детето ми не иска да се храни

  • 1 334
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
В същото положение като вас сме в момента. Преди седмица се показа първото зъбче. До тук добре - ползвахме мазила и прахчета и почти не го усетихме. Но, сега от 3 дни е ад под небето. Апетит почти нулев, температура, не много висока, но все пак... А за настроението му да не ти говоря, сигурно ти е познато - кривотия до шия! Не иска въобще да си отваря устата. Дори кремчетата и прахчетата за облекчение на венците отказва да приеме.
Успокоявам се, че ще мине скоро...  Simple Smile Не го насилвам да яде, само ако иска и то предимно мляко.

# 16
  • Мнения: 243
 И ние от една седмица сме така - яде през 6-7 часа  Shocked
Опитвам се да не го насилвам  Rolling Eyes Ние сме с 2 избили зъбчета, а има и хрема, та си мисля, че може заради хремата да е  Thinking Дано да отмине и пак да си хапва всичко както си трябва  Praynig Peace

# 17
  • Мнения: 75
при мен проблема е следния:бебо е на 1 месец и сме на АМ,по това което чета на таблицата на кутията вече трябва да ядем по 150 ml.Е ама неще, ядем по 90-100.Ако изпие малко повече го повръща!Наистина незнам какво да правя.

# 18
  • Мнения: 1 745
при мен проблема е следния:бебо е на 1 месец и сме на АМ,по това което чета на таблицата на кутията вече трябва да ядем по 150 ml.Е ама неще, ядем по 90-100.Ако изпие малко повече го повръща!Наистина незнам какво да правя.

Моето дете е на 8 месеца и 1 седмица и пие по 150 мл. мляко.Преди пиеше по 120 макс.Не се притеснявай!Явно толкова му се яде.По тия таблици никога не съм се водила.  Peace

# 19
  • Мнения: 756
не се притеснявай , 100мл  нормално за бебе на 1 месец , ние изпивахме по 150 мледва като беше на 4 месеца и наддаваше много добре

# 20
  • Мнения: 19
Трябва да е от зьбките , моя малкият сега е на 9 месеца и миналата седмица му избиха три зьба и чакам още 2 сега - венците му са много подути и яде двойно по малко от преди - но не защото го боли от льжицата , даже обратното всяка хапка стиска льжицата сьс зьби и не пуска .
Буди се през ноща често и все мрьнка ...
Пьрвите два като излизаха преди три месеца бише сьщото нещо - на килограми сме малко под нормата и аз все се притеснявам но не мога да го накарам на сила да яде - като реши просто не си отваря устата и бута льжицата с рька и мрьнка ,
е да са здрави и щастливи ...

# 21
  • Мнения: 1 165
Възможно е да е от зъбките. Ние също сме имали такива периоди, но слава богу отминаха. Имало е дни ,в който е хапвала по 2-3 сухара. TiredНаправо се бях побъркала. Наистина е добре да не я насилваш, защото децата бързо свикват и после нещата стават още по-зле. С всеки изминал ден цирковете стават по-големи. Аз хем го знаех това, но как да я оставя след като не е яла нищо?!!Лесно се говори отстрани. Дано прояде скоро, детенце!

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
На твое място не бих го насилвала. Ако иска, колкото иска. Няма дете, умряло от глад не поради липса на храна, а поради отказ. Може да му дразни, по-добре да не му предизвикаш трайно негативно отношение към храната. предлагай му всеки път, когато е време за съответното ядене, оставяй го да седи известно време - 10-на минутки - в столчето за хранене, с храната пред него, като от време на време пробваш дали не иска, и толкоз. Когато реши, ще прояде пак.

Добра идея е и ти да ядеш в същото време, без да му обръщаш особено внимание на неговото ядене. Ако проблемът е във зъбите, може да се  навие да яде сам нещо подходящо за чесане - бисквита или парче хляб. Ако не си въвела глутена, въведи го и пробвай... впрочем, хлябът не е лош метод за въвеждането му - в началото едва ли ще погълне повече от няколко трохи, ако изобщо се сети да го напъха в устата си (трябва да отчупиш пред него и ти да захапеш едното парче...), повечето ще се окаже наронено наоколо.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 555
Преди да пробият първите две зъбчета на София и тя отказа да яде твърда храна. Пиеше само мляко. Това продължи около 20 дена.  ooooh! Много се измъчвах, много пюрета изхвърлих, но после изведнъж сама си прояде. Ако пак стигнем до такъв период няма да я насилвам. Мисля, че и при вас е такова положението. Изчакай - детето само ще започне да си яде отново, когато зъбките престанат да го тормозят.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 240
Най-важното е да не го насилваш! Дано е просто период и мине бързо, ако не - бъди търпелива и внимателна.

Общи условия

Активация на акаунт