Машина за хляб - 10 част

  • 75 031
  • 827
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 289
Снощи вече не издържах да не я пусна машинката да я пробвам поне едно тесто за пица да ми замеси че честно казано се притеснявах дали работи или не все пак е втора употреба.Доволна съм от придобивката само имам малък проблем с едната осичка  на бъркалката се вади на вън снощи като я измих я забелязах като меси тестото нямаше изтичане на вода отдолу не знам дали няма по нататъка да ми направи проблем  SadЩе отида днес до магазина да видим дали другата машинка стои че дано да ми  подменят  контейнера където се меси тестото .Ето първото ми тесто замесено в хлебопекарната
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250588&photo=2

# 571
  • София
  • Мнения: 3 818
мм , много добре изглежда хлебчето ти. Peace

galia69 , машинките на ТСМ не са втора употреба, а са уреди с дефекти, които са отстранени и ги продават. Но не е нормално да се вади осичката, тя би трябвало да е захваната отдолу.  Rolling Eyes А върти ли бъркалката?  Thinking Тестото изглежда добре омесено. Peace

# 572
  • Мнения: 143
Някой правил ли е квасен хляб?

# 573
  • Мнения: 6 029
galia69, и на мен ми се вадят бъркалките от време на време.  Thinking

# 574
  • Мнения: 369
Снощи вече не издържах да не я пусна машинката да я пробвам поне едно тесто за пица да ми замеси че честно казано се притеснявах дали работи или не все пак е втора употреба.Доволна съм от придобивката само имам малък проблем с едната осичка  на бъркалката се вади на вън снощи като я измих я забелязах като меси тестото нямаше изтичане на вода отдолу не знам дали няма по нататъка да ми направи проблем  SadЩе отида днес до магазина да видим дали другата машинка стои че дано да ми  подменят  контейнера където се меси тестото .Ето първото ми тесто замесено в хлебопекарната
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250588&photo=2
АЗ СМЯТАМ,ЧЕ МАШИНА,КОЯТО РАБОТИ С ВОДА... И ЕЛЕКТРИЧЕСТВО - НЕ МОЖЕ ДА ИМА ПРОБЛЕМИ.ОПАСНО Е.
ИДИ Я ВЪРНИ МАШИНАТА И СИ ВЗЕМИ ДРУГАТА.

# 575
  • Мнения: 289
мм , много добре изглежда хлебчето ти. Peace

galia69 , машинките на ТСМ не са втора употреба, а са уреди с дефекти, които са отстранени и ги продават. Но не е нормално да се вади осичката, тя би трябвало да е захваната отдолу.  Rolling Eyes А върти ли бъркалката?  Thinking Тестото изглежда добре омесено. Peace
geleva тя машинката не е от ТCМ а от магазин  където внасят стоките от Германия  и са доста евтини купих си от там електрическа каничка за топла вода на Сименс с метален контейнер за вода и нагревател който е под каничката като заври водата и сама си изключва .
Julie  а имаш ли проблем с това че се вади осичката  Thinkingиначе стои уплътнението добре и нищо не беше пропуснало отдолу

# 576
  • София
  • Мнения: 3 959
АЗ СМЯТАМ,ЧЕ МАШИНА,КОЯТО РАБОТИ С ВОДА... И ЕЛЕКТРИЧЕСТВО - НЕ МОЖЕ ДА ИМА ПРОБЛЕМИ.ОПАСНО Е.
ИДИ Я ВЪРНИ МАШИНАТА И СИ ВЗЕМИ ДРУГАТА.

Моля те да пишеш с малки букви - писането с главни се приема като викане.

Извинете за офф-а.

# 577
  • Мнения: 6 029
Нее, вода не пропуска! Все пак аз пека хляб и като вадя бъркалките, няма как да пропусне. Лошото е че трябва да я поглеждам от време на време и да намествам бъркалката, ако е изскочила. Просто се разхлабва според мен.

# 578
  • Мнения: 2 114
Здравейте момичета,

Една от "хлебарките" съм, знаете ме, имам машинка и меся редовно от 2 години.

Днес научих, че по медицински причини на член от моето семейство му се налага да спре да поема:

пшеница, ориз, ръж, царевица.

Никакви, дори и в минимални дози.
За останалите от семейството всичко ще си правя както и преди.

Моляаааа, момичета кокичета,  newsm78 давайте идеи какво да меся за него !
Мая не е забранена, сода - също.
Кое става в машинката и кое няма да стане ?
Днес купих някакво "инстантно соево брашно".
Представа нямам дали е добро.

Поздрави на всички "хлебарки" !

# 579
  • Мнения: 547
Моята машина е абсолютно същата, но не ми се вади бъркалката.

Имам един въпрос - хлябът ми понякога става много ронлив, на какво може да се дължи това?

# 580
  • Мнения: 6 029
Имам един въпрос - хлябът ми понякога става много ронлив, на какво може да се дължи това?

Хъм. Да не прекаляваш с брашното?

# 581
  • София
  • Мнения: 7 972
Здравейте момичета,

Една от "хлебарките" съм, знаете ме, имам машинка и меся редовно от 2 години.

Днес научих, че по медицински причини на член от моето семейство му се налага да спре да поема:

пшеница, ориз, ръж, царевица.

Никакви, дори и в минимални дози.
За останалите от семейството всичко ще си правя както и преди.

Моляаааа, момичета кокичета,  newsm78 давайте идеи какво да меся за него !
Мая не е забранена, сода - също.
Кое става в машинката и кое няма да стане ?
Днес купих някакво "инстантно соево брашно".
Представа нямам дали е добро.

Поздрави на всички "хлебарки" !


Обезателно се разходи тук по тази тема мисля, че беше даден линк към един друг форум, където една дама с псевдоним Мег ако не се лъжа беше дала много разработки за такива подобни случаи. Дано не те заблуждавам но съм чел че и в самата мая се слага брашно, така, че ако човека не трябва да ги приема, тогава май ще трябва да изхвърлиш и нея от употреба.



За соевото брашно не съм го пробвал и не мога да ти кажа нищо. От нахутено обаче съм правил едни крокети обаче това беше много отдавна.

Допълнено: Всъщност сега като се прибрах от работа май го намерих ТОЗИ ЛИНК  поразрови се там има много идеи.

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 20:16 от дядо хаджия

# 582
  • Мнения: 48
Моята машина е абсолютно същата, но не ми се вади бъркалката.

Имам един въпрос - хлябът ми понякога става много ронлив, на какво може да се дължи това?

На мен ми се рони хляба, когата е превтасал  Peace

# 583
  • Мнения: 226
Привет.
Момичета, да ви се оплача. Тутманика, който забърках днес за рожденния ми ден не ми се получи. Но не от месенето. Мама го омеси на ръка, ама  после бързах за работа и май обърках нещо ....остана сухичък. За първи път не ми се получава хубав #Cussing out
Но пък за сметка на това, хлебчето с маково и сусамено семе, което машинката врътна стана супер. Колегите ми го харесаха. Май ще има още хлебопекарки.
Ето малко тортичка и за Вас  cook Аз се стягам за другите гости.

# 584
  • Мнения: 1 283

Ето малко тортичка и за Вас  cook Аз се стягам за другите гости.

Ааа, с тая торта ли ще ни залъгваш! Crossing Arms
Като ще се стягаш за гости, дай поне снимки, да се изкефим виртуално!
Честит Рожден ден! newsm59  party023
Тутманика обича повечко мазнинка, затова ти е станал сухичък.

Общи условия

Активация на акаунт