Бебешка кал

  • 4 980
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
При появата на тези корички нормално ли е да зачервено около по-твърдата част? Thinking

# 16
  • Мнения: 1 581
При появата на тези корички нормално ли е да зачервено около по-твърдата част? Thinking
При Виктор нямаше никакво зачервяване, нито сърбеж, нито нищо. Може би е по-добре да питаш педиатърката. Но вероятно се случва.

# 17
  • Мнения: 1 722
Някой би ли ми обяснил стъпка по стъпка какво се прави, защото вече няколко пъти мажа бебо /и със зехтин, и с бебешко олио/, чакам от половин до час и половина, после реша - пробвах и с четка и с гребенче, и преди банята и след - и почти нищо не пада. Дори като че ли се разраства  Sad.

# 18
  • Мнения: 8 769
Не знам точното наименование бебешка кал , лепка и т.н Трябва ли да се маже с зехтин за да се махне или сама ще падне, как да процедирам моля кажете как е било при вас.
Казва се крусти или млечни корички. Да, изпитано средство-преварения зехтин.
Сина ми имаше крусти като за световно. Докато се усетя станаха едни такива твърди, като на алигатор Sick Мажех го час-два (а понякога и повече време)преди къпане с преварен зехтин, къпех и тогава разресвах с четка (а по-късно и с гребен). Махнаха се от три пъти. Сега има нещо като меки люспички-смятам да направя процедурата още веднъж.
При появата на тези корички нормално ли е да зачервено около по-твърдата част? Thinking
Мисля че да-и на главата на сина ми имаше зачервяване, когато го разресвах-също, но сега вече с изчезването на коричките,изчезна и червеното.
Някой би ли ми обяснил стъпка по стъпка какво се прави, защото вече няколко пъти мажа бебо /и със зехтин, и с бебешко олио/, чакам от половин до час и половина, после реша - пробвах и с четка и с гребенче, и преди банята и след - и почти нищо не пада. Дори като че ли се разраства  Sad.
Значи, ако са станали по-твърди и повече остави зехтина да действа по-дълго време и разресвай след къпане. Съмнявам се бебешкото олио да подейства. Зехтина е добро мазило, ползвано от древни времена в козметиката!

# 19
  • Мнения: 3 926
Както е писала Ми5 казват се крусти или по скоро "бебешка кЕл", а не кАл. И се решат в посока от челцето към тила - с/у посоката на растежа им. На племенника ми се махнаха за 3-4 процедури със зехтин и след баня Grinning

# 20
  • Мнения: 8 917
Някой би ли ми обяснил стъпка по стъпка какво се прави, защото вече няколко пъти мажа бебо /и със зехтин, и с бебешко олио/, чакам от половин до час и половина, после реша - пробвах и с четка и с гребенче, и преди банята и след - и почти нищо не пада. Дори като че ли се разраства  Sad.
Здравей. При нас Гери се разминабезни едно мазане с каквото и да е . Единствено като я сложим във ваничката и й сапунисам косичката /а тя се роди с голяма и гъста коса/ с шампоан те се размекват /едни бяло - жълтички са коричките/ и след това съвсем лекичко ги махна докато я реша със специално гребенче на Чико за бебешка кал. Има го в Данет.

Общи условия

Активация на акаунт