Имам нужда от съвет

  • 1 829
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Не е задължително, BirdsFlu.


А би трябвало да е.
В момента на запитването, "голямата" фирма не може да знае дали ти НАИСТИНА имаш парите, или просто така си питаш, за да проучиш пазара, да сравниш цените, или кой знае още за какво... Така че първото впечатление е много важно. Трябва да заинтригуваш все пак, а не да разсмееш  Wink

И повечето хора мислят точно по този начин - "Няма пари една грамотна секретарка (преводачка) да назначи, тръгнал за продукти на стойност ... да пита".

# 16
  • Мнения: 209
Кой пък е казал ,че съм секретарка. newsm78 JoyЗащо е нужно да съм секретарка за да пиша до фирма?!А дори и да съм, всеки е тръгнал отнякъде, едва ли на вас всичко Ви е ясно...

# 17
  • Мнения: 1 113
А би трябвало да е.
В момента на запитването, "голямата" фирма не може да знае дали ти НАИСТИНА имаш парите, или просто така си питаш, за да проучиш пазара, да сравниш цените, или кой знае още за какво... Така че първото впечатление е много важно. Трябва да заинтригуваш все пак, а не да разсмееш  Wink

И повечето хора мислят точно по този начин - "Няма пари една грамотна секретарка (преводачка) да назначи, тръгнал за продукти на стойност ... да пита".

Съгласна съм само с това, че запитването, независимо дали ще е във фирма или в квартален магазин оставя впечатление за човека, но то не е показател за портфейла му. А пък дали запитването е направено от секретарка на конкурентна фирма за проучване на пазара, примерно или от потенциален купувач няма как да се разбере докато не се осъществи сделка. Аз съм осъществявала сделки за огромни суми пари, които са започвали от телефонен разговор с искане за оферта, минали са през проучване на надеждността на фирмата и т.н. докато се стигне до сделка. Не искам да кажа, че секретарката е излишна в една фирма, в никакъв случай, но наистина не е задължително условие. Виж, грамотността и вежливостта са много важни фактори, според мен  Grinning
Нелито, Лиска ти е дала добра идея. И извинявай, че изместихме темата   bouquet

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
BirdsFlu , няма нужда да изнасяш лекция. Ако знаеш кажи как се прави, а  ако не знаеш спри да философстваш.

# 19
  • Мнения: 2 401
Абе тя пилето беше готина в началото, ама откак почна да моли за внимание стана такава заядлива.. не и се връзвай.
Иначе съм на мнението на Сели, хората с кинтите знаят, че имиджа далеч не е показателен..

# 20
  • Мнения: 274
..., едва ли на вас всичко Ви е ясно...

Естествено, че всичко ми е ясно.

# 21
  • Мнения: 335
Тука сигурно всички познават подробно Нелито.
Аз изобщо не разбрах какво иска да пита.
Да купува ли, да я назначават на работа ли, да провери навити ли са да продават без ДДС (таен клиент един вид)...

Стената на офиса на братчеда е като една галерия - цялата в рамкирани благодарствени писма от една фирма-гигант, че е издържал проверката на тайните й агенти и е доказал безупречно, че им е лоялен дистрибутор.
А то - щото братчедът си е такъв наистина.
Само са потрошили пари да му пращат запитвания, да му искат оферти, да се правят на клиенти...
Той пък - да им отговаря любезно, да пише, да обяснява и накрая - едно "Браво!", че бил хубав човек.

# 22
  • Мнения: 4 841
BirdsFlu , няма нужда да изнасяш лекция. Ако знаеш кажи как се прави, а  ако не знаеш спри да философстваш.
Абе тя пилето беше готина в началото, ама откак почна да моли за внимание стана такава заядлива.. не и се връзвай.
Иначе съм на мнението на Сели, хората с кинтите знаят, че имиджа далеч не е показателен..

 Shocked А стига де! Що оспамвате темата на момичето?
И да, смешна ми е темата. Не заради това, че не знае - наистина всеки е тръгнал отнякъде. Смешен ми е подхода. При десетки специализирани сайтове, включително и с готови форми бизнес кореспонденция на всякакви езици и т.н, вместо да се надникне в Google, хоп - тема тук. Сайт-панацея. Напишете ми домашното, как да си кръстя фикуса, как да си изпера чорапите...
Не че не е. Ама айде да не говоря, че пак ще изляза заядлива и молеща за внимание...

# 23
  • Мнения: 656
Птичи грип, права си. Тук се наложи традицията да се пита наляво и надясно за неща, за които можеш да получиш много по-точна информация от различни сайтове. Но друго си е някой да го свърши вместо теб. Защото авторката дори не е дала някакво предложение, което да бъде редактирано тук.

# 24
  • Мнения: 2 018
Ако все още имаш нужда от такова примерно писмо - пиши ми на лични. Мога да ти изпратя по скайп.  Peace

# 25
  • Мнения: 209
Селинджър, не знам дали е за добро или за зло, но не всички сме родени всезнаещи.Попитах като нормален човек .Вие наскачахте като кокошки.Какво лошо има в това ,че питам.Нормално е ,когато започнеш работа в нова област да има какво да учиш.Сигурна съм, че ако някоя от Вас започне работа примерно в областа в която аз работех преди, в началото не всичко ще и е ясно и ще се налага да пита.И тежко и ако зададе въпроса си към някой като Вас!

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 14:16 от nellito

Общи условия

Активация на акаунт