Отговори
  • Мнения: 6 442
Ето я книгата:
Може да оставите мнение за нея тук , тук тук и тук
Книгата е обсъждана ето тук

цитати предоставени от badem


И още малко цитати от badem:

Вчера ми подариха една "бисерна" книга и бързам да се разпиша  Grinning
 "През първите няколко часа (10-12) след раждането, детето не се слага на гърдата. Ако плаче и не се успокоява, може да му се дадат няколко лъжички слаб чай. Случва се млякото на мама да не "тръгне" и през втория ден. Нищо страшно, не се отчайвайте. Новороденото току-що е минало на друга вълна (досега се е хранело чрез пъпната връв) и може да не яде няколко дни дори. Но е важно да пие - на всеки 3 часа по 10 лъжички слаб подсладен чай."
 "Трябва да имате предвид и това, че при някои майки млякото е толкова мазно, че на бебето му стига  и малко количество. Такива бебета след кърмене, повече от останалите , се измъчват от жажда."
 "Знаете по себе си: след обилна мазна храна човек иска да пие вода."
 "След 4-6та седмица можете да давате това-онова. Започнете с ябълков сок. След 1-2 седмици предложете и други сокове - от моркови, портокал, касис, вишнев. Когато бебето навърши 2 месеца, включете в менюто зелеви, цвеклови и сливови сокове..След навършване на 3 месеца можете да давате малко лимонов сок, подсладен със захарен сироп, мандаринов, доматен, малинов и ягодов." Става въпрос за сурови плове и зенчуци  Shocked
 " Не трябва от първите дни, без да има нужда, да дъжите детето на ръце, да го люлеете, за да го приспите. Бебето много бързо ще свикне с тези екстри и вече няма да може без тях, ще изисква и ще капризничи. И така вашето бебе ще стане глезено."
  doh Госпожа авторката е изписала 500 страници с ценни напътствия за млади родители, изданието е 2088г, още топло .......

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 23:46 от GrOzNoTo^_^PaTe

# 1
  • Мнения: 162
Божеееееее какви глупости  #Cussing out  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 3 718
Записвам се, че вече напреднах с "четенето" на книгата. Скоро ще вмъкна някой цитат.

# 3
  • Мнения: 6 442
Записвам се, че вече напреднах с "четенето" на книгата. Скоро ще вмъкна някой цитат.
Чакаме с нетърпение  още бисери!

# 4
  • Мнения: 753
Жалко, че я има!

# 5
  • Мнения: 721
Браво за темичката, Патенце

Записвам се да я следя Peace

Вече предупредих една приятелка от "очакващите" да не се излъже да си я вземе.

# 6
  • Мнения: 6 442
Шаманке,какво стана с медийните изяви?Обадихте ли се някъде или първо се запознавате обстойно с книгата?

# 7
  • Мнения: 5 500
Що за извратена книга ooooh!
Писах навсякъде, където успях!
ЗА съм да се изземе и изгори!!!

# 8
  • Мнения: 961
Дам... големи простотии!!!  Sad

# 9
  • Мнения: 2 132
А авторката на колко години е?  Laughing
Това ми напомня за една книга , която си купих на Христо Михов. Докато я прелиствах попаднах на изречението , че вегетарианките трябвало да проядат месо през бременността защото не знам си какво си щяло да стане на бебето. Чудно как по света има толкоз много мами вегета  Laughing Ама като прочетох , че въпросният лекар има 50-60 годишен стаж и ми стана ясно , че си пише нещата от преди половин век  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 546
на колкото и години да е, все някой ще се подлъже да си купи книгата. дано поне не се излъже да следва съветите в нея  Confused

# 11
  • Мнения: 3 718
Патенце, още не съм се обаждала никъде. Исках да попрочета книжката. В интерес на истината, в нея има и правилни и полезни неща. Проблема е, че има много сериозни разминавания.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Това ми напомня за една книга , която си купих на Христо Михов. Докато я прелиствах попаднах на изречението , че вегетарианките трябвало да проядат месо през бременността защото не знам си какво си щяло да стане на бебето. Чудно как по света има толкоз много мами вегета  Laughing Ама като прочетох , че въпросният лекар има 50-60 годишен стаж и ми стана ясно , че си пише нещата от преди половин век  Laughing

Сега, трябва да отбележа, че и по света лекари дават такива съвети Grinning Не е невъзможно, но е малко по-трудно да се прави балансирана вегетарианска диета по време на бременност, това е един по-лесен начин просто.
Христо Михов пише някои не много актуални неща, но също има и добри попадения; да не говорим, че на живо съм се срещала с него и бях очарована как 80-годишен лекар от старата школа подкрепя някои "модерни" неща, като кърмене до две години например Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 132
Това ми напомня за една книга , която си купих на Христо Михов. Докато я прелиствах попаднах на изречението , че вегетарианките трябвало да проядат месо през бременността защото не знам си какво си щяло да стане на бебето. Чудно как по света има толкоз много мами вегета  Laughing Ама като прочетох , че въпросният лекар има 50-60 годишен стаж и ми стана ясно , че си пише нещата от преди половин век  Laughing

Сега, трябва да отбележа, че и по света лекари дават такива съвети Grinning Не е невъзможно, но е малко по-трудно да се прави балансирана вегетарианска диета по време на бременност, това е един по-лесен начин просто.
Христо Михов пише някои не много актуални неща, но също има и добри попадения; да не говорим, че на живо съм се срещала с него и бях очарована как 80-годишен лекар от старата школа подкрепя някои "модерни" неща, като кърмене до две години например Simple Smile
Само дето той не беше написал , че не е невъзможно ами категорично беше се изказал по въпроса. Дай да се срещна и аз с него и да го навия и за моята кауза  Laughing Laughing
Та идеята беше, че хич не се и учудвам на такива писания, защото всеки си пише каквото си иска и обикновено трудно може да бъде убеден в противното  Wink

# 14
  • Мнения: 3 718
Та идеята беше, че хич не се и учудвам на такива писания, защото всеки си пише каквото си иска и обикновено трудно може да бъде убеден в противното  Wink
Аз бях писала и в другата тема, но ще го напиша и тук. Естествено, че всеки има право да си пише каквото си иска и съответно всяко издателство има право да му го издава. Но тук не става дума просто, че не сме съгласни с мнението на авторката. Тук става дума, че този продукт е представен като съвременна и идеална за подарък книга за отглеждането на бебето и детето. А информацията в нея е остаряла и отречена, противоречива и направо вредна.
И ако оставянето на едно няколко дневно бебе да плаче с възпитателно-физкултурна цел може и да не му навреди крайно, то това може:
Цитирам д-р Дичева:
" След четвъртата-шестата седмица вече можете да давате на детето това-онова...Започнете с ябълков сок... Една две седмици след ябълковия сок предложете на бебето и други сокове - от морков, портокал, касис, вишнев... Когато бебето навърши 2 месец, включете в менюто зелеви, цвеклови и сливови сокове. След навършване на три месеца можете да давате малко лимонов сок, подсладен със захарен сироп, мандаринов, доматен, малинов, ягодов."
Според мен не си заслужава да се сдобиете с алергизирано бебе на три месеца, само защото г-жа докторката е решила, че му е нужно "това-онова". Нека аторката си пише, издателя да си издава, но хората да знаят и да не купуват!

# 15
  • Мнения: 295
И а си я купих SadСлед като се разочаровах от книгите от френската авторка.

Храненето направо го прескачам,за физическото и психиеско развитие чета,ама и там малко странни неща пише понякога.Изобщо не вземам за чиста монета написаното.

Трябва да ми е за урок книги за бебето да не купувам.

# 16
  • Мнения: 1 428
И тази г-жа нарича себе си доктор newsm78Няма да е зле да вземе да попрочете ТОВА ОНОВА #2gunfire #Cussing out

# 17
  • Мнения: 2 614
Това за негушкане на бебето, за да не се разглези също ми е от любимите цитати!!! Тези хора как са си гледали децата ми е по-интересно.... ooooh!
А за захранването няма и да споменавам, че там ще съм доста неласкава....

# 18
  • Мнения: 789
Е все бях чела глупости, ама това ще ми е в Топ 3 класацията  Shocked

# 19
  • Мнения: 350
Малеееее,тази мацка е да я завържем на едно дърво в гората и.........
Боже кой се е навил да й издаде този боклук....и като знам колко наивни майчици има.....пази Боже!

# 20
  • Мнения: 433
уфф, написах 2 екрана текст и без да искам го изтрих  #Cussing out сега почвам наново...

Момичета, искам да попитам тези от вас, които имат тази книга подръка - има ли някакви рецензии, някакви пред/зад/говори  от други специалисти, бележка от издателството?  Нали знаете - като се издава книга по специализирана тема, обикновено издателството кани други компетентни специалисти да я рецензират и публикува и техните (обикновено добри) мнения. Аз самата няма да имам тези дни ходене към книжната борса и затова няма как да видя лично изданието.

Да припомня моето мнение на базата на коментарите за книгата в другата тема (и поназнайването ми на кухнята в издателския бизнес): 
Напълно възможно е г-жа Дичева да не подозира, че книгата й е (пре)издадена. Възможно е това  да е текст отпреди някое и друго десетилетие, поотупан от прахта и отпечатан отново с някой тук-там вмъкнат абзац за осъвременяване.
Напълно възможно е и д-р Дичева да е била практикуващ лекар отпреди десетилетия, а сега да е щастлива пенсионерка (ако е жива. Ако е така - пожелавам й здраве!) 
Има такива случаи при някои издателства. А и най-сладко е да издадеш текст без авторски права - няма нужда да плащаш хонорари и някой да следи за точността и коректността на текста.  Crossing Arms  Както каза Фънки преди малко в Мюзик айдъл - Абсурдистан сме!  Mr. Green

Всичко това подлежи на проверка. Да не говорим, че най-лесното е да се покани авторката (и издателството) в някое ТВ предаване за коментар и дискусия. Ако издателството откаже контакт с авторката - работата мирише.

А ако просто жената е писала на базата на момински спомени и ученото навремето във факултета... поне да лъсне това и да се предупредят бъдещите читатели за "това-онова".

Защото това за лимоновия сок в 3 месец и на мен ми звучи зловещо  #Crazy 

# 21
  • Мнения: 6 442
уфф, написах 2 екрана текст и без да искам го изтрих  #Cussing out сега почвам наново...

Момичета, искам да попитам тези от вас, които имат тази книга подръка - има ли някакви рецензии, някакви пред/зад/говори  от други специалисти, бележка от издателството?  Нали знаете - като се издава книга по специализирана тема, обикновено издателството кани други компетентни специалисти да я рецензират и публикува и техните (обикновено добри) мнения. Аз самата няма да имам тези дни ходене към книжната борса и затова няма как да видя лично изданието.



Доколкото помня в миналата тема се спомена за доктори,които изказват мнение в началото на книгата,което има фрапиращи разминавания със самото съдържание.
Но нека Шаманката каже,нали я чете в момента  Wink

# 22
  • Мнения: 616
тц-тц-тц...
Пък на мен ми беше смешно като прочетох в книгата на д-р Спок как говори за "...някои семейства, които имат хладилник..." и си викам лелееее, това трябва да се чете с едно на ум...  Дано на някой не му хрумне да ми подарява таз книжка сега!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 348
... подкрепя някои "модерни" неща, като кърмене до две години например Simple Smile
Мхм! Аз даже двойни кавички слагам на "модерни" . У наше село само "модерните" бабки не са кърмили дълго (не знам защо   33uu ). Останалите са си кърмили децата, докато детето не го хване срам да си иска  Crazy

 По темата - имам позната, която си гледа детето точно по тази книга. Когато не издържи майчето на рева на детето, отива на двора, че е по-тихичко. Захрани рано, рано... ама добре, че издържа детето на дуращината.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 269
Много искам да я видим тази докторка, да разберем от кога практикува, къде, чувала ли е новите препоръки на СЗО...

Наистина, в предишната тема, където обсъждахме книгата, някой беше споменал, че има изказвания на други лекари, които пък се разминават с наописаните препоръки от авторката. Което е също така много подвеждащо, защото ако някой реши да купи книгата, какво гледа в книжарницата - ами точно началните страници с препоръките от други лекари, резюметата (не знам как се казва това  Rolling Eyes ) на гърба на книгата. И прочитайки, че другите са се изказали по съвремените тенденции, купуваме книгата и я подаряваме на приятелското ни семейство, очакващо бебе, доволни, че сме направили нещо хубаво за тях.

То това си е направо за "Господарите", но и в Часът на мама няма да е зле да я поканят, заедно с издателите и с други педиатри, които да я оборят.

# 25
  • Мнения: 3 718
bilkata , на въпроса ти дали има предговор, има и още какъв. Предговора са интервюта с "известни български лекари, специалисти по детско хранене, педагози и учители, психолози". Сред тях Елена Василева - собственик на училище за бъдещи майки, Доцент д-р Донка Байкова и доста други. Парадокса идва от това, че мнението на тези експерти е доста противоположно на съветите в последващото четиво. Това ми говори, че явно никой от тях не енаясно под какво се е подписал или пък не му пука. Също не съм сигурна в актуалността на авторката. Но пък съм сигурна в некоректността на издателя. Ще се самоцитирам от предишната тема, че да не го пиша пак:
Момичета, като се заговорихме пак за книгата, аз нали се наех да я прегледам. Не ми остава много време, но забелязвам един парадокс. В предговора има интервюта с известни педиатри, психолози, диетолози и други светила. Техните думи са точно противоположното на съдържанието на книгата. Та питам се две неща, тия хора знаят ли под какво се подписват? И изобщо нормално ли е да има такова разминаване в съдържанието.
Цитирам психоложката Хенриета Илиева-Стоянова:
"...детето се пои с обич през цялото време. Вярвам на максимата, че то трябва да усеща любовта на родителите си винаги... Преди да затвори очички, за да заспи, детето трябва да знае, че мама и тати са му простили пакостта, че са го прегърнали, погалили са го....В никакъв случай не бива децата да си лягат наказани."

А сега произволен цитат от авторката д-р Калина Дичева:
" Не трябва от първите дни, без да има нужда, да държите детето на ръце, да го люлеете, за да го приспите. Бебето много бързо ще свикне с тези екстри и вече няма да може без тях, ще ги изисква, ще капризничи. И ако мама следващия път е заета и не може да го приспи така, то ще пусне в обръщение тежката кавалерия - ще крещи и плаче, докато постигне своето.... И така вашето бебе ще стане глезено."

е те тва е.
И още един цитат от предговора на д-р Радка Масларска:
"... водеща да остане кърмата и то възможно най дълго, като най-полезна храна. За първите 4 месеца тя се смята за задължителна, тогава детето трябва да яде само кърма, а ако я има достатъчно, тогава това хранене е добре да се запази и до 6 месец"
И пак цитата на д-р авторката малко по навътре в книжката:
" След четвъртата-шестата седмица вече можете да давате на детето това-онова...Започнете с ябълков сок... Една две седмици след ябълковия сок предложете на бебето и други сокове - от морков, портокал, касис, вишнев... Когато бебето навърши 2 месец, включете в менюто зелеви, цвеклови и сливови сокове. След навършване на три месеца можете да давате малко лимонов сок, подсладен със захарен сироп, мандаринов, доматен, малинов, ягодов."

# 26
  • Мнения: 721
След четвъртата-шестата седмица вече можете да давате на детето това-онова...Започнете с ябълков сок... Една две седмици след ябълковия сок предложете на бебето и други сокове - от морков, портокал, касис, вишнев... Когато бебето навърши 2 месец, включете в менюто зелеви, цвеклови и сливови сокове. След навършване на три месеца можете да давате малко лимонов сок, подсладен със захарен сироп, мандаринов, доматен, малинов, ягодов."[/color]

Ох, горкото бебе  smile3518

Според мен авторката не може да е лекар, още повече педиатър. Има нещо гнило

# 27
  • София
  • Мнения: 6 269
Мен израза "това-онова" ме убива  ooooh! А изобщо няма да коментирам изброениете видове сокове, които могат да се дават на тази възраст Shocked Shocked Shocked

# 28
  • Мнения: 295
Хм и а зколкото повече я прелиствам толкова по се очудвам на някой парадокси.Наскоро прегледах едно издание на спок от 70те/книгата е писана от него 60те/,та там все се гожори за преди войната и след войната.Е сега да ви кажа тук чета и по-стряскащи неща.
Пише си първо издание.А 8те интервюта в началото ми бяха наистина интересни,но не ги е вземала авторката,а друга личност.

книгта има и предговор,според който в 8мия месец на бремеността трябва наред със всичко друго да се мисли за:
1. Ще кърмите ли бебето си?
2.Какви противозачатъчни да ползвате след раждането?

Докторката от време на време цитира СЗО #Crazy

Госпожата на ляво и надясно препоръчва използването на шише,например при плоски зърна се цеди и в шише/след време зърната се изтеглят и проблема се решава от само себе си/,Чиполино са активни спонсори на книгата.

# 29
  • Мнения: 5 401
Вчера в Booktrading търсих книжка за детска психология и първата, която ми предложиха беше въпросната чудовищна гавра!  #Cussing out Веднага отреагирах и казах, че ако искат да си правят антиреклама на веригата книжарници, да продължават да я препоръчват.  Mr. Green Жената се стресна и каза, че книгата била съвсем новичка и не са я преглеждали. Като й разказах с няколко думи какви съвети има в нея и че педиатърката с богатия опит е явно невидима, тя се усмихна и толкова.

Не съм очаквала да я свали от етажерката, но се надявам, че с времето ще се уверят, че има нещо нередно в тази книга щом търговията не върви.  Peace

# 30
  • Мнения: 5 401
... Според мен авторката не може да е лекар, още повече педиатър. Има нещо гнило

Има и още как! Тази жена с "богат опит" просто не фигурира в списъка на НЗОК и то не от сега! Аз не знам за педиатър, който да не работи с касата.  Sick

# 31
  • Мнения: 2 132
... Според мен авторката не може да е лекар, още повече педиатър. Има нещо гнило

Има и още как! Тази жена с "богат опит" просто не фигурира в списъка на НЗОК и то не от сега! Аз не знам за педиатър, който да не работи с касата.  Sick
Ами на частно, които практикуват, не работят със ЗК.

# 32
  • Мнения: 498
Или пък тези, които са практикували преди появата на НЗОК. На мен ми прилича на пенсиониран педиатър, така като чета извадените от Вас цитати.

# 33
  • Мнения: 4 546
мен ме съмнява въобще, че е лекар. иначе сигурно щеше да препоръчва сокчета от 3ти месец, дори и да е от старата школа. а лимонов и ягодов сок не знам кой лекар би ги препоръчал, дори и да препоръчва ранното захранване. за даване на това-онова в 4та седмица пък да не говорим  Confused

педиатри, които не работят със ЗК има. светилата в нашия град не работят със ЗК а работят на частна практика

# 34
  • Мнения: 192
Само като си помисля колко народ ще си я купи тази книжка и ще си отглежда детето по акъла на таз женица ми става лошо! Наистина трябва да сигнализираме в часът на мама. Някой пращал ли е мейл вече?

# 35
  • Мнения: 5 401
Имам под ръка и база данни със специалисти и Джи Пи-та, които НЕ работят с касата - там също не съществува такъв педиатър, но не съобразих да го напиша по-горе.

Остава вариант да е песниониран лекар - там вече нямам инфо.. Но издателството би могло да даде координатите й и да разберем що за същество е.

# 36
  • Мнения: 415
Тази книга я гледах дълго време в Пикадили ако не се лъжа и за малко щях да си я купя.

Иначе по въпроса за бебешкия плач цитирам от другата тема
Още малко от същият източник:
 "Плачът е полезен и за неговите бели дробове - да се разширяват, газообменът в тях да ства при пълен обем. Полезен е и за мускулите му, както вече стана дума.. "
 "След време детето ще различава деня от нощта. И не отивайте при него - може би отново ще заспи. Но ако зареве, ще трябва да станете, за да се убедите, че не се е подмокрило. Ако сте сигурни, че е сухо и не е гладно, а плачът е само покана за общуване, нека си пореве. Не отстъпвайте на капризите му (и не забравяйте, че за него е полезно да си поплаче - за развитието на белите дробове и мускулната система), изчакайте да му мине.
  И така, ако бебето плаче и вие сте сигурни, че освен каприз няма друга причина за неговия рев (сухо е, не е напълнило памперса, сито и здраво е), не отивайте при него. Следва, обаче, уместен въпрос: колко време можете да изчаквате, ако то продължава и продължава да плаче? Съберете търпение и издръжте до един час. Не позволявайте още от тази възраст (2мес) детето да почуства във вас слабост. В противен случай то ще расте капризно и ще прави с вас каквото си поиска. "
 п.с. последните няколко реда са с удебелен шрифт и в самата книга...

та комбинирахме с мъжо препоръките от тази книга + тези на една баба дето ми обясняваше как пердашела деветмесечното си внуче като плаче поне да знаело за какво реве, и сега нашият като ревне и викам "мъжо, сега трябва да го оставим един час да реве и чак тогава да го бием"  Mr. Green ама нали сме мекушави и си го гушваме веднага.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз направо не мога да повярвам за това, което пишете...
А хората, които са се подписали под тази книга (визирам Елена Василева и доцент Байкова, защотот те са ми познати като имена) наистина според мен си нямат идея какво пише вътре, защото това е абсолютно в разрез с "политиката" (ако мога така да се изразя), която те водят... Дали да не се обърнем и към тях да ги попитаме имат ли представа кое е това "светило" авторката...

# 38
  • Мнения: 5 500
Още малко от същият източник:
 "Плачът е полезен и за неговите бели дробове - да се разширяват, газообменът в тях да ства при пълен обем. Полезен е и за мускулите му, както вече стана дума.. "
 "След време детето ще различава деня от нощта. И не отивайте при него - може би отново ще заспи. Но ако зареве, ще трябва да станете, за да се убедите, че не се е подмокрило. Ако сте сигурни, че е сухо и не е гладно, а плачът е само покана за общуване, нека си пореве. Не отстъпвайте на капризите му (и не забравяйте, че за него е полезно да си поплаче - за развитието на белите дробове и мускулната система), изчакайте да му мине.
  И така, ако бебето плаче и вие сте сигурни, че освен каприз няма друга причина за неговия рев (сухо е, не е напълнило памперса, сито и здраво е), не отивайте при него. Следва, обаче, уместен въпрос: колко време можете да изчаквате, ако то продължава и продължава да плаче? Съберете търпение и издръжте до един час. Не позволявайте още от тази възраст (2мес) детето да почуства във вас слабост. В противен случай то ще расте капризно и ще прави с вас каквото си поиска. "
 п.с. последните няколко реда са с удебелен шрифт и в самата книга...
Не мога да си обясня що за човек би написал подобно нещо, може би самия той е живял така без любов, без прегръдка newsm78Просто е абсурдно да се държиш по този начин към бебе/дете.
Сещам се, че акушерките в болницата също гледаха с насмешка гушкането на бебето и всеки опит да го накарам да не плаче! Използваха същите думи: да му се развият дробчетата Shocked Tired Май би трябвало да ги накараме тях да поплачат малко, че да им се развият дробовете #2gunfire

# 39
  • Мнения: 491
Минавам на бързо да се запиша, че да не ровя после да търся темата. При първа възможност(утре) ще се включа Mr. Green.

# 40
  • Мнения: 3 760
 Sick
Тази книга е тотално плагиатство от древните (вече) пред и до Спок-ови текстове...
То бива да преписваш без грам мисъл, ама това наистина е подсъдно...

# 41
  • Мнения: 8 242
Якооооооооо  Mr. Green Mr. Green
Боже, как може тия изобщо да ги пускат да се издават  ooooh! То като в концлагер бе  Shocked
Тия хора като пишат, имат ли деца  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 2 467
лимонов и ягодов сок не знам кой лекар би ги препоръчал...

О има има... У наше село доФторицата препоръчва сезонните плодове, да не ги изтърват пресни. Пример: миналата пролет череши на бебе на почти 2 месеца. Майката дава, къде ще иде.

# 43
  • Мнения: 3 034
лелее, а аа си мислех, че първоаприлската тема за захранването е майтап.  ooooh! като гледам, те една част от нещата, препоръчани за захранване там са препоръчани вече в литературен вариант.
алоооу, момичета, що плагиатствате от специалистката, бре ?!? Mr. Green

# 44
  • Мнения: 3 718
 iviche, аз откъде мислиш, че черпих вдъхновение за първоаприлската  Mr. Green
Момичета, може ли някой да ми помогне как да формулирам писмото до предаванията ( Господарите и Часът на мама например). Дали да вмъкна цитатите, какво точно да напиша? Защото когато не си родител на малко бебе може би няма да ти се стори толкова абсурдна книгата на пръв поглед. Някой има ли контакт с тези предавания?

# 45
  • Мнения: 5 401
Шаманче, имах контакт с "Часът на мама", но поради стечение на обстоятелствата, вече не поддържам отношения с мацката. Всеки може да се свърже с хора от предаването чрез сайта им, дори може и да пуснеш тема в техния форум - колкото и да са хм-хм някои от майките там, мисля че ще се ужасят от тази книга.  Peace

... Защото когато не си родител на малко бебе може би няма да ти се стори толкова абсурдна книгата на пръв поглед...

Водещите и от двете предавания са родители - Боги има малък син, който е леко по-голям от моя, Ива има по-големи щерки, а Рачков има дете над годинка.  Peace

За заглавието - копни ни текста на писмото и ще измъдрим заглавие; цитати трябва да има задължително.  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 6 269
iviche, аз откъде мислиш, че черпих вдъхновение за първоаприлската  Mr. Green
Момичета, може ли някой да ми помогне как да формулирам писмото до предаванията ( Господарите и Часът на мама например). Дали да вмъкна цитатите, какво точно да напиша? Защото когато не си родител на малко бебе може би няма да ти се стори толкова абсурдна книгата на пръв поглед. Някой има ли контакт с тези предавания?

Мога да се пробвам да помогна, ама само кажи. Ако искаш, като напишеш нещо ми го прати на мейла да го видя и аз, не знам иначе как.
Според мен е добре да се вмъкнат цитати от книгата, т.е. да се обърне вниманието към някой спорни моменти (като например, написаното в началото от другите лекари и същественото различние в самата книга, противоречията с препоръките на СЗО, с храните алергени). Може да стане по-дълго, но поне да им светне, че все пак има нещо нередно в тази книга.

# 47
  • Мнения: 3 034
Шаманче, те вече са пуснали тема в техния форум. също толкова възмутени са, колкото и майки тук.
даже са предложили два варианта - или изобщо никога да не я канят тази жена, за да не и правят реклама, или да я поканят да се аргументира за глупостите,които е написала.  Peace
за "Часът на мама" става въпрос.

за съжаление, не мога да ти помогна с връзки. но за формулирането на писмото съм насреща.  Peace

# 48
  • Мнения: 398
 А и ако може и една подписчица да им треснем.
 Дано някои от педиатрите се нагърбят да направят анализ на книгата в някое предаване и да лъснат недомислиците на въпросната авторка.

# 49
  • Мнения: 3 718
А някой има ли под ръка систематизирани препоръките на СЗО, че да не ги търся специално. Ще съпоставя двете страни на нещата.

# 50
  • Мнения: 5 401
А някой има ли под ръка систематизирани препоръките на СЗО, че да не ги търся специално. Ще съпоставя двете страни на нещата.

Ще ти ги потърся.  Hug

# 51
# 52
  • Мнения: 5 401
Десет стъпки към успешно кърмене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1014

Съвети за изключително кърмене:

http://www.who.int/nutrition/topics/exclusive_breastfeeding/en/

Захранване:
http://www.who.int/nutrition/topics/complementary_feeding/en/index.html

Оптимален срок за кърмене + таблици:
http://www.who.int/nutrition/topics/optimal_duration_of_exc_bfee … ng_review_eng.pdf

Препоръки за хранене на бебета:

http://www.who.int/nutrition/topics/infantfeeding_recommendation/en/index.html

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А някой има ли под ръка систематизирани препоръките на СЗО, че да не ги търся специално. Ще съпоставя двете страни на нещата.
Както и препоръките на българското Министерство на здравеопазването, които казват за изключително кърмене до 6м (колкото и неясен да е терминът 'изключително' за много хора), където също се споменава за захранване не по-рано от навършени 4м, по-добре 6м.
Иначе аз, честно казано, към книгата не вземам отношение, точно защото всеки може да пише каквото си иска... Rolling Eyes Не се обиждайте, но е така.

# 54
  • Мнения: 398
 Който иска може да даде едно коментарче тук :  http://www.book.store.bg/c/p-p/c-12/id-21208/goliamata-kniga-na- … lina-dicheva.html

# 55
  • Мнения: 3 718
Бу, права си, че човек може да си пише каквото си иска. И издателите имат право да си издават каквото си искат. Но пък не е лошо да се каже на хората, да внимават с подобни съвети и защо. Не всеки има достъп до интернет и съвсем оправдано не всеки би повярвал на информация във форум. Но пък една такава лъскава и нова книга с именити специалисти в началото...как да не се съобразиш.
Това, което най ме дразни е следното, в днешно време само бързите кинти имат значение. Сигурна съм, че издателството е набарало някакъв стар текст, кой знае дали авторката изобщо знае. Никой не си е направил труда да провери адекватна ли е информацията. Хванали са няколко специалиста за предговора и е очевидно, че въпросните не са чели книгата защото иначе нямаше да има такова разминаване. Лъснали са една чудничка корица, лъскави реклами и хоп, те ти идеалния продукт. А реално никой не му дреме как ще се отразят съветите на децата и на родителите им, те вече са дали 16.00лв.
За да съм обективна пак ще кажа, че не всичко в книгата е глупост. Има и полезна информация.
Та те имат правото да си издават всичко що им душа сака, а ние пък имаме правото да кажем на хората да не купуват. Кой както ще.
Пърли, мерси  Hug

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Шаманка, нали отчиташ, че остаряла за нас информация за много хора си е съвсем адекватно звучаща, както те са си гледали децата?
Не защитавам книгата, просто се опитвам да погледна и от другата страна. Има много хора, на които не-разглезването на бебето по посочените начини си е точно реалност и вярно звучащо... Като добавиш ранното захранване, което също си има широка подкрепа - получаваш една съвсем адекватна книга...

# 57
  • Мнения: 3 718
Да де, ама "това-онова" на 4 седмица включващо портокал, касис, вишна, зеле, лимон, мандарина, малини и ягоди ? Има много деца, на които тези сокове няма да им навредят, на някои щи им докарат "само" колики и някои стомашни проблеми за в бъдеще. Но има и такива, на които ще им се отключат алергични реакции, ще стигнат до болница и ще се наложи дълго да спазват диета. Е не си заслужава риска.

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не спорим изобщо за актуалността на съдържанието Wink
"Това-онова" много закачливо звучи Mr. Green

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Впрочем, има ли я тази книга някой от Пловдив, да ми я заеме за ден-два? Не ми се дават грешни 16 лв.

# 60
  • Мнения: 3 718
"Това-онова" много закачливо звучи Mr. Green
Нали  Mr. Green
И аз започвам да си се чудя защо се впрягам толкова, ама познавам деца, които са със сериозни алергии и виждам колко е трудно за майките им. При някои от тях, реакцията се е отключила точно при ранно приемане на сок.

# 61
  • Мнения: 2 614
Според мен "Господарите...." са точното предаване защото на Мавриков жена му е дългокърмеща и той взима присърце подобни теми!  Peace

# 62
# 63
  • София
  • Мнения: 2 493
Да, през сайта на предаването gospodari.com можете да се свържете с тях. Аз също мисля, че би им допаднало... Освен това репортерката "Красиво ми е Яна" (или нещо такова) също има две момчета... Така че мисля биха се заинтригували от подобна "сензация"

# 64
  • Мнения: 721
Според мен "Господарите...." са точното предаване защото на Мавриков жена му е дългокърмеща и той взима присърце подобни теми!  Peace

И аз мисля за Господарите, още повече в цялата история има нещо гнило, голямо преписване е паднало, спомената лекарка е никому неизвестна... Може да излезе добра историйка от цялата работа.  Laughing

Да, всеки е способен да пише каквото си иска. Затова "атаката" трябва да е срещу издателството.

# 65
  • Мнения: 3 718
Момичета, току що писах на Господарите, а Скреч предложи да ме свърже с Часът на мама.
Ако ми се обадят, би ли искал някой да участва с мен, защото ще взема да се притесня и да пропусна нещо важно?

# 66
  • София
  • Мнения: 2 348
Е, ние сме българки все пак... като се стигне до действие всички се дърпаме  Blush . И аз в това число  Embarassed . Хайде по-смело, майчета!

# 67
  • Мнения: 6 442
Да оспамя малко темата Mr. Green

Преди малко не даваха ли Асенцето по бтв?? Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 491
Момичета, току що писах на Господарите, а Скреч предложи да ме свърже с Часът на мама.
Ако ми се обадят, би ли искал някой да участва с мен, защото ще взема да се притесня и да пропусна нещо важно?

Аз съм на линия. Но, ако може да се видим малко по-рано, че да хвърля личен поглед на книгата. И според мен трябва да се наблегне на:
1. Неоткриваемата авторка - нали е с дългогодишен стаж, пък аз не чух някой да я е чувал
2. На разминаването в рецензиите и същинското съдържание

Колкото до самият текст на книгата може да се направи съпоставка със СЗО, но както казва и Бу, всеки може да си пише каквото си иска. В случая обидната и скандалното е това, че уважавани професионалисти са се подписали под нещо, което принципно отричат Shocked и заблудата е за наша светлост Читателят-Родител! Разбира се, ако Господарите желаят могат да направят и няколко произволни интервюта с произволно избрани педиатри, като примерно ги запитат за полезността на лимоновия сок и от каква възраст трябва той да бъде въведен. И други подобни въпроси заимствани от книгата.

Ох, извинете за запетайките и лошия словоред, но съм доста уморена.

Шаманката, само кажи и ти пращам телефонния си номер и скайпа на лични Peace.

# 69
  • Мнения: 3 760
И аз искам да се включа, макар че се съмнявам да мога. Ама ще опитам.
Свирнете когато имате инфо, сомо моля на ЛС, а най добре давайте скайпове или кюта  Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 433
Момичета, току що писах на Господарите, а Скреч предложи да ме свърже с Часът на мама.
Ако ми се обадят, би ли искал някой да участва с мен, защото ще взема да се притесня и да пропусна нещо важно?
Ако никой друг не иска и не може (защото аз не се натискам), мога да те придружа. Имам известен опит пред камера, участвала съм в разни предавания като гост и коментатор.

П.П. опс, докато отговорът ми висеше неизпратен 2 часа докато къпех детето, са се появили желаещи. Значи аз оставам за дълбок резерв ако всички други отпаднат.

Добре ще е да се поработи върху това какво ще се говори, да се извадят най-фрапантните цитати и да се сравнят с препоръките на СЗО и т.н. Важно е да има подложка, за да се получи добре в предаването и да се постигне ефектът, който се цели.
Идеята на Мелодия за интервютата е много добра  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз имам опит и със самите Господари. Да не взема да омръзна на зрителите... Simple Smile
не знам дали сте гледали драмата с една докторка, която имах преди година и половина...

# 72
  • Мнения: 3 718
Благодаря момичета, ще ви пратя лс със телефон и скайп, та да се уговорим за някаква срещичка. Само дето не знам дали ще ми се обадят изобщо и кога, но ще пиша  Hug
Ако има някой, който е с добър английски или има препоръките на СЗО на български може да извади противоположните на авторката цитати за да имаме материал. На мен не знам дали ще ми остане време, че нещо не мога да се организирам тия дни.

# 73
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Извадете препоръките на МинЗдрав, по-добре, пак да кажа Grinning Факт е, че имаме и локални препоръки, които кореспондират с тези на СЗО, не бива да се пренебрегва.

# 74
  • Мнения: 3 718
Мерси Бу, бях изключила за това  Embarassed

# 75
  • София
  • Мнения: 2 348
Шаманката, писах на лични за  Часът на мама.

# 76
Здравейте, момичета! Аз съм Елена Василева - една от подписалите се в книгата. Направо съм в потрес- току-що разбирам, че книгата е на пазара и отивам със страшна скорост да си я купя, защото направо ме изпотихте с вашите коментари. Аз наистина не знам какво пише в тази книга. Когато преди време г-жа Дичева (ЖУРНАЛИСТ) дойде при мен за интервю за въпросната книга , тя ми каза, че идеята е да се създаде добър и съвременен продукт- коректив на всички знайни и незнайни автори от не-български произход, които се вихрят на нашия пазар. По принцип намирам идеята за добра, защото , съгласете се , има велики глупости по книжните магазини. Не знаех дори, че книгата ще бъде авторска , а останах с впечатлението, че тя ще обобщи опит и препоръки на наши специалисти. Моите такива бяха във връзка с необходимостта да се посещават курсове за предродилна подготовка, каквито аз самата провеждам.Беше ми обещано, че когато се подготви книгата за печат, ще ми се предостави възможност до се запозная с текстовете. А сега от вас научавам, че тя даже вече е на пазара. Явно съм се натресла на пачи яйца, но точно какви - предстои да разбера тепърва, защото коментариите ви изобщо не ми звучат добре. Отивам да си я купя! Поздрави - Елена.

# 77
  • Мнения: 3 718
Здравейте Елена, радвам се, че се включихте, защото така се потвърждават нашите опасения, че дори вие не сте разбрали сте се подписали. А това вече е силно некоректно от страна на издателя и може да се окаже лоша реклама за вас. Ако правилно съм разбрала д-р Дичева е измислено лице или греша. Може би ако нямаха претенциите на авторска книга, тогава разминаванията нямаше да звучат толкова нелепо. Но със или без реален автор в този текст има изключително остарели и вредни неща. Ще се радвам да пишете пак когато се запознаете с текста, дори и мнението ви да не съвпада с моето.
Момичета, писах и на двете предавания, за които говорехме. Все още нямам отговор, но ще видим.

# 78
  • Мнения: 5 401
... г-жа Дичева (ЖУРНАЛИСТ)...

Е, нямам думи! Това е подсъдно! Не зная какво пише на самата книга за авторката, но в нета тя се представя като педиатър с дългогодишна практика!!! И г-жа Дичева и издателите са за съд не само заради написаните ужасии, но и заради гаврата с имената на опитни специалисти.

По описанието на г-жа Василева излиза, че книгата е цяла измама, която е замислена преднамерно. Вероятно другите специалисти са получили същата информация:
... идеята е да се създаде добър и съвременен продукт- коректив на всички знайни и незнайни автори от не-български произход, които се вихрят на нашия пазар.

Ако можем да се организираме и да се свържем с останалите цитирани медицински лица и да излезем с общо становище, подозирам, че медиите ще се включат.  Peace

# 79
  • Мнения: 721
Що за самозвана докторка е г-жа Дичева?? Измамите в днешно време не свършват, easy money на гърба на хиляди бебенца, които се биха отглеждали в съответствие по "съвременните методи"

# 80
Момичета, пак съм аз. Още не съм купила книгата, но ще го направя до края на деня и ще ви дам мнението си за нея след като я прегледам. Включвам се отново само да поясня, че малкото име на журналистката, която ми взе интервю е НЕВЯНЯ. Пак Дичева!!!

# 81
  • Мнения: 5 401
Хммм.. тогава може би това е дъщеря, снаха или друга роднина на вероятно песнионирания педиатър Калина Дичева.  newsm78 Но все пак измамата си е налице.

# 82
  • Мнения: 3 718
Е, значи може да е съвпадение на имената и дано е така, щото иначе е мнооого нагло.
Малко оф топик, току що си спомних за онзи филм с Тодор Колев, той беше измамник и все се представяше с птичи имена  Mr. Green Пък тук са все цветни- Невена, Калина... Извинявам се ако бъркам, ама ми се стори забавно съвпадение

# 83
  • Мнения: 398
 Пуснах една малка темчика във форума на Издателството. http://www.kolhida.bg/index.php?page=Forum&topic=4&PHPSE … 4b99014ba5f2bbc2c да видим дали някой от издателите ще се включи.

 А иначе вчера видях в една книжарница книгата с електриков надпис върху нея - не купувайте.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 493
Хахаха верно ли това за надписа?

Аз пък я разлистих в една книжарница и не поомня много от не, но ми направи впечатление,ч е под интервютата пишеше нещо в стил "Интервютата са взети от "и-тука-име-което-не-запомних" " . Ама май не беше Невяна Дичева... Нещо пак с Д беше, ама не беше Дичева. Който има книгата да хвърли едно око след интервютата какво точно пише.

# 85
  • Мнения: 5 401
Пуснах една малка темчика във форума на Издателството. http://www.kolhida.bg/index.php?page=Forum&topic=4&2feab … 4b99014ba5f2bbc2c да видим дали някой от издателите ще се включи...

Включих се в темата! Бях твърде мека в изказването си!  Naughty  #Cussing out

# 86
  • Мнения: 2 614
Шамане и аз съм на линия за каквото ви трябвам, още повече, че ако е скоро съм в отпуск другата седмица, и до 21.04 включително!  Peace

# 87
  • Мнения: 398
 Вчера как се подразних.
 Взимам списанието "Моето бебе" и започнах да го прглеждам на бързо и хоп рекламка на въпросната книга.А в същото време имаше хубава статия за кърменето в списанието.
 И сега какво в списанието пише полезни неща , а в същото време рекламират книга пълна с безумиции.Малко кофти противоречие.


 Малко извън темата : в списанието имаше снимка на Алекс на Грозното пате и беше много сладък. bowuu

# 88
  • Мнения: 961
  И сега какво в списанието пише полезни неща , а в същото време рекламират книга пълна с безумиции.
Най-вероятно в списанието не са чели книгата! Издателството си рекламира продукта! Все пак иде реч за пари!  Confused
И аз писах във форума на Колхида!  Peace

Чудя се, дали би имало ефект, ако им бойкотираме издателството, ако не предприемат мерки да изземат книгата и да нанесат поправки в нея!  newsm78
Да препоръчваш подобни неща си е чиста форма злоупотреба с деца! В крайна сметка се подбуждат родителите да неглижират нуждите на бебето, което си е НАСИЛИЕ в чист вид!

# 89
  • Мнения: 3 718
  И сега какво в списанието пише полезни неща , а в същото време рекламират книга пълна с безумиции.
Най-вероятно в списанието не са чели книгата! Издателството си рекламира продукта! Все пак иде реч за пари!  Confused
И аз писах във форума на Колхида!  Peace

Чудя се, дали би имало ефект, ако им бойкотираме издателството, ако не предприемат мерки да изземат книгата и да нанесат поправки в нея!  newsm78
Да препоръчваш подобни неща си е чиста форма злоупотреба с деца! В крайна сметка се подбуждат родителите да неглижират нуждите на бебето, което си е НАСИЛИЕ в чист вид!
Не мисля, че можеме да бойкотираме каквото и да било. Но можем да кажем на хората да не купуват. Реални претенции могат да имат хората дали интервюта в предговора, те изглежда са били подведени за това под което слагат името си.

# 90
  • Мнения: 2 614
Какво значи да бойкотираме? Това е издателство, не можем да им забраним да печелят.... Но пък можем да разпространим чрез ТВ и радио, например, какви противоречащи на здравия разум съвети дават в подобни булевардни писания, без всякаква стойност....
Как подвеждат младите родители и как това може да доведе до здравословни проблеми на децата!
Мисля, че това е единственото, което можем да направим!  Peace

# 91
  • Мнения: 5 401
Какво значи да бойкотираме?...

Съгласен! Но аз продължавам да мисля, че цитираните специалисти могат също да се обединят и да разбият напух-и-прах авторката и издателството.  smile3560

# 92
  • Мнения: 2 614
Какво значи да бойкотираме?...

Съгласен! Но аз продължавам да мисля, че цитираните специалисти могат също да се обединят и да разбият напух-и-прах авторката и издателството.  smile3560

Да, Изи, така е, могат и сигурно сега след патърдията ще го направят, а ние може само да подпомогнем процеса! Но не и да вдигнем гражданска война...не че не можем да развеем байраците, просто в случая може да мине и без това  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 5 401
Разбира се, каква ти война! Нямаме за цел да настройваме обществеността срещу нас, а да я накараме да чуе и приеме гражданската ни позиция. Истината е в нас, а не в д-р Калина Дичева.  smile3540

# 94
Здравейте, момичета! Пише ви пак Елена Василева. Искам да ви разкажа докъде стигнах. В петък бях във Велико Търново и след като беснях от това , което чета за книгата, а и след като не можах да я намеря по път, реших да се обадя на Невяна Дичева! Тя много ми се зарадва, но за кратко, защото й зададох няколоко въпроса, които леееко помрачиха настроението. Като например: защо не знам, че книгата е на пазара вече, защо книгата е авторска, след като ми беше обяснено, че ще е микс от автори и каква е връзката й с д-р Дичева. Тя малка се пообърка на последния въпрос- Дичева била бащината й фамилия (интересно защо така съм я записала в телефона си!!!). Нямала нищо общо с Калина! Настоях да ми изпрати книгата и да ме запознае с г- жа Калина! Предполагам, че другата седмица ще имам честта! Ако някой иска да дойде с мен на срещата с авторката ще се радвам! Още повече , че съм ви задължена, защото от вас научих за цялата тази прекрасна история, в която е замесено името ми. Направо се страхувам от момента, в който ще притежавам тази книга, защото цитатите ви са потресаващи. Идеята беше съвсем различна- уверявам ви и ако беше направена така щеше да бъде супер- нещо като дневник - календарът на еврофутбол, ако имате впечатление, но много по- подробно и задълбочено. Поздрави- Елена!

# 95
  • Мнения: 3 718
Елена, благодаря отново за активността,  ще ми бъде интересно да дойда на срещата. Само ако може да ме предупредите от по рано, че да си намеря баба на разположение  Simple Smile
Нямам впечатление от календара на Еврофутбол, но книгата определено е писана като авторска.

# 96
  • София
  • Мнения: 6 269
Чакам с интерес развръзката. То малко заприлича на крими сериал това  ooooh!

# 97
  • Мнения: 3 034
здравей, Елена !
много се радвам, че се включваш, защото бях  изненадана от факта, че си участвала в предговора на подбно свободно съчинение. още повече като се има предвид, че ти самата говориш в лекциите си за късно захранване и изключително кърмене.  Peace
което още веднъж показва голямата некоректност и некомпетентност на авторката.
не бих се включила в среша засега, единствено защото не съм чела книгата, а  само цитатите, които са дали момичетата.  Rolling Eyes

Ива съм, бай дъ уей.  Laughing

# 98
  • Мнения: 6 442
Леле...Каква стана тя?   Shocked

Тази Невянка голямо мошеничка ще излеза май!
Много се радвам,че вие момичета(и най-вече Бадем),дадохте цитати,за да разберем за какво иде реч и да се разрови тази история! Hug

# 99
  • Мнения: 2 837
Хах, тук нещата станали като в криминале....Чакам развръзката с интерес и аз!

# 100
  • София
  • Мнения: 2 348
Шанти, отговарят ли ти от предавнията?

# 101
  • Мнения: 3 718
Не беее, още никой не ми се е обадил. А и писмото пак ми се върна  Sad
Дай им мойте координати, а ако искат ще звъннат. От Господарите нищо няма.

# 102
  • Мнения: 6 442
Шаманке,нали на Мавриков жена му пишеше във форума.Някой познава ли я?

# 103
  • София
  • Мнения: 2 348
Ми да вземем да звъннем по телефона? Че мъжлето ми отказва "Да се занимава повече с моите глупости"  smile3515 . Казал им бил, а ние да сме звъннели по телефона. Ама аз от къде да знам какво да им кажа? Че едно си е да се възмущаваме във форума, пък друго - да подготвяш аргументи за пред всички БГ майки.
 Ако ме инструктирате какво точно да кажа, ще звънна. Или да им дам телефона на Шаманката и да кажа, че тя има подготвен "рецитал" за книгата. Става ли?

# 104
  • Мнения: 3 718
Скреч, дай им телефона ми. Или пък ще взема сама да им звънна, но предпочетох да пиша мейл. Ако знаех, че ще ми се върне 1000 пъти... Rolling Eyes
На Мавриков жена му не я познавам, ама тя може просто да не е чела темата. Може пък да се обадят, знам ли

# 105
Здравейте! Днес имах среща с г-н Любен Сирийски- редактор на въпросната книга. Изключително културен човек, който си заслужава да познаваш! Момичета, той ми обеща активно съдействие за среща с г-жа Калина Дичева. За съжаление тя в момента е в чужбина, но когато се прибере , г-н Сирийски пое ангажимент да организира въпросната среща. Тук е мястото да отбележа, че издателството се чувства засегнато от случващото се във форума, въпреки че аз мисля, че те нямат отговорност за истинността на написаното. За това носи отговорност единствено и само д-р Дичева! Както и да е! Издателството също ще излъчи представител на въпросното мероприятие- това е тяхно право. Аз силно се надявам да има желаещи от вас да дойдат с мен и колкото сме повече, толкова по-добре! А иначе вече имам книгата и ще я чета с интерес! Поздрави- Елена! Simple Smile

# 106
  • Мнения: 6 442
Много се радвам,че има развитие! Дано само д-р Дичева наистина да е в чужбина и това да не е просто някаква извинение.
А наистина ли издателството не носи отговорност за това,което издава? Rolling Eyes

# 107
  • София
  • Мнения: 2 493
Никът на жената на Мавриков е Валентина. Може така да се свържете с нея на ЛС.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 269
Много се радвам,че има развитие! Дано само д-р Дичева наистина да е в чужбина и това да не е просто някаква извинение.
А наистина ли издателството не носи отговорност за това,което издава? Rolling Eyes


И на мен това ми се стори странно - как така не носят отговорност? Значи те могат да издадат и книга с нациски идеи, така ли?
И от какво точно са се засегнали издателите?

# 109
  • Мнения: 2 614
Аз я познавам, но от доста време не съм я срещала да пише във форума! Отчетната е Априлки 2005, може пък там да пише от време навреме!  Peace

П.С. Ето и профила Валентина Че и Мавриков ще става татко за втори път  Grinning

# 110
  • Мнения: 3 718
Да ви кажа, малко ми е неудобно да и пиша на тази Валентина. Някак е... кажи на мъжа ти да каже на еди кой си, че тук една книга е лекинко абсурдна... Thinking

# 111
  • Мнения: 5 401
Шаманче, пусни й линк към темата и с 2 думи й обясни за какво говорим тук. Всички я молим за съдействие, за да се свържем с "Господари на ефира".  Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз звънях на редакторката, на Часът на мама. Каза, че ще прати меил на теб - Шаманката и така да направите връзката. Пак ми продиктува адреса си и той беше точно така, както съм ти го пратила втория път. Нямам представа защо ти се връщат меилите.

# 113
  • Мнения: 398
 E това ,че издателството нямало вина е малко странно.Сега само си прехвърлят топката.
 На мен ми е много интересно "Има ли наистина Калина Дичева?" ; "Наистина ли е педиатър?" Или просто са сложили някакво име и хоп - ето автор.Дано се завърне от чужбина и да даде малко инфо за източниците ,които е ползвала при написването на книгата.

 Преди няколко години имаше една книга ,на която пишеше ,че авторът и е някой си доц.Каменов.На мен ми хареса книжката и като разрових и бре нищо не намирам за този човечец.Миналата година случайно гледам едно предаване по някоя от кабелните и излиза една студентка и казва ,че точно тя е авторка на тази книга и ,че от издателството и забавили хонорара.Свързаха се с издателството и след дълги увъртания те си казаха истината.Така с д-р ,доц.,проф. по добре се харчили. Wink

# 114
  • Мнения: 5 401
Хммм... как е възможно издателството да не носи отговорност, като те също имат права върху книгата?! Ще питам хора, които са наясно..

# 115
  • Мнения: 502
за да обърнат внимание "Господари на ефира" не е ли по-добре проблема да се формулира по леко по-различен начин
зная, че конкретната книга нас ни вълнува много, но самото предаване не се гледа основно и само от майки, а от доста широка аудитория, и за да достигне нашия проблем до тв му трябва една по-широка рамка за начало
какво имам предвид:
българина традиционно е свикнал да вярва на това, което пише по дебелите книги
и с пълно право, защото книгите са били тези, които са ни просвещавали и са  ни водили стотици години в най-трудните ни времена като народ
в същото време в настоящия момент в България, оказва се, явно няма адекватно законодателство, което да ограничава допускането до пазара на книги, насочени към здравето ни и това на децата ни, издавани от недобросъвестни "автори", които престъпно се кичат със звания доктор, професор... 
и от там вече да се направи връзка с конкретната книга, която явно е писана не от лекар, а интересно дали изобщо е писана от майка??!, и за доказано опасните "съвети" в нея

# 116
  • Мнения: 3 718
кокошчица, по подобен начин бях написала писмото до Господарите. Е ясно е, че никой не може да забрани на издателството да издаде каквото си иска, но те злоупотребяват с "авторството" и с неадекватната информация. Пак ще повторя, че в книгата има и полезна информация, особено за по големите деца, но тя бледнее пред глупостите в началото.
Искрено се надявам авторката да съществува и наистина да е педиатър. Иначе това си е измама. А издателството носи толкова отговорност, колкото печели от продукта.

# 117
  • Мнения: 3 718
Момичета, днес ми се обадиха от Господари на ефира и в четвъртък имаме среща за да им разкажа за книгата. Чак не ми се вярва, то толкова време мина, но явно докато прегледат всички сигнали...та чак сега  Simple Smile
Ако някой иска да се включи, да казва. Ще се видим в парка Заимов

# 118
  • Мнения: 616
Чакаме развитието с интерес!  Peace

# 119
  • Мнения: 6 442
Шаманке,страхотна новина!  Hug Дано наистина има развитие на случаят.
Жалко,че не мога да се включа и аз!
Знам,че Мелодия имаше желание!Дано се обади! Peace

# 120
  • София
  • Мнения: 2 348
А тези от "Часът на мама" не ти ли звъняха? Нормално!  Rolling Eyes На дневен ред в предаването не е майчинството, а окултните практики и езическите обичаи.
 Защо въобще го кръстиха така това предаване  newsm78
 

# 121
  • Мнения: 3 718
skrech , говорих преди време с редакторката им, ама после нищо. Тамън си мислех, че историята се забрави.

# 122
  • Мнения: 6 442
Особено откакто предаването е на мястото на Искрено и лично,май наистина объркаха тематиката... Thinking

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Много се радвам,че най-накрая има развитие.Аз въпросната книга я получих като подарък.Добре че си имам обаче ИНТЕРНЕТ и съществува бг-мама Mr. Green.Просто исках да имам нещо на хартия,като доброто старо време и казах на майка ми да ми вземе накаква книга.Носи ми тази още преди да родя и половината неща в тотален разрез с прочетеното из нета(не че всичко е напълно вярно и там,но всеки може да си направи изводите кое е добре и кое не).Ако ще са необходими някакви цитати или да я снимам-свиркайте!
Бу няма проблем да ти я дам,дори бих могла да ти я подаря-това безценно съкровище Laughing

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 01:37 от Mirkam

# 124
  • Мнения: 247
Боже що за простотия ще е тази книга  newsm78
Аз дето гледам първо дете и почти нищо не знаех преди да се роди щях да се замисля доста над тези думи за този тип захранване Thinking
Госпожата дето е писала тази книга дали има деца? Много ми е интересно newsm78

# 125
  • Мнения: 491
Ей, чудесно! Има развитие по въпроса Hug. Аз наистина бих взела отношение, но така и не съм видяла книгата на живо. Иначе в четвъртък имам ходене към центъра по нотариуси и после се връщам в квартала, че съм на преглед. Ако някой на близо (Надeжда) има това спорно писание нека ми го даде днес да го прехвърля Simple Smile. Шаманката от колко часа ви е срещата?

# 126
  • Мнения: 3 718
Melodiya , от 4.30 е срещата. Ти ако прегледаш началото на темата, ще видиш цитатите от книгата. То това си е есенцията. Ако искаш пиши ми на ЛС

# 127
  • Мнения: 5 401
Еееее, браво! Най-после развитие!  Simple Smile После да разказвате!  Peace

selenato, ще участва ли?! Нейното мнение и историята й е важна!  Peace

# 128
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
selenato, ще участва ли?! Нейното мнение и историята й е важна!  Peace
Пишете й, момичета. На лични и/или на мейл/телефон.

# 129
  • Мнения: 3 718
Еййй, че съм залупена, съвсем забравих за selenato Веднага ще и пиша.

Писах и, дано се включи  Peace

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 14:15 от Шаманката

# 130
  • Мнения: 491
Melodiya , от 4.30 е срещата. Ти ако прегледаш началото на темата, ще видиш цитатите от книгата. То това си е есенцията. Ако искаш пиши ми на ЛС

Шаманката, този час ми е направо невъзможен. Аз ще съм в центъра по работа сутринта. А няма как да отложа доктора за следобед, че то е контролен преглед (закъсах го с екзема по ръцете и още не мога да се оправя Cry). Та просто ми е невъзможно по това време да "отскоча" от Надежда до центъра. А в петък пътуваме та и багаж ще стягам. За всеки случай ще ти пратя телефона си на лични, ако има някаква промяна в мястото на срещата да се чуем Peace.

# 131
  • Мнения: 2 614
Шамане, късно виждам темата. Не можех да работя на РС за 1 седмица, че ми се скапаха очите. Ако има нужда от нещо - на линия съм!  Peace

# 132
  • Мнения: 6 442
Шаманке,какво стана?Как мина срещата?  Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 3 718
Срещата мина добре, разказах каквото можах. Ще видим те какво ще излъчат. Свързах се със selenato, но тя нямаше възможност до дойде. Но пък им дадох нейния телефон и се надявам да се свържат с нея. Не можаха да ми кажат кога точно ще се излъчи, май около 2 юли, ама ще питам пак. До тук каквото можахме, направихме  Simple Smile
Правде, мерси, оправяй се бързо  Hug

# 134
  • Мнения: 6 442
Браво!Дано да се свържат със selenato,за да им обясни и тя за какво иде реч  Peace Hug Напомни ни началото на юли да гледаме,че мн забравям в последно време  Confused

# 135
  • Мнения: 3 034
браво, Шаманке !  Peace

# 136
  • София
  • Мнения: 2 348
Задължително да пишете кога ще се излъчи, че да не пропусна сеира  Mr. Green .

# 137
  • София
  • Мнения: 2 348
Какво стана?

# 138
  • Мнения: 2 614
Шамане, какво става, кога ще е предаването...или вече го изпуснахме?

# 139
  • Мнения: 6 442
Не мисля,че сме го изпуснали,защото Шаманчето каза,че ще е ш началото на юли..А и аз го гледам горе-долу редовно и нищо не съм видяла.

# 140
  • София
  • Мнения: 6 269
Не мисля,че сме го изпуснали,защото Шаманчето каза,че ще е ш началото на юли..А и аз го гледам горе-долу редовно и нищо не съм видяла.

Дано да каже, кога е точно, че аз все забравям да го гледам  ooooh!

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 23:27 от catty m

# 141
  • Мнения: 3 718
Не сме го изпуснали...май  Simple Smile
Ама и на мен информацията ми е толкова, началото на юли. А още ги чакам да се обадят и да ми върнат книжката  Wink

# 142
  • Мнения: 99
Срам ме е, защото я подарих на една приятелка която чака бебе. Пък и тя не е от тея дето смятат да кърмят много, та сега съвсем я отказах.

# 143
  • Мнения: 6 442
Срам ме е, защото я подарих на една приятелка която чака бебе. Пък и тя не е от тея дето смятат да кърмят много, та сега съвсем я отказах.
Може да и кажеш да гледа предаването  Wink

# 144
  • Мнения: 3 718
Момичета, много съм разочарована! Чакам аз от седмици да ми се обадят от "Господари на ефира", че да ми върнат книгата и днес им звъннах. Няма да излъчат репортажа. Били говорели с педиатри и те били разделени на лагери, а и проблема не бил толкова от значение, че чак да излъчат репортаж  Rage
Ами да, не е от особено значение, че някакво шмекерно издателство е изровило допотопно четиво, лъснало го е с няколко страници реклами и сега го продава като най съвременното помагало на младия родител. Хич няма значение колко бебета ще страдат от реакциите на "това-онова" сокче от лимон и ягодка, което ще си пийнат преди да навършат 3 месеца. Важното е, че издателя ще спечели предвидените парици.
Може би наистина това са дребни проблемчета на шепа фанатизирани майки, ама ме е яд.
Кучето си лае, кервана си върви, както казват хората. Чувствам се глупава и незначителна. Поне да не ми се бяха обаждали въобще. Сега само ме ядосаха и загубиха като зрител.

# 145
  • Мнения: 398
 E няма що !!!

 Ако това не е важно здраве му кажи.Като гледам напоследък репортажите им и се чудя колко безмислени има, на фона на този проблем.

 Не се ядосвай Шаманче , благодарим ти искрено за усилията ,които положи.  bouquet

 Е то остана  да се пробва при Милен Цветков и евентуално Валя Ахчиева.

# 146
  • Мнения: 2 829
Не се ядосвай, за съжаление са доста нещата, които никой не контролира и на никой не му пука.... Както хранителните добавки, които се продават в аптеките, количеството флуор а млякото, което дават в ДГ, примери много.
В конкретния случай си мисля, че единственото, което може да се атакува е авторството на книгата-някой разбра ли дали Калина Дичева съществува всъщност и ако да, то дали е педиатър? И ако може някак да изнамерим оригинала-ако е чуждоезично издание вероятно го отпечатват от името на български автор за да не плащат права, което си е подсъдно. По принцип, би могло да се съди авторката на книгата заради съветите, които дава, но трябва да има нанесена вреда-т.е. например бебе получило алергия от сок от малкини....

# 147
  • Мнения: 498
Били говорели с педиатри и те били разделени на лагери, а и проблема не бил толкова от значение, че чак да излъчат репортаж  Rage

То точно в това е проблема за мен - тези лагери между педиатрите. Можеха да направят добре да се разяснят тези различия в ефир, а не да ги омаловажават.

Имам две деца. Преди 10 г. отглеждах синът си по единствените тогава съвети за захранване със "сокчета от това-онова". Бебето сега отглеждам по друг начин ... Дали повечето майки трябва да правят проби и грешки за да изберат?

От своя страна благодаря на Шаманката за усилията, които положи! Смятам, че предаването изгуби!

# 148
  • Мнения: 6 442
 Shocked Това наистина не го очаквах  Shocked
Шаманче,не се ядосвай! Hug Направи всичко възможно!

А "Часът на мама" дали няма да се навият на нещо?Въпреки,че в последно време тематиката им хич не се връзва с насочеността на предаването Thinking

# 149
  • София
  • Мнения: 2 348
Шаманке, благодаря за усилията!   bouquet
 Репортажът можеше да е дори за фрапиращата разлика между предговора и съдържанието, но щом така са решили  Tired .
 Сега явно има и друга книга, която трябва да обсъдим  Wink Рецептурника за детските градини. Същата работа - няколко страници блестяща теория, последвана от уникални рецепти, които нямат нищо общо с теорията.

# 150
  • Мнения: 94
Шаманче, не се ядосвай. Благодарим ти за усилията Hug
А те ме загубиха като зрител Crossing Arms

# 151
  • Мнения: 961
Тъжна работа!  Sad Жалко, защото големи глупости дават понякога, а това си е сериозен проблем. И не само сокчетата от "това-онова" са проблем в тази книга! Ужасни са съвети, които карат родителите да оставят децата си да плачат до посиняване! Това е ужасно насилие над толкова мънички и беззащитни същества!
Шаманка, и мен ме изгубиха като зрител!

Общи условия

Активация на акаунт