Как да бъдем в мир със себе си?

  • 4 273
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 677
Изпивам бутилка уиски. И нещата рязко си идват на мястото. Наздраве.

# 16
  • Мнения: 2 353
  Вървя. Колкото повече вървя и мисля, толкова по-неподходящо ми се струва да потъвам в черни мисли. Ако ми попадне хубава книга няколко дена живея с мислите за нея, често ми се е случвало някоя книга да ме "излекува". Пускам си Foreigner. Хората, които ме дразнят се опитвам да отбягвам, ако не мога продължавам да се дразня и накрая ме домързява.

# 17
  • Мнения: 2 448
Как да бъдем в мир със себе си и с околните? Какво правите с хора, които неистово ви дразнят? Как запазвате душевния си мир? Какво ви прави щастливи? Кое ви изважда от кофти ситуации, настроения и черни дупки?
В мир със себе си съм от 6 години, тогава се приех напълно такава каквато съм и се научих , че не трябва да се старая да бъда някаква заради други.
Неистово са в състояние да ме дразнят само хора от дома ми. Останалите ги игнорирам.
Щастливо ме прави детето ми и още двама трима близки хора, които са доказали, че ме обичат заради самата мен.
От мрачни настроения излизам като обръщам всичко на майтап, започвам да говоря глупости и ми минава по бързо. Ей тука в клюкарника е идеално място за това. Laughing
Другото , с което релаксирам и се зареждам е музиката.
Книги си признавам, че не обичам да чета.

# 18
  • София
  • Мнения: 397
 Има дразнители, но чак пък "неистово"... И аз ги отбягвам, а ако не става, давам едносрични отговори. В дупки не съм изпадала, трудно паля и ядът ми минава като си излея душата на някой близък. Щастлива ме прави природата.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Винаги намирам добре структурирано логически обяснение, че съм:
а) права;
б) щастлива;
в) късметлийка и
г) над "тези неща".

Изобщо, диалогът със собственото ми аз е на добро ниво.

# 20
  • Мнения: 1 897
Мир с околните постигам лесно. Душевният ми мир обаче често страда и причината е тъкмо в това, че често правя компромиси с хора, които откровено ме дразнят.
Ако успея да ги игнорирам-нещата от само себе си си идват на мястото.
Щастлива ме правят съвсем обикновенни и прозаични неща, както и пътуванията до нови, непознати за мен места и срещите с ведри и усмихнати хора, които носят положителен емоционален заряд.
От дупките обикновено ме изважда действителността и необходимостта да се мобилизирам в най-кратки срокове.Това е.

# 21
  • Мнения: 822
Аз имам нужда от война.Не обичам войната, но имам нужда от нея... Прекалено дълго живях в мир със себе си... Толкова дълго, че започна да ми става блудкав. И така потопена в блудкавия си мир, започнах да губя дори вкуса от живота. Приятел успя да ме откъсне от това състояние на нирвана. Усетих отново мириса на кръв и сетивата ми се разбудиха... Видях се заобиколена от врагове... Всъщност врагове най-вече в самата мен... Не зная, дали ще имам сили да ги надвия, но не им вещая нищо добро... Боядисах се в бойни цветове и излъсках малкото останали ми оръжия...
Враговете отвън никога не са ме плашили... Нито чак толкова са ме дразнили.Но тези в мен са коварни...
Дори и мирът може да бъде пагубен... Много по-пагубен и от най-жестоката война...

# 22
  • Мнения: 2 407
Игнорирам ги, хубав филм,музика,разглеждам си албумите със снимки.

# 23
  • Мнения: 1 072
Аз съм очарована и от софийскитегалерии.  Grinning
По която и уличка да мина все изскача някой малка, закътана и съдържаща 30 пъти повече картини и предмети на изкуството от колкото може да побере. Такава наситеност на атмосфера се получава. 

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Със себе си мирувам, като се обичам и си прощавам.  Mr. Green Виж, с другите ми е по-трудно. Rolling Eyes Опитвам се да разбирам, от там ако не да обичам, то поне да приема. Как може да обичаш човек, който скача на бой на бременна жена (примерно?). Много е трудно. Все по-трудно ми става да разбирам хората...
Мои убежища са утринния крос (много зареждащо действа, особено с тази пищна зеленина и след дъжд) с любимата ми музика. Друго убежище ми е работата. Трето са любими книги, които препрочитам много, много пъти. Имам си "вълшебни" книги. Laughing
А моите три трола са това, което ме помирява със света.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 521
Аз за мойта война цяла тема съм отворила в ДиС.
Уж всичко друго ми е перфектно, а все си търся повод да не съм доволна.
Все се боря за нещо.
Но имам един пример за хора, които претендират че са постигнали душевен мир и си живуркат в един апартамент, дето нито го ремонтират, нито го чистят много-много.
Е, не искам да съм такава.
Животът е борба. Ще се боря докато мога.
Докато си имам къща на плажа, където да се оттегля на стари години и да си пиша романи в мир със себе си. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 400
Крехко нещо е душевният мир. Много крехко.
В последно време честичко ми се случва да се разруши... Поради независещи от мен самата причини. И точно безсилието ми ме докарва до жестоки битки със себе си. Безсилие, невъзможност да промениш каквото и да е от обстоятелствата около теб. Има такива моменти. Тогава бягам. Смешно е и срамно, но е така - бягам. Далеч от всичко и всички поне за час. Важното е там, далеч, да има вода. Течаща вода, пречистваща, успокояваща вода. А ако идва от небето- още по добре.

Има обаче такива състояния, когато нищо не може да върне душевният ти мир. Тогава вече идва ред на специалистите в бели престилки Mr. Green
 Praynigопазил ни Бог ooooh!

Дразнителите - заливам ги с подобаваща порция смях. Обръщам нещата, които ме карат да не ги понасям , в подходяща причина да се посмея от сърце. Laughing

Щастие.... трудно за определяне състояние е това. Понякога, в най-голямото си нещастие всъщност си щастлив, но го разбираш много по-късно. Някак си ни е вродено да не оценяваме момента на щастие. Ето, сега разбирам, че когато като дете паднах от едно дърво(не се потроших, но плаках много Blush) всъщност съм била безмерно щастлива - можела съм да се покача на това дърво Mr. Green

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 10:45 от Кака Блажка

# 27
  • Мнения: 648
    Усетя ли, че външен дразнител ме превръща в нервозно кюфте бързам да почистя мислите си. Просто осъзнавам, че не ми се мисли и отделя време за това, защото всичко е  в главите ни. Ако допусна нещо да ме мъчи, то проблемът си е в мен. Не обичам неканени гости. Отдавна не правя големи компромиси за моя сметка.
Старая се да съм все по- миролюбива със себе си. Краен оптимист съм, това много ми помага.
Равновесие  ми носи семейството и хората, които си отглеждат бодър дух.

# 28
  • Sf
  • Мнения: 808
   
Как да бъдем в мир със себе си?
Отговор на тоя въпрос дава йога.

Да, от доста време ми говорят за йогата и за освобождението на духа и тялото... И поради зачестилите сякаш безпричинни болки по целия ми гръб, мисля да се вслушам в съветите на приятелите си и да ида на йога Simple Smile

Знаете ли как понякога малките неща и жестове да ни зарадват толкова много и да прегърнат сърцата ни така, както не би могъл и на-скъпият подарък... Не казвам, че и те не радват и изненадват  Wink

Може би според ситуацията...

Niara, борих се и аз, и се уморих. А и май се предадох... Сега опитвам с тихата дипломация. Успявам, макар и не винаги...

Другото, което също много силно ми въздейства е "ти можеш...", както е споделил Labrador

ivonska, евала! JANE, също!

Дилянка
Цитат
Докато си имам къща на плажа, където да се оттегля на стари години и да си пиша романи в мир със себе си.
самата мисъл за това би могло да ме изстреля на седмото небе Simple Smile

Умнице, споровете, ех, споровете... Те са най-чести, когато спорът с дразнителите не е успешен ... И за да има мир компромисите се пявяват като оакапано на бяла риза Simple Smile Simple Smile

Летяща, а на мен така ми действат книжарниците...

Ще ви чета още и ще пиша...

Блонди, мила, трябва да те напия аз някоя вечер, като си дойдеш Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 783
След като дълго време размахвах бича на справедливостта, през лицата на околните, взех че порастнах.
Естествено, поумнях.
В резултат на това, много се заобичах.
И поумнях още повече.
В резултат на това, установих, че хората не са виновни , за това което не са.
И спрях да ги бичувам.
Сега съм в мир всички.

Общи условия

Активация на акаунт