Ходите ли с мерак на работа?

  • 3 623
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 622
Самата работа не я харесвам,харесва ми това,че излизам от къщи,че се общувам с други хора,че се разтоварвам от мъжа ми и децата(предвид 3 години седяне в къщи Rolling Eyes)

# 46
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Много харесвам работата си  Peace
Може би защото съм съсобственик Blush

Но стресът идва много - понякога наистина много  Tired
проблемът е обаче в нас - още сме начинаещи и колкото и да се опитваш да си врял и кипял, понякога не става.
А и инвестициите които ще продължаваме да правим поне още 5-6 години ни правят доста по-бедни от обикновен служител.
За мен май откриха графата - беден много беден шеф  ooooh!

# 47
  • Мнения: 1 212
В момента , не .... просто не ходя на работа  Peace
Преди, когато нещо ми е било "не на кеф" в нещата там съм гледала да съсредоточа вниманието си в мисли за датата и величината на сумата, която ще получа като възнаграждение ....
Ако въпросната сума не провокира позитивно настроение  .... мисля за нова работа  Wink Sunglasses
Звучи малко цинично, та да допълня  ....
Ако смятам, че въпреки сумата работатата ми носи прекалено негативи, повече от тези които бих имала на друга такава при същата сума ..... отново мисля за нова  Peace

# 48
  • Мнения: 6 993
Мога да се изсмея на този въпрос. Confused
Не, не ходя с мерак. Мразя я от дън душа.
Друго обаче няма за хора с езици.
Или ще е тая простотия, или секретарка, за което вече ми казаха, че не ставам.
Или преводач, с което ще умра от глад, а по цял ден ще се дзверя в букви Rolling Eyes
Иска ми се да съм учител, но мъжът ми не е стигнал финансовото ниво, при което аз да мога да си позволя да работя за 300 лв. Rolling Eyes

# 49
С мерак не ходя  от известно време,  а отначало ходех.Но не е заради работата или заради колеги.Обичам си я.Даже шефовете са ме записали на някакви семинари  за повишаване на квалификацията, което означава повишение.Просто не виждам смисъл в това ходене на работа.Даже и с повишението парите пак няма да ми стигат, покрай тези заеми за къщата.Мъжа ми все  не си намира  работа да му пасва / не , че работа  за него няма- има/, но...Иска да е за много пари, ама ние междувременно  сме на път да станем клошари ConfusedНаправо  вече ми  писна.А работата ми е хубава.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 390
Даже с голям мерак! Simple Smile
Когато има повече от 2-3 дни почивни, започвам да нервнича вкъщи и да сънувам работата си!
Добре, че родих, че да започна и аз да се прибирам навреме от работа!

# 51
  • Мнения: 277
Не, не ходя с мерак на работа. Работата ми е спокойна , шефката е готина, нямам други колеги, съответно няма сплетни и клюки. НО! Заплатата ми е крайно недостатъчна и това естествено ме изнервя, до момента, до който парите ни стигаха, нямаше проблем, но от няколко месеца насам нещата коренно се промениха. Не съм свикнала да живея кой знае колко нашироко, но пък и не съм свикнала по този начин едва да свързваме двата края до следващата заплата. Затова мислим за емиграция в чужбина, тук оправия няма. Не ме интересува толкова какво ще работя, интересува ме какво ще получавам срещу това и, ако то ми е достатъчно, за да живея нормално, ще ходя с желание на работа  Peace

# 52
  • Под липата
  • Мнения: 620
... Не ме интересува толкова какво ще работя, интересува ме какво ще получавам срещу това и, ако то ми е достатъчно, за да живея нормално, ще ходя с желание на работа  Peace
Права си! Понякога се чудя на себе си - що за неблагодарно животно съм ?! Поне имам работа, че и добре платена ... Нямам право да се оплаквам!
 Просто, явно, понякога много ми писва и стресът ми идва в повече...., но без работата щеше да ми е по-зле.
 Само да нямаше интриги ....., но..

# 53
  • София
  • Мнения: 1 654
Много рядко се случва да тръгна подтисната за работа. Харесвам си и работата, и колегите Peace

# 54
  • Мнения: 363
ходя с отвращение на работа
с колежката сме в студена война, не си говорим въобще
дразни ме адски много и за най-малкото нещо е в състояние да ми вдигне кръвното и то за стотни от секундата
преди да дойда в тази фирма съм работила с къде-къде по-интелигентни и способни хора,
но тази г-жа смята,че е незаменима и че фирмата има работа благодарение на нея
а и не само тя - май половината ми колеги са така
ох, добре, че ми дадоха болнични, че въобще не се издържаше вече

# 55
  • Мнения: 173
Преди да излезна в майчинство ходих на работа с удоволствие почти всеки ден.Работих със страхотен колектив.

# 56
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Да, дори понякога си мисля че съм работохоличка. Нямя да описвам симптомите, споменати са тук-там Peace

# 57
  • гр.София
  • Мнения: 362
напоследък нещо - не, вече 7 години съм на нея, преди влагах доста енергия, емоции, но напоследък се чувствам изморена, не ми се работи, ходя - не с мерак, чакам отпуската, че да релаксирам малко  Sunglasses.

# 58
  • гр.София
  • Мнения: 362
Не!
И аз работя в зверилник. Аман от самозабравили се колеги и шефове, които се мислят за полубогове.   Close
Нямам 2 мин нито за обяд, нито за кафе, нито за личен разговор по никакъв повод.  Close
Планирам (надявам се успешно!) скорошна раздяла със "скъпата" ми фирма.

във връзка с това утре ще сложа един правилник за вътрешния трудов ред, нещо от рода, че ако видиш колега, който се е подпрял на брадичката си и хърка - лекичко да го загънеш и да излезеш от стаята за да не му пречиш да си почине  Laughing.

# 59
  • Мнения: 2 386
Блазе ви, аз имам обратното на мерак.. Искам да съм работохоличка, ама няма..

Общи условия

Активация на акаунт