Машина за хляб - 10 част

  • 74 893
  • 827
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 029
Еее, чуден!
По принцип нямаш горен реотан и е нормално да не ти прави коричка като печено във фурна.

# 511
  • Мнения: 11 747
На мен също хляба ми се получава с такава кора, но мен ме устройва. От вътре добре ли е изпечен? От вън изглежда много добре!  Peace

# 512
  • Мнения: 4 406
мляс.
една филия отиде да се лепне да дупето ми  Laughing
благодаря ви за помощта!
продължавам с опитите, ще сложа на следващото хлебче маслинки.

# 513
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Браво Бумеранг  bouquet,хляба ти изглежда супер Peace

# 514
  • София
  • Мнения: 7 878
Сега е ред на Amelly да се изфука.

# 515
  • Мнения: 1 172
Амели ше чека мъжо да се завърне от странство,че да се позанимае с щерка си докато благоверната държи под око машината и анализира поведението й спрямо тестото,притичвайки от кухнята до спалнята( компа) и обратно.

# 516
  • София
  • Мнения: 7 878
Амели ше чека мъжо да се завърне от странство,че да се позанимае с щерка си докато благоверната държи под око машината и анализира поведението й спрямо тестото,притичвайки от кухнята до спалнята( компа) и обратно.
Аааа щом чиляка е в странство ще го дочакаме сите. Ти ся гледай мамунчо да не направи некоя беля па другото леса работа тя машината няма да избяга.

# 517
  • Мнения: 1 172
Да задам още един дебилски въпрос,ако позволите: сухата мая така ли се казва точно,това ли е търговското име? Като влеза в някой магазин и си поискам суха мая,дали ще ме разберат? Има ли конкретна марка,която да търся? Разбрах за Д-р Йоткер,ама у наше село тоя доктор не се подвизава.

# 518
  • варна
  • Мнения: 1 830
Днес свеки ми подари машина за хляб - ЕТА 0149. Е, гледам го това чудо и нищо не мога да разбера Embarassed.Бързам, отварям я да чета указанието, а то никъде не пише на български.Моля ви, момичета помагайте.Как се ползва, какво се прави - никаква идея си нямам newsm78

# 519
  • Мнения: 107
Да задам още един дебилски въпрос,ако позволите: сухата мая така ли се казва точно,това ли е търговското име? Като влеза в някой магазин и си поискам суха мая,дали ще ме разберат? Има ли конкретна марка,която да търся? Разбрах за Д-р Йоткер,ама у наше село тоя доктор не се подвизава.

Amelly, точно суха мая се казва. Има и турска Yuva - Юва. Търси в по-голям супермаркет. Ако не д-р Йоткер, турската със сигурност я има и във ваше село.
Тъй като нямаш опит с тестото, препоръчвам ти да си купиш кухненско кантарче (не е задължително да е електронно, аз си намерих едно руско за 6 лв. и ми върши много добра работа), за да измерваш точно брашното, намери си и суха мая и тогава със сигурност няма да имаш провал. А като понатрупаш опит ще започнеш да месиш като дядо хаджия на око - да пееш и да танцуваш балет докато машинката меси. Желая ти успех Peace

А като дойде реч, дядо хаджия, пробва ли как става втасването с "оживена" мая  Laughing

# 520
  • София
  • Мнения: 7 878
... А като дойде реч, дядо хаджия, пробва ли как става втасването с "оживена" мая  Laughing

Да бе, даже писах някъде тук по-рано. Ускорява май втасването малко ама не мисля, че е от някакво значение. Виж требе да питаме Пина, дали ако ползваме жива мая в машината, трябва предварително да я "шупнем".

Днес свеки ми подари машина за хляб - ЕТА 0149. Е, гледам го това чудо и нищо не мога да разбера Embarassed.Бързам, отварям я да чета указанието, а то никъде не пише на български.Моля ви, момичета помагайте.Как се ползва, какво се прави - никаква идея си нямам newsm78

Девойко това са чешки машинки. Ако поназнайваш руски ето от тук може да си изтеглиш упътване в пидиеф за другия им модел 2149, който се различава само по това, че е с по-голям обем. Ако пък не поназнайваш тогаваната пиши една депеша да мислим как да оправяме ситуацията.

...А като понатрупаш опит ще започнеш да месиш като дядо хаджия на око - да пееш и да танцуваш балет докато машинката меси. Желая ти успех Peace ...

Бе аз не играя балет беее, а ритуални танци нали. То туй останало още от първобитно общинния строй ама кво да се прави. Тогаваната нал са играли ритуални танци например, като им изкочи тестото от казаня оти не са знаели ората на кво се дължи това и за да не се урочаса. Според някои научни източници например, ритуалните танци се играели от младите моми вътре у пещерата, а момците са пазели отвън нали да не влезне случайно тъщата и да развали работата.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 00:15 от дядо хаджия

# 521
  • Мнения: 107
Бе аз не играя балет беее, а ритуални танци нали. То туй останало още от първобитно общинния строй ама кво да се прави. Тогаваната нал са играли ритуални танци например, като им изкочи тестото от казаня оти не са знаели ората на кво се дължи това и за да не се урочаса. Според някои научни източници например, ритуалните танци се играели от младите моми вътре у пещерата, а момците са пазели отвън нали да не влезне случайно тъщата и да развали работата.


Ops, извинявай дядо хаджия, исках да кажа "танцуваш"  Joy

# 522
  • Мнения: 6 029
Тая Ета е баш като моя китайски динамик от Кауфланд. Мога да дам таблица с програмите (благодарско на Лебедуна   bouquet )

# 523
  • Мнения: 107
Тука някои по стари форумджийки знаят аз как съм му пял приспивни песнички и съм му играл балет на едно тесто.

Еее, ти нещо май ме омайваш - ритуални танци били. Добре де, нека са ритуални танци. А кой е писал за балет по-горе, а? Wink

# 524
  • София
  • Мнения: 7 878
Тука някои по стари форумджийки знаят аз как съм му пял приспивни песнички и съм му играл балет на едно тесто.

Еее, ти нещо май ме омайваш - ритуални танци били. Добре де, нека са ритуални танци. А кой е писал за балет по-горе, а? Wink


С риск да оспамя темата, балета беше на италианския на Пина га го пренасях на ултра къси вълни, че да се не секне тестото. Инак си остава ритуални танци, че да се придаде малко повече мистерия на месенето и втасането. Аз не знам що не открием една нова тема за ритуалите в готвенето, сигурно бая интересни неща ще научим там.

Общи условия

Активация на акаунт