Аз съм Българче

  • 2 528
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
лени, зщо спазват там знаците........ ами защото доста от българите сме лицемери (една причина) и може би още една, защото няма на кого да бутнат, ако сгафят... (тук опитните да кажат дали съм права, може и да има гръцки катаджии изключение, вие кажете...)

наистина ми стана смесено в душата като прочетох поста ти.... Confused

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
На мен ми направи същото впечатление Турция...
Там от пустинята правят оазис...тук от оазиса
пустиня...Различни приоритети явно...за наше
съжаление.
Shocked  Къде го видя този оазис? Там се строи в момента с пълна сила,  по средата на ливадите и хълмчетата има блокове, които седят супер неестествено и грозно. А как карат  ooooh! там никой не спазва знаците и всеки прави каквото си иска, сякаш са на рали. Хигиена по ресторантите - никаква. Като остане от едната манджа я сипват в другата и я преработват на трета  Laughing. Харесва ми, че са големи търговци. Иначе на всеки блок висят поне по 3 турски знамена.  Националисти са, но това се възпитава. Като ти е толкова тъжно и мъчно , я ми кажи Лени, виси ли през терастата ти националното знаме на България?

# 17
  • Мнения: 47 982
А аз в почивните дни бях в Дания, страна с доста висок стандарт и забележителна във всяко едно отношение
Разликата с България е все едно си в друга вселена
Не очаквам някога, дори след стотици години, да се доближим до тях
Обаче страни като Гърция и Румъния, които са ни непосредствени съседи и близки по манталитет и история, местоположение и донякъде по икономическо състояние, отбелязаха голям напредък, повишиха жизнения стандарт на населението си, да не говорим за исторически забележителности, природа и икономика, закони, абе във всяко едно нещо изоставаме....

И по въпроса с Дания- там се спазват пътните знаци, чисти се след кучето, което е и обучено на команди на датски и е държало изпит, и се изхвърля само  разделно боклука, защото ако не го правиш, за всички тези неща има солидни глоби.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ето така се възпитава един народ  -  с глоби. Сигурна, съм, че те не се раждат възпитани и добри, но знаят, че като нарушат правилата им режат главата. В Ефес ( Турция) глобата за пушене е 230 Е. Дали запалих цигара, а?  Wink Пушеше ми се, та 2 не виждах, но  след бариерата налапах 3 наведнъж.

# 19
  • Мнения: 7 263
 Националисти са, но това се възпитава. Като ти е толкова тъжно и мъчно , я ми кажи Лени, виси ли през терастата ти националното знаме на България?

На терасата ми не виси - защото би се превърнало в парцал от мръсотията и дъждовете. Но седи мъничко флагче на постамент в кабинета ми и винаги ще седи там.
Опитвам се да възпитавам децата си в това - да обичат, да тачат, да пазят БЪЛГАРИЯ. Самите те видяха и отбелязаха много от разликите - особено чистотата и то при положение, че от как са родени не са изхвърлили и една хартийка и една обелчица на улицата, всичко се събира в плик и се хвърля, ако има кошче в него, ако не се носи в къщи.
Самата аз за пръв път излязох от България на 14 години и оттогава не съм нарушила това свое правило.

Magesta и аз се надявам на това, че има надежда - ако нашето поколение се опита да възпита децата си една идея по-добре, а те да възпитат своите още по-добре. Ще стане, трябва да стане!
Единствено осакатената природа няма как да върнем назад за жалост и това е най-страшното.
Тути за Турция и аз чух същото от мои познати, които са били в Мармарис за празниците и разгледах и снимките.
Пролетна фея Дания, Швеция и Норвегия наистина са друга вселена  Tired това бяха първите стрени които съм посещавала навремето - още 1981-ва година  Tired Tired Tired още тогава бяхме като марсианци там Blush

# 20
  • Мнения: 47 982
Определено глобите са много, ама много силен стимул да се спазва реда
Освен това са чудесен начин за самоиздръжка (или част от нея) на съответните обслужващи звена
Но и организацията с контрол и налагане на санкциите е перфектна
Вярно е, че не всичко в другите страни е идеално, има си проблеми навсякъде, но все пак крайно време е  да се поучим от някои неща, които са безспорни!

# 21
  • Мнения: 1 547
Къде го видя този оазис? Там се строи в момента с пълна сила,  по средата на ливадите и хълмчетата има блокове, които седят супер неестествено и грозно. А как карат  ooooh! там никой не спазва знаците и всеки прави каквото си иска, сякаш са на рали. Хигиена по ресторантите - никаква. Като остане от едната манджа я сипват в другата и я преработват на трета 

С това изобщо не мога да се съглася. Блоковете, които се строят /примерно, в покрайнините на Измир/, са обединени в красиви цветни комплексчета, с беседки, паркинги и басейни. Шофира се изключително културно /имам над 4000км. из цяла Турция/, глобите са моментални и доста солени. Ако на един светофар сигнализираш на полицая /който е почти винаги там/ за нарушение на колата пред теб, на следващия светофар ще видиш тази кола вече спряна. Ресторанти и хотели, каквито има в Турция, тук няма и няма и да има.

# 22
  • Мнения: 7 263
Определено глобите са много, ама много силен стимул да се спазва реда
Освен това са чудесен начин за самоиздръжка (или част от нея) на съответните обслужващи звена
Но и организацията с контрол и налагане на санкциите е перфектна
Вярно е, че не всичко в другите страни е идеално, има си проблеми навсякъде, но все пак крайно време е  да се поучим от някои неща, които са безспорни!

Абсолютно!
Но глобите и реда да са за всички, както за чичкото със старичката лада, който и да иска трудно ще превиши скоростта, така и за якия батко с джипа, чийто номер не можеш да видиш като профучи покрай теб по Цариградско, където ограничението е 80.
Да навсякъде си имат техните си проблеми и освен това аз съм си избрала къде да живея, затова ми се иска да се поучим и да променим поне някои дребни неща, за да живеем по-добре тук и сега и за да живеят още по-добре децата и внуците ни!

crazy chick   Peace да не гворим, че Турските пътища са на космическо ниво сравнени с нашите - перфектна маркировка, знаци и т.н. Подадеш ли си крака да стъпиш на платното, за да пресечеш всички спират като един! Организацията на движението им е малко по-различна от нашата, но е доста по-ефективна.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 190
Тъжна тема.
Тъжна работа.
Напоследък май най-точно ми улавя нагласата:


Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти,
аз вече нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Къде го видя този оазис? Там се строи в момента с пълна сила,  по средата на ливадите и хълмчетата има блокове, които седят супер неестествено и грозно. А как карат  ooooh! там никой не спазва знаците и всеки прави каквото си иска, сякаш са на рали. Хигиена по ресторантите - никаква. Като остане от едната манджа я сипват в другата и я преработват на трета 

С това изобщо не мога да се съглася. Блоковете, които се строят /примерно, в покрайнините на Измир/, са обединени в красиви цветни комплексчета, с беседки, паркинги и басейни. Шофира се изключително културно /имам над 4000км. из цяла Турция/, глобите са моментални и доста солени. Ако на един светофар сигнализираш на полицая /който е почти винаги там/ за нарушение на колата пред теб, на следващия светофар ще видиш тази кола вече спряна. Ресторанти и хотели, каквито има в Турция, тук няма и няма и да има.
Имах  предвид  блоковете извън   Измир . Лично на мен ми се сториха ужасни  Confused по средата на ливадата блок, ей така в нищото. Въпрос на вкус разбира се, а относно шофирането  пак не съм съгласна, карат като луди и това не е само мое наблюдение, но имат голям страх от полицията, за р-тите и хотелите съм съгласна .

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лени, за Гърция имам следното обяснение:
Все пак, тя от много години е в ЕС. Всичките й екстри са направени с години източване на еврофондове. В началото и при тях е била не малка анархия, но постепенно нещата са се нормализирали. И те са имали загрозяващи сгради по морето си и недобра инфраструктура. Но с времето и със солидните глоби, нещата са се подредили.

Вярвам, че така ще стане и в Бг, па макар и след "100" години. Когато малките хотелчета вземат да фалират, ще бъдат изкупувани от по-големите им събратя наоколо. На тяхно място ще се посадят дръвчета и тревичка и така. Ще дойде, ще стане.
Ако не за децата ти, то дай Боже, поне за вниците ни  Praynig

# 26
  • Мнения: 47 982
Да де, ама някои неща не изискват много пари, и даже много акъл
Като например глобите за изакало се куче, за изхвърлен боклук и т н
И там не могат да санкционират всеки нарушител, но хората знаят че хванат ли ги, няма мърдане, а глобата е яка
И така, като те хванат веднъж- дваж, ти държи влага дълго време и се научаваш- искаш или не искаш, на чистота и ред

# 27
  • Мнения: 1 212
Глобите са много полезен метод  .... на стадния принцип .... знаеш, че всички пазят чисто, следват определен ред , щото ти е да го разваляш  .... пък и в джоба ти бъркат !  Peace
Знаеш , че ще те накажат, знеш и колко !

# 28
  • Мнения: 786
Лени, за Гърция имам следното обяснение:
И те са имали загрозяващи сгради по морето си и недобра инфраструктура.

Абе точно за загрозяващите сгради не мога баш да се съглася. Някакси не си ги представям в Гърция. Как точно изглеждат те? Като рояците от "модерни" хотелчета по нашето Черноморие? Такива се съмнявам да са имали, ако някой е виждал, да каже. Щеще ми се да копна някое фото от нета за по-голяма достовреност на гореказаното, но бързо се отказах, защото имат много, което снимките не могат да уловят и което на нас и времето не може да ни даде, заради коренно различните начини на живот. Наистина , това което нямат, са сърдитите хора под път и над път, които като че ли имат за цел единствено да те "прекарат" възможно най-много, няма го безверието, което много ни се е отразило, колкото и да не ни се вярва Simple Smile Помня една лелка на Великден ме пита пред църквата - а сега какво, трябва да чакаме попа да излезе ли, а, пък то се и обикаляло после ли. Тук празнуваме само защото като че ли идва на мода, но не знаем точно как, защото не ни идва отвътре, не сме с това "закърмени". И всички тези неща са от значение.
За глобите, да, имат ги, и това няма как да не ги стряска. По бт ТВ скоро хванах края на едно предаване, беше именно за незаконното застрояване по морето. Гъркът обясняваше, че това няма как да се случи там и показаха на един остров основите на голяма постройка, за която обясни, че е на атински нотариус и че докато не ги събори, има да плаща по милиони такси на година. Само че тук тези, които строят и тези, които им позволяват са "дупе и гащи", а понякога и двете страни на едно и също дупе, тъй че няма кой да измисли глобите. Най-много да не вземем въпросните пари от еврофондовете, с които Гърция се била разкрасила, та така...

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
elin_a - времето е минало свършено, ако не си видяла.
Имаше док. филм по бТВ за Гърция и точно там един елин се изправи и го заяви: имахме и ние безумия по морето, да... и ние искахме бетон навсякъде, но се спряхме, разружихме и т.н. После дойдоха глобите и нещо като плажна полиция ли ми се върти в главата, че каза...  newsm78 Или поне в тоз дух беше.

Намерете го и го гледайте. Но не си спомням под коя рубрика се излъчваше.

Общи условия

Активация на акаунт