Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 4 -

  • 19 092
  • 364
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 443
Момичета,просто нямам думи! Shocked
С огромна изненада прочетох в новият брой на сп.Моето бебе и аз(което по принцип много уважавам,точно заради статиите свързани с кърменет) реклама на книгата на д-р Калина Дичева Голямата книга на мама и татко!!!!!

Цитирам:
"Книгата концентрира опита на известни български лекари,специалисти по детското хранене,педагози и учители.
.....Тази книга ще ви научи каква храна да приготвяте,как да се борите с ината му,как да постъпвате,когато иска от вас невъзможни неща."

Ако искате може да напишете по един гневен e-mail,за да ни обърнат внимание на списанието.Адреса им е: office@moetobebe.net

# 286
  • на село
  • Мнения: 1 028
 Shocked

Този брой ли?


Тия хора май съвсем не са в час...

# 287
  • Мнения: 6 443
tatyana_77 ,да точно за този брой на списанието става въпрос- април 2008.
Страница 22  Peace

# 288
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами какво да се прави-списанията се изхранват от реклами...не мислете,че редакторката е седнала да прегледа книгата преди да приеме парите за рекламата.Пишете мейл на списанието,може да се навият да пуснат критика на книгата.Но това ще им спре паричките от рекламата все пак Mr. Green

# 289
  • Мнения: 721
Ами какво да се прави-списанията се изхранват от реклами...не мислете,че редакторката е седнала да прегледа книгата преди да приеме парите за рекламата.

В такъв случай поне аз ще забравя да си го купя този месец.

# 290
  • София
  • Мнения: 2 348
Дадох своята лепта  Naughty Пуснах e-meil .



ок не съм се изразил правилно. значи човекът, сърните, човекоподобните маймуни и морските свинчета са единствените бозаиници които не си синтезират сами вит. ц. трябва да го поемат от храната. ако го е приела майката - ще го има в храната, ако не няма- за разлика от при кравите да речем където си го има в храната независимо от приема.
ама я пак обясни, ако може, че никак не разбрах.

# 291
  • Мнения: 433
Ами какво да се прави-списанията се изхранват от реклами...не мислете,че редакторката е седнала да прегледа книгата преди да приеме парите за рекламата.Пишете мейл на списанието,може да се навият да пуснат критика на книгата.Но това ще им спре паричките от рекламата все пак Mr. Green
Случаят вероятно е далеч по-лесен. За реклама на книги обикновено се прави бартер - пуска се малко каре за книгата, а издателството предоставя 10-на екземпляра за награди на читатели и т.н.
Което в конкретния случай е лош вариант за наградените майки ooooh!

И аз ще пусна мейл сега.

# 292
  • Мнения: 3 718
Момичета, като се заговорихме пак за книгата, аз нали се наех да я прегледам. Не ми остава много време, но забелязвам един парадокс. В предговора има интервюта с известни педиатри, психолози, диетолози и други светила. Техните думи са точно противоположното на съдържанието на книгата. Та питам се две неща, тия хора знаят ли под какво се подписват? И изобщо нормално ли е да има такова разминаване в съдържанието.
Цитирам психоложката Хенриета Илиева-Стоянова:
"...детето се пои с обич през цялото време. Вярвам на максимата, че то трябва да усеща любовта на родителите си винаги... Преди да затвори очички, за да заспи, детето трябва да знае, че мама и тати са му простили пакостта, че са го прегърнали, погалили са го....В никакъв случай не бива децата да си лягат наказани."

А сега произволен цитат от авторката д-р Калина Дичева:
" Не трябва от първите дни, без да има нужда, да държите детето на ръце, да го люлеете, за да го приспите. Бебето много бързо ще свикне с тези екстри и вече няма да може без тях, ще ги изисква, ще капризничи. И ако мама следващия път е заета и не може да го приспи така, то ще пусне в обръщение тежката кавалерия - ще крещи и плаче, докато постигне своето.... И така вашето бебе ще стане глезено."

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 10:54 от Шаманката

# 293
  • София
  • Мнения: 2 348
Шаманката, пусни и ти едно имеилче, че си по-запозната със съдържанието.

# 294
  • Мнения: 3 718
skrech , не виждам смисъл да се пускат мейли на списанието. Те рекламират това за което им се дават кинти. По скоро държа да се обърнем към Часът на Мамам или Господарите, но аз това вече съм го казвала.

# 295
  • Мнения: 492
Аз пак да кажа, че подкрепям идеята за "Господари на ефира". Дайте да решим нещо твърдо и да действаме. Ако искате да си направим една работна среща, на която задължително трябва да разполагаме с книгата. Да избистрим политиката си Wink и да звъним на господарите.

Нямам против "Часът на мама", но това предаване го гледат много по-тесен кръг зрители, най-вече защото се излъчва в рамките на работния ден. Работещи бременни, свекърви, тъщи и подобни роднини, както и приятели на бъдещи и настоящи мами трудно биха могли да го гледат, а точно те ще купят книгата за подарък. Освен това има и много семейства, които тепърва започват да правят бебета и също не стоят пред телевизорите си през седмицата в 15:30ч. Naughty.

# 296
  • Мнения: 3 718
Аз пак да кажа, че подкрепям идеята за "Господари на ефира". Дайте да решим нещо твърдо и да действаме. Ако искате да си направим една работна среща, на която задължително трябва да разполагаме с книгата. Да избистрим политиката си Wink и да звъним на господарите.

Нямам против "Часът на мама", но това предаване го гледат много по-тесен кръг зрители, най-вече защото се излъчва в рамките на работния ден. Работещи бременни, свекърви, тъщи и подобни роднини, както и приятели на бъдещи и настоящи мами трудно биха могли да го гледат, а точно те ще купят книгата за подарък. Освен това има и много семейства, които тепърва започват да правят бебета и също не стоят пред телевизорите си през седмицата в 15:30ч. Naughty.

Съгласна съм

# 297
  • Мнения: 1 984
Момичета, като се заговорихме пак за книгата, аз нали се наех да я прегледам. Не ми остава много време, но забелязвам един парадокс. В предговора има интервюта с известни педиатри, психолози, диетолози и други светила. Техните думи са точно противоположното на съдържанието на книгата. Та питам се две неща, тия хора знаят ли под какво се подписват? И изобщо нормално ли е да има такова разминаване в съдържанието.
Цитирам психоложката Хенриета Илиева-Стоянова:
"...детето се пои с обич през цялото време. Вярвам на максимата, че то трябва да усеща любовта на родителите си винаги... Преди да затвори очички, за да заспи, детето трябва да знае, че мама и тати са му простили пакостта, че са го прегърнали, погалили са го....В никакъв случай не бива децата да си лягат наказани."

А сега произволен цитат от авторката д-р Калина Дичева:
" Не трябва от първите дни, без да има нужда, да държите детето на ръце, да го люлеете, за да го приспите. Бебето много бързо ще свикне с тези екстри и вече няма да може без тях, ще ги изисква, ще капризничи. И ако мама следващия път е заета и не може да го приспи така, то ще пусне в обръщение тежката кавалерия - ще крещи и плаче, докато постигне своето.... И така вашето бебе ще стане глезено."

това ми напомня коментарите към книгата на др Спок. човека казва едно - те точно обратното...

# 298
  • София
  • Мнения: 2 348
Гласувам "ЗА" Господарите.

# 299
  • София
  • Мнения: 12 245
  Аз имам предложение да се пусне нова тема за проблемите с тази книжка, тай като настоящата тема лекичко се разводнява.

Общи условия

Активация на акаунт