Италианският лицей в Горна баня

  • 78 263
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 647
Ще ви пиша пак като излязат резултатите.

Успех!!!

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здравейте. Днес излязоха резултатите. Мамин сладък не е приет. От 100 точки има 70. Приети са 22 момиченца и 22 момченца. Аз съм доволна. Без да е посещавал курсове, без да е подготвян, без да посещава градина(където малко или много ги занимават с нещо образователно).Освен това от всички 44 деца само 3 са от неговия набор- имам предвид, че теста не е съобразен с възрастта на детето и се изисква т.нар. Социална зрялост.Ами това е.  Grinning

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
От някъде дочух, че към въпросния лицей има и детска градина, в която се влиза с изпит. Ако някой може да даде допълнителна информация, ще бъда много благодарна. Също така имало и книжка, по която се учи за изпита.
Мая отсега ти казвам корупцията там е жестока. Мой познат и двете си деца така ги вкара. Ще искат да им се шари нещо, но за там все си мисля, че си заслужава

# 18
  • Мнения: 6 472
Здравейте. Днес излязоха резултатите. Мамин сладък не е приет. От 100 точки има 70. Приети са 22 момиченца и 22 момченца. Аз съм доволна. Без да е посещавал курсове, без да е подготвян, без да посещава градина(където малко или много ги занимават с нещо образователно).Освен това от всички 44 деца само 3 са от неговия набор- имам предвид, че теста не е съобразен с възрастта на детето и се изисква т.нар. Социална зрялост.Ами това е.  Grinning

Както ти сама беше казала - няма смисъл да се ядосваш! Вярвай ми просто не си заслужава Grinning
Пък и да ти кажа детенцето ти се е справило просто перфектно! Аз дори не съм убедена, че това му е реалният резултат Grinning

# 19
Zdraveite!
I az sum v tursene na chitava detska gradina na razumna cena.  :ooooh:Oburkah se s gradinite v Gorna Bania - italianski licei, za nadareni, ima edna Maria Montesori? Koe kakvo e moje li niakoi da raziasni?
Merci

# 20
  • Мнения: 5 647
От де се прькнаха теzи аристократи по Шопското равно поле  или други подобни географски ширини newsm78

От Германия.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 27 юли 2005, 10:38 от Hot Chic

# 21
  • Мнения: 5 647
Пьк може и да си емигрирали по бьлгарско  newsm78

Щото българчета от Шопско са се заселили по немско  newsm65

Последна редакция: чт, 28 юли 2005, 10:05 от Hot Chic

# 22
Цитат
mejdodrugoto az v momenta sam 6 klas i u4a v tova u4ili6te i moga samo da vi kaja 4e naistina ste mnogo zabludeni! U4ili6teto si e super! v nego se 4uvstvame mnogo dobre i ni e mnogo qko v takyv golqm dvor i si pravim kakvoto iskame! postoqnno ni vodqt na ekskurzii i na lageri ili v mozei! usloviata sa na visoko nivo i az iskrenno se nadqvam da sprete da ni pluete u4ili6teto! smile3516

между другото аз в момента съм 6 клас и уча в това училище и мога само да ви кажа че наистина сте много заблудени! Училището си е супер! в него се чувстваме много добре и ни е много яко в такъв голям двор и си правим каквото искаме! постоянно ни водят на екскурзии и на лагери или в музеи! условията са на високо ниво и аз искрено се надявам да спрете да ни плюете училището!

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 20:26 от Ellypr

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
фукле, ние не плюем училището, а се възмущаваме от някои порочни практики при приема на деца. Ако не го харесвах нямаше да пусна сина ми да кандидатства там. Но на тая възраст(твоята- с най- добри чувства)  аз лично не вярвах в съществуването на корупция, но мога да ти кажа, че има такава.

# 24
  • Мнения: 3 248
Води се за надарени деца, но всъщност става дума за надарени родители във финансово отношение! А относно нивото на италиански език там - то е много по-ниско...или айде не много, то е по-ниско от това в кое да е държавно училище. Според мен причината се крие в първото ми изречение! Blush

# 25
  • Мнения: 3 740
И моят гений, който сега е в 9 клас, беше приет без спонсорство или друга помощ в детската градина. Изкарахме една година там и въпреки, че имаше винаги най-добри резултати на тестовете, напуснахме, защото той се травмира ужасно от обстановката. И до ден днешен, като стане дума за Горна баня, се втриса. За училището въобще и не помислихме да кандидатстваме. Завърши си обикновено държавно училище до 7 клас, сега е в НПМГ и съм много доволна.

# 26
  • Мнения: 45
там повечето са деца на известни родители и на доста богати родители, разбира се има и умни дечица които ги приемат, но истината е че децата се травмират от всичко казано по-горе
не бих записала детето си там

# 27
  • Мнения: 148
Не мога да разбера защо постоянно наричате училището "частно"?! То си е държавно. Просто е под попечителството на Министерство на културата, а не на Министерство на образованието, както другите училища. Когато бях в гимназията имах много приятели от въпросния лицей. Наистина някои бяха деца на незнам-си-кой, но повече бяха съвсем нормални деца, приети с изпит. Възможно е да са криели произхода си, но когато някой е интелигентен то просто си личи.
Другото, което ме втрещи е, че битува мнението, че щом имаш джип значи си "тъп снобар" и прочее обиди. Познавам достатъчно хора изкарали честно парите си, каращи джипове, но това е друга тема.
Надявам се не съм ви засегнала с изказването си.
 

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Преди една година и моят маймун (тогава три годишен!)  има честта да бъде "поканен". И то, без дори да се е мернал на хоризонта, та да се разбере гений ли е ( hahaha случайно) или пълен идиот.
Поканен беше заради баща ми (той не е финансов гений, уви - затова пък е известен художник).
Страшни критерии за прием, какво да кажа.
Когато попитали Толстой, защо синът на такъв гений за нищо не става, великият ми колега  Mr. Green казал:
"Природата си почива!"   Joy Joy Joy
 hahaha Надявам се, че схванахте поуката, нищо, че не сте учили в училище за ъ-ъ-ъ, ами... "гении".

 

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Василиса, казвали ли са ти каква си умница? Laughing
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт