Как да накарам сина ми да яде плодове???

  • 8 012
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Като видях бамя, моят син смята, че зеленият цвят на даден зеленчук е признак за опасност и трябва да се избягва. Зелен фасул, бамя, спанак, марули, броколи, чушки- всички те са отровни и не трябва да ги има в манджите. От зелените яде краставица(кисела обаче) и киви.

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Янечек, в такъв случай мъжът ми още не е пораснал. Дали да не обвиня свеки, че му е нанесла трайни увреждания, карайки го да яде зелении?

# 17
  • Мнения: 14 654
Е, детето от баща си гледа, той също се потриса от зелени зеленчуци. Явно се предава от маймуна на маймуна, на маймуна...

# 18
  • Мнения: 1 479
Ох,имам сьщият проблем!Под формата на сок и бебешки пюрета /пият и ядат/,а в сурово сьстояние-не.Много рядко да хапнат банан.Е ще продьлжавам да ги пробвам. Peace

# 19
  • Мнения: 1 044
Моето дете яде с охота всякакви плодове и зеленчуци. Но племенникът ми е трагичен случей. Не желае и да опита дори, не близва нито сок, нито резенчета, нищо. Снаха ми започна да  използва следните хитрини:
- нарязва в една чинийка зеленчуци и играта започва - ако изядеш едно листенце маруля, ще се превърнеш в костенурче, ако изядеш едно морковче ще се превърнеш в зайче. То се хапва, киска се и тича да се гледа на огледалото. Понякога си слагат уши, рисуват се и т.н. Изяждал е големи количества така.
- играят на чичо Доктор. Използва се измервателната лъжичка от панадола, антибиотика или др. лекарство, като най-добре е цялото шишенце. Криси ляга болен на леглото и вика Бърза помощ по телефона. Чичо Доктор /снаха ми/ идва на детско колело-триколка с докторски слушалки и докторска чанта. Преглежда болния и предписва лекарството, което представлява сок от плод или направо парче плод или зенчук. Така е успявяла на пробута и по 200 г.
Естествено, тези игри са любими на малкия, но са страшно изморителни за родителя. Имат успех, но изискват голяма изобретателност и желание.  

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Е, детето от баща си гледа, той също се потриса от зелени зеленчуци. Явно се предава от маймуна на маймуна, на маймуна...

Той моят не хапва плод, а зеленчуци чат-пат. В къщи винаги има разнообразие от плодове, но си ги ям само аз.
Иначе на сирене и кисело мляко не мога да им насмогна. Май имаме нужда от една крава в къщи - да я доим и да квасим  hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 344
Съвет не мога да дам.Само ще се оплача и аз. Дъщеря ми яде само банани (от около 6-7 месеца) почти без уговорки.От два месеца баща й рендосва ябълки (на най-дребната страна на рендето) и после аз тръгвам след нея с лъжичката....с голяма мъка успявам да я накарам да изяде пюренцето.Виж обаче в лентичката за колко голяма момиче става въпрос. Mr. GreenПри нас разговорите се въртят обаче около това колко полезно и важно е да се ядат ябълки, как по-лесно се изаква....имаме и наблюдение и задълбочено изследване и съпоставка на акото в гърнето. Close
Това е. За други плодове (а и зеленчуци) засега нямаме сили. Сокове също не се пият. Confused

# 22
  • Мнения: 1 485
Съвет не мога да дам.Само ще се оплача и аз. Дъщеря ми яде само банани....
....и ягоди от скоро Mr. Green

# 23
  • Мнения: 434
И аз мисля да не го насилвам но все пак освен нитрати си мислех че в плодовете има и някакви витамини?!?

# 24
  • Мнения: 1 783
Моят син яде плодове от малък, но според мен е защото си мислеше, че това е най-сладкото нещо възможно на света Mr. Green. Подсладени неща и рафинирана захар не му беше давана почти никаква - бонбони, шоколади, торти, сладкиши, кремчета, фабрични сокове, не знам още какво си -  никакви и за десерт винаги ядеше/яде плод. Според мен е до създаване на навик. В последно време малко съм отпуснала края със сладкото, но и той вече разбира и не може да ги крием такива неща от него лесно, а и ако забранявам по-искано ще стане. Но въпреки всичко, вече има навик и знае, че за десерт има плод и ги яде с удоволствие.

Освен това, аз съм твърд привърженик да не се насилва детето да яде нещо, но и да не му се предлага веднага нещо друго да яде, само, за да "хапне нещо". Ако му дам плодовете и не ги иска, заместител не му предлагам и накрая ги прояжда, и е така със всичко останало. Естествено има храни, които не обича, но повечето неща е проял.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 666
Малкия ми син яде всякакви плодове и зеленчуци, но баткото, който е на 10 г. вече, не знае вкуса на плодовете и зеленчуците. Не насилвам, то и няма как. От малък се потриса от миризмата им. Като направя таратор, трябва да е далеч на масата, защото, не му харесва миризмата на краставица. Натискала съм му в устата ягоди, череши, не и не. Позиви на повръщане. Оставих го да яде каквото иска. Пържоли и шоколад не отказва. Да чукам на дърво, здрав е, не е боледувал от години.

Само още един случай с наш познат, който вече на на 20 и кусур години ми е познат до сега. Момчето дори и ракия не пие, щото без салата не върви Rolling Eyes  Laughing.

# 26
  • Мнения: 592
Съвет не мога да дам.Само ще се оплача и аз. Дъщеря ми яде само банани (от около 6-7 месеца) почти без уговорки.От два месеца баща й рендосва ябълки (на най-дребната страна на рендето) и после аз тръгвам след нея с лъжичката....с голяма мъка успявам да я накарам да изяде пюренцето.Виж обаче в лентичката за колко голяма момиче става въпрос. Mr. GreenПри нас разговорите се въртят обаче около това колко полезно и важно е да се ядат ябълки, как по-лесно се изаква....имаме и наблюдение и задълбочено изследване и съпоставка на акото в гърнето. Close
Това е. За други плодове (а и зеленчуци) засега нямаме сили. Сокове също не се пият. Confused
Е това все едно аз съм го писала.Дъщеря ми е на 4 г.и освен банан и ябълка и то 1 месечно не мога да я накарам да хапне друг плод.За зеленчуци изобщо не говорим.Отвреме на време я излъжа за някой фреш и това е.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят син яде плодове от малък, но според мен е защото си мислеше, че това е най-сладкото нещо възможно на света Mr. Green. Подсладени неща и рафинирана захар не му беше давана почти никаква - бонбони, шоколади, торти, сладкиши, кремчета, фабрични сокове, не знам още какво си -  никакви и за десерт винаги ядеше/яде плод. Според мен е до създаване на навик.
Уви, не е така. И аз не давах никакви други сладости, пък на. Само близваше (понякога) и не искаше.
П.П. Спомням си как една близка му беше донесла шоколад. И му го пъха в ръцете. Аз го взимам, тя го грабва от мен и пак му го бута. Преборих се накрая, нали съм лоша.  Crossing Arms

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много трудно я научих да яде плодове. В нас винаги има разнообразие от плодове. Сокове пиеше, което ме въведе на мисълта , че я мързи да дъвче. Постоянно обяснявах, че като яде плодове няма да се разболява, че е здрава и силна. И постепенно всеки ден след градина играехме и ядяхме плодчета. Постепенно това си стана като правило, че след градина се яде плод като се приберем вкъщи.

# 29
  • София
  • Мнения: 790
И Рали не иска плодове  Tired  Голям ми е проблем. Не искам да я насилвам, защото мен така ме зореха да ям това и онова и аз просто се отвратих  Confused Сега пак ще пробвам да си говорим и обясняваме, но честно казано не се надявам много-много... Може наистина да е до израстване...

Общи условия

Активация на акаунт