Коя беше първата дума....

  • 1 381
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 562
Ради първо каза "ба-ба" - в смисъл го приемам като дума, а иначе преди това "пи-пи" и "ко-ко" Laughing

# 16
  • Мнения: 444
Първата дума на Катя беше МАМА, макар, че баща и отрича и казва, че манипулирам историята, това е истината! Wink

# 17
  • Мнения: 2 258
Деничка каза първо ма-ма:)Това беше преди няколко месеца.Едва от една седмица казва та-ти.Но пък толкова сладко го казва,че си заслужаваше чакането:)

# 18
  • Мнения: 2 596
При нас първата дума беше "баба", после "тата", "дада" и накрая "мама". Още в 6-тия месец ги казваше. За момче много бърбори.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Първата думичка беше мама, а на другия ден започна да казва и баба Това стана, когато Пепи беше на 7 месеца Сега вече на 2,3 години бърбориме цели изречения

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Бобо първо започна да казва баба, но първата дума, която осъзнаваше какво значи, като я казваше беше тик-так на часовника  Wink

# 21
  • Мнения: 2 755
Първо започна с ба-ба, после би-би, та-та, де-де, да-да. Колкото и често да му повтарях: "Кажи мама", той ми отговаряше с усмивка и ба-ба. Едва една седмица преди първият му рожден ден, ме удостои с честта да ми каже мама. "Разтекох" се от кеф  Wink

# 22
  • Мнения: 414
Като не броим "мама" и "тата", първата дума на Цоко беше "олио".
До ден днешен му е любима и ако някой ходи до магазина го изпраща на вратата с тая дума, много държи да се купува редовно Simple Smile
Преди няколко сутрини подочух следният разговор между Цоко и татко му:
- Какво искаш за закуска?
- Олио!
- Добре, колко чашки искаш?
- Де! (две)

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На сина: ба-ба-ба, каквото и да значи!  Grinning
На дъщеря ми(на 10м.):Ати(името й)!  Grinning

# 24
  • Мнения: 4 244
Щерката каза Ауто (сиреч автомобил), а синковеца - Маламала (мармалад).
Изключвайки Мама и Папа (при нас)

# 25
  • Мнения: 1 645
Първата дума при нас беше - тата,Дани беше на 6 месеца.

Даниел - 21.04.2004г.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Първата думичка на Мони беше "мама" - една сутрин, беше на 6 месеца, се събуди, погледна ме и каза "МАМА"! Разтопих се от радост!

# 27
  • Мнения: 2 910
И при нас първата дума беше та-та и разбира се таткото се разтопи от кеф,но преди 1 месец се разболя малко и тогава за пръв път съвсем съзнателно и по цял ден казваше само ма-ма и искаше постоянно да я гушкам.Иначе постоянно си ги бръщолеви някакви,но нищо не мога да и разбера.

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
БА-ба-боа
Мда добре се е ориентирало детето за роднинската връзка на баба му /сиреч майка ми  smile3521
Два пъти е казвал "мам-мам" когато много е искал да го взема
Но сигурно ще да е на перната маман дете щото само гука  Animal Chicken

Общи условия

Активация на акаунт