Отговори
# 255
  • Мнения: 1 092
Това с развалените зъби ми е много познато.
Джовани още три - четири годишен имаше пломби.В началото му слагаха временни, разбирайте 5 дни, а сега вече има доста нормални пломби.
И положението никак не е розово, зъбите му продължават да чернеят и да се развалят.
Ходим често на зъболекар, не го е страх, дори той иска да ходи Laughing

Никалъс е с определено по добри и здрави зъби от брат си и по никакъв начин не иска да чуе за зъболекар,ходили сме на преглед, големи зорове бяха Mr. Green

# 256
  • Мнения: 1 134
Да е жив и здрав Максим, да расте безгрижен и щастлив!  bouquet

По повод лекарите - обяснявам винаги предварително на Мария в какво ще се състои прегледа или съответната манипулация и тя ги приема спокойно. Дори е влюбена в педиатърката си. Вероятно и това, че има баба - лекар дава резултат, но до този момент няма страхове и притеснения.

На стоматолог още не се е налагало да ходим и дано не се случва скоро. Но и все още няма паднало зъбче и това е голяма драма. Rolling Eyes


# 257
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Вики също не се страхува от лекари, но ваксината малко го притеснява. Когато слагахме ваксините на малката и тя плачеше, той беше доста стреснат, че явно това боли и сега казва, че не иска да го боцкат, ама няма как. Като му дойде времето ще видим как ще се оправяме.

За зъбките - според мен здравината си е генетично заложена. Сигурно и яденето на сладко, шоколад и т.н. също си оказват влияние, но и гена си е ген. Вики много обича шоколади и си ги яде с много голям апетит, но няма нито едно развалено зъбче и на зъболекар не е ходил, само в градината миналата година са имали някакъв преглед. Нямаме и паднали обаче още - много здрави ще са явно  Mr. Green Дано и постоянните са му здравички, че да не ме се налагат подобни манипулации. Мен самата много ме е страх от зъболекари и искрено съчувствам на дечицата на които им се налага да ходят, но няма как, все пак е за здраве.

# 258
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Дария не се страхува от лекари вече, за сметка на това когато беше малка започваше да плаче от входа на болницата. Нашият личен лекар ни е семеен приятел и тя като такъв го приема-"Д-р Иван". На зъболекар също не е ходила още (аз много се страхувам), няма паднали зъбки, дано са здравички.

# 259
  • Мнения: 1 491
....Тя е родена м. декември, та има още да го мислим, защото предполагам, че ваксината се прави при навършени 6 годинки!? Благодарна ще съм на всички, който са я сложили и ни споделят как се понася!  bouquet
П.С. А в ръчичката ли се слага или в крачето?

На всички болнички дечица желаем мн. бързо възстановяване! Hug

Иржи, в ръчичката се слага ваксината. Предполагам е болезнено, защото все пак ваксината не е със същият вискозитет като кръвта... (все едно смесваш нещо по-гъсто, към по-рядко, и докато се хомогенизира всичко, ясно се различават едно от друго).

А иначе, Емма, не се страхува нито от лекари, нито от зъболекари. Както казах, предполагам, че е болезнено, защото мойта до сега не е плакала нито веднъж... дори като бебе  Mr. Green

За зъбите, имам много ясен спомен от братовчед ми (по-малък от мен с 7 год), неговите млечни зъби бяха по черни от катран, и почти на всеки един от тях имаше пломба. Мразеше зъболекари от все сърце, но пък да ви кажа, че постоянните му са едни бели, здрави и подредени като мъниста... Така, че всичко е толкова относително. Трябва да си излезнат всички постоянни зъби (ама хубаво, дори да мине време) и чак, тогава да се предприемат мерки за шини. Но при зъбите всичко е поправимо (има хора и на по 40г. слагат шини и си изправят зъбите, а ние грижовните мами ли няма да се справим с тоз незначителен проблем...  Mr. Green)
Иначе, Емма посещава зъболекарката си на всеки 6 месеца, просто ей така  Peace

# 260
  • Мнения: 1 159
Ох,и ние трябва да ходим на зъболекар!Убеждавам се,като гледам детето си,колко силно нещо е генът!Баща му е с ужасни зъби,развалят се ,много бързо след появата на кариес започват да се рушат..Явно и на Макси ще са така! SadУж не яде сладко,мие ги редовно,а има черничко.Има два долни паднали зъба и днес гледам,че се подали постоянните,ама кривички точно под същия ъгъл,под който са криви и на татко му LaughingМомичета,аз съм ксерокс!Правя точно копие на оригинала!! JoyМоже ли чак толкова да си приличат баща и син?

# 261
  • Мнения: 413
Ние засега все още нямаме развалено зъбче,ходим на профилактика и не я е страх.
Но според мен здравите зъбки са нож с две остриета.Аз съм била като малка така и си спомням че ми вадеха млечните с клещи много болезнено,защото отдолу тръгваха постоянните накриво.
Пък сега не са ми чак толкова здрави ooooh! Даже си имам и крив който си остана и до ден днешен така-поради неграмотността на някой заболекари.Казаха ми да го бутам с език и щял да се изправи-но уви не стана така по добрия вариант явно е бил апаратчето.
Дано си се разклатят навреме ,че не ми се иска детенце да е с криви зъбки като майка си   ooooh!

# 262
  • Варна
  • Мнения: 966
Ние засега все още нямаме развалено зъбче,ходим на профилактика и не я е страх.
Но според мен здравите зъбки са нож с две остриета.Аз съм била като малка така и си спомням че ми вадеха млечните с клещи много болезнено,защото отдолу тръгваха постоянните накриво.
Пък сега не са ми чак толкова здрави ooooh! Даже си имам и крив който си остана и до ден днешен така-поради неграмотността на някой заболекари.Казаха ми да го бутам с език и щял да се изправи-но уви не стана така по добрия вариант явно е бил апаратчето.
Дано си се разклатят навреме ,че не ми се иска детенце да е с криви зъбки като майка си   ooooh!

Ох, ти направо ме успокои. Аз толкова се надявам на Вики да са хубавки и здрави и постоянните, а ти сега разби у мен всички илюзии.

# 263
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
ЧЕСТИТ 6-ти РОЖДЕН ДЕН на Мария на мама marychery  bouquet

Да бъде здрава, игрива, щастлива и много обичана!  bouquet

  bouquet

# 264
  • Варна
  • Мнения: 966
Честит рожден ден на Мария!!! Весело детство и желаем!

# 265
  • Мнения: 1 092
Честит рожден ден на Мария!Много хубаво детство!

# 266
  • Варна
  • Мнения: 2 389
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАРИЯ Много усмивки и весели игри!

# 267
  • Мнения: 1 134
Честит рожден ден на Мария! Желая й много здраве и щастливо детство!  bouquet

# 268
  • Мнения: 529
Чести Рожден Ден на Мария! Желая и здраве и весели игри!
 bdbaloni

# 269
  • София
  • Мнения: 4 868
"Мойта малка дъщеря Мария, Мария..."
Честит празник! Много усмивки, изненади и подаръци й желая!

Общи условия

Активация на акаунт