За шапките през топлите месеци

  • 1 453
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
за сега понася шапки, когато е топло и връзвам кърпа с козирка

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ха ха ха какво съвпадение, тъкмо днес обикалях за шапка и аз.
Едва му намерих за малката главичка, но пре нас слънцето доста си напича (през ден съм с червено лице аз), а и ние сме по цял ден на плажа, а малък все пак иска да стане от време на време не може все в количката все пак.
Ние шапки търпим и за сега нямаме проблем.

# 17
  • Мнения: 14 133
Слагам с козирка. Носи ги. Водя го с мен сам да си я хареса.  Wink

# 18
  • Мнения: 4 784
За сега все още ги търпи на главата си. Слягам му шапка от материя, подходяща за сезона. Мисля, че е важно, за да се предпазва главичката от слънцето.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 806
Ох, сложна работа са това шапките.  Thinking
 
Наистина, такава борба пада, че не ми се мисли  Sad

# 20
  • Мнения: 3 405
Ним, шапката за лятото е хубво да е от тънка и светла материя. Целта й е да няма директно попадане на слънчеви лъчи върху главата, защото е опасно.
На големия съм слагала постоянно бели или цветни (но светли) шапки, с козирка или с малка периферия. Той ги търпеше и сега си ходи с шапки.
За малкия не знам. Миналото лято беше на сянка в количката. Не е фен на шапка и качулка, та ще видим  Grinning
Казвай и колко е красива с шапката, може да поиска да я носи  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Голямата носи шапка - ако е изложена на силно слънце не и разрешавам да стои без шапка - избира си ги сама и си ги носи.
С малкия още незнам той само лежи, ще видя след месец два какво ще е положението, но определено няма да го оставя на слънце без шапка.

# 22
  • Мнения: 1 103
Ох и ние все още държим на главата си шапка дано да не се научи да ги сваля  Thinking

# 23
  • Мнения: 9 973
и нашия си маха шапката щом се сети или изнерви

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Слагам шапка лятото само ако по-дълго време е на слънце.А дали ще се задържи на глава и зависи от настроението в момента.

# 25
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Миналата година си беше борба, не търпеше никакви шапки почти и си я возех в количката с чафър. Сега съм купила една розова с козирка и общо взето е като при другите - тя сваля, аз слагам и т.н. докато се приберем. ПОследния път се опита да я зарови в пясъка, но видях на време Mr. Green Лятото ще държа да я носи, защото в жегите на мен ми става лошо и не смея да рискувам Rolling Eyes

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото носи шапки,но с малката незнам как ще се оправя  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
И при нас е същият проблем - сложа ли му нещо на главата, моментално се дърпа и сваля. И аз се чудя от известно време какъв тип шапка да му взема и  най-важното - как да я задържа.
Миналата година не беше проблем, защото беше много малък и си седеше само в количката, но тази няма да е така. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Смятам, че е необходимост в топлите месеци. Ако откаже да носи шапка (за сега поне е добричко...  Heart Eyes ) и не мога да му осигуря постоянна плътна сянка, просто няма да го извеждам докато има слънце...

ПС Аз съм с мигрена.

# 29
  • Мнения: 7 418
Не слагам, защото нищо не търпи на главата си. Пробвах кърпи, с козирка, без, въобще не успях да се преборя. Синът ми е рус, реших, че косата му не привлича особено слънцето.. Успокоявам се.
  Русото е много по-уязвимо,ако говорим за слънцето!И моя син е много рус,точно затова гледам максимално да го пазя от слънцето.

  Как точно предпазват от слънцето шапките?
  Вижте разликите,които имаме от банските си,те ще ви подскажат! Wink
  Арабите(и не само) винаги си покриват главите и са доста навлечени в техните жеги,защото  платовете до голяма степен отразяват слънчевите лъчи и запазват собствената температура на тялото и/или на главата,която често е много по-низка от температурата на въздуха.

Общи условия

Активация на акаунт