Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 868
Ние се готвим утре да ставаме на 6 години!

Весел празник ви желая! На рожденика - много приятели и подаръци, а на мама и на татко - сълзи от гордост в очите!

# 241
  • София
  • Мнения: 1 228
Честит рожден ден на Максим!
Много здраве, весели игри и късмет!

 nbirthday     bigdance2 Tada  bigdance2    nbirthday



За шарката - Мартин я изкара на 7,5 месеца. Зарази се от леля си (която не знаеше, че е заразна като го гушкаше). Хем го кърмех, пък аз съм я карала...  newsm78 Изкара я много леко и не забелязах кой знае какъв спад на имунната система (за пръв път след това се разболя на година и 3 месеца). Баща му я кара заедно с него и беше ужас - една седмица с Т 39 - 40 .... та май наистина е по - добре да я карат като деца...
Пожелавам бързо преминаване при Ния!  Praynig Praynig Praynig

За ваксината нищо не съм чувала  Confused

# 242
  • Варна
  • Мнения: 966
Честит рожден ден на Максим! Много, здраве, щастие и весели игри!

# 243
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Честит рожден ден на Максим! Да е здрав и щастлив.

Дария кара варицела на 4 години, с много малко пъпки и без температура. Много я пазих да не разчеше пъпчиците, особено една на лицето. Е, опазих я, но точно на лицето и остана мъничък белег. Cry

# 244
  • Мнения: 1 159
Много ви благодаря за поздравленията,трогнахте ме до сълзи!!!
Тържеството мина,подаръците са струпани до шкафа на Макс,героите са уморени...Вече се радвам на неговия рожден ден повече,отколкото на моя.Кога стана това дете на 6 години???

# 245
  • Мнения: 413
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАКСИМ!!! newsm59  party023

# 246
  • Мнения: 1 716
Честит рожден ден на Максим!

# 247
  • Мнения: 1 065
Честит рожден ден на Макс и от нас! Много усмивки и прекрасна ваканция му желаем!  newsm51

# 248
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
С малко закъснение, но и от нас ЧРД на МАКСИМ!!!  bouquet
Да расте здраво и мн. щастливо дете!

# 249
  • Мнения: 1 491
Момичета, искам да ви попитам за новата ваксина Тетраксин, която ще се бие на децата на 6 години /вместо ваксините на 7/. Ако някой знае нещо - ще се радвам да сподели. Личната ни лекарка ни каза, че вече ще има такава комбинирана ваксина, 4 болести + полиомиелит. Ваксината е утвърдена през април, още никой нищо не знае. дори не се знае как се понася. Личната още не е направила нито една и няма никакви наблюдения. Затова решихме да изчакаме. Нещо ме одстраша да се озовем в началото на екперимента  newsm78 ooooh! Rolling Eyes
 
Ще се радвам на всякаква информация и мнение! Хубава почивка на всички   bouquet


Ваксината вече я има по лекарите (как звучи само  Mr. Green) Самата ваксина е ДТК + полиомиелит, за това и името й е Тетраксин (тетра=четири). При нашето джипи е френска самата ваксина, но пък Емма е освоодена от коклюшна ваксина, за това сложихме само ДТ + полиомиелит. Съвета ми е след поставянето на ваксината да не се мокри мястото поне два дена и в никакъв случай да не се разчесва (а ги сърби малчовците безобразно), защото става нещо огромно и червено, вдигат и температура след това .... (това от опит го казвам)

А за варицелата, Емма я изкара на 4 год. и я прихвана от детската градина. Протече с изключително висока температура през първите два дена (39,7 С) и така жестоко се опъпчи, че колкото и да се пазехме през деня, през ноща като заспеше и несъзнателно започваше да се чеше толкова ожесточено ... (пет безсънни нощи в пазене) и за това има два белега и то все по лицето...

# 250
  • Мнения: 142
С малко по-голямо закъснение  Embarassed тъй като не бяхме тук/, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАКСИМ!!!!! Да расте голям, здрав, щастлив!   newsm59

На мама  desi_max - честито 6-годишно момче  smile3525

violetblue, благодаря за информацията. И аз точно така разбрах. Нашата лична лекарка има засега съвсем малко ваксини, но се очаква, че ще има достатъчно  newsm78 Ние най-вероятно ще изчакаме до есента и тогава ще решим. Радвам се, че при вас вече е минало и толкова съжалявам, че все пак е имало неприятни усещания  Sad  Благодаря ти за опита и съветите. Точно това ми трябваше.

# 251
  • Мнения: 370
благодаря на всички за пожеланиятя ви за бързо оздравяване на ния Hug.милата ,тя е добре,но както пише violetblue,нощно време я засърбявят пъпките и се чеше несъзнателно.ставам,мажа я,обаче трябва си време да мине.няма температура.ядосвасе ,че ниможела даси играе с децата и месли,мче пъпките ще си седят вечно там. smile3518има доста пъпки по лицето ooooh!дано няма поражения. Praynig
за ваксината съм чувала от нашата лекарка.ще обсъдиме кога ще я слага на ния.каза,че е френска ,пречистена и недавала странични реакции.но незнам още дали ги е получила.
ще я питам пак като ходиме на контролка заради шарката за ваксината и дали наистина се понася леко.защото тук казвате друго.
божеее,растът си децата. Crazyсега на 6год,после на 7 и т.н.да са живи и здрави Rolling Eyes

# 252
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
На Яна и падна второто зъбче и бяха големи преживявания Laughing За жалост обаче не успяхме да го сложим под възглавницата, защото тя неволно го глътна, но това не попречи Феята на зъбките да я посети! Peace

С тази ваксина започвам от сега да се притеснявам.... Яна е толкова страхлива и си нямам на идея как ще й я слагат newsm78 Предните ваксини и ги слагаха в къщи или на улицата/капките за полиомелита/, защото нямахме шансове да я вкараме при докторката #Crazy Сега уж вече е по-голяма, но страха от лекари си го има!
Тя е родена м. декември, та има още да го мислим, защото предполагам, че ваксината се прави при навършени 6 годинки!? Благодарна ще съм на всички, който са я сложили и ни споделят как се понася!  bouquet
П.С. А в ръчичката ли се слага или в крачето?

На всички болнички дечица желаем мн. бързо възстановяване! Hug

# 253
  • София
  • Мнения: 4 868
Габриела обича да ходи при педиатъра си. Мъъъничко се притеснява, което се отразява единствено върху броя думи, които изстрелва за минута, но иначе й е приятно да ходи в кабинета, да разглежда, да я питат разни неща. Прегледите не са я плашили никога. Предполагам, че и ваксината няма да я стресне, като знам какъв герой е, когато й взимат кръв.

Винаги съм считала за важно децата ми да не се боят от доктори. Затова редовно ги водя на профилактични прегледи или просто минаваме през кабинета да кажем, че сме здрави или да оставим цвете за някой празник.

От известно време Габа ми надува главата да я заведа на зъболекар, трябва да го направя като се върне от море, вече нямам оправдания. А още не й се клати нито един зъб.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 228
Мартин не се бои от лекари ни най - малко, напротив, дори обича да ходи... Има си две любими докторки - личната и пулмоложката му. И на зъболекар обича да ходи.
Той за съжаление ходи честичко на доктор, затова може би. Не го е страх от инжекции и взимане на кръв - герой е  Simple Smile

Янита, завиждам ви, че още не сте ходили на зъболекар с Габи... Мартин има вече 5 пломби  Cry Започнаха да му се развалят зъбите миналия август, за по - малко от година - 5 ... Не знам защо и аз, той въобще не обича сладко, дори шоколад, яде мноооого рядко. Мием зъбите сутрин и вечер (още му помагам, че се наплаших да не би да ги мие грешно)...  newsm78
На всичкото отгоре долните два зъба (постоянните) за тръгнали абсолютно накриво Sad Май ще му се наложат шини по - нататък, поне така каза стоматоложката миналата седмица  Confused Имало някакъв шанс да се изправят, но при него били мноооого накриво...

Общи условия

Активация на акаунт