Отговори
# 30
  • Мнения: 243
mishlentze, разбирам те напълно.При нас положението е същото, само дето не сме с бавачка, а с баба или тати (който е на разположение) Simple Smile Излизала съм с тях сама, и докато бяха бебета, и сега....но определено се чувствам по-спокойна, когато НЕ съм сама. Искам да кажа на майчетата с кротки дечица, че имат невероятен късмет и затова им се струва лесно и съвсем в реда на нещата да са сами с тях навън. Радвайте се  Grinning , защото в обратния случай нервите и стреса са огромни, повярвайте ми. Сега просто се научих да посещаваме градинки и площадки, където има по-малко деца (разбирай по-малко кавги с другите) и се оправям и сама, но в началото когато проходиха .....това беше просто мисия невъзможна. Чудех се кого да пазя по-напред - моите деца от люлки, падания или бягане насам-натам или другите деца от мойте хулигани Mr. Green Както и да е.....надявам се искрено положението да се подобрява с времето  Hug Peace

# 31
  • Мнения: 1 959
От самто начало сама и сама си ги гледам през деня

# 32
  • Мнения: 60
И АЗ ИЗВЕЖДАМ БЛИЗНАЦИТЕ САМА И СИ ГИ ГЛЕДАМ САМА ПРЕЗ ДЕНЯ.newsm03
ЖИВЕЕМ НА 16-ТИЯ ЕТАЖ И Е ЦЯЛО ПРИКЛЮЧЕНИЕ ДА СЕ ОЗОВЕМ ПРЕД БЛОКА, НО СЕ СВИКВА.
1. ГОЛЕМИЯТ АСАНСЬОР ТРЯБВА ДА РАБОТИ, АКО - НЕ, ЗВЪНЯ НА ТЕХНИЦИТЕ ДА ИДВАТ И ДА ГО ОПРАВЯТ.
2. ВРАТАТА НА ВХОДА Е ДВОЙНА, НО ЕДНАТА Й ПОЛОВИНА СЕ ЗАТВАРЯ С МЕХАНИЗЪМ , КОЙТО АЗ ОТВАРЯМ С ОТВЕРКА, КОЯТО ПЪК ВИНАГИ МИ Е В ЧАНТАТА. /В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ КОЛИЧКАТА ПРОСТО НЕ МОЖЕ ДА МИНЕ, МЯСТОТО Е МНОГО ТЯСНО/.
3. ЧАКАМ ПРЕД БЛОКА ДА МИНЕ НЯКОЙ И ДА ГО ПРИВИКАМ ДА МИ ПОМОГНЕ ДА СВАЛИМ КОЛИЧКАТА.
И ТАКА, РАЗХОДКАТА ВЕЧЕ МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ. moresmile

НЯМА НИЩО НЕВЪЗМОЖНО, МОМИЧЕТА!

# 33
  • Мнения: 1 174
Siena,Aniji, като са на 1,2 месеца разбира се,че не е трудно да се излиза с децата навън,тук ставаше въпрос повече,когато дечицата вече тичат Mr. Green

# 34
  • Мнения: 60
Цитат
Siena,Aniji, като са на 1,2 месеца разбира се,че не е трудно да се излиза с децата навън,тук ставаше въпрос повече,когато дечицата вече тичат Mr. Green

ВЧЕРА БРОИХ КОЛКО БЛИЗНАЦИ ИМА В НАШИЯ ПАРК, ОКАЗА СЕ ЧЕ СМЕ 9 ДВОЙКИ - НЯКОИ В КОЛИЧКА, ДРУГИ ВЕЧЕ ТИЧАТ, НО МАЙКИТЕ СМЕ СИ САМИ - НЯМА БАБИ, НЯМА БАЩИ. ИМА ДАЖЕ И БАБА , КОЯТО РАЗХОЖДА ВНУЦИТЕ СИ - БЛИЗНАЦИ НА 3.5 ГОДИНИ САМА.

НЯМА НИЩО НЕВЪЗМОЖНО! newsm47

# 35
  • София
  • Мнения: 1 731
SIENA, напълно съм съгласна с теб!!!
Не е много по темата, ама като срещна някоя остроумна леля, дето ме пита "Ама как се оправяте с 2 едновременно?????", и аз й викам "Ами аз пък се чудя какво правят по цял ден тия, дето имат само по 1". Ей, мноо ме дразнят, че и най-нахално се оплакват, колко са изморени и как снощи детето си било легнало ЧАК в 10  #Crazy и много гроги, разбираш ли.
Арее, изобщо няма да им съчувствам, аз 3 месеца не бях спала.  #2gunfire

# 36
  • Мнения: 263
И ние се разхождаме сами, слава Богу моите момчета не правят често големи циркове навън. Не че вчера единия не рева 20 мин. за шоколадов мечо, но такива моменти са редки. Зависи и от децата.
Ани, свирни като простираш другия път Wink, белким се видим най-сетне!

# 37
  • Мнения: 60
Цитат
SIENA, напълно съм съгласна с теб!!!
Не е много по темата, ама като срещна някоя остроумна леля, дето ме пита "Ама как се оправяте с 2 едновременно?????", и аз й викам "Ами аз пък се чудя какво правят по цял ден тия, дето имат само по 1". Ей, мноо ме дразнят, че и най-нахално се оплакват, колко са изморени и как снощи детето си било легнало ЧАК в 10  #Crazy и много гроги, разбираш ли.
Арее, изобщо няма да им съчувствам, аз 3 месеца не бях спала.  #2gunfire

МНОГО МЕ КЕФИШ! newsm08
И АЗ АДСКИ МНОГО СЕ ДРАЗНЯ ОТ ТАКИВА ОПЛАКВАЧКИ!
ТА ПО ТЕМАТА - ХОРАТА С ПО ЕДНО ДЕТЕ НЕ МОГАТ ДА СЕ ОПРАВЯТ, АМА ЗАЩОТО НА ГЛАВИТЕ ИМ СТОЯТ ЦЯЛАТА РОДА И ТЕ "ГОРКИТЕ" НЕМОГАТ ДА СЕ МОБИЛИЗИРАТ, СЪЩОТО ВАЖИ И ЗА БЛИЗНАШКИТЕ МАЙКИ. АКО РАЗЧИТАМ НА МАЙКА МИ И НА БАБА МИ, ТРУДНО ЩЕ СТАНА САМОСТОЯТЕЛНА!
 А ВЕЧЕ СЪМ ГОЛЯМО МОМИЧЕ. smile3502

# 38
  • Мнения: 1 165
SIENA, напълно съм съгласна с теб!!!
Не е много по темата, ама като срещна някоя остроумна леля, дето ме пита "Ама как се оправяте с 2 едновременно?????", и аз й викам "Ами аз пък се чудя какво правят по цял ден тия, дето имат само по 1". Ей, мноо ме дразнят, че и най-нахално се оплакват, колко са изморени и как снощи детето си било легнало ЧАК в 10  #Crazy и много гроги, разбираш ли.
Арее, изобщо няма да им съчувствам, аз 3 месеца не бях спала.  #2gunfire

Много ме кефиш!!!
 newsm20
 И аз много "обичам" да слушам такива оплаквания, и особено като ми даваха идеи как да ги извеждам сама навън с количката, когато нямах още условия да ги сваля по стълбите. Брей, брей, те едно дете не могат да гледат и то с баба, ама акъл дават.#2gunfire. fight
Ааа, и тези, дето ми обясняват: "и, що не ги заведеш на море." Е, то или аз трябва да се удавя или мен някой от плажуващите ще ме удави.  smile3512

п.с. сори за отклонението Embarassed, яхнах метлата като стана полунощ.

# 39
  • Мнения: 7 803
ауууу, мишленце уби ме  baby_neutral моите не савръзвани с каишки, проходиха си без помощни средства

# 40
  • Мнения: 2 757
 За мен не е геройство майка сама да изкара на площадката току що проходили 2 деца, пък дори и да са породени, ако едното е бесно, а другото прохождащо. Ако самата майка чувства, че не може да контролира положението да изведе 2 или повече такива деца сама  е по-скоро лекомислие и безотговорност ако реши да го прави. Пък и това, че веднъж всичко е минало благополучно също не значи, че винаги ще е така. По-добре един ден да си седят в къщи отколкото да им рискувам живота. Всъщност ако са малки, до 3 годинки примерно винаги може да изведат на разходка в количката за малко на чист въздух, ако няма вариант за напълно обезопасена детска площадка, въпреки, че не се сещам каква ли ще е.
Който има кротки и послушни деца горе долу разбирам, въпреки че не мога да си представя едногодишни послушни деца, те още не разбират.
Аз извеждам 2 близнаци и 1 почти тригодишно с бавачка, щото и то се вози в количка здраво завързан, за ръка няма как да стигнем от т.А до т.Б. И въпреки, че сме 2 възрастни с 3 деца и то едното още не е проходило и пак ме е страх и ставам разногледа. 

# 41
  • Мнения: 60
За мен не е геройство майка сама да изкара на площадката току що проходили 2 деца, пък дори и да са породени, ако едното е бесно, а другото прохождащо. Ако самата майка чувства, че не може да контролира положението да изведе 2 или повече такива деца сама  е по-скоро лекомислие и безотговорност ако реши да го прави. Пък и това, че веднъж всичко е минало благополучно също не значи, че винаги ще е така. По-добре един ден да си седят в къщи отколкото да им рискувам живота. Всъщност ако са малки, до 3 годинки примерно винаги може да изведат на разходка в количката за малко на чист въздух, ако няма вариант за напълно обезопасена детска площадка, въпреки, че не се сещам каква ли ще е.
Който има кротки и послушни деца горе долу разбирам, въпреки че не мога да си представя едногодишни послушни деца, те още не разбират.
Аз извеждам 2 близнаци и 1 почти тригодишно с бавачка, щото и то се вози в количка здраво завързан, за ръка няма как да стигнем от т.А до т.Б. И въпреки, че сме 2 възрастни с 3 деца и то едното още не е проходило и пак ме е страх и ставам разногледа. 
ТУК НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ГЕРОЙСТВО, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ! Naughty
НО АЗ СЪМ ОТ МАЙКИТЕ КОИТО САМИ СИ ГЛЕДАТ БЛИЗНАЦИТЕ И 6-ГОДИШНИЯ СИН, НЯМАМ ПОМОЩ ОТ НИКЪДЕ, ОСВЕН МЪЖА МИ, НО ТОЙ РАБОТИ, ТАКА ЧЕ ПРЕЗ ДЕНЯ СЪМ САМА. НЕМОГА ДА РАЗЧИТАМ НА НИКОЙ ДРУГ, ОСВЕН НА СЕБЕ СИ. НЕВОЛЯТА УЧИ И ДА СИ ИЗВЕЖДАШ БЛИЗНАЦИТЕ САМА И КАК ДА ПРЕМИНАВАШ ПРЕЗ МНОГО ДРУГИ ПРЕПЯТСТВИЯ.
НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ГЕРОЙСТВО!

# 42
  • Мнения: 3 336
Сиена, много си крайна в изказванията си. Това, че на два месеца си извеждаш децата сама не значи със сигурност, че като станат на 2 примерно няма да ти се вижда невъзможно да се оправиш с тях или най-малкото, че няма да се чувстваш все едно рискуваш живота им на всяка крачка, както аз например в момента. Това, че за теб всичко изглужда лесно в момента, не значи че това изглежда лесно за всички, просто защото е необходимо да се отчете факта, че няма две еднакви деца и всяко си има свои особености. Не за първи път казвам, че моите са много диви и въпреки че като бяха бебета съм ги оставяла с часове сами в парка с бавачката, сега не бих го направила.

Миналата седмица бяхме в Сандански например, двете с майка ми и с децата. Разхождахме се в парка и седнахме на една уединена пейка встрани от главната алея. По това време в парка нямаше много народ. Тъкмо седнахме и аз вадя телефона да говоря и започвам да снова след едното дете да не скочи в реката междувременно. В същото време виждам един "господин" зад едно дърво наблизо да ни зяпа и да лъска бастуна. Това ме накара да се замисля ако съм сама и някой реши да ми открадне едното дете, докато аз се занимавам с другото и съм сама на разходка, какво правя.

Нека погледнем нещата и от такъв ъгъл преди да започнеш да критикуваш майките като мен, който видиш ли се оплакват че не могат или ги е страх да си изведат децата сами. Peace

# 43
  • Мнения: 3 336
Джъмпър, явно съм се объркала с нтеб, но съм сигурна, че някое от момичетата разправяше такава история, не знам защо съм останала с впечатлението че беше твоя историята с каишките newsm78

# 44
  • Мнения: 60
Сиена, много си крайна в изказванията си. Това, че на два месеца си извеждаш децата сама не значи със сигурност, че като станат на 2 примерно няма да ти се вижда невъзможно да се оправиш с тях или най-малкото, че няма да се чувстваш все едно рискуваш живота им на всяка крачка, както аз например в момента. Това, че за теб всичко изглужда лесно в момента, не значи че това изглежда лесно за всички, просто защото е необходимо да се отчете факта, че няма две еднакви деца и всяко си има свои особености. Не за първи път казвам, че моите са много диви и въпреки че като бяха бебета съм ги оставяла с часове сами в парка с бавачката, сега не бих го направила.

Миналата седмица бяхме в Сандански например, двете с майка ми и с децата. Разхождахме се в парка и седнахме на една уединена пейка встрани от главната алея. По това време в парка нямаше много народ. Тъкмо седнахме и аз вадя телефона да говоря и започвам да снова след едното дете да не скочи в реката междувременно. В същото време виждам един "господин" зад едно дърво наблизо да ни зяпа и да лъска бастуна. Това ме накара да се замисля ако съм сама и някой реши да ми открадне едното дете, докато аз се занимавам с другото и съм сама на разходка, какво правя.

Нека погледнем нещата и от такъв ъгъл преди да започнеш да критикуваш майките като мен, който видиш ли се оплакват че не могат или ги е страх да си изведат децата сами. Peace
Съжалявам, но не си ме разбрала правилно!
Аз не критикувам НИКОГО!
Дали една майка ще извежда децата си сама или с придружител си е лично нейно решение, а и въпрос на възможности. Аз се почувствах критикувана че едва ли не майките като мен, които си гледат сами децата се правим на герои и обясних че не става въпрос за геройство.
Твоята майка може да ти помага, но моята не може, така че се оправям сама. Да, бебетата са на 2 месеца все още, и ги гледам сама, живот и здраве като станат на 2 години пак ще съм сама, но нямам намерение да ги крия вкъщи, за да "не им рискувам живота". Просто няма да сядам на кафе, излизам все пак децата да играят, не да пия кафе.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 19:50 от SIENA

Общи условия

Активация на акаунт