Да го будя ли на третият час за хранене

  • 3 102
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 158
........Иначе се роди 3250 гр.

Здраво, доносено бебе няма нужда да будиш за хранене.
 Hug

И аз исках да наблегна на този момент, да не би някое младо майче да се обърка. Това с НЕбуденето би трябвало да важи бебета, които, когато ядат, ядат ефективно и достатъчно добре, и които нямат проблем с наддаването.

Иначе за бебета, родени с ниско тегло (като моето второ бебе), също и за недоносени бебета, както и за поспаливи бебета и не наддаващи добре, силно препоръчвам да се буди бебето на 2.5-3 часа. Аз моето, ако го оставя да яде, когато то си поиска, определено ще имаме проблеми. Така че ако се успи повече от 3 часа го будя.
Определено при такива бебета ( не е задължително да са недоносени) може да се случи да спят и от изтощение, не само от ситост.

Първото ми бебе беше от първия тип и не съм ги будела въобще. Само си решаваше кога му се суче. Така че мога да направя разликата нежду двете деца.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 15:55 от netty77

# 31
  • Мнения: 4 335
Щом спи не го буди,като огладнее ще се сьбуди само Peace

# 32
  • Мнения: 274
Според мен не го буди,то като огладнее ще се събуди само Peace

# 33
  • Мнения: 2 825
Щом се е родило с нормално тегло и суче добре, не го буди. Според мен, можеш да спреш и да дохранваш, тогава сигурно ще започне да яде по начесто (2-3 часа)

Аз лично съм будила дъщеря си два пъти и причината беше, че се бях препълнила и а да не цедя, я будех да яде по малко. Първата седмица вдеше на около 4 часа, после станаха 2-3 часа.

# 34
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Подкрепям да не се буди бебчо.Аз никога не съм будила моето момиче. smile3524

# 35
  • Мнения: 1 674
Не го буди-сънят храни.

# 36
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не съм будила за хранене,щом спи значи не е гладно не се притеснявай АМ засища повече.

# 37
  • София
  • Мнения: 749
Аз по принцип също не съм будила децата си за хранене, но тук става дума за специфичен случай... Казваш, че имаш анемия. Детенцето ти изследваха ли го? Защото това също може да е причина за сънливост, както и по-тежка жълтеница например (виждам, че детенцето е съвсем "новичко"). Децата спят не само когато са сити и сухи.
Разбира се (и дано да е така  Praynig), много вероятно е всичко да е наред, НО имаш ли капчица съмнение, освен "каките по опит" във форума, питай и лекар (например този, който ти е предписал дохранването)  Peace

# 38
  • Мнения: 1 085
Според мен не го буди.Оставайте децата да си се наспиват като огладнеят те сами ще се сабудят.Аз съм чувала че не е хубаво така.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен не го буди-щом спи значи не е гладен

# 40
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не съм будела, кърмя на поискване първият месец наддаде 1кг.Първите седмици педиатърката ни викаше през 2-3 дни на пробно кърмене и следеше теглото на бебка. Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами на месец се полагат вече 6 хранения, не 7. Така че нищо чудно, че сменя режима.
Не е хубаво да се буди бебе. Ако, все пак, не се събуди повече от половин час (35 - 45 минути) след времето за хранене е добре да се опиташ да го нахраниш  - впрочем, за целта дори не е нужно да е будно (това си зависи от бебето,де). Но може да пробваш.
В края на 1вия месец ядеше 90 + 3 л., в края на 2рия - 120 + 4... е, оставаше от папото по някога, но по толкова правех - да остане, не да не достигне.

Общо взето, дете не се буди, за да яде. Освен новородените - понеже недохранването също води до сънливост е добре да се следят часовете за хранене и приетото количество (което не означава да се тъпче насила или да се лишава, разбира се).

# 42
  • Мнения: 681
Не го буди,като огладнее ще се събуди.
Моята дъщеря ядеше по110 гр. в първия месец,но то си е до дете. Peace

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Няма да го будиш, разбира се! като огладнее, само ще се събуди!  Peace

# 44
  • Мнения: 2 111
Като я събудя насила и после й е криво и плаче.Затова реших да не я будя за хранене.С времето сама почна да се буди на 3 часа.

Общи условия

Активация на акаунт