Литература за майки - бъдещи и настоящи

  • 5 673
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 934
Ще те посъветвам какво да НЕ КУПУВАШ Голямата книга на мама и татко
Иначе след раждането библиотеките във форума са ми били  най-полезни  Wink


Благодаря за този съвет! Наистина нещата, които цитирате са крайно неприемливи дори за мен,която нищо не разбирам.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Да споделя и аз - бях си взела малкото ръководство на Д-в Спок, но стила не ми допадна и така и не го дочетох, докато бях бременна  Crazy Четях основно в интернет.
Сега наскоро си взех "Бебето от глава до пети" на Д-р Кара Натерсън, която с е разпространявала със сп."Моето дете", но се продава отделно. Трудно я намерих по реповете, но си заслужаваше търсенето. Много добре е написана - обяснява достъпно и подробно много медицинска информация за бебчето до 1 година. Знам, че ще излиза такава книжка и за по-големите деца и непременно ще я потърся  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 293
Аз си купих на Д-р Спок , но не съм особенно впечатлена. Чета в интернет и най-вече в бг мама Peace
Докато бях бременна ходих и на Училище  за бременни от списание "9 месеца". Много неща научих от там и най-вече от акущерката Елена Василева, която  представя някои от темите там.

# 18
  • Мнения: 2 132
две книги четох, втората продължавам да я чета, американски са: "What to expect when you're expecting" и "What to expect during the first year". много са полезни, втората особено - има всичко, включително и за възможни проблеми, как да се справяме в различни кризисни ситуации, с определени здравословни проблеми и т.н.  Peace отделно Интернет и разни списания си купувах тук, много пък ми изпращаха от различни компании. в общи линии няма конфликт между написаното и това, което казва докторът, тъй че не сме имали повод за колебание  Simple Smile
Тези са преведени на бг. Има и за 2рата и 3тата година на детето.
И аз много ги харесвам -  Какво те чака през първата година на детето -http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=37442
Какво те чака когато чакаш дете -
Тази за кърменето на Хана Лортроп също я имам и ми е много полезна.
Имам и Близо до бебето, Гимнастика за бременни, Гимнастика за бебето.

# 19
  • Мнения: 6 442
Най-много 4ета в интернет,а инь4е си купих цялата поредица на Ан Бакюс.Моето пьрво бебе и най ми хареса от тях,бях си взела и Бременността седмица по седмица.
И аз я имам тази нейна книга.Тя съветва да се захрани бебето във втори месец с каша от брашно  Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 521
Аз книги не съм купувала. Имам Спок в електронен вариант, но само диагонално съм я прегледала. Докато бях бременна/а и сега де/ четях основно в нета и списания "Моето бебе", "9 - месеца", "Моята бременност", но най-полезни ми бяха лекциите, организирани от списание "9 - месеца". Не  знам дали си чувала за тях. Организират се всеки вторник и четвъртък /поне  така беше миналата година/ в Мис Каприз зад х-л Плиска.Лекциите се водят от специалисти, а темите са  разнообразни оттова как правилно се слага памперс, до кърмене, масажи, ваксинации, алергии, а разбира се раждането и т.н. Ние октомврийките си правехме срещи на тези лекции, а и след това. Обменяхме информация, а мамите с второ детенце споделяха опит. Накратко, много полезно и приятно  Peace

# 21
  • Мнения: 3 034
Тези са преведени на бг. Има и за 2рата и 3тата година на детето.
И аз много ги харесвам -  Какво те чака през първата година на детето -http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=37442
Какво те чака когато чакаш дете -
Тази за кърменето на Хана Лортроп също я имам и ми е много полезна.
Имам и Близо до бебето, Гимнастика за бременни, Гимнастика за бебето.

аз не знаех, че има и за 2-рата и 3-тата година! ще си ги потърся, за мен са голямо улеснение тези книги  Hug

# 22
  • Мнения: 2 132
Тези са преведени на бг. Има и за 2рата и 3тата година на детето.
И аз много ги харесвам -  Какво те чака през първата година на детето -http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=37442
Какво те чака когато чакаш дете -
Тази за кърменето на Хана Лортроп също я имам и ми е много полезна.
Имам и Близо до бебето, Гимнастика за бременни, Гимнастика за бебето.

аз не знаех, че има и за 2-рата и 3-тата година! ще си ги потърся, за мен са голямо улеснение тези книги  Hug
Ето я на бг - http://www.helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=37466

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Ан Бакюс / Моето бебе от 1 до 3.
На същото издателство имаше и една "бременна" двутомка...

Общи условия

Активация на акаунт