Да го будя ли на третият час за хранене

  • 3 084
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
А ЗАЩО го дохранваш???? Откъде знаеш, че кърмата не му стига? Ако не го дохранваш, може би детето ти само ще иска да яде на три часа!
Количеството храна се определя от броя хранения, теглото на детето, възрастта му, а също така зависи на каква храна е - кърма или АМ.

# 16
  • Мнения: 27 524
А ЗАЩО го дохранваш????

Забравих да кажа, че съм със силна анемия и затова го дохранвам.

# 17
  • Мнения: 121
него бди когато стане тогава

# 18
  • Мнения: 8 999
А ЗАЩО го дохранваш????

Забравих да кажа, че съм със силна анемия и затова го дохранвам.

А, пардон. Това съм го пропуснала.


Честно казано, аз моите деца ги будех през деня. За около 10 дни си създадоха супер як режим и започнаха сами да се будят точно на минутата. Но са били само на кърма, не знам дали с това дохранване дозата не се е увеличила реално и може просто да не огладнява детето.

Но пък от друга страна една моя приятелка щеше да си утрепе бебето - то си спи, тя си мисли, че е сито, а в края на първия месец се оказа, че е наддало само 70 грама. Педиатърът щеше да я линчува!

# 19
  • Мнения: 486
Никога не съм я будила, сама си напраи режима за хранене.

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
не го буди  Peace

# 21
# 22
  • Мнения: 1 671
Я остави детенцето да си поспи, то ще се събуди като е гладно  Wink. И двете си деца не съм будила за хранене и си изградиха сами режим за около месец след раждането.

# 23
  • Мнения: 2 374
Аз също съм на мнение,че не трябва да будиш детенцето,то само ще си направи режима,аз лично не я будех,е случвало се е ако спи повече от 2 часа Peace

# 24
  • Мнения: 1 372
Аз будех първите дни докато си изгради режим, после стана като часовник и сама се будеше на 3 часа плюс -минус 15 мин, а сега почна да ги разрежда сама на 4 часа. Не будя само нощем. Лично мен ме посъветваха през деня да я будя, но и аз така сама си реших защото иначе е омагьосан кръг, а така знам по всяко време какво иска и от какво се нуждае. Все пак ти си преценяваш!

# 25
  • Мнения: 4 784
Събуждала съм го най-много два-три пъти, за което съжалявах. Правех го, защото имаше тежка жълтеница с висок билирубин и ме съветваха лекарите, задължително да го будя, за да се храни, защото не качваше въобще кг, даже сваляше. Та събудих го два-три пъти и после реших, че няма нужда и си го оставях, когато той си поиска, тогава да се събуди.

# 26
  • Мнения: 59
Мой съвет е да направиш едно контролно кърмене и доктор да прецени дали има нужда от дохранване с АМ или не. Ако си наддава нормално изобщо не се притеснявай, а го оставяй да спи колкото иска. Ако е гладно се съмнявам, че ще си спи.

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не го буди, щом спи не е гладен.

# 28
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Не знам какъв съвет да ти дам, но ще ти разкажа за едно осмаче, което се роди 2150 и док. казваше да я будя на 3часа и да я храня с почивка от 6 часа през нощта за почивка на коремчето. Първият месец ставаше(изцяло кърмене). След това за всяко ядене я будих и реших да махна едното от храненията. Отново продължаваше да спи и на 4часа. Винаги съм я будила и не съжалявам, защото от малки се градят навиците. Вече е на 2г. и 6м. яде и спи под час и сама си знае и търси ако се забавиш с 15минути. С второто възнамерявам отново да спазвам график.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 603
........Иначе се роди 3250 гр.

Здраво, доносено бебе няма нужда да будиш за хранене.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт