Набор 2001

  • 14 589
  • 366
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Aз пък да се похваля.
Децата от нашата група миналата година подготвиха един танц/Кармен/ . Играха го в края на м.май на тържеството, но празника на градините в морската пропадна заради времето. Тази година пак ще има юни месец, те ще представят детската градина и по случая цялата група остава в градината и юни месец. Спасяват ми цял месец и съм повече от доволна. Поне да не я мисля докато брат и приключи с училището и изпитите. Иначе предучилищната е до края на май, лятото няма групи за тях. Тя няма проблем и с малките да седи, по празниците в сборните групи им беше чела приказки.Simple Smile) Тя обича да е 'кака'.

Пращах Сиси при майка ми миналия месец по нейно желание. Първите три дена ме уговаряще да я оставя не 2 а 4 седмици. На 4тия ден вече и беше мъчно, на 5тия почна да реве. Sad Ходих да си я взема. Варианта да я погледат малко лятото направо отпада, трудно и е далече от мен. И понеже я е срам да си каже защо плаче си измисля болежки и хвърля майка ми в див ужас.  ooooh! Брат и с такова удоволствие седеше по цяло лято там, не се и сещаше за нас.

След градина е все навън в градинката. Научи се да познава часовника и си спазва часа за прибиране. Но пък се прибира мръсна и кална, ожулена и обелена, има една джанка голяма ....ошушкаха я до последното джанче.  И нокът на крака и падна - от бяс. Laughing

Ех, разписах се и аз. Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Записче и от мен, по-късно ще пиша  Hug

# 17
  • Мнения: 47 988
Ами не е казано, ама на общината така й изнася- три месеца няма никакви разходи за градина Х, плюс отпада проблема с отпуските
Колко удобно и ...тъпо, нали?!
Разбира се ако питате в общината, ще кажат че не е вярно
Учителките също искат да скатават, да няма деца лятото и да са в отпуск...

# 18
  • Мнения: 641
Как да нямат разходи?
Нашата градина почива само август.
Юни и Юли работи за 1,2, и 3 група.
Защо правят проблем за ПГ?
Лято е.Няма парно и осветление не ползват. А нашите учителки искат да работят. Директорката се прави на интересна.

# 19
  • Мнения: 47 988
Нашата затваря към средата, макс края на юни, до 15 септември, до края на септември поне са сборни групи
Когато не работи цялата градина, няма кухня, няма ток, няма пералня, няма издръжка на деца(храноден)...икономия
Нашите учителки не искат да работят
Ако някоя си е изразходила отпуската, работи в сборната градина
Не искат да се заместват през лятото(да се редуват)
Отказват родителите от сборните групи, после затварят градината поради липса на деца
Пари за заместници не с еотпускат от общината(то не че се натискат много, обикновено са пенсионерки)
За ПГ абсурд, изписват ги задължително(ама сега ги светнах че няма да се дам  Mr. Green)

# 20
  • Мнения: 641
Да не говоря, че порциона на тригодишните и шестгодишните е еднакъв.  #Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
Отдавна не съм се разписвала в темите.
Кирил се готви за тържеството в училище, за края на учебната година. Всеки ден си преповтаря стихчето.
 На десети  е на препитването в 134-то. Хич не му се иска да сменя училището, иска да остане с приятелите си. Много трудно го убеждавам, че  и останалите деца ще отидат в други училища.

# 22
  • Мнения: 2 196
Имелда, нашето препитване в 134-то беше вчера. Пожелавам успех на Кирил!  bouquet

# 23
  • Мнения: 791
По празниците децата се надивяха хубаво при бабка и дедко по двора  Mr. Green  Голямата най-накрая се отпусна да кара сама колело и беше безкрайно щастлива  bowuu  , а вие гледам нова темичка сте подхванали вече  Hug
Харесала съм една раница, но да видим кога ще ходя да я купя, че може и да не я заваря в магазина  Mr. Green
Иначе и нас много ни затрудни факта, че до септември няма градина за предучилищната група, а имаме работещи дядо и баба /да са живи и здрави/ и да не ви казвам каква врътня е на отпуски и комбинации /все пак това са наистина цели 3 месеца/.

Хубав и весел ден!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
Благодаря, Бианко и на вас!  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 320
Искам да споделя нещо , на което в началото много му се радвах , но вече според мен се превръща в проблем.
Вероника винаги преди ядене си мие ръцете , по няколко пъти , ако междувременно пипне нещо различно от храна. Не пипа дръжките на вратата и затваря с дупе , за да не се изцапа. А завчера ми обясни , че кранчетата на чешмата са мръсни и не може да ги спира с чисти ръце , защото ще се изцапа и пак трябва да се мие .  #Crazy
Не че няма логика в това , но ми се струва твърде налудничаво. Не знам как да реагирам. А иначе си гризе ноктите по всяко време.  ooooh!

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хай и от мен

В нашата градина не знам на какво мнение са, само баща й я води и взима, т.е. идея нямам. Но и да няма проблем с оставането от тяхна страна, от страна на Констанца има. Покрай боледуването+празниците й хареса в къщи и сега е голяма мъка да ходи. Брои дните до края като войник  Crazy . Реве от сърце и душа.

kami_ch, това нистина звучи като начало на вманиячаване. То хубаво да е чисто детето, но чак толкова  Thinking

# 27
  • Мнения: 71
При нас положението с детската градина е следното:понеже градините от тази година вече били на делегиран бюджет ,зависи колко деца от малките ,т.е 1- ва група ще идват, затова не можели да оставят за лятото ПГ Close.Гледали бройката от сборните групи от миналото лято,и не трябвало да ги надвишават заради бюджета.
А иначе вчера подадохме молба в у-щето ,записана е под номер 20.Нямаше предварително препитване.

# 28
  • Мнения: 1 812
  Здравейте, да се включа и аз в темата!
  И нашата градина няма изглед да продължи с предучилищната лятото. Какво ще го правя Ники незная, а сестра му пък ще си ходи на ясла. Тя майка ми ще го гледа, но няма да мога да го отлепя от компа и анимациите. Все за това се караме с него Sad

# 29
  • Мнения: 7 263
 Peace Peace Peace
Привет радвам се, че ви намирам в добро настроение, успех на тези които ще са на препитванки и тестове за училищата.
Нашето "психо" е днес - силно се надявам да се е справило моето свраче Praynig Praynig Praynig, в края на месеца е езика, но за него съм някак си по-спокойна като че ли Simple Smile
За мен дъъъъългата лятна ваканция ще е изпитание за нервите и за финансовата ми стабилност, но нямам никакъв избор. Вече дори не сме и в градината, така че след 15.06 сме оставени сами на себе си Twisted Evil все още не ми е много ясно как ще се справяме.

Общи условия

Активация на акаунт