Образованието ли определя отношението към хората?!!

  • 5 326
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
veronna
чета, чета, ама теб май нещо друго те дразни във въпросната
да не би мъжът ти нещо, а? Whistling

много злоба , много
срамота



Не, и дума не може да става за нея и мъжо, щото тя е около 50 и кусур, освен това имат някаква далечна роднинска връзка. Аз й викам "позната", защото не я възприемам като по-близка. А ако ти се струвам злобна, то е, защото вече повече от 10 години гледам това отношение към мои роднини, приятели, познати и вече ми писна тотално!

# 16
  • Мнения: 10 758
Не е само твоята позната такава.Има и други.Ето, например Кръци.Тя не разговаря с невисшисти или в най-добрия случай трябва да са с диплома над 5.50.

# 17
  • Мнения: 2 152
ами в такъв случай - режи
казвай директно какво те дразни и защо

аз не бих се тормозила 10 години с такава дреболия
недей и ти
има мноооого по-важни неща Wink

# 18
  • Мнения: 2 152
Не е само твоята позната такава.Има и други.Ето, например Кръци.Тя не разговаря с невисшисти или в най-добрия случай трябва да са с диплома над 5.50.



ето например, типичен пример на прост човек

обаче и тва не ме дразни
не се дразни и ти veronna
нЕма смисъл Wink

# 19
  • Мнения: 2 032
Ето значи по-горе и други примери на какво определя отношението към хората.

# 20
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Търпях я от уважение към мъжа си и семейството. Но напоследък наши приятели и мои роднини идват с голямо нежелание на семейни празници, а някои даже ми казаха, че ще идват, след като тя си тръгне. Хората усещат, че ги подценява, и не им е приятно. Затова й подвикнах онзи път, но тя освен всичко друго е и невероятен инат и подозирам, че няма да се откаже лесно от това поведение към хората ...

# 21
  • Мнения: 2 829
Има много хронично прости хора. И да си мятат дипломите все тая.
Образованието е последното нещо, което определя взаимоотношенията и мнението ми за някого.

Каси Peace

# 22
  • Мнения: 1 517
Понякога висшисти с такива "висши " мисли много дразнят. Доста от моите работнички например са само с едно голо основно. Част от тях много уважавам и ценя и като колежки и като хора. Има природно интилигентни хора, които и без образование си личат, че са...свестни.
Път тя пшростотията по хората ходи, даже и по висшистите  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 401
Я и .... на тази твоя позната, аман от комплексари. Хич не и се ядосвай, има си проблеми жената.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Като не ти е приятна не общувай с нея.
Има и друго като нея. Тя не пропуска да клъвне на тема образование, други на тема дрехи, красота, доход, кола, колко стаи е апартамента, ходи ли индивидът на екскурзии в чужбина, в град ли е роден или на село, дали е от София, на професия т.н. Нищо ново под слънцето.

# 25
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Как да не се ядосвам, като с това отношение гледа да насади комплекс за малоценност у останалите? Все им повтарям да не й обръщат внимание, но това си е дразнещо. А тя, понеже "вишуто" я прави много възпитана, като се наяде, се одреме на масата като мисир на джибри и си подпира главата - че видите ли, толкоз акъл бая тежи!

# 26
  • Мнения: 2 401
Ами умните хора знаят, че зад такова поведение се крие  силна вътрешна неудовлетвореност и ниска самооценка, гледай на нея като на нещастен човек, съчувствай и  Mr. Green,  и няма да се дразниш толкова.   Wink

# 27
  • Мнения: 641
.... Има едно-едничко келяво висше, дето по Татово време може и да е било върхът, ама сега, ако остане без работа, няма къде да я вземат, щото е пълно с такива с такова невиждано и нечувано висше!

Станах любопитна. Какво точно е завършила?

# 28
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами умните хора знаят, че зад такова поведение се крие  силна вътрешна неудовлетвореност и ниска самооценка, гледай на нея като на нещастен човек, съчувствай и  Mr. Green,  и няма да се дразниш толкова.   Wink


Оооооо, самооценката й е до отвъд небето, а що се отнася до неудовлетвореността - щом има "вишу", е постигнала всичко, което е искала и това й е достатъчно да се смята за удовлетворена и доволна от живота - тя не смята, че това й поведение е признак на ниска самооценка и неудовлетвореност. Откачена работа!

# 29
  • Мнения: 768
 Няма как да обясниш на простака, че е простак или на глупака, че е глупак. Просто няма начин да разберат.

Общи условия

Активация на акаунт