МНОГОДЕТНИ МАМИ 36

  • 16 125
  • 374
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • Мнения: 1 410
Пешеходка,,мноооого ти благодаря!!!

# 77
  • Мнения: 2 433
Момичета...незнам дали да се хваля...
Нали Ви казах че обмисляме вариянт да вземем нов човек да ми помага на мен. И едно момиче от конкурентна фирма реши да дойде да види как се работи пре нас.
Днес цял ден наблюдава работата ни с клиентите. И преди малко ми съобщи че иска да работи в нашата фирма. Помоли да я изчакаме 1 месец да си отработи предизвестието.
Та така. Незнам аз дали да се радвам още newsm78 но реших да ви кажа все пак! Mr. Green

# 78
  • Мнения: 2 641
момичета май ме е хванала пролетната умора и самоооо ми се спи. къщата ми за разлика от вашите е с главата надолу, чак и мравки се взеха от някъде , добре че не полазиха бебето  ooooh! вчера и днес не съм излизала заради имунизацията на бебето, тук при нас има варицела и уж гледам да не се заразят. много съм се изнервила нещо и все викам на щерката, пък то горкото м егледааа ама и тя все простотии прави, вече нищо цяло неостана в къщи   Crazy е оплаках ви се  Blush
JuliS в каква сфера е дейността ви? аз работя / их в сферата на HR  и това което пишеш много ме впечатли.
и аз да ви пожелая весела неделя че май повече почивни дни няма.
в понеделник се пазарих да ходя да гледам едно секцио, та ако съм жива пак ще се разпиша  Grinning

# 79
  • Мнения: 3 777
Mi6imadi, Пешеходке, знам, че не трябваше така да казвам, обаче в добавка към останалите си блестящи качества никога не лъжа Naughty.
Все пак мога да готвя, де...
Julis, честита ти колежка   Wink, стискам палци!

# 80
  • Мнения: 2 433

JuliS в каква сфера е дейността ви? аз работя / их в сферата на HR  и това което пишеш много ме впечатли.

не знам какво е HR Embarassed Embarassed
Аз работя в рекламата.
Пешеходке , понеже чета отзад напред - много се смях  Mr. Green
мога да те уверя "исрено и лично" че аз НЕ СЪМ нито подредена, нито килиморешешта, нито капкообираща Joy
Рядко се прибирам в къщи и хич не го отдавам на мании. Откоро и готвенето приемам за ненужна мания и набрягаме на таратор и нещо си. Затово има шанс да се вталим! hahaha

# 81
  • Мнения: 1 410
Някаква информация за Наслуки?Да не е родила вече?

# 82
  • Мнения: 392
Ето малко информация - не съм родила още. Струва ми се, че пак ще почакам доста (никога не съм раждала преди термин).
Но и по-добре - днес беше натоварен ден - водене на Боян на рисуване, пазаруване за рождени дни на приятелчета в Джъмбо с момичетата (естествено и те понамазаха разни нещица), после взимане на Боян от рисуването, до поликлиниката за бележка, че може да ходи на зелено у-ще в понеделник, виждане с една приятелка и нейното бебе, водене на децата на детско парти, пробвахме да си купим скрин за бебешки дрешки с повивалник, ама не работеше магазина и накрая (!!!) подарък и за мен - MP3 плейър. Като децата се радвам на такива джаджи!
Така че вече може да раждам - имам си какво да ме разсейва докато чакам разкритието.
Освен това изскочи един спешен проект за моя колежка, ама него утре ще го правя, че умирам вече за сън smile3507
Тия дни съм ужасна домакиня - всичко правя в последния момент и то, ако някой друг не го е свършил вече. Баща ми прави вечеря, мъжът ми простира, аз само координирам нещата  newsm08

# 83
  • Мнения: 1 410
ЕЕ,Наслуки!!!Ще те почакаме тогава !!!Аз пък се замислих,дали не си родила и ти хоп,взе ,че се появи.

# 84
  • Мнения: 1 035
Привет Hug
Яяяяя, пътешественичката се завърнала ....  bouquetБлагодаря че сподели това преживяване с нас ..и както хубаво разказваш -и аз бях там
GeoNadinдобре дошла.
mi6imadiуспех на снимките и да не забравиш да кажеш кога да те гледаме
Блещулке, направо ме утрепа с изводите си......... Joy Joy Joy
Цоц тъй - тъй....слушай ти тъщата и накрая ще те изгонят ...Ама аз нали съм ти дружка, веднага ще те приютя Hugа  и защото иначе таквиз работи- http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/PIC_0473.jpg  моичкия мъж ще види само през крив макарон
Ей,neletoискаш ли да се сватим
     Lilibonти нямаше ли тази година абитуриент?
Габи радвам се че бързичко се завърна .Малчо много е пораснал Heart Eyes
Пеши как сте днес?????
При нас все едно и също ...чакаме да дойде лятото че вече искаме плаж....А, като казах плаж, да не забравите морето 

smile3509http://images25.snimka.bg/005820014.jpg
Честито , на всички имали повод да празнуван тези дни!!!

# 85
  • Мнения: 3 740
Момичета, моля ви, моля ви, вземете ме в клуба на НЕперфектните домакини, че ме е страх вече да влизам в темата! (Тъщо, добре че не си ми свекърва!  Hug)

Пешеходке, мерси за темата! Аз съм силно привързана към руския език и култура. Дори наскоро имах много интересно преживяване - получих писмо от миналото. През 1978 г.  ooooh!, бидейки в крехка ученическа възраст, бях на международна олимпиада по руски в Москва (не се съмнявате в златния ми медал, нали? Още тогава ми личеше, че ще ставам многодетна  bowuu) В олимпиадата участваха около 250 души от цял свят, беше страхотно да се запознаваш с хора от различни страни. после известно време си писахме с някои от тях, но постепенно си изгубихме дирите. Но се оказа, че някои от участниците са продължили да поддържат връзка и сега, за 30-годишнината от олимпиадата, са се хванали да издирят, когото могат и да организират среща. Така че на 20-22 юни ще бъда в Будапеща да се видя с част от хората, с които бяхме заедно в Москва. Много ми е интересно и много се вълнувам!
П.П. Вие наповръщахте ли се вече?
(Пешеходков да не ме споменава с лошо, ама все не успявам да стигна до офиса за материалите! Embarassed Не че не искам.)

Джулка, честита ви работничка! Дано и вие да я харесате, колкото тя вас!

Наслуки, стискаме палци. Ти стискай там каквото трябва. То не остана, де, ама не предавай отбора. Моите и 4-мата са преносени - кой час-два, кой 13-14 дни, ама все след деветия месец. Мъжа ми ми вика:"Ей, толкова си бавна, че и децата ги износваш по 10 месеца!"

Вечернице, кажи повече за първата си книга. Радвам се да намеря още една сродна душа.

габи, виж как нещата се нареждат полека-лека, дори когато си мислим, че вървят на зле. Ти си толкова упорита и всеотдайна, че съм сигурна, че няма обстоятелства, които да са по-силни от теб.

Цоцоланке, и за вашия пазар мога да кажа същото.

На Фестивала на българското образование се запознах с една девойка, която провежда експедиции и обучения в планината (Нещо като "Реверсо", Пешеходке). Говорихме си как бихме могли да организираме нещо такова за многодетни семейства - нещо като тимбилдинг, но с отчитане на разликите във възрастта и уменията на децата. Засега има варианти за по 3-4 семейства, но на нас ни трябват за повече, нали така?

Перката ми липсва. Още малко, и Галя ще ми залипсва. И още някои, ама да не вадя черния списък...

Но пък се радвам на новите мами. Добре дошли!  bouquet

# 86
  • Мнения: 4 242
Здравейте момичета!
Срам ме е да си призная, не съм влизала няколко месеца в темичката, но не мога да си разпределя времето добре. Мама Цоцоланка ме скастри напълно заслужено онзи ден на лични, че не влязох поне да се похваля за щерката. Embarassed
На 14.02.08г (в списъка е писано 13, моля за поправка ако не е нахално  bouquet) родих дъщеря си Емма, 4050/52см, нормално раждане, малко различно от моите желания, но е важен добрия край. Кърмим се успешно, каката също още сучи та сме в тандем, но пък това малко облекчава ревността и. Емичка расте и хубавее, на 2 месеца беше 7кг без сто грама и 61см. Реших да не и слагам ваксини, но още нещо ме глозга лекинко дали съм права на 100% Rolling Eyes А и ме тревожи факта че няма да имам право да ползвам детски градини ако ми се наложи, спънки ще имам и като дойде време за училище.
Трудно си разпределям времето момичета, не знам вие как сте, аз често се терзая че пренебрегвам все някой. Гледам децата съвсем сама, майка ми и баща ми (разведени) не се вясват наоколо, питаме се по телефоните как сме, макар да живеем на 200м едни от други, спокойни старини си искал единия, другия пък ме "наказва" сама да се оправям щом съм народила толкоз челяд. Joy
В нета влизам само нощем и наблягах на отчетната темичка до сега, защото там имаше доста нужда от помощ покрай кърменето. Ще се постарая да надничам и тук, защото наистина все по често имам нужда от сродни души, подкрепа и разбиране. Честно казано с малките се оправям криво ляво, с баткото обаче куцат нещата здраво.
Четох статистиката на темата, и ще споделя
*майка ми са 3 деца, баща ми 5
*сина ми с най- малката дъщеря са с 17г разлика
*кърмя вече 3г.6мес, и се очертава още поне 3, ще цапна едно 6-7г кърмене нонстоп Mr. Green, звучи странно, а ако има четвърто ще станат ехе........ ooooh!
*трите ми деца са родени в различни градове, Стоян в Айтос, Ивелина в София, Емма в Сливен
*сина си родих на току що навършени 17г
Стана много дълго, простете. Спокойна нощ и сладки сънища!

# 87
  • Мнения: 1 410
Мери,ще се радвам да споделиш как успяваш да кърмиш толкова дълго?

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Мери, браво за кърменето! Божее, какви упорити мами-кърмачки има на тоя свят! Все повече се убеждавам, че писаното в разните бебешки книги не винаги е вярно. Всичко изглеждаше по-трудно в тях, много ме беше впечатлил и факта, че едва ли не след второто раждане матката вече е амортизирана и почват проблеми с ражданията и бебетата. Слава богу, поне за момента не виждам потвърждния на тези теории.

Да подам и аз документи за клуба на НЕперфектната домакиня. Синът ми на 24 май е абитуриент, хората отдавна си направиха ремонтите, стегнаха къщите, облякоха абитуриентите, аз изоставам доста с всички тези задачи. Но пък абитуриентът е спокоен и ми каза премъдро: "Ти трябва да преодолееш отрицателното си отношение към нашия хол и да го заобичаш такъв, какъвто е."  Mr. Green
Дано се задържи слънчево поне ден-два, за да си измия прозорците, изпера пердетата, дам килима за пране, измия подовете и шкафовете ... и да не изреждам още, че ще ви заболи главата.

Другия уикенд ще сме цялото семейство в София, вярвайте на очите си, ако ме мернете нейде по центъра.  Simple Smile И, да, кафе пия с удоволствие с приятна многодетномамска компания.  Heart Eyes

Кабо Алма, много вълнуващо ми се струва това с 30-годишнината от олимпиадата! Все едно аз да получа сега писмо от руските другарчета, с които си пишех навремето и на които отдавна изгубих дирите. Много хубаво да си изкарате в Будапеща! Какво са 30 години, все същите деца сте си! Simple Smile

Джулис, честито за новото момиче. Дано ви пасне на колектива и организацията и работата да спори!

Габи, честито преместване! Тия твойте големи и отгледани мъже са истинска опора в такива моменти. Леле, какво пък ще настане, като ти доведат снахи ... ще е весело, определено.

Мамо Ц., мисля за вас, дано пред вас да се отварят порти!

Неви ми липсва. Ехоооооооо???!!!

# 89
  • Мнения: 159
Тъщичке, ще искам да се осватим, как няма да искам с тия две толкова чаровни снахи?   Heart Eyes
Мъжа ми ми вика:"Ей, толкова си бавна, че и децата ги износваш по 10 месеца!"
Кабо, пък ти на мъжа ти му кажи, че все по учебник си "работила" - 10 месеца си е блеменността, ама лунарни!  hahaha
А като видя пост на Наслуки, Феичката или mi6imadi, все се размечтавам за четвърто...
Мери ме разби с това кърмене... Браво! Аз близнаците едва 4 месеца ги "кърмих" с помпата, изцеждах по два литра на ден (?!?!), накрая бях ни жива, ни умряла, а Яна пък се оказа едно мързеливо, злоядо бебе и лека-полека кърмата спря... Какмо ли не опитах, описано в книгите, не стана и това - почти 6 месеца трая втория ми кърмачески опит. Знам ли - ако родя още веднъж, бих кърмила отново с удоволствие... ! А "малката" Емма - 7 кг на 2 месеца! Леле! Яна е 9 кг на година и два!  Joy С космическа скорост да тичаме, пак няма да ви догоним...   bouquet Бравос!

Общи условия

Активация на акаунт