Филц - познавате ли тази текстилна техника?

  • 65 018
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 950
Ми ако направя със сигурност ще покажа  Peace  ама толкова неща ми се правят а кога и кое по напред  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 460
http://images26.snimka.bg/005865565.jpg
Първата ни калинка. Както е видно е пооклепана с повече лепило покрай очите, но ентусиазма на помагачите ми беше по голям от моя. Следващите гадинки гледат по строго и чисто  Grinning
Трябва да се вижда вече.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 09:38 от paraplanercheto

# 17
  • Мнения: 950
Не се вижда калинката а заглавната страница  Sad

# 18
  • Мнения: 460
Linkata, би ли попитала, ако ти е удобно къде е карало курса момичето? Момичетата от Слънчоглед винаги са били много отзивчиви за различните техники.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
До колкото разбрах курса е бил тук http://www.iskra-bg.org/tekstil.html и е по текстилна техника. Влкючва още доста неща освен въпросния филц. Провежда се в събота сутрин и таксата е 10 лв. на посещение. Аз за съжаление съм от Пловдив и за момента ми е напълно невъзможно да пътувам до София през почивните дни за това ще се пробвам сама. Вече си поръчах от споменатата вече фирма основни инструменти, остава ми да намеря вълна. До колкото разбрах тя трябва да е влачена, нечепкана - каквото и да значи това  Rolling Eyes
Разбира се че ще се похваля с всичко което измайсторя до тогава може да разгледате това http://www.flickr.com/groups/needlefelting/pool/
Ето как можете да си направите калинка http://www.mielkesfarm.com/ladybug_dir.htm

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 15:05 от Linkata

# 20
  • Мнения: 460
http://images26.snimka.bg/005865565.jpg
освен очи, има антенки и вътрешни крилца Sunglasses

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чудна е!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
paraplanercheto, много ти е сладка калинката  Simple Smile А мокър фелтинг правила ли си? Какъв материал ползваш готов или вълна?

# 23
  • Мнения: 460
Благодаря, Арт мама ти си ми пример, че дори когато човек е аматьор, но прави нещата с желание и много любов се получават големи красоти. Поне съм останала с впечатление, че имаш образование, различно от това, което твориш.
Линката, мокър фелтинг съм правила преди със сапунена вода и то по скоро съм си правила платче, което да скроя след това. Така направих една кукличка тип чебурашка, пълна с вата.
От преди месец ползвам специалната течност на coats и съм много, много доволна. Степва много по бързо и е икономична, понеже се разрежда. Правихме топчета и един лъв (по скоро глава на лъв) която закачихме на един чорап за куклен театър.

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ще го обърнем на благодарствена тема, но няма как.
Мерси paraplanercheto! Наистина е с много любов.
Почти права си - висшето е друго и  любовта голяма, но и доста съм учила и работила.

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 22:24 от арт мама

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
От преди месец ползвам специалната течност на coats и съм много, много доволна. Степва много по бързо и е икономична, понеже се разрежда. Правихме топчета и един лъв (по скоро глава на лъв) която закачихме на един чорап за куклен театър.
И аз я поръчах тази течност макар че нямам точна идея за какво ще я ползвам. Казаха ми че минималната поръчка трябва да е 30 лв. и тъй като иглите бяха 20, реших да добавя и нея. В понеделник ще си получа нещата но лошото е че още нямам вълна. Имам един колега който ходи по разни пазари, на него възлагам надежда да ме снабди с този артикул.

# 26
  • Мнения: 460
Почти всичко за което се сетиш може да се ползва. Ние правихме топчета, търкаляйки ги в длани, като пластелин, също така и глава на лъв, с оранжева грива и жълта глава. Също така и малки плоски кръгчета, тип копче, защото дребосъчката много обича да си нарежда цветя от различни копчета. Много лесно се степва, оформяш и намокряш или в обратния ред и натискаш с върха на пръстите, може и да се точи като се навие в балончетата за опаковане.
А от Слънчоглед също работят с доставка, имат доста цветова, над 40 със сигурност, само аз у дома имам 16 различни цветове, а там са поне по 3. Чилето е по 2,60лв, стига за много неща, ако не са огромни разбира се.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Днес ми дойде поръчката от иглите. Сега има 6 игли! Поръчвайки ги много не разбрах какво ще ми доставят, очевидно няма да ги ползвам всичките /поне за сега/ ако някой проявява интерес може да ми пише на лични.
Материали - поръчах 2 килограма вълна, искам да пробвам с нея първоначално. Според майка ми това било огромно количество дано не зарежа тоя занаят бързо че ще има да плетем чорапи години наред  hahaha

# 28
  • Мнения: 460
Хихихи, браво, в много красоти да я превърнеш вълната. И аз така си мислех за иглите, но вчера счупих първата.

# 29
  • Мнения: 2 818
Да се запиша:) Филца ми е слабост Blush Аз след месец очаквам да ми донесат игли. Инак по мокрия метод съм правила разни неща - но повечето за подарък...  Когато правя нещо по-голямо отвътре слагам обикновена вълна (от баба), а отвън цветна... малко да спестя средства.

Общи условия

Активация на акаунт