искам ли бебе?

  • 2 794
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 248
Определено си може би само на стъпка от окончателното решение да станеш мама... но всичко е много индивидуално... и зависи  много от ситуациите, които би ти поднесъл живота... Мисля, че все пак е добре да обсъдите въпроса с половинката и заедно да вземете това решение. Познавам много момичета, които успешно съчетават ученето с децата, така че няма невъзможно неща. Успокояващото при теб е, че действително няма за къде да бързаш толкова, имаш достатъчно време. От опит само ще ти кажа, че щом веднъж си запчнала да мислиш за това да имаш бебче, то все повече ще ти се иска да се случи.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Ако го искаше толкова силно и сега,просто нямаше да си задаваш този въпрос и тази тема нямаше да съществува.Желая ти късмет и,когато наистина си готова за бебе,няма изобщо да се замисляш дали искаш,или не,дали си готова,дали ще бъдеш добра майка и така. Laughing

# 17
  • Мнения: 1 209
Едва ли тука някой с думи би те навил да станеш майка ако не го искаш. Подреди си приоритетите в живота, но знай че бебето не става винаги по-поръчка тогава когато го желаем... Peace

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 18:43 от Veri4

# 18
  • Мнения: 1 247
Едва ли тука някой с думи би те навил да станеш майка ако не го искаш. Подреди си приоритетите в живота, но знай че бебето не става винаги по-поръчка тогава когато го желаям... Peace
Peace Peace Peace

# 19
  • Мнения: 112
И аз в началото имах колибания.Исках да завърша-завърших!Исках да се оженим-оженихме се!Исках да си купим апартаминт-купихме си!И миналата година някъде по това време си казах:Е вече всичко е наред, СЕГА вече може да имам бебе...Сама може би усещаш иронията на нещата.Човек си мисли, че всичко зависи от него , но не винаги е така.Нещата се случват точно когато трябва да се случат!И мога да кажа, че сега съм 100% готова за бебе, остава то да се появи!
Узряваш бавно,но сигурно  Mr. Green

След време мисълта ти за бебе ще стане още по-натрапчива.И тогава се решаваш на голямата стъпка.

...
Peace

# 20
  • Мнения: 2 422
Цитираните няколко изречения, а и някои други подобни, ме навяват на мисълта, че не искаш все още точно бебе, а те привличат аксесоарите към него Whistling
Я се порадвай още малко на младостта и безгрижието.

Май май Любима е права поживей си още една две годинки пък то бебето ще дойде само като си готова Wink

# 21
  • Мнения: 444
Между другото и 90% от всички малки момиченца се заглеждат по бебешките аксесоари, обичат да се радват на бебетата, ако могат да побутат количката и т.н. Затова има толкова много играчки свързани с бебешката тема, а щом имаш все още съмнения, че не се знае дали можеш да се разделиш с цигарите, хубавите дрешки за тънка фигура и това че ще попречи на дипломирането ти.... не съм убедена че си готова да поемеш майчинската отговорност, но от друга страна си съвсем права да мислиш първо за дипломирането  Peace а възрастта ти е добра, след години може и  да е късно  Rolling Eyes
Ти решаваш в крайна сметка  Hug Пожелавам ти успех, каквото и да решиш  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 844
много ви благодаря на всички за отговорите и най-вече,че ме разбрахте,а не подходихте с ирония към един такъв въпрос.. Hug
колкото до желанието ми да имам бебе,е,определено зрее в мен,но смятам да поизчакам още поне година.и дано след това вече,абсолютно сигурна и убедена,ви се похваля с хубава новина!!! baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт