Какво мислите за позитивното мислене...?

  • 7 270
  • 216
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 329
Според мен е най-важно да живееш в мир със себе си. Ако си вечно недоволен от собствените си постъпки или от хората край теб, значи нещо куца. Когато се приемеш, че си еди-какъв си и постъпваш вярно за себе си, а не както очакват другите от теб, то значи си на верен път.
Другото е бош лаф!

# 151
  • Мнения: X


Обикновено ми е все едно кой мисли позитивно и кой не. Важното е дали върши работа и си държи на думата. Хич не ме топли, ако закъснее за среща и започне най-позитивно да ми обяснява защо така се е случило. Тогава не само не съм позитивна, но и най-негативно го местя в Оня списък, където който попадне няма измъкване.
Peace и за мен това е същественото

# 152
  • Мнения: 2 018
И тук идва въпросът какво е успехът.

А какво означава "успял" за нашите условия? Винаги съм се чудела какви са критериите за успялост (успешност). newsm78

Лично мнение
Успял човек е онзи, който се смята за успял - независещ от мнението на който и да е, дали е постигнал успех или не, а само и единствено от собствения си мироглед!

Друг е въпросът - дали човек осъзнава успеха си!

Според мен човек не трябва да приема твърде насериозно живота. Именно тогава се получава разминаване в желания и успех.

Може би не мога да дам точно определение за позитивна мисъл, но ще кажа, че позитивните хора са удовлетворените хора. Това не означава да си поставиш ниски цели и когато ги достигнеш да твърдиш, че си успял - ето това е самозалъгването за което говориш. Също така не е и въпросът там, да си поставиш цели, които са недостижими "целият свят"- от там ще дойде неудволетворението. Въпросът е да си поставиш цели, които са съобразени с твоята душевност, мир и възможности - това предполага себепознание. Да работиш за тези цели и да вярваш, че си способен да ги осъществиш, въпреки трудностите, които ще срещнеш по пътя си. 

# 153
  • Мнения: 11 329


Може би не мога да дам точно определение за позитивна мисъл, но ще кажа, че позитивните хора са удовлетворените хора. Това не означава да си поставиш ниски цели и когато ги достигнеш да твърдиш, че си успял - ето това е самозалъгването за което говориш. Също така не е и въпросът там, да си поставиш цели, които са недостижими "целият свят"- от там ще дойде неудволетворението. Въпросът е да си поставиш цели, които са съобразени с твоята душевност, мир и възможности - това предполага себепознание. Да работиш за тези цели и да вярваш, че си способен да ги осъществиш, въпреки трудностите, които ще срещнеш по пътя си. 


Просто потвърждаваш казаното малко по-горе от мен за постигането на мир със себе си. Наистина когато си удовлетворен от себе си, то ще виждаш света през правилните стъкла.

# 154
  • Мнения: 3 929
Мисля, че превръща мечтите в реалност. Някакси обаче не ми се отдава. Все пак, мислете позитивно!

# 155
# 156
  • Мнения: 2 018

Не съм почитателка на Макиавели, но ще ти кажа, че моето призвание не е да решавам световните проблеми. Може да звучи и егоистично, и да бъда упрекната за това!
Има хора, които са поели този път, отдали са живота си в опит за постигането на един по-добър и различен свят - но аз не съм от тях! За мен това е кауза пердута. Не твърдя, че съм права - това е моето си мнение.
Светът и животът в него не винаги е справедлив!

# 157
  • София
  • Мнения: 38 918

Ето така: Благодаря на Бога, че съм се родила в България и че моето дете не е такова!
И съм щастлива.

# 158
  • Мнения: 824
Когато вярваш в позитивното,тогава и животът ти ще тръгне в тази посока.Ако избереш негативизма,се оставяш в ръцете на злобата,завистта,несигурността,съмненията и неволите.Всеки сам избира за себе си.Аз искам винаги да съм позитивна.

# 159
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво позитивно ще има в мисленето ти, ако не дай Боже някой от близките или семейството се озове в болницата? Тогава какво ще си мислиш най-позитивно, че поне е жив ли? Или ще си ни жив-ни умрял и ще се молиш на Господ да се оправи?
И какво общо имат съмненията с негативизма. Съмнението е напълно нормално и то ни пази да оцеляваме.

# 160
  • София
  • Мнения: 38 918
Какво позитивно ще има в мисленето ти, ако не дай Боже някой от близките или семейството се озове в болницата? Тогава какво ще си мислиш най-позитивно, че поне е жив ли? Или ще си ни жив-ни умрял и ще се молиш на Господ да се оправи?
И какво общо имат съмненията с негативизма. Съмнението е напълно нормално и то ни пази да оцеляваме.

Ще мисля позитивно, че всичко ще се оправи и че ще оздравее естествено.
А ти какво ще си мислиш? Обратното ли?
Или направо да тръгнем бавно към гробищата... да не се всява паника, не за друго. Mr. Green

# 161
  • Мнения: 251
Гледката е потресаваща.Но не може ти да страдаш през целия си живот заради това какво се случва в Африка. Дори и да страдаш, ще промениш ли положението там?Не!Гледай си твоя живот, а не живота на другите.Положителното мислене ще помогне на теб да промениш пътя си.Всеки си носи кръста.Положителното мислене е в полза на теб, а не на другите.
Ти как мислиш, гладните в Ливан и Ирак  дали мислят позитивно през цялото време?

# 162
  • София
  • Мнения: 62 595
Накратко, позитивното мислене включва живеене според поговорката "всяка коза за свой крак виси". Нещо като животът това съм си аз, важно е слънцето да грее за мен, не виждам и не чувам нищо друго, а другите могат да духат супата. Поне аз останах с такова впечатление от цялата работа.

На мен вече ми писна окончателно. Все едно виждам ново религиозно учение. Остава и да се разбере кой е Вождът.

# 163
  • Мнения: 251
Въобще не е така.За какво духане на супата става въпрос?Ти какво лично правиш по въпроса за тези деца в Африка?Или само на думе сме силни, а на дела никакви ни няма? Някакъв личен принос?

# 164


Ами какво, че може да им се помогне на хората, а не почвам да си мисля, че всичко е свършено! И след позитивното мислене се захващаш да направиш и ти нещо по въпроса, че само с мислене нема да ги нахраним!

Общи условия

Активация на акаунт