Участвали ли сте в лотарията за Зелена карта

  • 20 408
  • 244
  •   1
Отговори
# 180
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Titina Hug


мерси за ленка , намерих го    bouquet

.....ще се възползваме  Peace


наистина си права че е пълно с сайтове рекламир. кандидатстването за зелена карта с цел печалба  Close

# 181
  • Мнения: 179
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html
Искам да потвърдя,че участието в този сайт е напълно безплатно.Ние попълнихме тук формулярите през есента,когато беше кампанията DV2009.Не сме ползвали услугите на никаква посредническа фирма,а ги попълнихме от домашния си компютър.Да си призная,аз винаги съм мислела,че има някаква шашма в тази лотария,че не е произволен принципът.Сега,когато мъжът ми спечели,май си променям мнението.

# 182
  • Мнения: 2 484
Шуши, последното нещо ,което бих гледала, ако тръгна да емигрирам, са колко са "топли" хората. Аман от клишета. То., понеже ние сме възгорещи, та затова дотам сме я докарали. Да се чудим каква карта-зелена ли, пембена ли-да спечелим.

Естествено , че това не е на първо място , но все пак ако трябва да живея там дълго време би ми било по комфортно да контактувам с хора , а не с темерути
Живяла съм дълги години в Италия и повярвай ми имам опит  Hug

Абе не знам как е в Италия, ама на мен американците ми харесват и не ги намирам за студени. По-топли са от нас даже. Предпочитам да ми се усмихват и да "пеят" като говорят(е, не могат да се мерят с французите в тази насока...), отколкото да съскат, както правим ние тук.

Италианците са супер  Wink Ние говорихме за Германия 
Толкова лицемерни и лукави хора като италианците не сме срещали другаде!

# 183
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Шуши, последното нещо ,което бих гледала, ако тръгна да емигрирам, са колко са "топли" хората. Аман от клишета. То., понеже ние сме възгорещи, та затова дотам сме я докарали. Да се чудим каква карта-зелена ли, пембена ли-да спечелим.

Естествено , че това не е на първо място , но все пак ако трябва да живея там дълго време би ми било по комфортно да контактувам с хора , а не с темерути
Живяла съм дълги години в Италия и повярвай ми имам опит  Hug

Абе не знам как е в Италия, ама на мен американците ми харесват и не ги намирам за студени. По-топли са от нас даже. Предпочитам да ми се усмихват и да "пеят" като говорят(е, не могат да се мерят с французите в тази насока...), отколкото да съскат, както правим ние тук.

Италианците са супер  Wink Ние говорихме за Германия 
Толкова лицемерни и лукави хора като италианците не сме срещали другаде!

Всяко стадо си има мърша !

# 184
  • Мнения: 2 484
Цялото им общество е организирано в нещо като мафия против вс. емигранти. Дори църквата заедно с духовенството и монахините участвуват в това. Така те не допускат способните чужденци до каквато и да е прилична работа, дори и да имат насреща си способни хора, които са го доказали. А са безкрайно услужливи, когато трябва да ни нагласят на най-долната работа!
По телевизията един негър, председател на асоциация на емигрантите беше казал:"Вие искате слуги и такива ще имате!"
Дори способните италианци напускат-отиват в Германия, Англия, САЩ, понеже в Италия заплатите не са кой знае колко високи, а цените са безбожни! Вс. това спъва развитието на Италия. Ако италианец не ни е излъгал в нещо, то ние сме невероятни късметлии!
Неслучайно в САЩ, Англия и Германия отдавна са разбрали, че способните хора трябва да се ценят.

# 185
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Цялото им общество е организирано в нещо като мафия против вс. емигранти.

Адски пресилено !Но не  ми се спори , а пък и  всеки има право на собствено мнение  Hug
Моите впечатления са различни Simple Smile

# 186
  • Мнения: 2 484
Цялото им общество е организирано в нещо като мафия против вс. емигранти.

Адски пресилено !Но не  ми се спори , а пък и  всеки има право на собствено мнение  Hug
Моите впечатления са различни Simple Smile
Никак не е пресилено, съвсем точно е, който не  вярва, може да отиде да провери!
Неслучайно ние напуснахме Италия. Иначе толкова култура и изкуство има там и толкова неща за разглеждане. Но за работа е ужасно, както и за намиране на квартира.

# 187
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
По телевизията един негър, ...
Способен чужденец, живял извън България, никога не би употребил тази дума, дори и в български форум  Naughty Crossing Arms

# 188
  • Мнения: 2 484
По телевизията един негър, ...
Способен чужденец, живял извън България, никога не би употребил тази дума, дори и в български форум  Naughty Crossing Arms
За мен това не е обидна дума, още повече въпр. негър е бил лекар! Какво значение има дали ще кажем негър или цветнокож?
Ами нашите цигани? Защо трябва да ги наричаме роми? Роми са само циганите-християни. Но те са много малко!

# 189
  • Мнения: 4 965
По телевизията един негър, ...
Способен чужденец, живял извън България, никога не би употребил тази дума, дори и в български форум  Naughty Crossing Arms
За мен това не е обидна дума, още повече въпр. негър е бил лекар! Какво значение има дали ще кажем негър или цветнокож?
Ами нашите цигани? Защо трябва да ги наричаме роми? Роми са само циганите-християни. Но те са много малко!

"Думи с такова звучене възникват в европейските езици през 17 век във връзка с колониализма. Произходът е от исп. negro („черен“), което на свой ред произлиза от лат. niger („тъмен“); скоро след това думата „негър“ се появява и в руския език. С възникване на европейския империализъм и на псевдонаучния расизъм през 19 век думата се разпространява широко както в обикновената реч, така и в средите на учените. След краха на колониализма през втората половина на 20 век употребата на думите, производни на negro, в множество езици по света силно се ограничава, освен във вулгарната реч (така, от 1970-години в САЩ думата Negro практически е изместена от black, което също етимологически означава „черен“; във Франция е приета думата Africain).

Негър означава просто черен на испански, португалски и италиански, всички неолатински езици, тъй като тази дума произлиза от латинското niger със същото значение. До 70-те години това е основната дума аз описване на лице с африкански произход и черен цвят на кожата в тези страни. Често тази единствена дума за тези езици има архаично или презрително значение в английския. Родеещата се дума „негроид“ се използва през 19 век и 20 век в антропологията за обозначаване на тъй наречената раса на хората, произлизащи от Африка.

...

През значителна част от Терминът 20 век терминът „негър“ е бил използван в частност за обозначаване на африканските роби. И понастоящем в българската и италианската езикова практика думата се използва в тази връзка: с поговорката „работя като негър“ се има предвид „работя като поробен“. Този израз има значение на експлоатация, синоним за някой, който работи вместо друг."

Ето защо думата "негър" не е прието да се употребява.
А относно втората част от поста няма да коментирам.

# 190
Два пъти , без успех.

# 191
  • Мнения: 2 484
Благодаря Ви за подробната езикова информация! Чудно ми е защо, ако кажем арабин не е обидно. А че е чер, е ясно. Имало е и такива роби. Но не е чер толкова, колкото негъра. И изобщо хората трябва да се преценяват не по цвета на кожата, а по техния интелект, възпитание, образование, професионални качества. А робството с негри от Африка все пак е срамът на Америка! И то толкова векове след отхвърлянето на робовладелския строй! След разпадането на Римската империя той е заместен от феодалния, тоест през 5-ти век.

# 192
  • Мнения: 502
   Дойде време и за тази тема. Хайде,мами,казвайте,кои от вас ще участват тази година? Да си обменим информация,да си споделим мисли. Моят въпрос,зададох го и в американската тема,но да попитам и тук-и двамата ли със съпруга ми да  подаваме документи поотделно,или само единия?

# 193
  • Мнения: 687
и двамата ли със съпруга ми да  подаваме документи поотделно,или само единия?
Подавайки двамата, ще имате два пъти по-голям шанс да спечелите Simple Smile
 
Ако не сте прочели, едно от новите неща тази година е, че ще може да се проверява он-лайн дали сте спечелили. Освен това има някакви промени при изискванията за снимките, така че хвърлете по едно око на правилата.

Успех на всички, които ще участват.

# 194
  • Мнения: 502
  Благодаря ти, Wild Child !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт