Хайде, Ноември, идвай вече! За да ми каже "Мама" малкото човече!

  • 8 064
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 952
Момичета, никакъв аналгин, нимезил, аулин при главоболие. Само и единствено парацетамол!

Сега почетох и аз в нета, че мигрената по време на бременност е нещо обичайно. Но за мен е нещо ново, тъй като по принцип изключително рядко ме боли глава. А последните няколко дни ме боля всеки ден, като болката е ужасно силна. Но като полегна минава.

# 16
  • София
  • Мнения: 587
Момичета, никакъв аналгин, нимезил, аулин при главоболие. Само и единствено парацетамол!

 Peace  Peace  Peace

Момичета въпреки, че все съм против илачите в момента - да ви питам - някоя от вас има ли отзиви от доки за капки за нос?!? аз едва оживях през празниците и си позволих Виброцил да си капя няколко пъти. Главно нощем когато положението ставаше нетърпимо... Иначе си купих някакъв гел на който пише, че става за бременни, но не помага УВИ...

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 11:58 от Сиската_

# 17
  • Мнения: 30
Благодаря ви за топлите пожелания  Grinning

http://www.tonnel.ru/fonoteka/pesni/Soli.mp3

...

Утро, и аз съм с главоболие, непоносимо... от няколко дни... но избягвам лекарства, че ако стане по - лошо, какво ще пия...
Но моето вероятно се дължи на безсъние...

# 18
  • Мнения: 3 818
Утро, на мен гинеколожката ми, по време на първата ми бременност, ми каза, че мога да пия аналгин.
Тогава ситуацията беше почти комична - аз се разболявам,  същевременно имам подозрения, че съм бременна, и понеже ме е страх да не повредя нещо предполагаемото бебе, решавам за по-безопасно да пия аспирин за температурата, вместо аналгин. После като казах на лекарката си, тя изви - каза, че изобщо не бива да пия аспирин, а аналгин може.

Но така или иначе и аз съм привърженик на това да се пие само сигурно безвредни лекарства като парацетамола Simple Smile

Сиска, първата си бременност я изкарах седем месеца с хрема, сега втората - един. И двата пъти се консултирах специално с гинеколожката ми, сега и с педиатърката на малката - и двете ми казаха, че капките за нос не са проблем, защото имат локално действие. аз не можех въобще да дишам, питах за Ксилометазолин, защото само те ми действат, казаха, че мога и него, и Виброцил и изобщо да не се притеснявам за капките.

# 19
  • София
  • Мнения: 587
Fairy, много ти благодаря за бързия отговор! Няма да се шашкам чак толкова тогава...

# 20
  • Мнения: 1 031
Розичка стискам палци да се оправяш по-бързо Hug
Софи много любопитстваме нещо Laughing истината е че сляхме двете почивки и 10 дена бяхме на сефалък на селото. Уморихме две агнета - едно за Великден и едно за Гергьовден Mr. Green Дребен не искаше да тръгваме - купихме му колело за Гергьовден и нямаше спирка - от 7.30 сутринта до 8.30 вечер той е навън и падаше страшна игра. Татито и на риболов ни води - бяхме голяма смешка, ама беше много забавно и си прекарахме супер Simple Smile

И да почерпя макар и на патерица за именния ден на синчето


# 21
  • Sofia
  • Мнения: 77
Ох тежко е след толкова празници и днес на работа.
На болните парацетамолче и бързо оздравяване. И аз тези почивни дни, една вечер вдигнах температура 38,5 пих парацетамол,оцет на челото и на сутринта бях ОК. Писна ми с тези болести, да бягат далече от всички бъдещи мамчета #2gunfire
Аз да споделя , че моя син в неделя се събуди със шарка.Фелдшера в селото каза -варицела.Милия два дена се мъчи докато избият.Та го оставихме на село. Аз си проверих в мед.картон и се оказа че съм карала 3 вида, включително и варицела. И сега от ЖК ми потвърдиха, че няма проблем за малкото мъниче.
tonesa по хубаво от игрите на улицата няма Grinning И ние обожаваме на село. Даже вчера си ни изпрати , махайки ни.

# 22
  • Мнения: 3
Ееее,ама вие сте невъзможни,не стига,че не мога да ви изчета ами и тая тема ще вземете да свършите,я по-бързо тогава да се включвам!Момичета днес се чувствам просто прекрасно,няма гадене,няма трудно ставане,няма нацупена физиономия.Направо пърхам и всичко ми изглежда красиво! Joy Joy JoyПу-пу-пу на всяка такова настроение като моето!  bouquet PraynigНе знам дали неразположенията вече ми отминават,но се надявам да е така,защото това гадене е просто... EmbarassedПочивката си я изкарах в много активно мързелуване,изгледах цифра филми,спях до късно и по цял ден се размотавах....Сега обаче трябва да се стягам,че работа ме чака!
Исках да ви питам понеже вече се обърквам с тези г.с.-ци-11г.с. означава края на 3-ти месец ли и още живот и здраве от 13-та г.с. означава ли ,че влизам в 4-ти месец от бременността? newsm78

# 23
  • Попово
  • Мнения: 687
набързо да се разпиша, че много задачи днес

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Исках да ви питам понеже вече се обърквам с тези г.с.-ци-11г.с. означава края на 3-ти месец ли и още живот и здраве от 13-та г.с. означава ли ,че влизам в 4-ти месец от бременността? newsm78
В 4-ти месец влизаш от 14 г.с.
Имам вкъщи съм си написала кой месец кои седмици включва
Ако до довечера бременния ми мозък не е забравил- ще ги напиша Peace
Тонеска, оправи моля те албумчето, когато можеш- няма линк Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 12:54 от Мишле_

# 25
  • Мнения: 7
да се похваля няма никаква гнойна ангина,силно възпалено гърло ,остра хрема,и ушен катар,но положението не е опасно за моята бебинка!
Ще се лекувам със хъс!
Обичам ви! Hug

# 26
  • Мнения: 916
Тъй-тъй, появихте се на4и... Нахайманувахте се  Mr. Green

Новини от моя милост, в духа на написаното от утро. Ба6 днес казах на 6ефовете, а толкова ме бе6е страх, 4е ко6мари сънувах направо. И аз се 4удех как да вляза аз при 6ефа и да мукажа - бременна съм  Mr. Green то много мелодрамати4но едно такова  Mr. Green Като в латино сериал  Grinning Оба4е не знам и аз как, ама мина , и 6ефът ми каза, 4е изцяло ме подкрепя, да не се притеснявам, да си ходя ако искам по-рано, да си по4ивам и т.н. Като цяло камък ми падна от сърцето... На мен голямото ми притеснение идва6е от това, 4е все о6те съм в изпитателен срок, ма ве4е бая по4на да си ми проли4ава и въпреки палатките, които обли4ам  Mr. Green Та така... мина  Hug

Рози4ка оправяй се бързо  Hug

Нора, за малко да забравя - 4естите рожден ден. Много здраве и 6тастие, лека бременност и вси4ко най- най  Hug

# 27
  • Мнения: 611
Браво Розичка  Hug
Сега дано се оправиш бързо  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 344
Софи много любопитстваме нещо Laughing истината е че сляхме двете почивки и 10 дена бяхме на сефалък на селото. Уморихме две агнета - едно за Великден и едно за Гергьовден Mr. Green Дребен не искаше да тръгваме - купихме му колело за Гергьовден и нямаше спирка - от 7.30 сутринта до 8.30 вечер той е навън и падаше страшна игра. Татито и на риболов ни води - бяхме голяма смешка, ама беше много забавно и си прекарахме супер Simple Smile

И да почерпя макар и на патерица за именния ден на синчето
Честит ти празник на детенце, да ти е живо, здраво и щастливо!!!
...Любопитствам, щото ни забрави  Crossing Arms

Моят син по празниците изкара от сутрин до вечер пред блока. Една тайфа хлапета, хем на различна възраст, хем супер си играят! Аз много им се кефя, защото това все по-рядко се среща. Децата вече почти не играят като нас едно време...


Пепенааааааа, трябваш ми да те питам нещо... Ти отговаряш ли си на седмицата? Щото мен доки ме води 6 дни напред и днес ми се стори, че усетих бебо... та исках да те питам при теб как е? Знам, че при всеки е различно, но все пак... Чакам сега пак, че да съм сигурна  Mr. Green

По тоя повод да разкажа нещо... С предната бременност седя и чакам да усетя бебето. Сестра ми ми каза, че било като пърхане на пеперуда... Абе мърда нещо, ама аз си викам: "аааааааа не, т'ва не е като пеперуда..." Щях да я убия след това  #Cussing out


Хриси, къде изчезна бе пиле  Hug Ти работиш другите като почиват, а другите сега са всички на работа - ти да не почиваш Wink

# 29
  • Мнения: 3
Момичета, никакъв аналгин, нимезил, аулин при главоболие. Само и единствено парацетамол!

Сега почетох и аз в нета, че мигрената по време на бременност е нещо обичайно. Но за мен е нещо ново, тъй като по принцип изключително рядко ме боли глава. А последните няколко дни ме боля всеки ден, като болката е ужасно силна. Но като полегна минава.

   Да точно така !!! Никакви аналгини !!!  Момичета аз 10 дни подържах една температура
   от 37,1до 5  направо се побърках така и не успяха да ми кажат от какво е !! Правиха ми
  пълни изследвания и нищо не откриха всичко си беше наред !! Бебо също Слава Богу  Praynig
  Та през цялото това време пих Парацетамол  с витамини и много ми помогна за сваляне на
  температурата а и  главоболието което от време на време имах .......
  

Общи условия

Активация на акаунт