Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 10

  • 13 082
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
duhi, ти си бомба! Mr. Green

привет на всички, на лейди ди да кажа, че и миа се бои от големите момчета, мъже и сама с тях плаче и бяга, а като в с нас, просто страни и гледа въпросително Flutter, нормално е това.

# 16
  • Мнения: 149
Здравейте дългокърмещи мами,

Никага не съм мислила, че и аз ще се подредя до вас...но моето пристрастено към циците на мама бръмбърче не ще и да чуе за отбиване...макар да наближаваме годинка и вече да ходим  Wink...
В тази връзка да питам, че вече почвам да се чудя:
- все още само опитва вода и не иска да пие, да не говорим за сокчета, не ще и не ще...
- все още си търси да яде нощем, 2-4 пъти (спим заедно)
- все още хапва съвсем малко друга храна, макар да е захранена на почти 6 месеца....

Роди се 3.750 и до 7-8 месец бяхме даже над нормата, но последните месеци качва по 100 г. на месец! Вчера я теглихме и е само 8.600 ( на 11 и 1/2 месеца). Иначе другите и мерки са в норма, 76 см е висока.

Готови пюрета почти не яде, даже плодови успявам само с малко кис. мляко. Писна ми да купувам пюрета (какви ли не) и тя само да ги опитва! И домашни рядко хапва.
От 2-3 месеца и давам по малко от нашата храна, като се стремя да е с по-малко подправки. Май сме на педагогическо захранване...Е да де, ама колко дълго? Много обича банан и по принцип свежи плодове.
Кога проядоха вашите бебоци?
Дали е нормално това дето съм го изброила горе, а?

# 17
  • Мнения: 236
Здравейте и от мен!
И ние вече май сме за тук, от което съм страшно доволна.
Heberlea, моята кукла тежи 8100, а е на 1г. и почти 1 месец. Вода пие само ако свекито й набута с лъжичка, цяла нощ цокаме Simple Smile яде плодови пюрета, каша и  някои зеленчукови. Правя й попара с АМ (не се изцеждам), ама не я харесва.
И аз това искам да питам по-опитните майки: поне по 50гр. вода не трябва ли да изпива, да не се обезводни?
И още нещо: лесно ли заспиват вашите бебоци, при нас от около месец е ад: пищи, мята се. В едно списание прочетох, че така изразявали независимост. Ама на мене от тая независимост свят ми се извива и без ръце останах (добре, че е лекичка)
Най-искрен поздрав на всички дългокърмещи мами

# 18
  • Мнения: 4 967
Добре дошли на новите мами! Hug
Аз не бързам да отбивам защото най-вероятно това е последното ми бебе и това ще ми бъде и кърменето. Аз съм навита за още едно, но....
Що се отнася до въпросите на новите мами - всичко ми звучи нормално. Така е с повечето от децата на дългокърмещите мами. Хапват по малко, много вода не пият, нощем се будят по 3-4-5 и т.н. пъти. На тази възраст вече не качват по много. Depresijka, не пишеш по колко пъти на ден се кърмите. Явно й е достатъчно като течност, за да не иска вода. Мисля, че със затоплянето на времето ще започне да приема повечко вода. Поне ние така бяхме миналото лято.
Ние вече сме на съвсем обща храна. Внимавам да няма все пак прекалено много подправки. Леко е злояда, но си хапваме три пъти на ден нормална храна и суче сутрин, следобяд-около 5 часа - и вечер.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 680
И Анна не яде плодови и зеленчукови пюрета, дори и каши не обича, пресен сок й дадох 1-2 пъти след годинка, не го харесва, пие само кърма и чиста вода, отскоро харесва и чай. Отдавна яде от нашата храна, а сутрин и следобяд много често е само на плодове - банани, ябълки, круши, гризе си ги, давам й цели парчета. Вода пие, но не много - около 50-100 гр. дневно, явно си наваксва от кърмата. Така че, явно е нормално за дългокърмените.

# 20
  • Мнения: 1 081
Добре дошли на новозаписалите се:)

Духи, рИспект:) Добре че се загледах в подписа ти, че да събера смелост и аз за пролетното сланинотопене  Mr. Green Е, малко ти завиждам за немръдналите цици, ама ти щото си от младежта  Hug

# 21
  • Мнения: 250
Добре дошли на новите майчета и от нас.
Аз също вече съм навита за второ,ама май татито не е особено,та ще видим.Със сигурност ще ми е много мъчно ако нямаме повече деца.
И моето кърмаче не пие много вода,но гледам да давам често особено след хранене.Твърда храна също не яде кой знае какви количества,ама насила немога да го накарам.Нощем суче най-малко 2-3 пъти.Плодове яде банан,круша и ябълка за сега.Сок не пие.
Иначе за сега лесно заспива-на обяд задължително на цица(ако мнооого му се спи може и без Wink),а вечер понякога заспива след като е сукал-върти се малко на леглото и си заспива.

# 22
  • Мнения: 1 081
Айде да си вдигнем малко самочувствието:) Нали все умници сме се събрали тука  Mr. Green   цък

# 23
  • София
  • Мнения: 1 056
Ейй, кога успяхте 2 страници, бе?

Аз май скоро ще съм от не-кърмещите, защото утре няма да може да си вземем Мъренцито от баба му. Кърмата ми яко намаля - цедя само вечер и успявам едва по 30-40-50 гр.
Там Мъри само в четвъртък казал на баба си ,че иска да амка и като го гушнала така стояли гушнати цели 20 минути. Иначе много добре си прекарва там и въобще не плаче и не ме врънка по телефона да го вземаме. Май на мен ми е по-мъчно отколкото на него Sad
Не мога да повярвам, че досега никога не се бяхме разделяли , а сега цяла седмица без мен си е спокоен и се чувства добре. Имаше една тема за резултатите от привързаното родителство(не помня къде беше), май вече мога да кажа, че бера плодовете на това привързано родителство, а?

Поздравявам всички.

А, утре ще ходи ли някой от вас в Хиполенд в Люлин по случай това:  http://www.hippoland.net/display.php?page=news&open_news=132

# 24
  • Мнения: 304
Здравейте майчета  Hug

За второ бебче - ние също ще опитваме, но не съм сигурна кога, иначе и двамата имаме желание. Аз искам да е след като спра с кърменето ... нищо чудно догодина ...

За силикона - четох ужасно страшни неща, направо не знам как едва ли не всяка втора жена си слага. Всяка година трябва да се преглежда, да не се е спукал, в най-добрия случай, ако издържи без повреди, след 10 години трябва да се извади, което струва по-скъпо отколкото да се сложи, а какво ще остане след изваждането ???
А за поправка на бюста - аз имам ревяща необходимост. Съвсем сигурно ми трябва намаляване, но мисля да се консултирам след като спра да кърмя. Иначе мъжа ми ме подкрепя, каквото и да реша. Ако някой знае нещо повече по въпроса - къде, какво и как, нека ми пише (може и на лични).

Депресийка - споки  Hug това с мятането е период е, ще отмине. Всичко, което си описала е съвсем нормално. Ние вода също пием малко, но цока цяла нощ - минимум по 5-6 пъти. Преди бебо изяждаше по 1 плодово пюре 125 гр. на ден, но вече търси пресни плодове. На 1г. 2м. сме. Бебчо все повече иска от нашите манджи и все по-трудно си изяжда готовите пюрета.

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, имам помпа , но е обикновена тип спринцовка и съм се цедила с нея. ПРез март бях за 36 часа в Будапеща на интервю за специализацията, която спечелих , и въпреки, че се цедих, гърдите ми пак бяха на камък. А сега са си 5 дена.

# 26
  • Мнения: 304
Дени, помага докато се къпеш с топла вода да се цедиш, или пък слагай зелеви листа, те много облекчават.
Друго - опитай се да не пиеш много вода и да не ядеш ядки, въобще неща, дето стимулират производството на кърма.
Пък после, като се върнеш, бебчо пак ще ти възвърне необходимото количество.

Аз да споделя - моята кума е родила преди 20 дни и непрекъснато го дохранва с АМ, съответно вече бебка не желае да суче. И се възмущавам, защо така някои майки не хванат да прочетат как да осигурят по-дълго кърмене? А тя поне така твърди, че искала да кърми още. Казах й, че все още може да върне нещата, но тя ме гледа като извънземна.

Дали кърменето на поискване е ключа към дългото кърмене?

# 27
  • Мнения: 5 278
Според мен определено кърменето на поискване предопределя дългото кърмене.Както и по възможност да не се дохранва. И аз се изумявам как толкова много майки мислят,че е по-добре детето да яде адаптирано мляко,вместо да суче.Само не мога да си обясня наистина ли си вярват,или просто не им се занимава newsm78 Предпочитат да бутнат шишето на 3 часа и да не се занимават.А и така могат спокойно да си излизат без да се притесняват,че бебо ще огладнее. Е,нянкои ,като мен,не се притесняват и да кърмят навън,но повечето майки не са така.Поне не и тези,които срещам на живо,не в бг-мама Simple Smile
А за силикона - аз не че държа да е силикон,просто не съм много запозната с методите,но искам гърдите ми да не клонят толкова към пъпа.Иначе и моите никога не са били особено големи,освен като забременях и първите месеци след като родих,и не искам да ставам някава поно звезда.Искам си само нормалния размер и що годе форма на гърдите. Ако има и други начини казвайте.

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз пък да си призная съм си кърмила детето на 2,5- 3 часа, малко по часовник, но между кърменията не съм предлагала нито вода, нито чай. Така си му стана режима просто. И още си кърмя. А какви проблеми бяха отначало...... Така че мотивацията е много важна също.

# 29
  • Мнения: 4 967
Аз пък да си призная, че дохранвах. Но с малки количества, отначало 30-40 мл, най-много до 60 сме стигали и то веднъж или два пъти дневно само, привечер. Тогава гърдите ми наистина ги усещах празни. Бебка сучеше през 2 часа. Така до навършени 5 месеца, когато захраних. След това някак си почна да ми стига кърмата и сложихме край на добавките. На около 10 месеца се наложи две вечери поред да излизаме с мъжото - сватби разни - тогава бях взела адапте и баба ми трябваше да я нахрани с шише, но бебката отказала категорично. Накърмихме се и двата дни след като се прибрахме около полунощ.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт