Да кажем НЕ на застрояването на квартал Младост в София!!!

  • 3 980
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ясно е като бял ден, че и сто петиции да се направят, това няма да трогне нашите момчета с големите гърла.

Има ли начин да се сезира някоя европейска институция?

# 16
  • Мнения: 671
И хиляда петиции да се подпишат,нещата няма да се променят.
По неофициялни данни,всеки месец 3000 човека пристигат в София,за да газят жълтите павета.За постоянно.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
И хиляда петиции да се подпишат,нещата няма да се променят.
По неофициялни данни,всеки месец 3000 човека пристигат в София,за да газят жълтите павета.За постоянно.
Това се казва "добра" новина Laughing Все повече им се радвам.

# 18
  • Мнения: 2 891
Касандра, да, има такава уредба, но когато се стигне до "нещастието" собственият ти парцел, на чиято продажба се надяваш да ти оправи живота, да се окаже в зелената зона за парк, нещата се променят. Едно е да ти купят квадрата на пазарна цена, съвсем друго общината да те обезпечи с по левче на метър. В този случай влиза в сила поговорката - Пиле, гледай себе си!

п.п. Съгласна съм с всичко изложено от вас за презастрояването и липсата на инфраструктура и зелени площи.

# 19
  • Мнения: 192
За мен Младост стана невъзможен за живеене. Но причината за тезипромени в ОУП на София е огромното търсене на апартаменти, всички новодошли селяни умират за Младост и южни райони. Преди няколко дена като видях какво са застроили в Младост 4 срещу фантастико ми стана лошо...и всичко било изкупено...

Хора ако имате възможност продавайте и се спасявайте от Младост... скоро ще стане манастирски ливади-2.... А подписката не вярвам да изиграе роля, мисля че Диков и Б.Б. са получили доста кеш за да се направят тея промени...

# 20
  • Мнения: 1 479
За мен Младост стана невъзможен за живеене. Но причината за тезипромени в ОУП на София е огромното търсене на апартаменти, всички новодошли селяни умират за Младост и южни райони. Преди няколко дена като видях какво са застроили в Младост 4 срещу фантастико ми стана лошо...и всичко било изкупено...

Хора ако имате възможност продавайте и се спасявайте от Младост... скоро ще стане манастирски ливади-2.... А подписката не вярвам да изиграе роля, мисля че Диков и Б.Б. са получили доста кеш за да се направят тея промени...
Те много хора избягаха от нашият блок.Скоро се броихме/за майтап/колко майки сме родени в София:общо 10броя и то от 3 блока smile3555

# 21
  • Мнения: 1 179
В такива моменти си мисля не за петиции а за софийското жителство

  202uu Hands Clap  Hands Clap

# 22
  • Мнения: 7 112
Касандра, да, има такава уредба, но когато се стигне до "нещастието" собственият ти парцел, на чиято продажба се надяваш да ти оправи живота, да се окаже в зелената зона за парк, нещата се променят. Едно е да ти купят квадрата на пазарна цена, съвсем друго общината да те обезпечи с по левче на метър. В този случай влиза в сила поговорката - Пиле, гледай себе си!

п.п. Съгласна съм с всичко изложено от вас за презастрояването и липсата на инфраструктура и зелени площи.
Ахъм.
Горубското население прави петиции да не им отчуждават земята, за да съществуват паркове.  Thinking

# 23
  • Мнения: 9 990
Младост е пренаселен квартал. Инфраструктурата не позволява повече жилища. Пръска се по шевовете. На който му се е налагало да влиза или излиза от квартала, не само в пикови часове, знае за какво говоря...
А Младост 2 е най-зелената, най-чистата част...

Моля?Хахахаха.Има още място, споко.На мен ми е направо възширокичко.Помня когато за първи път посетих младия кавартал Младост....знам го и днес.Ама знам и другите квартали-като Лозенец, Красно село, Борово, Иван Вазов...ей там се пръска по шевовете, вие от Младост плачете.Еми-расте но не старее, нали така.А как да порасте-накъде-от една страна-Витоша-няма вече, от друга-поляните на Кремиковци.Избирайте.И да-тези, почивните дни нашето семейство и още едно бяхме едиснтвените в блока.Останалите не бяха на почивка на Канарите, а за провизии и нови попълнения на буркани.Съжалявам, че го пиша, но е факт.Няма как един град да побере толкова много хора, ако не се строи и строи и строи...мен ми е чудно със среднсостатистическа заплата, която е над минимума, доста над минимума, как се плаща апартамент на 900-1000 евра на квадрат, ама айде...

# 24
  • Мнения: 1 179
Софийското жителство обаче е голяма отживелица и никога няма да бъде върнато. Както и никога няма да има мораториум върху строителството... уви!

Софийското жителство е единственият начин, който виждам аз за справяне с проблема. Първо един град, макар и столица има капацитет, колкото повече хора прииждат, толкова по-мащабно ще е строителството, докато в един момент няма да можем да дишаме (то всъщност вече не можем, едвам поемаме въздух). Градът с големите възможности за работа вече не е такъв, а и градове като Варна, Бургас, Велико Търново и т.н. имат достатъчно ресурси, за да бъде обезпечено местното население, така че доводи от типа на нямаме работа там не го приемам.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
За съжаление твърде късно видях темата... Ми то така, като почти не влизам в Клюкатника... Sad

Ако не друго, поне трябва да се внесе задължение за ВСИЧКИ новостроящи се - още от проект - сгради да имат гаражи с капацитет с малко надвишаващ максималния очакван - т.е, ако строят жилища (предполагаемо) за 4 членни семейства, гаражът към жилището да може да поеме 5 автомобила...

# 26
  • Мнения: 183
Софийското жителство обаче е голяма отживелица и никога няма да бъде върнато. Както и никога няма да има мораториум върху строителството... уви!

Софийското жителство е единственият начин, който виждам аз за справяне с проблема. Първо един град, макар и столица има капацитет, колкото повече хора прииждат, толкова по-мащабно ще е строителството, докато в един момент няма да можем да дишаме (то всъщност вече не можем, едвам поемаме въздух). Градът с големите възможности за работа вече не е такъв, а и градове като Варна, Бургас, Велико Търново и т.н. имат достатъчно ресурси, за да бъде обезпечено местното население, така че доводи от типа на нямаме работа там не го приемам.
Хей,това не съм го казала аз?!От къде го свали?!

# 27
  • Мнения: 2 274
Софийското жителство обаче е голяма отживелица и никога няма да бъде върнато. Както и никога няма да има мораториум върху строителството... уви!
Не е нужно да има мораториум,а просто да се спазват законите,и когато се строи товма да става по установеният ред,и да включва инфраструктура-детски площадки,паркинги,ДГ,училища,дори и църкви ако щете...Има си законова уредба,която ги определя теузи неща,просто трябва да искаме да бъде спазена!!!
Явно от тук като е разчистила не каквото трябва! Вчера по Канала имаше репортаж в сутрешния блок относно подписката! Казаха, че може до 15.05 да се подават възражения в Общината, което малко ме учуди, защото законовият срок е 1 месец т.е. беше до 07.05! След това на 29.05 въпросният градоустройствен план и подадените възражения ще бъдат разгледани и обсъдени в Общината!
Касандра, какво стана? Ще правите ли петиция за София?

# 28
  • София
  • Мнения: 38 523
Пред нашите блокове /313 и 310/ ще правят многоетажен паркинг за ползващите метрото.

Жална ни майка. Правим подписка, ще я внесем при кмета, ама на кой му пука.

И без това е скъпо. Ще се изнасям!

# 29
  • Мнения: 118
Аз искам да кажа НЕ! на цялото безумно строителство в София , а и не само тук.Време е фирмите да въведат и да изпълняват стандартите,а държавата и общините да вземат ясна позиция за строителството.

Общи условия

Активация на акаунт