  Hug
  Надявам се, че всички малчовци щуреят волно по полянки и площадки Simple Smile
Аз от няколко дни съм бясна #Cussing out . Личната ми лекарка заяви, че ще ни дава талон №7 месец след като сме изписани от клиничната пътека. Простата ми сметка е, че така ще губим месец рехабилитация. Пример : от 16 до 27 юни имаме процедури - чак на 27 ЮЛИ ни дава талончето!!!  Имало някакви си нови ИНСТРУКЦИИ !!! Жалко... срока за смяна на личен лекар май мина...  Тя си измисля НАЛИ?

# 93
  • Мнения: 7 480
                    Срока за смяна на личен лекар е до 1 юли!

# 94
  • Перник
  • Мнения: 257
Здравейте мами.Искам да ви попитам
 как се справят децата ви с отвеждането на ръката отзад зад кръста?Ние сме на 1.9 мес.,но все още ние трудно да я слагаме там и това много ме притеснява.Вече не знам какво да измисля за да я накарам да го прави  иначе общо взето сме добре и се справяме с упражненията.Имам и друг въпрос какво точно представлява водната рехабилитация и не сме ли малки за нея?Аз мисля да купя един по голям  басеен и там да уча малката на плуване според вас това дали ще свърши работа без това всички часове при треньорите са заети. Thinking

# 95
  • Мнения: 7 480
Имам и друг въпрос какво точно представлява водната рехабилитация и не сме ли малки за нея?Аз мисля да купя един по голям  басеен и там да уча малката на плуване според вас това дали ще свърши работа без това всички часове при треньорите са заети. Thinking
И басейна ще ти свърши работа защото ще раздвижва ръчичката.Във водата е по-лесно да се движи . Водната рехабилитация се извършва от рехабилитатор ,не е само инструктор по плуване.Имат си различни уреди ,с които стимулират използването на ръката и упражнения за целенасочено движение.Ти също можеш да я стимулираш да включва ръката в различни движения и то под формата на игра във водата.
              Радвам се ,че сте добре и пожелавам следващия път като пишеш да сте забравили проблемите и притесненията си.  bouquet

# 96
  • Перник
  • Мнения: 257
Здравейте,как сте?Отдавна никой не е писал да не би всич  grinning039ки да сте на море? newsm78

# 97
  • Мнения: 129
Здравейте! Ние вече се върнахме от море, хич не ми се прибираше. Отгоре на всичко се налага да се върна на работа от 01.08 и сега търся детска градина за Миша, а как ще съчетаем рехабилитацията и градината не ми го побира главата! Само съботно-неделни рехаб. дали ще са достатъчни?
 Hug за вас

# 98
  • Перник
  • Мнения: 257
Защо да не може?Може да правите гимнастика вечер или след детска градина.Как е по морето?Ние мислим август месец да пътуваме на там.

# 99
  • Мнения: 129
На морето е супер, за съжаление Миша не искаше да влиза във водата , а аз се надявах да й потренирам ръката с плуване. Влезе последните два дни и се държеше за мен и с ръцете и с краката  Cry. За рех. след градината - няма да стане- нашата рехабил. живее доста далеч ( около час и половина) от нас. Вие как сте?

# 100
  • Мнения: 409
 О и ние бяхме на морето..... искам още да съм на почивка  Blush. Може  и на планина! Peace

# 101
  • Перник
  • Мнения: 257
Мами здравейте.Според вас след 2 годишна възраст  колко често трябва да се прави електростимулации и йонофореза?

# 102
  • Мнения: 409
Ние след 1 година не сме правили вече нищо освен гимнастика и масаж, понеже така ни казаха, а за нивалин си спомням, че категороично ни забраниха, можели да станат контрактури......... не зная дали е верно  Hug

# 103
  • Перник
  • Мнения: 257
Мерси за бързия отговор Hugмного ме притеснява да не доиде много  стимулации  на малката.Общо взето мога да се похваля че сме добре само това отвеждане на ръката отзад зад кръста ме притеснява.

# 104
  • Мнения: 409
aemi,

ние сме вече на 3 и все още не го можем това отвеждане назад...това се оказа най-голямата битка! Обаче и ние и рехабилитаторката не сме загубили някак надежда, според рехи нищо не е приключило, даже тя вика-битката сега започва Simple Smile Има шанс за много още да се постигне. Аз например, си мислех, че ще ни е най-трудно да завъртаме ръката, нали се сещаш, т.нар. супинация /термин, който преди не съм знаела Sad /, но както и да е.........въпросът е, че сега почти нямаме проблем с това, също така доста ни увисваше рамото, и това се коригира...та имам надежда, че и на "отвеждането назад" ще му дойде времето! Измисляме разни упражнения, хубавото е, че го имаме пасивно! Няма начин да не стане и активно! Може да не е на 100%, но ще стане!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт