за кюфтетата

  • 3 515
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
Та около 500 г. кайма, магданоз, лук и т.н. каквото си трябва се омесва.
После в капака на йенската тенджера обърнат нагоре ги нареждам кюфтетата.
В зависимост от микровълновата все си знае как да се пекат, при мен е около 10 мин на 500  вата. После 3 минути грил и това е.
Лесно и бързо става и лесно е миенето след това.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 039
Като ги печете на фурна слагате ли мазнина и колко?  newsm78 никога не съм яла кюфтета на фурна.

# 17
  • космополитно
  • Мнения: 941
Като ги печете на фурна слагате ли мазнина и колко?  newsm78 никога не съм яла кюфтета на фурна.

АЗ САМО НАМАЗВАМ ТАВАТА С ОЛИО, ПОДРЕЖДАМ КЮФТЕТАТА В НЕЯ И ПЕКА!  ПОНЯКОГА ГИ ОВАЛВАМ В БРАШНО, ДРУГ ПЪТ НЕ. ВИНАГИ СТАВАТ!НЕ ВИНАГИ Е НЕОБХОДИМО ДОРИ ДА ГИ ОБРЪЩАМ! КОГАТО КАЙМАТА СЪДЪРЖА И СВИНСКО МЕСО СИ ПУСКА МАЗНИНА.
СПОРЕД МЕН ПО ВКУС НЕ СЕ ОТЛИЧАВАТ ОТ ПЪРЖЕНИТЕ , А ПЪК СА ПО-ЩАДЯЩИ СТОМАХА!...
А, ДА!... И СИ СПЕСТЯВАШ СОБСТВЕНОТО ПЪРЖЕНЕ КРАЙ ТИГАНА! Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
О, следващият път ще пека кюфтетата, няма да ги пържа  Naughty
Хем по-лесно, хем по-нискокалорично Heart Eyes

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз ги правя като Venecias Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
А на колко градуса печете, на 200 или по-малко? Без вентилатор, или? С вентилатор ще изгорят отгоре, а вътре ще останат сурови, моята печка с вентилаторната програма направо всичко изгаря, много е силна newsm78

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А на колко градуса печете, на 200 или по-малко? Без вентилатор, или? С вентилатор ще изгорят отгоре, а вътре ще останат сурови, моята печка с вентилаторната програма направо всичко изгаря, много е силна newsm78
На 220 градуса, на грил програмата за 20 мин.  Peace
Тази вечер ще пекна и едни кърначета по този начин!  Wink

# 22
  • Мнения: 4 406
Да Ви попитам - слагате ли фикс за пържени кюфтета за кюфтета, които ги правите на фурна?
Аз ако имам слагам

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да Ви попитам - слагате ли фикс за пържени кюфтета за кюфтета, които ги правите на фурна?
Аз ако имам слагам
Не, не слагам!  Peace

# 24
  • Мнения: 327
напоследък ги пържа в масло стават вкусни

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
напоследък ги пържа в масло стават вкусни
А не стават ли много тежки?  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 10 858
Снощи изпекох кюфтета във фурната. Супер вкусни стават, как до сега не съм ги пекла така ooooh!
Вече така ще ги парвя, и не са толкова вредни и мазни Crazy

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Снощи изпекох кюфтета във фурната. Супер вкусни стават, как до сега не съм ги пекла така ooooh!
Вече така ще ги парвя, и не са толкова вредни и мазни Crazy
Ми така де!  Peace Аз ги правя така от години..........

# 28
  • Мнения: 147
    И аз пека кюфтетата на фурна. Така ги харесваме повече, пък и за мен е по-лесно. Подмазвам тавичката с олио и нареждам леко оваляните в брашно кюфтета. После слагам бира - на око, но да не ги покрива и пека. Не ги обръщам. Стават много вкусни.   chef

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Не стават ли като варени с бирата? Или слагаш просто на дъното на тавата?

Общи условия

Активация на акаунт