Раждане във Втора градска болница, София

  • 81 658
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
Тази дни родих във Втора градска. Тъй като от тук черпя много информация, се чувствам длъжна да споделя впечатления и ако мога да бъда полезна на други мами.
Лично аз имах уговорка, тъй като трябваше да бъде секцио и мислех, че не трябва да се оставям на случайността, а да избера най=добрия. Въпрос на избор в крайна сметка.
Секциото така и не стана, но лежах една седмица в патологична бременност. Междувременно в отделението подготвиха поне 4 жени за планово секцио като нито една от тях не си плащаше. След това и в родилното имаше доста жени раждали с планово секцио без да си плащат.
По-скоро ме притеснява факта, че оставят жени да стигнат до пълно разкритие и да започнат напъните, за да установят, че не могат да родят нормално и в крайна сметка да им направят секцио. Имаше три такива случая от пребиваването ми там. На едната даже бебето беше в кувьоз от стреса, а беше голямо над 3 кг. бебе.
Иначе тоалетни и бани в родилно са гаднички. Персоналът в родилна зала е готин и се държи професионално в голямата си част. Има някоя и друга дръпната акушерка, но в рамките на нормалното.
В отделението също е така - като цяло добре. Има и някои безумни порядки, но такива има навсякъде.
От докторите горещо препоръчвам Щърбанова, Владимирова и Станев /Миков/. От акушерките - Спасова- де факто тя си ме изроди и Галя от патология.

# 31
  • Мнения: 7
Аз също родих там за втори път преди 2 месеца-без никакви уговорки и познанства. Отново попаднах на нощното дежурство на Д-р Щърбанова и ак. Димитрова и отново бяха безкрайно мили и грижовни. Много съм доволна и от санитарките, и отново нито намек за плащане  Laughing  Раждайте смело във Втора МБАЛ, момичета, няма да сбъркате!

# 32
  • София
  • Мнения: 123
Аз също преди по4ти 2 месеца родих там и като цяло съм доволна.

Това което казва Virunga е така,съгласна съм с нея.За съжаление аз не нау4их името на никой,освен на Станев(Миков),4е май си го пишеше на картон4ето,дето носеше зака4ено.Дори и на докторката,която ме изроди не разбрах името.Беше с 4ервена коса,млади4ка с малко мъжкарски глас.Имаше още една русолява коса,по-възрасна,която каза 4е при нея съм родила,но аз не си спомнях,4е явно е дошла то4но на самото раждане,а пък после ми биха пълна упойка,за да ме шият и ми беше мъгляво.

Irina79,да не сме се засекли с теб там?Аз родих на 21.07 и бях там до 24-ти.

Малко се разхвърлях в обясненията си,но като цяло,както казах съм доволна и ви я препоръ4вам Peace

# 33
  • Мнения: 135
На 31.01.08 родих в 2-ра градска.Като цяло съм доволна от гинеколозите и акушерките.Но на никой за съжаление не помня името.Не съм платила нито стотинка,но пак ми обърнаха голямо внимание.Незнам дали са по принцип такива или защото бях с изтекли води като постъпих.Имаше само една детска лекарка,която не ми хареса,но и това се приживява.
Стаите са с по 2 или 3 легла.Баните и тоалетните са чисти,не видях нито една хлебарка.Но са забранени свижданията,може само през прозореца.
Второ живот и здраве ако имам пак ще родя там.

# 34
  • София
  • Мнения: 167
Ох, много живо се интересувам за тази Втора гардска и за д-р Миков.
Вчера бяхме на консултация при него - стори ми се много приятен. Но не знам защо съм резервирана към държавните болници .... Освен това като прочетох тук, че там има хлебарки ... направи ми се изправиха косите. Истина ли е?
Утре ще отскочим на отворени врати да погледнем какви са условията, но предполагам, че по повода ще са попочистили и пооправили нещата....

И наистина ли не позволяват свиждания?  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 384
през 2004,имах черния късмет да попадна във Втора Градска с разкритие в 27г.с.фатален край за детето и куп шевове за мен тогава под `вещото ръководктво на Въгленова`!!!
През есента ,подведена от съседка реших да поверя 2си бременност на `специалист`отново от същата болница Атанас Станев,той може да е вс.друго но не и лекар!И познайте как  и кога завърши и 2а ми бременност ,ами отново в 26г.с. само че,с екстра от 104 лв.всеки месец за ч.прием на тази отрепка,пусна изследване за хламидйй, отрицателни бяха и заяви че,ще бременнем `..по учебник`ами да си го сложи `отзад`този учебник г-н Станев,серклаж е простичката манипулация която ми спасяваше второта детенце!!!!! #Cussing outНо си трябва професионализъм,нещо което там липсва от десетилетия славата на това болнично заведение не е мръднала!!!!!!!!! #2gunfire

Съветът ми към всички запътили се натам е да се поуслушат и поогледат много добре преди да вземат решение за раждане там!!!Има достатъчно АГ-профилирани болници с друго ниво в квалификацията на персонала!Във 2а Градска са събирани от кол и въже,мними `специалисти`които не заслужават такова доверие!

# 36
  • Мнения: 1 410
И Въгленова я знам и Станев.Докторката се пенсионира ,останал е Станев.И той ,моля ви се прави фетална морфология,а Въгленова му праща пациентките си от ЖК. ooooh!

# 37
  • Мнения: 384
в черния списък пъм ги подредила чинно!Защото само това мога да направя!Те са под ВСЯКАКВА КРИТИКА!!!!!!! #2gunfireНе за лишаване от лекарски права а,от свобода!!

Към клиниките за затваряне  и с принос са и Св.Лазар ! #Cussing out

# 38
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Края на септември, 2006 година с направление бях приета в Патологична на Втора градска. Бях между седмия и осмия месец. Въпреки постоянно ходене на ЖК и ежемесечни изследвания, чак там лекарите разбраха, че има проблеми с бебето. Направиха ми спешно секцио. Ако не бяха лекарите там, дъщеря ми сега нямаше да е с нас. Да чукна на дърво, сега е голяма лудетина, а се роди в 32 г.с едва 1800 гр. До края на живота си ще съмблагодарна на лекарите там. Никой не ми е искал и стотинка за нищо, въпреки че ми бяха преляти 5 банки албумин, който впоследствие разбрах, че по държавни пари е около 500 лв банката.
Ако е рекъл Бог да имам второ дете въобще няма да се замисля къде да раждам.

# 39
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
И от мен едно голямо благодаря на всички лекари от тази болница. Сина ми се роди 2,220 аз лежах и в двете отделения 10тина дни в патологията и 7 дни в родилно. Имам ренален диабет, и хашимото на които им говори нещо. Искаха да ме пращам в МД. Добре че мойта лекарка д-р Маринова се застъпи за мен, безкрайно съм благодарна на всички д-р Щърбанова ме изражда и д-р Джеджева. Отношението на целия персонал е страхотно, а повярвайте ходих и в частни клиники, където само гледат какво ще им дадеш. Има дни на отворени врати сами може да се убедите. Е вярно за тоалетните и баните си е мизерия, обаче са ремонтирани, така че мизерията се дължи на жените раждали преди нас. Култура Български  Peace
Успех на всички майки.

# 40
  • Мнения: 711
Аз раждах там преди 1 година. Станев ми следи цялата бременност в частния му кабинет. Аз така си реших разбира се. Никой не ме е карал на сила. Мога само добри да кажа за него. За мен той е отличен специалист и ако отново забременея няма изобщо да се замисля къде да си следя бременноста. За Въгленовва съм съгласна, че е от "това" лекар не става.
За болницата като цяло съм писала и по други теми. Хлебарки лазеха в стаята навсякъде, дори и по кревата на бебо, но пък в родилна зала са наистина професионалисти, което за мен беше най-важното.  Hug

# 41
  • Мнения: 46
Момичета да знаете случайно телефон за връзка с д-р Щърбанова от Втора градска?
Аз бях в патологично отделение 10 дни. Много съм доволна от всички доктори, акушерки и санитарки. Условията са добри в отделението.

# 42
  • София
  • Мнения: 79
Родих във Втора градска през м.март 2008г.Бях в края ня 8 мес. когато потърсих д-р Станев(след препоръка), за да уговорим секцио,тъй като имам висок диоптер и се налагаше.Следи ме през следващия месец много старателно.Всяка семица ми правеше запис на тоновете, а когато определи датата на секциото ме накара да постъпя 5 дена по-рано в патологията, за да ми направят всички видове изследвания и да ме наблюдават.Всичко мина по конец и родих живо и здраво момиченце.Благодарна съм му и за вниманието, и за професионализма му.През цялото време ми вдъхваше спокойствие,а за мене беше важно,защтото имам зад гърба си една бременност,завършила неуспешно в 20г.с.,а и тази не беше лека.Откриха ми токсоплазмоза и минах през какво ли не-амниоцентеза,изследвания,хапчета.Персонала на родилно взе необходимите материали за изследване от мене и бебка,слава богу отрицателни.
Много внимателни бяха и персонала в патологията.Останах отвратена от санитарки в родилно и детско,както и от детските сестри отговарящи за бебетата.Държаха се много грубо и изобщо не обесняваха,но май този проблем е във всяка болница за съжаление.

# 43
  • Мнения: 9 814
Момичета да знаете случайно телефон за връзка с д-р Щърбанова от Втора градска?
Аз бях в патологично отделение 10 дни. Много съм доволна от всички доктори, акушерки и санитарки. Условията са добри в отделението.

д-р Иванка Щърбанова 0888/572278

# 44
  • Мнения: 46
Франческа Салиери много, много благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт